overhaul uto 11.4.2017 17:18

A ježi ga... zaključak da su procesori ryzen 5 super, samo ako se ne igramo su onda promašaj amd-a. 
To su mogli sa Ryzen 7, 16 coreova stvarno ima smisla u aplikacijama i hajd usputnom casual gamingu ali sada...
Zna se da se i5 kupuje za igre i zbog igranja. R5 su napravili da parira i5. I onda kažu da je bolji, ali 
ne u igrama. Koliko mogu zaključiti, ovdje je samo vrh i dno vrijedno razmatranja. Vrh jer ima 6 jezgri/12threadova i 
u biti nije kao takav u ovoj klasi konkurenata i5, nego i dalje za radne strojeve kao i R7.
I R5 1400x, jer on jedini ima smisla nekom gameru za tih 1500kn(nadam se jeftinije uskoro). Ali njega, jel, niste testirali da vidimo radi li on uredno na 4GHz :/

Denis uto 11.4.2017 17:46

Radi, bez brige. Svi Ryzeni rade na 4 GHz.

Druga stvar, čini mi se da nisi baš detaljno pročitao članak. Naglasak je bio stvoriti situaciju gdje se u igrama vide performanse procesora što dosta često nije slučaj. Tko kupuje gtx 1080 ili jaču karticu da bi se igrao na full HD monitoru, nije baš upućen u optimizaciju računala.

Patrick_cro uto 11.4.2017 18:07

Ovi 4 core ryzeni po meni nemaju nekog smisla zbog jako slabog oc, 4ghz max, dok 6600k ide 4.5-4.7ghz, cca 400kn vise za intela uz istu brzinu memorije ( ryzen treba brzu memoriju) ali nekih 20-25% bolje perfomanse, jos ako padnu cijene i5 definitivno bih isao na njega za gaming, sta se tice 6jezgrenih ryzena po meni pun pogodat i to ce po meni biti best buy kupnja bez obzira na malo slabije gaming perfomanse.

ansha uto 11.4.2017 18:16
Denis kaže...
Radi, bez brige. Svi Ryzeni rade na 4 GHz.

Druga stvar, čini mi se da nisi baš detaljno pročitao članak. Naglasak je bio stvoriti situaciju gdje se u igrama vide performanse procesora što dosta često nije slučaj. Tko kupuje gtx 1080 ili jaču karticu da bi se igrao na full HD monitoru, nije baš upućen u optimizaciju računala.

Nope, jednostavno je lako provjerljiva cinjenica to da ne rade svi na 4ghz.

 

Postoje i 144hz full hd monitori...

Denis uto 11.4.2017 18:25
ansha kaže...
Denis kaže...
Radi, bez brige. Svi Ryzeni rade na 4 GHz.

Druga stvar, čini mi se da nisi baš detaljno pročitao članak. Naglasak je bio stvoriti situaciju gdje se u igrama vide performanse procesora što dosta često nije slučaj. Tko kupuje gtx 1080 ili jaču karticu da bi se igrao na full HD monitoru, nije baš upućen u optimizaciju računala.

Nope, jednostavno je lako provjerljiva cinjenica to da ne rade svi na 4ghz.

 

Postoje i 144hz full hd monitori...

 Ok, neki rade i na 3,9 GHz...fakat velika razlika. 

Ovo za 144-hercne monitore je istina, no opet...nije mi baš zamislivo da netko iskešira 4500+ kuna za grafičku karticu da bi se onda igrao na 144-hercnom FHD monitoru za 2000 kn. Realnije mi je da netko onda kupi GTX 1060 i kupi takav monitor, no onda ni grafika nije tako dobra da bi je procesor nešto posebno usporavao. 

Envy uto 11.4.2017 21:00
Denis kaže...
* * *

* * * nije mi baš zamislivo da netko iskešira 4500+ kuna za grafičku karticu * * * 

Netko tko iskešira novac za GTX 1080 grafičku siguran sam da neće biti i kupac Ryzen procesora.

overhaul uto 11.4.2017 21:03
Envy kaže...
Denis kaže...
* * *

* * * nije mi baš zamislivo da netko iskešira 4500+ kuna za grafičku karticu * * * 

Netko tko iskešira novac za GTX 1080 grafičku siguran sam da neće biti i kupac Ryzen procesora.

 Kak ne, vidi mene :P

Denis uto 11.4.2017 21:12
Envy kaže...
Denis kaže...
* * *

* * * nije mi baš zamislivo da netko iskešira 4500+ kuna za grafičku karticu * * * 

Netko tko iskešira novac za GTX 1080 grafičku siguran sam da neće biti i kupac Ryzen procesora.

 A logika iza ove tvrdnje je?

