gpd čet 11.4.2024 09:13

Ako definirate AGI kao pametniji od najpametnijeg čovjeka, mislim da to vjerojatno dolazi sljedeće godine ili unutar dvije godine“, izjavio je Musk

 

Ne Muskče , nitko tako ne definira AGI. Sorry.

Nemon čet 11.4.2024 14:49
gpd kaže...

Ako definirate AGI kao pametniji od najpametnijeg čovjeka, mislim da to vjerojatno dolazi sljedeće godine ili unutar dvije godine“, izjavio je Musk

 

Ne Muskče , nitko tako ne definira AGI. Sorry.

 
Daj svoju definiciju moze?

gpd čet 11.4.2024 14:51
Nemon kaže...
gpd kaže...

Ako definirate AGI kao pametniji od najpametnijeg čovjeka, mislim da to vjerojatno dolazi sljedeće godine ili unutar dvije godine“, izjavio je Musk

 

Ne Muskče , nitko tako ne definira AGI. Sorry.

 
Daj svoju definiciju moze?

 Prepuštam to najpametnijem čovjeku. 

zzib čet 11.4.2024 14:56
love2ml86 kaže...
Ovo je bilo ozbiljno pitanje, koliko sam ja shvatio najveća razlika je što AGI ima mogućnost samo učenja i samosvijesti, imam li krivu predodžbu?

 I da i ne. Na akademskoj razini, AGI se dijeli na slabu (weak) i jaku (strong) koja ima samosvijest. Kod živih bića postoji samosvijest jer imaju instinkt za preživljavanje i može ih uhvatiti strah.

Da li se umjetna inteligencija boji da je netko može isključiti ili ograničiti sposobnost? Ne ako je u pitanju Weak AI (Narrow AI).

 

Yuda čet 11.4.2024 15:00
love2ml86 kaže...
Ovo je bilo ozbiljno pitanje, koliko sam ja shvatio najveća razlika je što AGI ima mogućnost samo učenja i samosvijesti, imam li krivu predodžbu?

 IMHO djelomično krivu.

Samo učenje ima i sadašnji AI, samosvijest nije nužnost, naime i čovjek je samo jedan od rijetkih iz životinjskog carstva koji posjeduje samosvijest.