ccc2002 uto 20.4.2021 12:55

I ja sam naučio da ima crna kutija u tesli, i da tesla šalje telemetriju u bazu. Tesla phone home sistem.

To upućuje na budući scenarij gdje vjerojatno nitko neće posjedovati tesla auto osim kompanije tesla, Car as a Service.

Posmatrač uto 20.4.2021 13:08
CroDexter kaže...
Meni se sviđa odgovor. Naučio sam kako radi Tesla autopilot, a očito ima i dosta failsafe stvari s kojima su osigurali i sebe i imbecile. Naravni nikad ne treba podcijeniti imbecila.

 Dva puta vozac mora potvrditi prilikom ukljucivanja autopilota da to radi na svoju odgovornost i jos ove stvari koje su navedene.....

Popularno je kriviti autopilot za sve......

A ovo za imbecile si 100% u pravu.....

=XFX=PlayHard uto 20.4.2021 14:12

Citam po stranim portalima da je Tesla od 2015. do danas imala samo 9 ovakvih slucajeva globalno. Mislim da se u samo 2-3 dokazalo da je sustav bio na autopilotu, dok ostali nisu potvrdjeni. Meni je to fascinantno, samo 9 slucajeva, a imas milijun Tesli globalno koje svakodnevno voze na basic autopilotu ili FSD. Stotine milijuna prijedjenih kilometara bez i jednog problema. 

 

Moze misliti tko sto hoce, ali to je impresivno. Bas me zanima statistika koliko ljudi u Teslama gine sa i bez autopilota po prijedjenom kilometru. 

 

Pogledajte danas broj poginulih na hrvatskim cestama. Nitko od njih nije bio u Tesli i nitko nije imao aktiviran autopilot. Tko je njima kriv, koga ili sto ce njihove obitelji kriviti?

 

Autopilot i svi ostali driver assistance sustavi drugih auto kompanija, ce znacajno smanjiti broj poginulih diljem svijeta u narednih 5-10 godina. Ovakve vijesti su jako ruzne, pogotovo od strane medija koji forsiraju laserski fokus na jednu kompaniju koja je tim autopilotom po kojem pljuju, spasila vjerojatno stotine zivota. Autonomna voznja ce omoguciti jednog dana da se ne pune naslovnice crne kronike kao sto je to slucaj u Hrvatskoj danas.

Čitatelj uto 20.4.2021 15:22

Kriv je vozac automobila. U ovom slucaju vozaca nije bilo, a to nije autonomno vozilo,

dakle kriv je nepostojeci vozac odnosno vlasnik vozila.

 

Ni vlak ne vozi bez strojovodje, makar ne moze skrenuti u drvo - al moze iskociti

sa sinja, ako je brzina ulaska u krivinu veca od predvidjene po masi vozila.

(ili ako je to Koncar nagibni vlak, koji iskace svako malo)

MrBlc sri 21.4.2021 07:46
Posmatrač kaže...
Ljudi ginu i radi pojaseva kada slete u rijeku ili od zracnih jastuka pa niko ne dovodi u pitanje njihovu korisnost....

Provjesak koji na sebi ima rezač pojasa i šiljak za razbijanje stakla dođe manje od 2 dolara i rješava problem pojasa pri slijetanju u rijeku.

 

S druge strane, ako nisi vezan vrlo je izgledno da ćeš udariti glavom i biti u nesvijesti ili dezorijentiran dovoljno dugo da ti činjenica da nisi vezan neće olakšati izlazak iz vozila.

 

Koliko ima smrtnih slučajeva od zračnih jastuka koji nisu uzrokovani nepravilnom upotrebom: nevezani pojas, nepravilni položaj sjedenja (nabijanje na volan), predmet između zračnog jastuka i osobe (vidio sam par vrlo kreativno montiranih nosača za mobitel)...

Posmatrač sri 21.4.2021 07:58
MrBlc kaže...
Posmatrač kaže...
Ljudi ginu i radi pojaseva kada slete u rijeku ili od zracnih jastuka pa niko ne dovodi u pitanje njihovu korisnost....

Provjesak koji na sebi ima rezač pojasa i šiljak za razbijanje stakla dođe manje od 2 dolara i rješava problem pojasa pri slijetanju u rijeku.

 

S druge strane, ako nisi vezan vrlo je izgledno da ćeš udariti glavom i biti u nesvijesti ili dezorijentiran dovoljno dugo da ti činjenica da nisi vezan neće olakšati izlazak iz vozila.

 

Koliko ima smrtnih slučajeva od zračnih jastuka koji nisu uzrokovani nepravilnom upotrebom: nevezani pojas, nepravilni položaj sjedenja (nabijanje na volan), predmet između zračnog jastuka i osobe (vidio sam par vrlo kreativno montiranih nosača za mobitel)...

 Apsolutno tacno ali svejedno....I autopilot ako se nepravilno koristi je smrtonosan ali isto tako je glupo reci da nije koristan. Uostalom i automobil kao takav....

Mandor sri 21.4.2021 08:15
Posmatrač kaže...
Mandor kaže...
Posmatrač kaže...
Ljudi ginu i radi pojaseva kada slete u rijeku ili od zracnih jastuka pa niko ne dovodi u pitanje njihovu korisnost....

 bullshit

 Koji dio?

 Ja bih rekao da se treba dogoditi čudo da ne možeš otkopčati pojas.

MrBlc sri 21.4.2021 09:53
Posmatrač kaže...

 Apsolutno tacno ali svejedno....I autopilot ako se nepravilno koristi je smrtonosan ali isto tako je glupo reci da nije koristan. Uostalom i automobil kao takav....

Nisam ni sugerirao suprotno, samo sam smatrao bitnim pojasniti to za pojas i jastuk.

Posmatrač sri 21.4.2021 11:31
MrBlc kaže...
Posmatrač kaže...

 Apsolutno tacno ali svejedno....I autopilot ako se nepravilno koristi je smrtonosan ali isto tako je glupo reci da nije koristan. Uostalom i automobil kao takav....

Nisam ni sugerirao suprotno, samo sam smatrao bitnim pojasniti to za pojas i jastuk.

 Nisam te pogresno shvatio ne brini.... Pratim te dugo i znam kako razmisljas... Sve ok....