zeroname sub 15.4.2017 15:59

Šteta što zadnje dvije godine nema nikakvog napretka. Cijene su i dalje prenapuhane. 850 evo i pro se vuku već skoro tri godine. 960 evo i pro su prepakirani samo imaju više slojeva tj 48 a kad ce stići na klasične SSD-ove to nitko nezna.  850 evo 4TB ima 48 slojeva i užasno je skup 1500$. Jedino micron i samsung nešto rade ostali se još vuku na 15nm nand-u. Obećavali su BICS a ništa od toga.

Mitch sub 15.4.2017 20:38

Ponosni vlasnik 2x1TB od Samsunga. 1500/1500.

 

Jedini problem je Intel Rapid Storage...užasno loše softversko rješenje. Ako želiš imat dualboot moraš ga kompletno maknut, ubija 'sleep' itd.

Patrick_cro sub 15.4.2017 20:45

Ajde vlasnici nvme diskova navedite mi prednosti koristenja nvme ssd naprema sata ssd u svakodnevnim radu? Gdje ga vi to mozete iskoristiti a gdje klasican ssd zaostaje u toj radnji? Lijepo je vidjeti napredak ali kupnja nvme ssd za kucnog korisnika je po meni bacanje novaca

Bacelj sub 15.4.2017 23:44
Friday kaže...

Ja planiram ubosti jedan Samsung SM961 od 256 giga. Imam vec 850-icu od 500 giga ali hocu imati dedicirani disk za OS, a virtualke i pizdarije na 850-icu...

 Ja sam mislio da je grafa sljedeca.... :D

 

Friday ned 16.4.2017 11:29
Patrick_cro kaže...
Bolje ubodi duplo kapacitet nego nvme,jedino ako planiras neki server raditi onda nvme ima smisla

 

Ne treba mi vise kapaciteta - ova 500-ka ce biti sasvim dostatna za sve (virtualke, baze, igre). Nemam uopce obican HDD u stroju i ne treba mi jer imam synology na mrezi koji koristim kao storage. Spomenutog malca bih uzeo "eto tako". Nisam od onih sto preuvelicavaju svoje potrebe.

 

Bacelj kaže...
Friday kaže...

Ja planiram ubosti jedan Samsung SM961 od 256 giga. Imam vec 850-icu od 500 giga ali hocu imati dedicirani disk za OS, a virtualke i pizdarije na 850-icu...

 Ja sam mislio da je grafa sljedeca.... :D

 

 

Je, mislim da ju uzimam sljedeci mjesec (pa cu igrat diablo u 500 fps lol)

Spiridon ned 29.10.2017 17:35

Jel to postoje dvije vrste NVMe? Po ovome što napipah da: https://www.amazon.com/Plextor-Internal-Solid-State-Heatsink-PX-512M8PeGN/dp/B01JCXXYMQ

Jedni su PCIe a drugi M.2... Ak kužim dobro, na linkanoj fotki je M.2 a PCIe se umetne ko grafička kartica.

Jel kvalitetan ovaj Plextor ( općenito, jel Plextor pouzdana firma ) ?

 

Molim stručni sud.

 

Merci.

 

P.S. Idem pročitati Bugov članak... A upit o Plextoru je i dalje "na snazi".

 

EDIT: Bio je to Bug TV i nema više tog priloga...