PzKpfw ned 15.10.2017 13:25

Za djecu se slažem. Što više prirode, istraživanja igranja na otovrenom, trckaranja, bicikliranja, šetanja, te da dijete što više postane aktivno u fizickom smislu, te kada dode umorno doma, dati mu tehnologiju da se malo opusti.

 

Kad sam bio manji, ono što sam procitao u knjigama za djecu(stripovi...), vidio u crticima ili pak na kompjuteru išao sam prenositi u svoju igru, gdje sam razvijao maštu, vještinu, životno preživljanjavanje.

 

Da, imao se dosta duge periode života gdje sam se uglavnom bavio gejmanjem, što mi je uveliki pomoglo da se razvijem u kompjuteraša, koji je pomicanje virtualnih Panzera zamijenio, npr. sa poštelavanjem raznoraznih sustava na poslu. Ili pak koja razlika izmedu programerskog koda i igranja Panzer Corpsa. Nikakva, samo je u grafici stvar. Kao i sa Football Managerom.

Samo moraš imati razvijenu strast prema radu, ucenju i kompjuterima, opcenito.

Moraš uživati u naporu koja se stavlja pred tebe, te na kraju biti zadovljan sa riješenim problem na kompjuteru. Jel' sada to predeni neki nivo u igri ili pak završen neki radni zadatak, ali ako nema unutrašnjeg zadovoljstva, džaba ti sve. Vjecno ceš biti nezadovljan.

 

Tako da sve te price kada klincima dati tehnologiju, ovisi o samom karakteru dijeteta, roditelju koji sve što traži od svojeg sina/kceri bilo bi dobro da mu pokaže djelima, a ne pricom(sine, igraj nogomet tu je puno para, tata je uz tebe. Na kavi sa ostalim roditeljima,....). Djeca upijaju kao spužve sve od svojih roditelja, tako da prica nije tu toliko bitna, nego dobar i pozitivan primjer.

 

Naš voditelj, te Ida nemaju sa tim problema, jer oni ionako ne daju samo pozitivan primjer svojoj djeci, nego svima nama sa svojim životnim putem i stavom prema istom.

Na mene u kompjuteraškom smislu utjeca samo BUG. Nitko drugi. Iz mojeg primjera mogu reci ili ponoviti da se nimalo ne žalim na taj utecaj koji su na mene ostavili svi oni koji imaju bilo kakve veze sa BUG-om, te da je važno istaci da pozitivnih primjera u našem svijetu ima više, nego dovoljno. Samo ih treba znati pronaci. To sam na osobnoj razini našao u BUG-u.

 

Zanimljiva emisija, te nam se pobliže opisuje svijet društvenih mrežam koja su mogu poslužiti kao odlican medij, odnoso spona da dopremo do drugih ljudi, te da im se veli: "Hej, ljudi nije HRT i njemu slicni mediji sve što postoji u našoj zemlji. Postoje i drugacija stajališta koja nisu vjecno mrziteljski i neprijateljski raspoložena prema onima koji su drugaciji po nekoj osnovi od vecine(bilo da se radi od isforsiranim razlikama ili nekima nametnutim)". Dakako, stojim na istim pozicijama kao i ovo dvoje mladih ljudi koje smo imali prilike gledati u ovotjednoj emisiji Star Tech. Kontra ovih bogo-obiteljsko-domovinaških luzera i pozera koja samo žive na tudoj grbaci kao paraziti, te šire iracionalnu mržnju ka tobože ljudima razlicitima od nas. Svi su ljudi isti, do ne postanu kao ovi iz ove trokrilatice....

 

Ida je svjetski putnik, prava multikulturalna osobnost. Tko bi rekao da nije istina, ali u to sam uvelike uvjeren da ZGB i BG su sllicni gradovi puno više, nego Bec ili neki drugi gradovi na Zapadu, te je iracionalno bježati od tih cinjenica da su nam puno bliže Srbi, Bošnjaci, Slovenci, nego recimo Austrijanac ili Nijemac. Medutim, politika radi svoje, a na nama je da istu igoriramo ako nas želi iskoristiti za svoje prljave ciljeve.Na kraju krajeva kad-tad, doci opet do zbližavanja naših naroda i na drugim razinama, osim na osobnim i turistickim relacijama.

 

E, ljudi ako mogu sugerirati, htio bih opet da gost u Star Techu bude naš bugovac Domagoj. Da nam malo kaže koju rijec o novom BUG-ovom sajtu, a i općenito o ICT. Onu epizodu kada je gostovao u prošloj sezoni Star Tech pogledao sam par puta....Kaj morem, kad mi je to zanimljivo slušati.


Svojim nacinom života Ida i bugovci kontra mraka i sile cavoglavih fanatika.

 


Forma i sadržaj. To sve ima naš Star Tech, kao i svi tekstovi koji se mogu pronaci u BUG i Mreži.