ned ned 5.6.2022 12:51

Meni je ovo potpuno nepotrebno. Takve stvari treba regulirati samo tržište i niko i ništa više. Regulatori treba da se bore protiv monopola a ne treba da aktivno učestvuju u stvaranju istog.

mbaksa ned 5.6.2022 13:05
ned kaže...
Meni je ovo potpuno nepotrebno. Takve stvari treba regulirati samo tržište i niko i ništa više. Regulatori treba da se bore protiv monopola a ne treba da aktivno učestvuju u stvaranju istog.

Imali smo prije nekoliko mjeseci sličnu raspravu.

 

Kao što vidiš, tržište to nije reguliralo i upravo zbog toga je zakonodavac morao reagirati.

silvio3105 ned 5.6.2022 14:45

Gledam sad svoj miš, Trust Voxx. Znači ima microUSB, ali je tako napravljen da ti treba posebno oblikovan kabel da bi mogao pristupiti jacku.
Da li će i to regulirati ili ćemo moći vidjet USB c utor, ali ti treba poseban kabel jer klasičnim ne možeš pristupjeti jacku

thermo ned 5.6.2022 15:11
silvio3105 kaže...
Gledam sad svoj miš, Trust Voxx. Znači ima microUSB, ali je tako napravljen da ti treba posebno oblikovan kabel da bi mogao pristupiti jacku.
Da li će i to regulirati ili ćemo moći vidjet USB c utor, ali ti treba poseban kabel jer klasičnim ne možeš pristupjeti jacku

 a o čemu ti pričaš?
Gdje bi ti to "pristupao" jacku na mobitelu? Šta, da ga neće sakriti ispod matične?

mbaksa ned 5.6.2022 17:50
silvio3105 kaže...
O ovome se radi.
Probao s 5 različitih microUSB i ni jedan ne odgovara pa me zanima je l su i to regulirali

Treba pričekati odluku pa vidjeti što točno u njoj piše. Prema dosadašnjim informacijama, to nije regulirano. Ali... Treba pričekati.

mbaksa pon 6.6.2022 11:54
silvio3105 kaže...
Okej leži u ruci, a ovo za konektor mi djeluje namjerno napravljeno.

Izgleda da je napravljen tako da samo kućište konektora smanjuje pomicanje utikača unutar utičnice. Postoje inače kabeli s vrlo dugačkim konektorima, recimo ovaj, s 10 mm dugačkim Micro USB konektorom.

mbaksa sri 8.6.2022 00:40
silvio3105 kaže...
Vjerojatno ne. Da je, već bi se hvalili 😆

Stigao info

Manufacturers have until autumn 2024 to implement the new rule, which covers "mobile phones, tablets, e-readers, earbuds, digital cameras, headphones and headsets, handheld videogame consoles and portable speakers." They'll have a bit longer to adapt the rule for laptops, up to 40 months after the rule goes into effect. 

Nema miševa...