izith sub 5.1.2019 22:45

Pa da. Ako netko npr. isprogramira drona da leti oko aerodroma bez kontrole pilota, nema komunikacije s baznom postajom pa nema ni signala koji se može jammati... nijedan sustav protiv dronova (za sada) nije 100% učinkovit.

kratos091 ned 6.1.2019 00:12

Mislim da sam na bug-u pročitao i o orlovima koji hvataju dronove, upotrebljavala ih je policija (ne sjecam se u kojoj zemlji) protiv krijumcara.
Mozda bi se mogli primijeniti ovdje, ako se ne bi zaletali u avione. :D

gurusinj ned 6.1.2019 16:42
kratos091 kaže...
Mislim da sam na bug-u pročitao i o orlovima koji hvataju dronove, upotrebljavala ih je policija (ne sjecam se u kojoj zemlji) protiv krijumcara.
Mozda bi se mogli primijeniti ovdje, ako se ne bi zaletali u avione. :D

 To je točno. Mislim da ne bi bio problem za zračne luke da koriste orlove budući da ih većina koristi sokolove za rastjerivanje ptica.

jozef pon 7.1.2019 11:24
gurusinj kaže...
kratos091 kaže...
Mislim da sam na bug-u pročitao i o orlovima koji hvataju dronove, upotrebljavala ih je policija (ne sjecam se u kojoj zemlji) protiv krijumcara.
Mozda bi se mogli primijeniti ovdje, ako se ne bi zaletali u avione. :D

 To je točno. Mislim da ne bi bio problem za zračne luke da koriste orlove budući da ih većina koristi sokolove za rastjerivanje ptica.

dresiranje tih orlova je vrlo skupo, a dosta ti je jedan dron s elektrošokerom od 20 dolara da ga eliminiraš za sva vremena. Dakle aerodromsko osiguranje mora investirati mjesece treniranja i desetke-stotine tisuća € a terorist ga eliminira za 5 minuta i trošak od neke siće. 
Naravno da će dronovi biti postavljeni danima unaprijed i preprogramirani da lete određenim koridorima uz promjene brzine, visine i smjera kako bi ih bilo teže oboriti. Kakvo ometanje signala, pa nisu to djeca... 

Ajar uto 8.1.2019 13:07

žestoko glupo. mogli su po krovovima rasporediti snajperiste sas-a koji bi lijepo vježbali (sve u rok službe) gađanje pokretnih meta. 

 

@ SupremeCommander: "za sve ostalo tu je mastercard."