Zaporožac sub 11.3.2023 09:45

ANKETA 1. Kolika su vaša mjesečna neto primanja (SAMO ZA ONE KOJI SU IZ HRVATSKE)

ANKETA 2. Kolika su vaša mjesečna neto primanja (ZA SVE OSTALE)

 

Sve je jasno... (jedino ako je prije 15 minuta bilo napisano drukčije) 

Miro sub 11.3.2023 09:47
vedranbe kaže...

Anketa vam je ista i za one koji su iz Hrvatske i one koji nisu. Ljudi ocigledno ne citaju

 Namjerno je bila ista, kako bi bilo usporedivo.

 

Ali kao što kažeš, ne čitaju se napomene, pa je druga anketa (za inozemce) izbačena.

Vampir001 sub 11.3.2023 09:56

Hmmm, prosječna (jedni jedu meso, drugi zelje, u prosjeku jedu sarmu) mjesečna neto plaća u Zagrebu, meni je osobno zanimljiviji podatak za cijelu Hrvatsku, i to podatak neto minimalne i medijalna mjesečne plaće i mirovine.

Zg1004 ned 12.3.2023 14:11

Ne razumijem ovo vjecno guranje neto place.

Da se svi potrude i znaju svoju bruto placu, prvo bi iz usporedbe izbacili razne olaksice koji neki mozda imaju (uzdravani clanovi obitelji i sl.), a drugo naucili bi koliki dio novaca koji poslodavac uplati otidje na 'besplatno' zdravstvo, 'besplatno' skolstvo i ostale troskove drzave. Pa premjer vise ne bi samo tako govorio 'vlada je dala/omogucila/pomogla' kao da ta lova i onako nije uplacana od onih koji stvarno proizvode dodatnu vrijednost.

Nemojte sad pocet o vatrogascima i medicinskim sestrama (koji su i onako podplaceni), nego o miljunima i miljunima zamracene love koja je zapravo dosla iz te razlike od neto do bruto.

CroDexter ned 12.3.2023 15:58

Vidi se da je IT publika na portalu. 50% zarađuje iznad prosjeka i dobro da je tako. Bilo bi zabrinjavajuće da nije. Baš me zanima koliko od tog postotka zarađuje kod hrvatskog poslodavaca i koliko ima dodatne prihode od rada sa strane. Ja sam kao i kolega od gore skoro sirotinja kada je u pitanju plaća iako sam nešto iznad prosjeka. Ali sam se zato potrudio unovčiti znanje i sposobnost sa strane. Puno truda i vremena ali zato imam.

Bob Boss pon 13.3.2023 09:45

Pa kad pitate bugovci bili bi posteno da objavite svoje place, barem median. Inace ne mozes se ni kruha najesti ako nemas barem 3000 ojra neto placu. Sve ispod toga je teska sirotinja nazalost, kako u Hrvatskoj tako i u Europi.

Branimir2412 pon 13.3.2023 11:29
Bob Boss kaže...

Pa kad pitate bugovci bili bi posteno da objavite svoje place, barem median. Inace ne mozes se ni kruha najesti ako nemas barem 3000 ojra neto placu. Sve ispod toga je teska sirotinja nazalost, kako u Hrvatskoj tako i u Europi.

 Taj podatak ti je inače javno dostupan, kao i za sve firme u Hr, samo treba progooglati.

Bug CompanyWall

Bob Boss pon 13.3.2023 15:12
Branimir2412 kaže...
Bob Boss kaže...

Pa kad pitate bugovci bili bi posteno da objavite svoje place, barem median. Inace ne mozes se ni kruha najesti ako nemas barem 3000 ojra neto placu. Sve ispod toga je teska sirotinja nazalost, kako u Hrvatskoj tako i u Europi.

 Taj podatak ti je inače javno dostupan, kao i za sve firme u Hr, samo treba progooglati.

Bug CompanyWall

 Nije mi uopce palo napamet, ali hvala. Sve u svemu skromno.

cvaja997 pon 13.3.2023 23:09

Teško mi je zamislit tvrtku u RH koja plaća svoje visoko obrazovane iznad 2100 eura neto. U tvrtki u kojoj ja radim za cca 1100, varira radi x razloga, ali to je prosjek moje neto plaće, tehnolog ima 1800, maksimalno 2000 eura neto. O njemu ovisi sve. Tako da ako zaista postoje takvi hrvatski poslodavci, čestitam i vama i njima.