Anđeo bez falinge sri 27.9.2017 16:08

Dajte ljudi skratite na bitno.

Gledam i slušam 5 minuta ovaj lik s bradicom priča nesuvislo, upućuje čitatelja koji ga hrani da si "pročita Klaićev rječnik" i slične budalaštine.

Ništa nisam saznao.

 

Može li mi netko odgovoriti, hoće li trebati nova matična ili ne ?

war3_tft sri 27.9.2017 16:12

Gledao sam jedan video gdje covjek objasnjava da ce arhitektura po tom pitanju biti kao kod kabija, a ne sky x (sto je navodno bolje za gaming), leakani benchmarkovi za sad to i potvrduju tj coffee je na istom kloku bolji od kabija i sky x.

Shockwave sri 27.9.2017 16:21
war3_tft kaže...
Gledao sam jedan video gdje covjek objasnjava da ce arhitektura po tom pitanju biti kao kod kabija, a ne sky x (sto je navodno bolje za gaming), leakani benchmarkovi za sad to i potvrduju tj coffee je na istom kloku bolji od kabija i sky x.

Dobar balans su napravili i ne sumnjam da će biti hit, bolje za gaming, malo lošije u heavy multi thread aplikacijama, no i dalje odlično zbog količine threadova i visokog takta. Još da je niža cijena prodavalo bi se kao krafne, no i ovako će vjerujem.

ihush sri 27.9.2017 16:41

nije to odgovor na Ryzen, nego normalan (davno planiran) roadmap, do ice/tigera.. moguće samo požurivanje rokova ili cijena, ali značajniji je u tome npr Božić/ECS i sl. kao datum nego AMDov tranzistorić.. :))

 

na pitanje za novu mbo.. osim socketa, sata, usb, napon-jezgra.. tak da sam socket s pinom više-manje nije problem (fičer!).. i nije nešto na što treba računati, mijenja se zbog promjene same ako ništa drugo, dok unutar par godina se nakupi i ostalih perifernih điđa kao razlog, jel to usb4-sata-4-ddr4-5-6.. ili nešto treće.. same diference, biz u kojem je promjena postala fičer (i stvari se bacaju bez popravka-nadogradnji i sl.. nema više dugoročnosti/trajnosti tj zastarjeva)

 

ili, ako je to odgovor.. vrijeme je za kafu, (coffeelake..) :)) = nešto kao pauza, bezbrižan odmor.

Igor150 sri 27.9.2017 21:53

nevezano uz temu.jedno pitanje (ili prijedlog) ili jedan prijedlog (ili pitanje),kako 'oćete shvatiti...a da se preskoči rasprava o mikrovalkama i pomogne se kamermanu u dizanju promila u krvi (ili dizanju krvi u alkoholu)? anyway,da se stalni forumaši pridruže u svatovima(sa 5 godina radnoga staža)? hoću reći kamerman da snima,a ja bih drž'o mikrofon i spojio ugodno s korisnim.

pravi_covijek sri 27.9.2017 23:02
ihush kaže...

nije to odgovor na Ryzen, nego normalan (davno planiran) roadmap, do ice/tigera.. moguće samo požurivanje rokova ili cijena, ali značajniji je u tome npr Božić/ECS i sl. kao datum nego AMDov tranzistorić.. :))

 

na pitanje za novu mbo.. osim socketa, sata, usb, napon-jezgra.. tak da sam socket s pinom više-manje nije problem (fičer!).. i nije nešto na što treba računati, mijenja se zbog promjene same ako ništa drugo, dok unutar par godina se nakupi i ostalih perifernih điđa kao razlog, jel to usb4-sata-4-ddr4-5-6.. ili nešto treće.. same diference, biz u kojem je promjena postala fičer (i stvari se bacaju bez popravka-nadogradnji i sl.. nema više dugoročnosti/trajnosti tj zastarjeva)

 

ili, ako je to odgovor.. vrijeme je za kafu, (coffeelake..) :)) = nešto kao pauza, bezbrižan odmor.

 Ma da, sigurno bi ubacili 6 core u mainstream da nije Ryzena. Vjerojatno su imalo to u pipelinu za 2022, ali su malo pozurili. 

war3_tft čet 28.9.2017 09:18
picajzla0707 kaže...
war3_tft kaže...
Coffe sa 6 jezgri bio najavljen jos 2016. 

 "još"... kao da je najavljen prije pet godina, a ne lani

a misliš da rajzen, o kojem se priča od 2014. s tim nije imao nikakve veze?

