dark_wizz pon 22.10.2018 20:13

Ako i oni krenu s tim sranjem od notcha onda ne znam vise koji mobitel uzet, to mi je ko da gledas tv s miljeticem preko gornjeg djela ekrana. Dao bog da mi note pozivi sto duze ili da makar note serija izbjegne taj "zubic"

=XFX=PlayHard pon 22.10.2018 20:27

Kad bi se barem mogao kupiti mob bez prednje kamere, ja tu prednju kameru skoro nikad ne palim tako da ne kuzim cemu ne napraviti neki model S10 koji nece imati prednje kamere uopce. Siguran sam da brdo ljudi uopce nisu selfi manijaci i ne koriste video pozive i stoga im je ta kamerica potpuno beskorisna! 

Feudalac pon 22.10.2018 22:36

Digitall:

Takva tehnologija bi stvarno bila korisna. Međutim, tu je potreban čitač otiska, zvučnik, kamera, udaljenost, svjetlina, boja. Sve to treba integrirati ispod ekrana jer inače nema smisla bježati od notcha. Naravno uzimanje otiska kroz ekran bi bilo jako praktično u svakom slučaju.

digitall pon 22.10.2018 22:55
Feudalac kaže...
Digitall:

Takva tehnologija bi stvarno bila korisna. Međutim, tu je potreban čitač otiska, zvučnik, kamera, udaljenost, svjetlina, boja. Sve to treba integrirati ispod ekrana jer inače nema smisla bježati od notcha. Naravno uzimanje otiska kroz ekran bi bilo jako praktično u svakom slučaju.

 ne citas tekst? 

 

Od te četiri strategije na koje će se ova kompanija orijentiratinajzanimljivijom i najvažnijom čini se UPS (under panel senzor), odnosno korištenje senzora ispod samog ekrana. Taj senzor mogao bi biti i selfie kamera i drugi biometrijski senzori, što znači da će telefoni budućnosti južnokorejske kompanije s prednje strane imati samo ekran – od ruba do ruba, bez notcha i bez kliznog sustava (ispod kojeg su skrivene kamere) kakav danas koriste neke kompanije jer će kamera biti smještena ispod samog ekrana.

No to nije sve – u prezentaciji je spomenut i senzor za otiske prstiju integriran u ekran (ova opcija već postoji u nekim telefonima), zatim zvučnik ugrađen u ekran i mogućnost vibriranja samog ekrana.

 

https://www.gsmarena.com/samsung_patents_a_way_to_make_the_entire_screen_a_fingerprint_reader-news-33848.php

 

Don’t worry about the notch in the image, chances are that Samsung is looking to sell the all-display fingerprint reader to other manufacturers instead of adopting the notch

 

https://www.xda-developers.com/samsung-display-under-display-camera/

Oldy pon 22.10.2018 23:50

Kao što je netko napisao uopće ne patim za selfie kamerom. Notch ni u kom slučaju nije moj izbor al zato klizna selfie kamera je. Dakle neka ostane uvijek skrivena a ja imam cijeli ekran bez zuba tipa novi honor magic 2.

mrsmith uto 23.10.2018 08:14
Dead kaže...
Mislim da nema šanse za notch u Samsunga ako im je imalo stalo do vjerodostojnosti nakon one notch-sprdnja reklame.

Aha, kao i za sve trendove do sada koje nisu iskopirali prije ili poslje :) ..oh wait

Feudalac uto 23.10.2018 08:45

Digitall:

Čitam ja, čitam. Samo treba imati u vidu da je kamera ispod ekrana malo teži zalogaj, o zvučniku da ne govorim. Isto tako treba negdje ugraditi senzor razine osvjetljenja okoliša kojeg neće smetati svjetlo koje dolazi iz samog ekrana. Ne sumnjam da ćemo s vremenom sve to dobiti, ali u pitanju su vrlo ozbiljni fizikalni problemi.

digitall uto 23.10.2018 10:36
Feudalac kaže...
Digitall:

Čitam ja, čitam. Samo treba imati u vidu da je kamera ispod ekrana malo teži zalogaj, o zvučniku da ne govorim. Isto tako treba negdje ugraditi senzor razine osvjetljenja okoliša kojeg neće smetati svjetlo koje dolazi iz samog ekrana. Ne sumnjam da ćemo s vremenom sve to dobiti, ali u pitanju su vrlo ozbiljni fizikalni problemi.

pa jel fino pise da se radi na svemu tome, ne razumijem poantu tvog pisanja..

a šajomi je zvucnik napravio prije 2 godine  https://phoneproscons.com/669/xiaomi-mi-mix/124/cantilever-piezoelectric-ceramic-acoustic-technology/

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix-8400.php

 

ti ces saznati tu informaciju kad ejpl to "ponovo izmisli" ofkors

Feudalac uto 23.10.2018 20:19

Digitall:

Poanta je da ćemo se načekati. Prijenos zvuka kroz kućište je ekstremno zahtjevan (karakteristika odziva), a u najboljem slučaju radi samo dok je uređaj naslonjen na uho/kost. A kako napraviti stereo? Palo mi je na pamet ranije da malo prckam - ne sumnjam da Samsung može izbaciti polovično rješenje, ali sam se suzdržao. Međutim, evo sam si ponudio loptu na volej... pa izvoli

digitall uto 23.10.2018 21:39
Feudalac kaže...
Digitall:

Poanta je da ćemo se načekati. Prijenos zvuka kroz kućište je ekstremno zahtjevan (karakteristika odziva), a u najboljem slučaju radi samo dok je uređaj naslonjen na uho/kost. A kako napraviti stereo? Palo mi je na pamet ranije da malo prckam - ne sumnjam da Samsung može izbaciti polovično rješenje, ali sam se suzdržao. Međutim, evo sam si ponudio loptu na volej... pa izvoli

pogubio se si opet.. vjerojatno govoris o stereo zvucnicima koji se nalazi sa donje strane mobitela ili iza ili negdje dalje.. sto nema veze s ovim sto je xiaomi vec napravio i to vec odavno radi. vjerovao ili ne - funkcionira. govorim o onome sto je ovdje tema - o zvucniku za razgovore kad se vec moram ponavljati treci put.. o onome sto "smeta" da ekran nema rupu.. tj. o jednoj od stvari koje smetaju..

kakav stereo ispod ekrana - lol

 

Feudalac sri 24.10.2018 00:47

Digitall:
Šaomi je već odustao od tog fenomenalnog zvučnika, sad ugrađuje nešto drugo kaj pušta zvuk kroz rupu na vrhu mobitela na boku ali imaju problema s tim pa zvučnik radi na nekoliko puta većoj snazi da bi se išta čulo...

A kako bi ti imao stereo zvuk dok gledaš kakav film u pejzažnoj orjentaciji?

Daj se koncentriraj, ponašaš se kao internetski trol...

digitall sri 24.10.2018 09:46
Feudalac kaže...


A kako bi ti imao stereo zvuk dok gledaš kakav film u pejzažnoj orjentaciji?


a kako ga sad imas na ajfonu? ni sa rupom ga nemas, jer ti je drugi zvucnik od ispod, kao i kod vecine.. to je ku... a ne stereo dozivljaj..  osim na pixelu i sl. modelima gdje su oba zvucnika s prednje strane, tj. tamo gdje je ekran..

prestani trolat, i totalno si fulao temu