Envy uto 11.4.2017 21:21
Denis kaže...
Envy kaže...
* * *

Netko tko iskešira novac za GTX 1080 grafičku siguran sam da neće biti i kupac Ryzen procesora.

 A logika iza ove tvrdnje je?

Matematička indukcija.
Možda šala ili ne, ja nisam nikoga vidio da je u suradnji sa Nvidiom kupio AMD rješenje, barem ne kada su top modeli u pitanju. Evo ima izuzetaka gore. Volio bih njihove testove da vidim a ne Ashes of the Singularity koji za optimalno pokretanje traži... motherfucking 16 GB RAM memorije. Jesus.

Testiraj prvi Crysis nekim optimalnim rješenjima. Primjerice R5 1400X i GTX 1050 (ima li ovo?) da vidimo kako to radi. Ja lično nisam igrao nitša ozbiljno već preko 8 godina. Daj mi razlog da kupim Bug i da pročitam neka zanimljiva rješenja a ne rebrandirane testove koje mogu provjeriti u par klikova miša.

rambox uto 11.4.2017 21:25
Envy kaže...
Denis kaže...
* * *

* * * nije mi baš zamislivo da netko iskešira 4500+ kuna za grafičku karticu * * * 

Netko tko iskešira novac za GTX 1080 grafičku siguran sam da neće biti i kupac Ryzen procesora.

 E moj imenjače, po forumu opetovano valjaš turbo-gluposti na kvadrat i još se time hvališ.Aj ok i to mora neko odradit, da je drukčije ne bi valjalo fučkaj ga sad.

Envy uto 11.4.2017 21:29
rambox kaže...
* * *Aj ok i to mora neko odradit, da je drukčije ne bi valjalo fučkaj ga sad.

Hoćeš da ti Sapphire HD 4670 1GB poklonim od srca? Napiši mi adresu u PP a meni će jedino zadovoljstvo biti da objaviš sliku kada ti paket stigne.

ansha uto 11.4.2017 21:31
Envy kaže...
Denis kaže...
* * *

* * * nije mi baš zamislivo da netko iskešira 4500+ kuna za grafičku karticu * * * 

Netko tko iskešira novac za GTX 1080 grafičku siguran sam da neće biti i kupac Ryzen procesora.

Zasto?! Da sad kupujem novo, isao bi bas na tu kombinaciju...

Envy uto 11.4.2017 21:34
ansha kaže...
* * *

Zasto?! Da sad kupujem novo, isao bi bas na tu kombinaciju...

Da, ali išao bi...  Ovdje slušam samo postove o budućem vremenu.
Obično ne idem ni u kakva sučeljavanja sa kolegama forumašima, kojeg sve od srca volim, ali mi AMD nekako, blago rečeno - ne godi.

Envy uto 11.4.2017 21:48

Ajmo ozbiljno sad. Poanta je da mi ovdje kao u političkoj sjednici možemo do sutra raspravljati ali ja ne vidim ljude koji kupuju AMD Ryzen, ljude u CH gdje je platežna moć daleko veća.
Testovi iz open source Matlaba kako se već zove, Blendera ili Photoshopa nisu relevantni. Relevantne su video igre, ista ona granica u kojoj se AMD proslavio na 1 GHz ali trenutno u jedinom realnom testu gdje se vidi šta i kako radi tj. Video Igre - Ryzen Pada, to je čista realnost.

overhaul uto 11.4.2017 22:09
Envy kaže...

Ajmo ozbiljno sad. Poanta je da mi ovdje kao u političkoj sjednici možemo do sutra raspravljati ali ja ne vidim ljude koji kupuju AMD Ryzen, ljude u CH gdje je platežna moć daleko veća.
Testovi iz open source Matlaba kako se već zove, Blendera ili Photoshopa nisu relevantni. Relevantne su video igre, ista ona granica u kojoj se AMD proslavio na 1 GHz ali trenutno u jedinom realnom testu gdje se vidi šta i kako radi tj. Video Igre - Ryzen Pada, to je čista realnost.

 Dobro, trebao si biti precizniji - ne vidiš da netko kupuje Ryzen 5 1400 i slične danas izašle sa nvidia grafičkom od 900+ eura jer 
a) to nije baš namjenjeno uparivanju - vjerojatnije je da će za sad kupci ryzen 5 procesora tražiti i grafiku u tom cjenovnom rangu, dakle 1060, rx480...
b) kupci čekaju kompletnu ponudu od AMD-a, dakle i Vegu da ju upare.
Meni ne pada na pamet uopće instalirati Ashes of singularity, a kamoli testirati - jer sam R7 kupio za posao u kojem je i takva grafička u funkciji. Dakle što se mene tiče, mene je i zanimalo upravo ono u čemu je Ryzen pokazao zube. 
Koliko se procesor prodaje, govori da je Ryzen 5 već sada, prvog dana na 5. mjestu najprodavanijih procesora (tablica se apdejta svakog sata), a na mjesečnoj listi vodi ryzen 1700.
http://www.tomshardware.com/news/amd-ryzen-sold-out-again,33799.html

Envy uto 11.4.2017 22:31
overhaul kaže...
Envy kaže...

