boxer sri 22.11.2017 22:56

EA je osim ovoga još i u drugim problemima, budući da se prema glasinama u kontroverzu sa Star Wars Battlefrontom II umiješao i Disney te da je zapravo odluka o privremenom uklanjanju svih oblika mikrotransakcija iz te igre došla zbog pritiska kompanije koja im je dala licencu za izradu igara u tom svjetski popularnom znanstveno-fantastičnom serijalu. Službena izjava Lucasfilma bila je sljedeća: "Star Wars je uvijek bio usmjeren na fanove. Nije važno radi li se o Battlefrontu ili nekom drugom Star Wars iskustvu, oni se uvijek nalaze na prvom mjestu. Zbog toga podržavamo odluku EA-ja da privremeno uklone mikrotransakcije kako bi umirili fanove."

 

Koliko ja vidim ovdje se i dalje radi o privremenom! uklanjanju mikrotransakcija, tako da će EA pričekati da prestane pritisak, za blagdane se pokupuje B2 i onda polako u malim koracima sa mali ažuriranjem igre ponovno uvesti mikrotransakcije tamo nagodinu.

 

Pa zna EA kako se žaba kuha, kakav pritisak Disneya i budalaštine.

 

Kako god, pohvalno je što je zajednica konačno digla glas protiv mikrotransakcija i bojkotira EA zbog ovoga, ali nevjerujem da će istrajati na duže staze i da će ovo biti neka prekretnica.

Frk čet 23.11.2017 11:18

Jedini ljek protiv ovakve bolest je da ljudi prestanu kupovati njihove igre.
(Iako ne vjerujem da će se to ikada desiti )

EAu svaka čast i od mene imaš veliki thumbs up. ~~~}🖕🏽🖕🏾🖕🏿

Stoja čet 23.11.2017 12:47
dado kaže...

Što je lootbox?

 U principu to ti je listić express lutrije - Kupiš loot box, zagrebeš i pronađeš u njemu nagrade! Samo što većina tih nagrada uvijek niske vrijednosti, sa određenim (malim postotkom) da dobiješ nekakve premium iteme (jackpot) koje možeš koristiti u igri.

 

Čudno mi je zapravo kako to u gaming industriji tako lako prošlo bez nekakve kontrole i radi se maximalna eksploatacija kockarskih ovisnosti kako bi se zaradila lova. Samo što u ovom slučaju nagrada nije novčana (povrat uloženog novca) već nekakav digitalni sadržaj koji realno gledajući ni nema vrijednost (vrijednost mu je ta koju su oni sami zadali) 

Sale_ds čet 23.11.2017 16:16

Briga je tebe, a briga je i mene jer nebumo kupili. Ali se stavi u situaciju da si izljeceni kockar, a uz to i gamer i onda te krenu trpat s takvim stvarima. Kako bi se osjecao?

A za djecu je valjda sve jasno. Ja kraj svojih ne zelim to u igrama, pogtovo jer ih zanimaju igre.

I opet ponavljam ko papiga. Dam pare za skin i dobijem taj skin, sve pet. Al ne da dam pare da kupim sansu da dobijem to kaj zelim. To je notorna glupost. Predatorska mehanika u igrama koja cilja a slabe ljude pa cak iako ti mislis da tebe to ne dira, treba uzeti u obzir da nismo svi isti i da takvih ima jako puno. A to se zove iskoristavanje i pateticno je i treba zakonom zabraniti...

boxer čet 23.11.2017 23:38
memulica kaže...

A to što na mobitelima ima još gorih gadarija, to nikoga nije briga.

Upravo su od njih prekopirali ove 'loot' podvale.

 Na telefonu igram jednu igru The Walking Dead Road to Survival i ljudi troše fine sume (za naš pojam) za dobivanje charactera... malo ih hebe RNG pa potroše po 1000$ kada izbace nekog uber op chara, a dobiju neke prosječne pa onda plaču po forumima itd.

 

Hebena stvar...

Zver ned 26.11.2017 19:29
BlackDog22 kaže...

ako je ovo kockanje onda su i kinder jaja kockanje...

 Po meni sve što platiš, a rezultat je neočekivani je kocka.

 

U kinder jaju je svakako igračka. i čokolada okolo...

 

dado kaže...

 

Mene zanima iskreni odgovor gamera 

 

Ovi koji žive od toga sigurno neče biti protiv ničega..