Jebodiah čet 17.8.2017 00:05

Bok

 

Bas vas pratiti u kasne noci nije zdravo....(niste vi krivi, ise o cem pricate, tema)

Samo sam htio saznati sto je s hladnjakom za AMD TDR ?

Ili je bio u onoj ambalazi ili nije ili uopce ne dolazi  uz CPU?

Mogli ste malo pokazati CPU pogotovo onaj dio gdje su pinovi,,,, ljepota u sacastom obliku

Impresivno !

 

Dobro dosli nam ponovo  ispred kamere.... sretan vam nastavak rada.

zasad toliko.... idem pajkiti

 

EDIT ......sjetio se jos nekih detalja pitanja, nakon sto sam malo s  bratom o temi  respravlajo

AMD TDR  ide na MBO s x399 i vidio sam da neki imaju nove 12V EPS dodatne struje, tipa 3x4 pin, a neki 4x4 pin. da li to znaci kupnja novo napajanje ili se moze koristiti koji sad trenutno imam samo uz potrebne adaptere mogu pokriti  te potrebe 

 

 

 

Igor150 čet 17.8.2017 15:15

Šuštinju ćevapi,Denisu...neka ostane prazna ambalaža od ćevapa.E da sam bliže oboicu bi` vas cmoknio u čelo.

Mislim da će za Threadrippera,tko ga i kupi trebati u nas `rvata ne vodenjara već tekući dušik da ga drži po ljeti na +35,kako zna biti kod nas. Svakako zanimljivo pakiranje za kojim sam počeo lagano i slinit.

Nadam se do nagodinu da neće AMD imati probleme kao što ih je imao do prošle godine s grafuljama,radi čega sam od muke pobjegao na nVidiu.Ciljam na r7 seriju,a do nagodinu bit će valjda neki upgrade.

Pametnije mi je izgleda pisati manje postova...još izgleda da ću dobiti čak i naplatu prostora na serveru.Taman ćete oboica imati za još mjesec dana mora i obrađivanja Talijanki na luftiću...

picajzla0707 čet 17.8.2017 15:55
zeroname kaže...

Pitanje u vezi Vege. Ako ona koristi HBM2 koji je tik uz procesor znači nije naslagan okolo. Zašto je kartica i dalje velika kao cigla.

 evo fotka, pa procijeni sam - čini se apsolutno radi ničega, osim možda što na kraćoj kartici ne bi uspjeli organizirati dovoljno efikasno hlađenje

zeroname čet 17.8.2017 15:58
picajzla0707 kaže...
zeroname kaže...

Pitanje u vezi Vege. Ako ona koristi HBM2 koji je tik uz procesor znači nije naslagan okolo. Zašto je kartica i dalje velika kao cigla.

 evo fotka, pa procijeni sam - čini se apsolutno radi ničega, osim možda što na kraćoj kartici ne bi uspjeli organizirati dovoljno efikasno hlađenje

 Znao sam hahha vidim nešto mi ne štima nemože bit tako dugačka. Znam koliki je bio R9 Nano. Ovdje ima 10 cm praznog prostora. Da su napravili bolje GPU-e nebi im trebalo takvo hlađenje kap što je rečeno u hard reportu. Da je taj HBM2 na GTX 1080ti bila bi duplo manja.

Denis čet 17.8.2017 16:28
Jebodiah kaže...

Bok

 

Bas vas pratiti u kasne noci nije zdravo....(niste vi krivi, ise o cem pricate, tema)

Samo sam htio saznati sto je s hladnjakom za AMD TDR ?

Ili je bio u onoj ambalazi ili nije ili uopce ne dolazi  uz CPU?

Mogli ste malo pokazati CPU pogotovo onaj dio gdje su pinovi,,,, ljepota u sacastom obliku

Impresivno !

 

Dobro dosli nam ponovo  ispred kamere.... sretan vam nastavak rada.

zasad toliko.... idem pajkiti

 

EDIT ......sjetio se jos nekih detalja pitanja, nakon sto sam malo s  bratom o temi  respravlajo

AMD TDR  ide na MBO s x399 i vidio sam da neki imaju nove 12V EPS dodatne struje, tipa 3x4 pin, a neki 4x4 pin. da li to znaci kupnja novo napajanje ili se moze koristiti koji sad trenutno imam samo uz potrebne adaptere mogu pokriti  te potrebe 

 

 

 

 Nema hladnjaka u pakiranju, samo bracket za montažu postojećih Asetek vodenjača na socket. A socket se zove TR4 ne TDR. Evo sad baš krećem s testiranjem procesora, pa ću pogledati i kakva je priča s dodatnim konektorima na njima. Imamo Asusovu i ASRockovu. Doduše, AMD je u paketu s procesorima slao i nekakvo Thermaltakeovo 1200-vatno napajanje, pa možda doista postoje nekakvi specijalni konektori....vidjet ćemo. 

Jebodiah pet 18.8.2017 23:13
Denis kaže...
Jebodiah kaže...

Bok

....... htio saznati sto je s hladnjakom za AMD TDR ?

 

 

 

 Nema hladnjaka u pakiranju, samo bracket za montažu postojećih Asetek vodenjača na socket. A socket se zove TR4 ne TDR. Evo sad baš krećem s testiranjem procesora, pa ću pogledati i kakva je priča s dodatnim konektorima na njima. Imamo Asusovu i ASRockovu. Doduše, AMD je u paketu s procesorima slao i nekakvo Thermaltakeovo 1200-vatno napajanje, pa možda doista postoje nekakvi specijalni konektori....vidjet ćemo. 

 

Ma znam socket , TDR je moja skracenica  od Threadriooer

Good luck ,,,,, ja se nadam pozitivnom utisku o CPU, mada iskreno nije mi u domeni kupnje jer je cijena visoka, kako mu i dolikuje

Ako se ne varam, bilo je i drugih modela s 10 i 14 jezgara (uz 8, 12 i 16 jezg.), posto nisam citao ovdje pretpostavljam da ce ti modeli doci kasnije. Ma i ovo je dovoljno...... bas nam se AMD raspistoljio s modleima... svaka cast

 

 

EDIT ma taman kad trebam ici pajkiti, nesto mi padne sto ce Denis uraditi , pa mi palo na pamet.

Stp se mene tice u vezi MBO, sve su OK.

Ali od 3-4 modela, MSI mi se svida zbog polozaka M.2 utora, dok kod Asus ide onaj Dimm Slot pa SSD moramo na adapter staviti  pa onda na taj DIMM slot.... koji stoji pokraj DDR utora na desnoj strani a drugi mu je hmmmmm jest da sam slabovidna osoba ali prema slici ne vidim a negdje postoji slika da se nalazi ispod maske NB chipseta i pokraj SATA konektora je... to sam uocio raspored kod Asusa i moj dojam je da je malo nezgrapan. Pogledaj i te stvari kako idu.

Dotad mi je MSI Carbon pa Asrock/Gigabyte

Biostar jos nije izdao koliko vidimNesto razmisljam da sam zaboravio, ali neka. neka i drugi misle i pisuSvako dobro

 

Igor150 uto 22.8.2017 23:30

Denise,spominješ testiranje na Usrock pločama sa AMDovim Threadripperima! Jer ih nije preuzeo Asus(Usrock mislim)? Nešto zvoni u daljini kao da sam čitao nešto o tome.Baš gledam cijene Threadrippera 1920x (7135kn),1950x (9025kn) ... 1000kn platiš samo da ih onjušiš.