Q-Tip ned 20.3.2022 10:24

I sve to pod pretpostavkom da je ta druga inteligencija posve neovisno o nama došla do potpuno istih ili sličnih znanstvenih otkrića. 

 

To me uvijek nasmije kod Star Treka, npr. Dođu na planet na kojem nikad nisu bili, ekipa tamo sjedi u birtiji, pije iz čaša za šankom, sluša glazbu i računaju vrijeme u tjednima i godinama.

 

Za očekivati je da bi svaka druga inteligencija došla do sasvim drugačije krivulje razvoja i otkrića, a ne one koja se nama čini logičnom jer drugu ni ne znamo.

gavranpero ned 20.3.2022 11:06
Q-Tip kaže...

I sve to pod pretpostavkom da je ta druga inteligencija posve neovisno o nama došla do potpuno istih ili sličnih znanstvenih otkrića. 

 

To me uvijek nasmije kod Star Treka, npr. Dođu na planet na kojem nikad nisu bili, ekipa tamo sjedi u birtiji, pije iz čaša za šankom, sluša glazbu i računaju vrijeme u tjednima i godinama.

 

Za očekivati je da bi svaka druga inteligencija došla do sasvim drugačije krivulje razvoja i otkrića, a ne one koja se nama čini logičnom jer drugu ni ne znamo.

 Ili su u drugim dimenzijama koje mi ne možemo ni vidjeti.

Mad-Max-X ned 20.3.2022 15:27

Kako izvući novac iz budžeta pomoću smiješnih objašnjenja. Ovi ovdje vanzemaljci su državna tajna, pa se udica prebacuje na druge zvijezde. Jer njih niko nije "zabranio". Kao kad novinar smije da piše o kriminalu u istoriji i općenito, ne o lokalnom dileru sa slikom, imenom i prezimenom. Inače dobije betonske cipele.

ivan dragi ned 20.3.2022 19:19
Damir22 kaže...
Logicno je da inteligentnija vrsta odradi komunikaciju i prvi kontakt....

Srecom, mi nismo ta inteligentnija vrsta.......

 Nažalost, kad uzmeš u obzir da je evoluciji trebalo nešto manje od 4 milijarde godina da dosegne intelekt razine "mislim, dakle jesam", a oko 300.000 godina da taj isti "naš" intelekt nauči kako jednim dugmićem uništiti sve i svakoga sa natruhama intelekta u glavi, izvjesno je da nećemo nikad s nikim komunicirati.

 

Neka daleka vrsta čiji je genetski materijal prošao kroz pakao evolucije i kaosa procjenit će da je inteligentnije s nama ne komunicirati.

lllnuclearlll pon 21.3.2022 11:44
danen kaže...

Koje će biti prvo pitanje  svemircima kad se oni spuste na travnjak Bijele kuće?  "Do you speak English?"

pitat će ih ...da li žena voli, duvaju li na flašu il koriste rolly? koji dan po gebiru idu, i zašto nikad, baš nikad ne zovu nas na gidu? da li imaju u vidu davat vize za strance, hoće li primat ko izbjeglice nas bosance? nek me prime prvog ovdje nemam plana kuće stana životnog elana ni volana da vozim, ovdje mi je neugodno al kod vas ću da prosim!

Punti pon 21.3.2022 12:30
danen kaže...

Koje će biti prvo pitanje  svemircima kad se oni spuste na travnjak Bijele kuće?  "Do you speak English?"

 
Vavilonsku ribicu u uho i udri :) (kad sam čitao vodiča za autostopere, bilo je samo srpsko izdanje)

 

Zaporožac pon 21.3.2022 12:49

upravo s kolegom dr. Harold White-om surađujem na ovom projektu; 

 

Znanstvenik u NASA-i dr. Harold White koji je surađivao s Rademarkerom na modelu broda tvrdi da je 'brzinsko' putovanje kroz svemir moguće.

- Koristeći Alcubierre pogon moguće je 'svinuti' prostor i vrijeme te prijeći velike udaljenosti u trenu. Svemirski brod će putovati bilo gdje u malom djeliću vremena - tvrdi Dr. White.

 

https://www.24sata.hr/tech/brzi-od-svjetlosti-grade-brod-koji-ce-saviti-prostor-i-vrijeme-371056