CrniPero čet 15.6.2017 20:05
big_bang kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
To je nebitno,mozda i bi.

ne mogu oni kupit sve kabele i imat monopol a ne ulagat,nemoguce da je to normalno igdi osim u ovoj drzavi.

 Pogledaj financijska izvješća koliko HT godišnje uloži u infrastrukturu. Riječ je oko milijardu kuna godišnje(ZADNJI KVARTAL 344 MILIJUNA). Svi ostali operateri zajedno ne uloze ni pola milijarde godišnje. 

 a od 1999-te godine do nedavno ulaganje je ravno NULI, sav novac dobiti tj više od 60 milijardi kuna otišao u njemačku

A sada kada moraju ulagati radi digitalne agende stavljene od strane EU-a onda se "hvale" sa ovime sta si napisao i usput dignu cijene veleprodajnih usluga, preuzmu optimu i  h1, vrate se na 80% fiksnog tržišta, a po brzini interneta smo na dnu Europe, čak je BiH i Srbije ispred nas

Čega se pametan srami budala se ponosi

 

LeftY_CRO čet 15.6.2017 22:28

imam doma h1 vdsl, no brzina je katastrofa, od 14-20 download a upload 0.9, te sam uzeo pokucni internet jer me nema doma svako malo i moram reci da u zgu (maksimir) radi super, a doma u VZu mi radi neprocjenjivo bolje od ovoga kaj imam.

brzine su od 20-60 download a upload je vecinom 25+-

MujagaWudakhi pet 16.6.2017 10:17

pozdrav, postoji li mogucnost konfiguriranja tog routera u bridge mode ??? meni bi to bilo dosta presudno.... dodatno, postoji velika mogucnost da tele2 blokira odredjeni promet i protokole ili dobivate adresu iza CG Nat-a - nisam na tele2 ali znam da odredjeni operateri to rade...

Anđeo bez falinge pet 16.6.2017 10:57
MujagaWudakhi kaže...
pozdrav, postoji li mogucnost konfiguriranja tog routera u bridge mode ??? meni bi to bilo dosta presudno.... dodatno, postoji velika mogucnost da tele2 blokira odredjeni promet i protokole ili dobivate adresu iza CG Nat-a - nisam na tele2 ali znam da odredjeni operateri to rade...

Ako uskoro ne uvedu IPv6 protokol taj CGN nam svima svakako slijedi.

marsovac zemaljski pet 16.6.2017 12:48
big_bang kaže...

 Mrzim kad ljudi pricaju protiv HT-a. Svaki telekom operater je isti. Niti jedan nece da ulaze u nesto gdje nema profita. Da to rade vjerovatno ne bi opstali. Ja zivim na selu u Dalmatinskoj zagori i imao sam adsl brzine oko 2Mbit, a do ima godinu dana nisam imao 3g. I sad ja kazem, koji cigani ovi u HT-u. Zar je moguće u 21. stoljeću takvo nesto. Ali u mom selu imam samo HT adsl. HT je uveo 4g, a vip jadva da radi i na edge. Hocu li ja sad rec kako su cigani ovi u vipu sto nema signala. Pa volio bi da imam optiku dovedenu do moje kuce. Ali zar je neki operater lud da dovede milijunsku opremu u naselje od 200 stanovnika. I pritom treba imati na umu jednu zanimljivu činjenicu, oprema se treba održavati i svako par godina dovoditi nova zbog novih tehnologija.

 

Tko ne mrzi HT jednostavno ima problema s mozgom i zdravim razumom.

 

 

1. HT-u je ugovor između DT i Vlade RH omogućio do 2005 godine monopol na fiksnom tržištu i duopol na mobilnom tržištu.

2. HAKOM redovito podilazi HT-u i prešućuje HT-ove greške (omogućuje kupovinu H1 i Optime)

3. Angela Merkel je došla u ZG dok je milanović bio premijer stopirati određene planove (ne vjerujem niti domaćim političarima ali kakva smo mi to "neovisna zemlja"?)