 Znaci kad ja kazem "jos" onda se to odmah komentira, al kad netko bezveze bubne da je intel sa 6 jezgara reagirao tek ove godine nakon izlaska ryzen to je onda savrseno logicno...

 

Koliko vidim prvi nekakvi leakovi za ZEN su izasli u 4. mjesecu 2015., kad je to sve skupa postala ozbiljnija vijest ne da mi se istrazivati.

 

Lako moguce da je intel reagirao na ZEN 2015.-2016., ali realno kad ti je konkurencija 0 kao sto je AMD bio godinama onda se ces musti (u ovom slucaju na 4 jezgre) koliko mozes, dubretarski al je tako...

 

 

picajzla0707 čet 28.9.2017 09:31

Imas hrpu najava iz 2014. za rajzen, imas i video sa kellerom koji ga najavljuje i objasnjava.... a do 2016. kad je intel najavio 6core, znalo se itekako da ce biti jezgri na bacanje i sasvim je normalno zakljuciti da kava jest reakcija na rajzen

Isto kao sto je logicno zakljuciti da kava izlazi dosta ranije ranije zbog onoga sto se dogadja na trzistu i da intelu nije svejedno

Isto tako logicna je i intelova politika muznje 4core i 5-postotnog povecanja ipc-a dok nema konkurencije, logicno je i da nasi saborski zastupnici, i adeze i esdepe s priljepcima, dizu jednoglasno rucice u zrak kad sami sebi trebaju izglasati povecanje placa, ali to ne znaci da zato nisu pizde i da ih ne treba zvati pizdama

 

EDIT:

evo ti amd core innovation summit iz svibnja 2014., misliš da intel nije slušao što jim keller kao od najboljih u tom poslu govori o zenu?

link

war3_tft čet 28.9.2017 09:42
picajzla0707 kaže...
Imas hrpu najava iz 2014. za rajzen, imas i video sa kellerom koji ga najavljuje i objasnjava.... a do 2016. kad je intel najavio 6core, znalo se itekako da ce biti jezgri na bacanje i sasvim je normalno zakljuciti da kava jest reakcija na rajzen

Isto kao sto je logicno zakljuciti da kava izlazi dosta ranije ranije zbog onoga sto se dogadja na trzistu i da intelu nije svejedno

Isto tako logicna je i intelova politika muznje 4core i 5-postotnog povecanja ipc-a dok nema konkurencije, logicno je i da nasi saborski zastupnici, i adeze i esdepe s priljepcima, dizu jednoglasno rucice u zrak kad sami sebi trebaju izglasati povecanje placa, ali to ne znaci da zato nisu pizde i da ih ne treba zvati pizdama

Ako pogledas prvi post u "CPU chat tema" vidjet ces da leakovi pocinju iz 2015., znaci ako su postojali u 2014. to su onda isto bili leakovi koje je trebalo uzeti s debelom rezervom. Ne bi se sad prepirao oko toga kad su krenuli leakovi i najave jer se zapravo slazem sa svime sto si rekao, u cijeloj prici jedino sam htio demantirati da je intel sa 6 core reagirao tek ove godine nakon izlaska ryzena.

picajzla0707 čet 28.9.2017 09:58
war3_tft kaže...

Ako pogledas prvi post u "CPU chat tema" vidjet ces da leakovi pocinju iz 2015., znaci ako su postojali u 2014. to su onda isto bili leakovi koje je trebalo uzeti s debelom rezervom. Ne bi se sad prepirao oko toga kad su krenuli leakovi i najave jer se zapravo slazem sa svime sto si rekao, u cijeloj prici jedino sam htio demantirati da je intel sa 6 core reagirao tek ove godine nakon izlaska ryzena.

 gore sam ti stavio video iz 5. mjeseca 2014.

sasvim dovoljno vremena da intel pripremi svoju najavu, ne izlazak nego samo najavu u 2016. godini, i moraš biti teški trupac da to dvoje ne bi povezao

isto kao što je jasno da kava izlazi sad, a ne tamo negdje u 2018. upravo radi prodajnih rezultata rajzena - prekratko je vrijeme od najave 2016. do sad da bi intel toliko ubrzavao svoje planove, osim ako nije natjeran - bar to ranije nisu radili

 

ovo što je intel reagirao ove godine tiče se upravo tog dijela - požurili su proizvodnju, jer gube na tržištu

jednako kao što bi vrlo vjerojatno vidjeli i voltu ove godine da je amd vegom ugrozio nevidiju - princip je isti

war3_tft čet 28.9.2017 10:12

Ok za taj video nisam znao pa hvala na info, al sam ti rekao vec da se slazem da je intel reagirao, koje tocno godine sad nije bitno za dio price o kojem sam ja pricao, a to da su tek sad nakon izlaska ryzena isli izbaciti 6 core, odreagirali su oni prije, pa ne rade za njih tutleki koji nisu mogli predvidjeti u kojem ce smjeru sve to ici...


