memulica sub 23.9.2023 11:57

S kojom brzinom i čime bi transportirali/rasipali te astronomske količine aluminjske soli po oceanima/morima? Ono pala bi po Duhu Svetome odjednom svugdje jednim pritiskom na gumb !?

 

Ovo je klasičan primjerak pseudoznanosti sekte Crkva Presvetlog Zatoplenja koji ne služi ničemu, osim širenju panike/straha među napaćeni narod.

 

 

 

Strah je glavni izvor praznovjerja, a i jedan od glavnih izvora okrutnosti

 

Bertrand Russell

učo sub 23.9.2023 15:49

Najviše me je zabrinula zadnja rečenica teksta. Pitanje je koliko je dobro čačkati po dobro uhodanim eko sistemima, jer i male promjene mogu izazvati velike štete. Dakle, prvo jako dobro proučiti što i kako se događa, a tek onda eventualno "aluminizirati" mora.

Aldo ned 24.9.2023 00:55
učo kaže...

Najviše me je zabrinula zadnja rečenica teksta. Pitanje je koliko je dobro čačkati po dobro uhodanim eko sistemima, jer i male promjene mogu izazvati velike štete. Dakle, prvo jako dobro proučiti što i kako se događa, a tek onda eventualno "aluminizirati" mora.

 gdje god čovjek dirne u ekosustave, stvari se pogoršaju. Dok se samo sjetim deBilla i ekipe stručljaka koji hoće zamračiti sunce... odmah mi dodje da se ranim. Idiokracija mi sve više izgleda kao film utopije prema vremenima koja nama dolaze...

Gallu pon 25.9.2023 08:12
memulica kaže...

Skok sa 1 milijarde na preko 7 milijardi jedinki uz poduplani životni vijek istih u zadnjih dva stoljeća. Misliš ovako objektivno i znanstveno da takvu vrstu treba spašavati?

 

Ako ćemo zagaditi i potaracati cijelu prirodu oko sebe, ne misliš da će kvaliteta života biti lošija? Ili je samo kvantiteta bitna?

Aldo pon 25.9.2023 18:50
memulica kaže...

Skok sa 1 milijarde na preko 7 milijardi jedinki uz poduplani životni vijek istih u zadnjih dva stoljeća. Misliš ovako objektivno i znanstveno da takvu vrstu treba spašavati?

 pa pandemija kovida nam je pokazala da je baš svaki život neprocjenjiv...

Yuda pon 25.9.2023 20:21
Aldo kaže...
memulica kaže...

Skok sa 1 milijarde na preko 7 milijardi jedinki uz poduplani životni vijek istih u zadnjih dva stoljeća. Misliš ovako objektivno i znanstveno da takvu vrstu treba spašavati?

 pa pandemija kovida nam je pokazala da je baš svaki život neprocjenjiv...

 Baš svaki?!? Uvijek ima iznimka, a trenutno mi padaju na pamet najmanje dvije.

Al Crane uto 10.10.2023 20:54
učo kaže...

Najviše me je zabrinula zadnja rečenica teksta. Pitanje je koliko je dobro čačkati po dobro uhodanim eko sistemima, jer i male promjene mogu izazvati velike štete. Dakle, prvo jako dobro proučiti što i kako se događa, a tek onda eventualno "aluminizirati" mora.

 
Baš tako. Moja je laička projekcija već odavno bila da ćemo gurati problem pod tepih sve dok ne nahrupi na drugom kraju, a onda ćemo u panici početi prtljati sa sumnjivim geoinženjerijskim polurješenjima koja će izazvati još više štete.

Al Crane uto 10.10.2023 21:09
memulica kaže...

Skok sa 1 milijarde na preko 7 milijardi jedinki uz poduplani životni vijek istih u zadnjih dva stoljeća. Misliš ovako objektivno i znanstveno da takvu vrstu treba spašavati?

 
Memi, jel ti zbilja vjeruješ da u jednom fizikalno ograničenom sistemu zbog hipertrofije jedne komponente ne postoji granica iza koje slijedi kolaps tog sistema?