rambox pet 8.2.2019 17:28
Stjepanj kaže...

Ajme svi ostali proizvodaci ce nakon ovoga biti na aparatimalp

Je, ali za kupce je najbitnije "da nema posrani isprani IPS LCD panel".

 

https://pcmonitors.info/aoc/aoc-cq32g1-curved-144hz-2560-x-1440-va-model/

 

Za razliku od stare klasične i vrlo popularne 60hz VA/32/1440p verzije, ovaj model koristi Samsung 144hz/SVA LCD panel. Dakle tu je sve čisto, ili ukratko to je 90% Samsung proizvod sa AOC naljepnicom.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=375&jumpto=5566523&sort=asc&view=flat

 

 

8ax pet 8.2.2019 17:53
rambox kaže...
Stjepanj kaže...

Ajme svi ostali proizvodaci ce nakon ovoga biti na aparatimalp

Je, ali za kupce je najbitnije "da nema posrani isprani IPS LCD panel".

 

https://pcmonitors.info/aoc/aoc-cq32g1-curved-144hz-2560-x-1440-va-model/

 

Za razliku od stare klasične i vrlo popularne 60hz VA/32/1440p verzije, ovaj model koristi Samsung 144hz/SVA LCD panel. Dakle tu je sve čisto, ili ukratko to je 90% Samsung proizvod sa AOC naljepnicom.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=375&jumpto=5566523&sort=asc&view=flat

 

 

 75Hz, ne 60.

Stjepanj pet 8.2.2019 20:26
Kant kaže...
Stjepanj kaže...
Ja sam ovo vec kapario😎💣lp

 Da  i ja kaparim???

 pa s obzirom na specifikacije i cijenu vjerovatno ce svi ostali morati pozatvarati proizvodnju ovakav monitor kod konkurencije kosta 10.000kn, pa treba kapariti da nebi ostali bez svog primjerkalp

ansha pet 8.2.2019 22:06
Stjepanj kaže...

Ajme svi ostali proizvodaci ce nakon ovoga biti na aparatimalp

Vec neko vrijeme imas uzet Viewsonica-a sa 31.5" 1440p 144hz VA panelom za 400€. Nije ovo nista bitno novo...

 

A 1ms response na VA panelu je los vic...

ansha sub 9.2.2019 18:30

Za one koji ne zele citat Stjepkove pokusaje da osvoji 10% popusta na monitor, evo objasnjenje tih 1ms response time-a:

 

There are no VA panels with 1 ms response time. When they advertise "1 ms" they are using backlightstrobing to fake the tests,the actual panels have a response time of 20-30 ms on some transitions. See here, a monitor advertised as "1 ms", but actually measuring up to 37 ms on some transitions.

hummer0 sub 9.2.2019 18:41
Stjepanj kaže...

tko je spomenuo ikakav lag? daj pliz citiraj me pametnjakovicu, koliko vidim ti si to napisao u svom postu koji nema veze s onim cinjenicama koje ja pisem jer tupis konstantno po svomeprvo prouci o napisanom pa onda diskutiraj jer ocigledno nemas pojma!eod.lp

 

ansha kaže...
Stjepanj kaže...

tko je spomenuo ikakav lag? daj pliz citiraj me pametnjakovicu, koliko vidim ti si to napisao u svom postu koji nema veze s onim cinjenicama koje ja pisem jer tupis konstantno po svomeprvo prouci o napisanom pa onda diskutiraj jer ocigledno nemas pojma!eod.lp

Vidi, necu uopce diskutirat s tobom jer ti ne razlikujes pixel response od input laga pa konstruktivan razgovor nije moguc.

 

 

 Baš ste ko mala djeca monitor je super koga b**i k***c ko je od vas dvoje u pravu.

8ax sub 9.2.2019 20:34

Tvoj komentar je jos gluplji jer bi radije pojeo govna od nekog OEMa nego diskutirao.

A sto se tice delaya na VA, da, pixel response nije predobar i tesko da ce se to mnogo poboljsat.

war3_tft sub 16.2.2019 10:29
Stjepanj kaže...

 pa s obzirom na specifikacije i cijenu vjerovatno ce svi ostali morati pozatvarati proizvodnju ovakav monitor kod konkurencije kosta 10.000kn, pa treba kapariti da nebi ostali bez svog primjerkalp

 Pricao si o ULMB-u na ovom monitoru, pa vidim da su ti pobrisali komentar zbog brutalnih dezinformacija. Uglavnom, jesi li ti uopce procitao ono sto si linkao? Taj ULMB ovisno o kvaliteti panela moze biti katastrofa sa svojim pratecenim nuspojavama, a posto je poznata (ne) kvaliteta panela kod starije AOC 1080p high rr brace smijesno je ocekivati da ce ovaj imati kvalitetno odraden ULMB. Cak i da je odraden kako spada, zbog samog nacina na koji ULMB radi ljudi od njega bjeze kao od kuge... Sve u svemu jos jedan propali pokusaj high rr VA panela.