Jos jednom, slazem se s vecinom sto si rekao, dalje mi se ne da ulaziti u neke bespotrebne rasprave.

picajzla0707 čet 28.9.2017 10:20
war3_tft kaže...
Ok za taj video nisam znao pa hvala na info...

 zato imaš na gugelju alate i namjestiš vremenski raspon tražilice, inače ti izbacuje uglavnom novije rezultate i od šume ne vidiš drvo 

baci oko na tražilicu s ograničenim vremenskim rasponom - link 

 

war3_tft čet 28.9.2017 10:29

Ma znam za to, al nisam isao u detaljnije istrazivanje. Iskreno krenuo sam od leakova iz cpu chat teme iz 2015. i isao logikom da ako se tad pocelo pricati o leakovima da onda ni prije nije postojalo nesto konkretnije. Sad vidim taj video, a koliko je on sam po sebi utjecao na intel je prica za sebe.

picajzla0707 čet 28.9.2017 12:21

Koliko utjece jedini konkurent na tom trzistu?
Pa jebote, na trzistu mobitela imas stotine firmi, pa se itekako prati tko sto radi, a ne da se nece pratiti kad su samo dva konkurenta

Toliko dugo intel muze 4c, da uopce nije pitanje da li je kava reakcija na rajzen, tim vise jer ionako imaju high end platformu za one koji trebaju vise jezgri, pa bi im izdavanje 6core u mainsream segmentu iz ciste usluge korisnicima bilo ravno skakanju samom sebi u trbuh, a nije da su dosad korisnici imali mogucnost izbora osim truljavog fx-a

 

gledaj, ovo ti je najčišći primjer zašto je konkurencija dobra za korisnike i da je amd kojom srećom mogao izdati zen prije 3-4 godine, sad bi ti umjesto tog 4c procesora imao 6c i to vjerojatno za istu lovu

možda bi bio nešto neefikasniji i imao veći tdp, ali i meni i tebi je jasno da bi radije imao i5 6600 sa 6 jezgri nego sa 4 za iste pare, pa i po cijenu nešto veće potrošnje

war3_tft čet 28.9.2017 12:37

Govorio sam konkretno o videu iz jebene 2014. pa bas da je u njemu govor drzao i Dalai Lama, a ne opcenito o AMD-u i onome sto se nakon toga dogodilo.

Naravno da se slazem da je dobra konkurencija zdrava i na kraju krajeva najvaznija za nas kupce, ali posto si mi poceo dizati tlak izvrtanjem mojih rijeci da bi dokazao neku svoju misao ne da mi se vise uopce raspravljati.

rambox čet 28.9.2017 12:41
war3_tft kaže...
Ma znam za to, al nisam isao u detaljnije istrazivanje. Iskreno krenuo sam od leakova iz cpu chat teme iz 2015. i isao logikom da ako se tad pocelo pricati o leakovima da onda ni prije nije postojalo nesto konkretnije. Sad vidim taj video, a koliko je on sam po sebi utjecao na intel je prica za sebe.

Od kad su osnove Googlanja i Jubitu pretraživanja neko detaljno istraživanje?

 

Inače Jim Keller se vrlo rijetko pojavljuje u medijima, dakle na fotkama ili pogotovo videu toga ima na vrlo malu kapaljku.Da si upisal njegovo ime u Jubitu, pa odma bi dobio taj poznati razgovor vezan za buduče AMD procesore.