* * *

* * *

Ok, kasno je a i valjda će nekada biti zanimljivo kada se upotpune AMD-ovi proizvodi (R3 i Vega) te vjerojatno i Intel nešto novo izbaci ali u ovom momentu niti ti a niti ja nemamo ništa od toga čija je prodaja veća ali ja kako ovdje vidim na Amazonovim stranicama Intel je jednostavno nedodirljiv:

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Electronics-Computer-CPU-Processors/zgbs/electronics/229189/ref=zg_mw_tab_t_bs

 

Po bilo kojem osnovu, da li "Best Sellers in Computer CPU Processors" ili sa ovih drugih kategorija.

Istina za volju još od Serije 300 GPU rješenja ovdje na Bug Online forumu se mlati jedna te ista priča, ok ako si sebi uzeo R7 radi posla, ja niti pomislit ne smijem da kupim kolegi koji Blenda medical sim da kupi nešto od AMD-a.

overhaul uto 11.4.2017 23:28
XXX kaže...

Envy gađa na slijepo ali ovaj puta je slučajno i pogodio. Ima neki problem sa Ryzen/Nvida kombinacijom dok Ryzen/Radeon radi kako treba...bug, urota, podmatenje ili nekaj drugo, tko će ga znati.

 

 

http://www.anandtech.com/show/11244/the-amd-ryzen-5-1600x-vs-core-i5-review-twelve-threads-vs-four/14

 WTF je rocket league na direct X9 :) Htjedoh reć, konzolaška igra stara dvije godine vjerojatno nije baš optimizirana za tolike jezgre.
Kad već čeripickamo, vid na tvom linkanom sajtu na slijedećoj stranici, mrvu popularniji GTA na mrvu novijem DirectX11
http://www.anandtech.com/show/11244/the-amd-ryzen-5-1600x-vs-core-i5-review-twelve-threads-vs-four/15
A
 i zaključak je ok:
For gaming, our DX12 titles show a plus for AMD in any CPU limited scenario, such as Civilization or Rise of the Tomb Raider in certain scenes. For e-Sports, and most games based on DX9 or DX11, the Intel CPU is still a win here.
Tu bih samo dodao, da je za esportove i stare igre i tako nebitno što ryzen nije toliko brz kao dvije generacije napredniji po IPC intel jer je to sve debelo preko granice ikakvog zapinjanja. 
U svemu ovome podržavam ryzen 5 samo sa aspekta isplativosti za multifunkcijsku upotrebu, neke budućnosti u nadolazećim i modernim naslovima u vulkanu i DX12 i dobre cijene za jeftinije modele. Mislim da najskuplji R5 nije baš gamerski sretno pogođen. 

Jakovp kaže...
Envy kaže...
  ali ja kako ovdje vidim na Amazonovim stranicama Intel je jednostavno nedodirljiv:

 

Ma daj, tko bi rekao pošto je ryzen na tržištu nevjerojatnih mjesec dana... lol

 A Ryzen 5 koji komentiramo je na tržištu tek jedan dan.

BlueMax sri 12.4.2017 05:58

Obavezno u tu prodajnu matematiku uvrstite činjenicu da se Ryzen brže prodaje nego proizvodi. Da proizvodnja može pokriti potražnju prodaja bi bila i veća.

Upišite i mene na listu onih koji bi da sad kupuju računalo sigurno uzeli R7 1700. A AMD komponenta u mom računalu zadnji put je bila prije točno 10 godina.

Shagmans2 sri 12.4.2017 10:43

Da li je iko od vas sastavljao racunar u stvarnosti i testirao isti? GTX 1080 i te kako ima smisla na FHD 1440 Hz monitorima koji su reda 300-350 evra jer su tek onda uredno iskoristeni, a sto se tice uparivanja sa procesorom, pa GTX 1080 nema smisla uparivati ni sa cim ispod Intel i7 iz jednostavnog razloga sto ni GTX 1070 nije maksimalno iskoristena ako je uparena sa Intel i5, odnosno ima veliki skok u performansama ako se upari sa Intel i7. Jedno su paprini testovi, a drugo realnost kad se to sve stavi na sto

BlueMax sri 12.4.2017 11:54
Shagmans2 kaže...