4. Sve državne tvrtke su na HT-ovoj mreži (umjesto najjeftinijoj kako bi išlo po logici javne nabave)

5. HT šalje puno milijardi godišnje samo u njemačku, dok naši političari prodaju državna poduzeća za puno manje novaca.

6. HT je prodan DT-u za kikiriki (političari)

7. HT ima najskuplje cijene što u mobilnoj što u fiksnoj liniji.

8. HT-u su poklonjeni DTK kablovi umjesto da država daje svim operaterima pristup istim.

 

Mogao bi pisati još jako puno, o njima, ali mrzit HT je jedino logično, jer ako može jedna rumunjska koja je bila zaostalija država od Hrvatske, imati bolji internet, ne razumijem zašto ne bi mogla Hrvatska.

Ustvari, može, ali se HT brani od političara, a vidim i on ljudi koji ne razumiju problem i pričaju o nekim ulaganjima koje HT prikazuje za javnost, a te priče za javnost su bajke za djecu.

wAlpha sub 17.6.2017 18:05

Ne vidim razloga zašto bih mrzio HT,  HT je dioničarsko društvo kojem je kao i ostalim društvima cilj profit i uopće me se ne tiće što je, kako je i kada je to društvo nešto steklo niti me briga kud moj novac odlazi. Tim principom trebao bih mrziti sve koji imaju nešto više od mene. Tvoja mržnja proizlazi iz jala i žudi za nećim što nemaš i ne možeš/ne želiš si priuštiti.

 

Ja sam doma na 100mbit/s konekciji, flat telefon, osnovni paket i HBO za 300kn/mj. Što plaćam to i dobijem i zadovoljan sam. Router moram resetirati jednom godišnje kad je doma generalka, ako dođe do problema bilo kakve prirode tehničar dođe idući dan pa makar bila nedjelja. Kad ne budem zadovoljan, promjenit ću operatera i svoj novac dati nekom drugom. Izbora bogu hvala ima. Što će oni s tim novcem, tako ionako je za mene nebitno.

 

I sad mi daj jedan zdravi razlog zašto bi prosječan građanin trebao mrziti bilokoga ili bilošto. Ako ti njihova ponuda ne odgovara, slobodan si odabrati bilo kojeg drugog pružatelja usluge. Ali ne, lakše je ostati na HT i pljuvati zabezveze.

dabar_solta_V2 sub 17.6.2017 18:27
wAlpha kaže...

Ne vidim razloga zašto bih mrzio HT,.....Kad ne budem zadovoljan, promjenit ću operatera i svoj novac dati nekom drugom. Izbora bogu hvala ima....

 

I sad mi daj jedan zdravi razlog zašto bi prosječan građanin trebao mrziti bilokoga ili bilošto.....

neznam kakva je tamo situacija ali di sam ja možeš promjenit operatera i onda samo dobijaš raćun od tkoma+ raćun od tog drugog operatera jer ne postoji nego jedna infrastruktura koja je naravno u vlasništvu tkoma.

mrzim to da već 15ak godina odkad je brzog interneta ,na otoku nije postojala nikakva alternativa osim ovog sad bežićnog tele2 koji je jbg bežićni s svim problemima koje to vuće za sobom, znaći još nema prave alternative.

mrzim ustvari državu šta je dopustila monopol.

10alex sub 17.6.2017 18:28

Vidim velike rasprave o HT i isplati li se ili ne njemu uvoditi optiku, 4G, flatrate,...

Ja mogu samo reci da sam duboko zahvalan Tele2 jer mi je upravo Bnet ponudio kao starom korisniku da mi dignu brzinu sa 30/5 na 120/15 Mbit/s za istu cijenu i bez produzenja ugovora. Siguran sam da to bez konkurencije ne bi ucinili. :-)  

wAlpha sub 17.6.2017 22:04
dabar_solta_V2 kaže...
wAlpha kaže...