 

https://www.youtube.com/results?search_query=Jim+Keller

 

Uostalom ovo dole treči link, to sam ja na forumu linkal sto puta dakle več je 2012 godine Intel znao kaj se sprema.Obrati pažnju na datum prvog posta, dakle to je prvi puta napisano ili linkano prije pet godina.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/amd-dionice-padu/163682.aspx?page=0&jumpto=3163355&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/broadwell-crnom-trzistu/238885.aspx?jumpto=5018275&sort=asc&view=flat&page=1

 

https://semiaccurate.com/2012/08/01/apples-cpu-architect-jim-keller-moves-back-to-amd/

 

dreadmoore čet 28.9.2017 12:56
war3_tft kaže...
@rambox

Stigla mi je notifikacija da si mi nesto odgovorio, na ignoru si mi posto mi se ne da trosit vrijeme na citanje gluposti zacinjenih sizofrenim bojanjem, a nece niti ovaj put biti iznimka.

 haha nisi jedini koji ga je stavio na ignore bas iz istih razloga pogotovo sa nekim linkovima iz 2014 itd 

XXX čet 28.9.2017 12:57
war3_tft kaže...
@rambox

Stigla mi je notifikacija da si mi nesto odgovorio, na ignoru si mi posto mi se ne da trosit vrijeme na citanje gluposti zacinjenih sizofrenim bojanjem, a nece niti ovaj put biti iznimka.

 U stvari post mu je odličan ali ako ti želiš biti neinformiran samo izvoli 

rambox čet 28.9.2017 13:05
war3_tft kaže...
@rambox

Stigla mi je notifikacija da si mi nesto odgovorio, na ignoru si mi posto mi se ne da trosit vrijeme na citanje gluposti zacinjenih sizofrenim bojanjem, a nece niti ovaj put biti iznimka.

Pa ne moraš ti ništa čitat, ali zato bilo koja osoba koja sastrane čita ili prvi put dođe na Bug vidi realnu situaciju.Pametan človek odma vidi o čem se tu radi, i kud spada neko ko ne zna niti osnove Googlanja ili Jubituiranja.

 

Zaborav je klasičan problem, ali toga kod mene nema ja sve bitno arhiviram pa prema potrebi elegantno serviram.

3n3m1 čet 28.9.2017 13:18

Zbiljam ovaj i7 8700 non-K ima dosta visoki Turbo radni takt od 4.6 GHz pa još ga se upari sa solidnom B360,H370 pločom i mislim da če intel tu dominirati jer če biti mrvicu skuplji u toj konfiguraciji od Ryzena 5 1600/X,ali sa druge strane i nešto bolji pogotovo u Gamingu.

war3_tft čet 28.9.2017 13:42

Nacitao sam se ja njegovih postova dovoljno da mogu zakljuciti da tu nema niceg pametnog, tko god baci pogled na nhegove postove vidi koliko je sati i kakav je to slucaj.

Sve konkretne informacije cemo imati uskoro, znat ce se cijene i performanse, sve lijepo crno na bijelo, ak me kuzis kaj hocu rec ;)

picajzla0707 čet 28.9.2017 14:39
war3_tft kaže...
Govorio sam konkretno o videu iz jebene 2014. pa bas da je u njemu govor drzao i Dalai Lama, a ne opcenito o AMD-u i onome sto se nakon toga dogodilo.

Naravno da se slazem da je dobra konkurencija zdrava i na kraju krajeva najvaznija za nas kupce, ali posto si mi poceo dizati tlak izvrtanjem mojih rijeci da bi dokazao neku svoju misao ne da mi se vise uopce raspravljati.

 slušaj, uopće ne vidim gdje ja to izvrćem tvoje riječi

započeo si raspravu na temi koja govori o tome da je kava odgovor na rajzen tvrdnjom da je intel 6core kavu najavio "još" 2016., na što sam ti odgovorio da ta najava ne znači da nije odgovor jer se dvije godine prije najave kave, a tri prije izlaska te kave itekako pričalo o rajzenu, pa se i dvije ili barem godinu dana prije znalo da će izaći s hrpom dosta dobrih jezgri

zatim si rekao da je prvi leak izašao 2015., ja sam ti pokazao da se govorilo o rajzenu još 2014. i to ne kao leak, nego otvorena najava glavnog dizajnera

znači sasvim je logično ustvrditi da kava jest reakcija na rajzen, čak i zakašnjela jer je rajzen već uzeo popriličan dio tržišnog kolača - zato se i dogodio požureni izlazak kave

 

e da bi ti na kraju zaključio kako je pitanje koliko je je rajzen utjecao na intel?! 

pa jel to nije bedasto pitanje, odnosno zadnji trzaj da ostaviš dojam kako je tvoja priča ipak donekle drži vodu

pa ne drži je, ali baš niti malo jer je očito da je intel dao 6core u mainstream tek kad je na to bio prisiljen konkurencijom, a to što se tebi diže tlak jer nisi u pravu je sasvim drugi par rukava

ostaj ti meni živ i zdrav, a ako te rasprava živcira kad nejde kud si ti naumio, nemoj sudjelovati u njoj ili je uopće započinjati