Da li je iko od vas sastavljao racunar u stvarnosti i testirao isti? GTX 1080 i te kako ima smisla na FHD 1440 Hz monitorima koji su reda 300-350 evra jer su tek onda uredno iskoristeni, a sto se tice uparivanja sa procesorom, pa GTX 1080 nema smisla uparivati ni sa cim ispod Intel i7 iz jednostavnog razloga sto ni GTX 1070 nije maksimalno iskoristena ako je uparena sa Intel i5, odnosno ima veliki skok u performansama ako se upari sa Intel i7. Jedno su paprini testovi, a drugo realnost kad se to sve stavi na sto

 Ne, autor ovog članka nikada nije vidio računalo a kamoli ga sastavio :)

 

Ne lupaj gluposti. Razlika između i5 i i7 iste generacije, na istom taktu, u gamingu obično je od 0% do 1% ponekad čak i u korist i5.

 

http://www.techspot.com/review/1267-battlefield-1-benchmarks/page4.html

 

Pogledaj rezultat i5 na 0.50GHz manje od i7. 2FPS razlike koje ćeš bez problema dobiti (i više) izjednačavajući im takt.

i5 nije bottleneck za GTX 1080. O kojoj god rezoluciji pričali.

 

Denis sri 12.4.2017 18:26
ansha kaže...

Nemoj generalizirat, i7 na istom taktu je u idealnoj situaciji i do 30% brzi od i5. Nekad nije uopce, ali prosjek u novijim igrama je sigurno 15-ak%. Testirao osobno...

 Ček, čovjek ti linka stranicu s testovima u Battlefieldu 1, jednom od najmodernijih naslova koji uopće postoje, gdje se vidi da je razlika između 6700K i 6600K par fps, a ti uletiš s tvrdnjom da je razlika oko 15%, na istom taktu (a u njihovom testu ni takt nije bio jednak). 

Ajd daj ti neke brojke i u čemu si mjerio, pa da provjerimo. Podsjećam, tvrdiš da uključeni Hyper-Threading i 2 MB dodatnog L3 cachea osiguravaju 15% više performanse u igri. 

lizard_ago sri 12.4.2017 20:10

Procesor i5 iste generacije da je sporiji 15% od i7 ... napravi video okači na YT imaš pivu ... i vječno poštivanje mene 'naivca'.

Govorimo o istoj grafičkoj kartici ... na istoj ploči s isto memorije ... jedino što je različito to su procesori ... right ???

overhaul sri 12.4.2017 22:25
Denis kaže...
ansha kaže...

Nemoj generalizirat, i7 na istom taktu je u idealnoj situaciji i do 30% brzi od i5. Nekad nije uopce, ali prosjek u novijim igrama je sigurno 15-ak%. Testirao osobno...

 Ček, čovjek ti linka stranicu s testovima u Battlefieldu 1, jednom od najmodernijih naslova koji uopće postoje, gdje se vidi da je razlika između 6700K i 6600K par fps, a ti uletiš s tvrdnjom da je razlika oko 15%, na istom taktu (a u njihovom testu ni takt nije bio jednak). 

Ajd daj ti neke brojke i u čemu si mjerio, pa da provjerimo. Podsjećam, tvrdiš da uključeni Hyper-Threading i 2 MB dodatnog L3 cachea osiguravaju 15% više performanse u igri. 

 Nevezano uz ovu tvrdnju, Denis, imate li možda neku AMD RX karticu za usporedni test sa R5 i i5 procesorima - kolaju tvrdnje da se AMD bolje nosi sa vlastitim grafama i da je tu u istim testiranim igrama u prednosti pred intelom?
-edit, još jedno pitanje; imate li na testu mogućnost rada sa NVMe ssd-om? Isto kolaju priče da na (nekim) pločama boot traje jako dugo, a upitna je i iskoristivost pune snage takvog ssd-a?

ansha sri 12.4.2017 22:45
Denis kaže...

 Ček, čovjek ti linka tablicu s testovima u Battlefieldu 1, jednom od najmodernijih naslova koji uopće postoje, gdje se vidi da je razlika između 6700K i 6600K par fps, a ti uletiš s tvrdnjom da je razlika oko 15%, na istom taktu (a u njihovom testu ni takt nije bio jednak). 

Ajd daj ti neke brojke i u čemu si mjerio, pa da provjerimo. Podsjećam, tvrdiš da uključeni Hyper-Threading i 2 MB dodatnog L3 cachea osiguravaju 15% više performanse u igri. 

Ocito nemas blagog pojma o cemu pises (+ ti ni logika nije jaka strana), a obracas mi se ko da ja nemam pojma, to mi je dosta destimulirajuce za normalnu raspravu...