Ne vidim razloga zašto bih mrzio HT,.....Kad ne budem zadovoljan, promjenit ću operatera i svoj novac dati nekom drugom. Izbora bogu hvala ima....

 

I sad mi daj jedan zdravi razlog zašto bi prosječan građanin trebao mrziti bilokoga ili bilošto.....

neznam kakva je tamo situacija ali di sam ja možeš promjenit operatera i onda samo dobijaš raćun od tkoma+ raćun od tog drugog operatera jer ne postoji nego jedna infrastruktura koja je naravno u vlasništvu tkoma.

mrzim to da već 15ak godina odkad je brzog interneta ,na otoku nije postojala nikakva alternativa osim ovog sad bežićnog tele2 koji je jbg bežićni s svim problemima koje to vuće za sobom, znaći još nema prave alternative.

mrzim ustvari državu šta je dopustila monopol.

 

Možeš slobodno preći na bilo kojeg operatera, nema više uplatnica od tcoma. Novi operater za tebe plaća paricu tcomu ovisno kakav deal ima s njima. Druga je stvar što ako dođe do kvara korisnici drugih operatera najmanjeg su prioriteta kod popravka.

 

Država je dozvolila monopol, a oni su ga s pravom iskoristili. Svi bi na njihovom mjestu, siguran sam.

dabar_solta_V2 sub 17.6.2017 22:33
wAlpha kaže...
....

 

...nema više uplatnica od tcoma. Novi operater za tebe plaća paricu tcomu ..

mogu ali pošto je je tkomova infrastruktura drugi operateri mi nemogu ponudit ništa više. sta ako neznan da dio ide tkomu lakše ću spavat ,  preša san na pokucni i ne dam(valjda) ni kune tkomu

Mandor ned 18.6.2017 20:06
wAlpha kaže...

Ne vidim razloga zašto bih mrzio HT,  HT je dioničarsko društvo kojem je kao i ostalim društvima cilj profit i uopće me se ne tiće što je, kako je i kada je to društvo nešto steklo niti me briga kud moj novac odlazi. Tim principom trebao bih mrziti sve koji imaju nešto više od mene. Tvoja mržnja proizlazi iz jala i žudi za nećim što nemaš i ne možeš/ne želiš si priuštiti.

 

Ja sam doma na 100mbit/s konekciji, flat telefon, osnovni paket i HBO za 300kn/mj. Što plaćam to i dobijem i zadovoljan sam. Router moram resetirati jednom godišnje kad je doma generalka, ako dođe do problema bilo kakve prirode tehničar dođe idući dan pa makar bila nedjelja. Kad ne budem zadovoljan, promjenit ću operatera i svoj novac dati nekom drugom. Izbora bogu hvala ima. Što će oni s tim novcem, tako ionako je za mene nebitno.

 

I sad mi daj jedan zdravi razlog zašto bi prosječan građanin trebao mrziti bilokoga ili bilošto. Ako ti njihova ponuda ne odgovara, slobodan si odabrati bilo kojeg drugog pružatelja usluge. Ali ne, lakše je ostati na HT i pljuvati zabezveze.

 Ja imam dobar razlog. Kad su se pojavili drugi fiksni operateri, HT se natezao s mojom papirologijom 8 mjeseci i nisu mi da li da se spojim na H1. Iako je zakonski rok mjesec dana. Time su uništili H1 i sad upravljaju njime i na kraju ga namjeravaju preuzeti.

Ja mrzim HT. 

genije_čudo_prirode sri 21.6.2017 08:41

AAA!!! Može savjet kako im vratiti ovaj sh.t od routera i usluge? Nakon što sam je 2 tjedna koristio lud sam od slabog signala i pucanja veze, na viksi (blizu Samobora) praktički nemam signala, a mobitele imam na HT-u i VIPu i rade svugdje na 3G/4G, na moru - Hvar se spoji i daje neki minimum 3Ga, a u Karlovcu sam uspio se spojiti na 4G sa mojom antenom no latencije variraju od 40-200 ms kad pokušam igrati online igre uz spojena 3-4 mobitela preko WiFia. Naravno da sam prije provjeravao pokrivenost i da je sve izgledalo pokriveno full 4G signalom

WItcher čet 22.6.2017 11:22

Uzeo sam ovaj net sa tim bijelim routerom.

Prvi dan je bilo konstanto pucanje veze, rekao bude se to sredilo dok oni vide da sam novi :) i je, nekih tjedan dana sve super mozda jedno pucanje na dan.

A sad ( vec 2 dana) svakih 15 - 30 min puca veza premda mi je uvijek na 4G i signal full ( udaljen sam nekih 350 m od repetitora).

Zna neko u cemu bi bio probem prije nego im odem psovati sve po spisku ?

robogo čet 22.6.2017 12:18

Samo nekoliko komentara na članak: 

 

- data cap je 1024 GB, ne 1000 kako je napisano u članku (barem Tele2 tako tvrdi), 

- B315s-22 (Huawei router iz članka) ima gigabitne LAN portove, ali je za računala s Windows OS potrebno isključiti Large Send Offload u postavkama mrežne kartice (meni osobno je ovo drastično poboljšalo performanse preko LAN-a)

- za torrentaše - smanjite broj simultanih dolaznih konekcija u torrent klijentu, router se uspijeva boriti s njima neko vrijeme, ali onda jednostavno poklekne i zaguši se - ovo nije nikakav minus za uređaj jer se isto događa i s gotovo svim ostalim uređajima koje daju ostali operateri.

 

Osobno sam prilično zadovoljan uslugom, Tele2 mi kaže da u zatvorenom na mojoj adresi mogu izgubiti 4G signal, ali je konstantno na minimalno 80% jačine (blizu prozora). Brzine u pravilu 30-50 DL, 30-40 UL. Ping u igrama izrazito prihvatljiv. Netflix i Youtube streamaju bez imalo štucanja. Danas sam probao Plex remote access i 1080p HD radi bez problema. Isto vrijedi i za Twitch streaming.

 

A kad se sjetim da sam za punih 10 kn manje imao 10 Mbit/0,5 Mbit na bakru... grozota. 

luka1002 pet 23.6.2017 15:55
WItcher kaže...

Uzeo sam ovaj net sa tim bijelim routerom.

Prvi dan je bilo konstanto pucanje veze, rekao bude se to sredilo dok oni vide da sam novi :) i je, nekih tjedan dana sve super mozda jedno pucanje na dan.

A sad ( vec 2 dana) svakih 15 - 30 min puca veza premda mi je uvijek na 4G i signal full ( udaljen sam nekih 350 m od repetitora).

Zna neko u cemu bi bio probem prije nego im odem psovati sve po spisku ?

 

 

 

Ako imaš torrent klijent ,smanji broj konekcija.

Za ostalo zovi službu za korisnike.

Granzon čet 29.6.2017 17:52

Uzeo sam i ja ovaj pokućni internet i malo se igram sa premještanjem rutera i mislim da sam našao čist ok mjesto.....tman gleda na repetitor

Nalazim se u okolici Dugog Sela i rezultat je ovakav:

 

http://www.speedtest.net/my-result/6415625481

 

Naspram onih tcomovih 10 downloada i super brzih 0.7 mbit uploada ovo je blago rečeno preporod 

No treba biti fer i priznati da te brzine nisu konstantne i padaju do 30 mb ali to je opet MIN. 3x veći download i zaista ogromno veći upload što je zaista čudno ali ja se ne mislim žaliti :D

 

Btw. razlog zbog kojeg sam uzeo taj pokućni je taj što sam nekidan dobio onaj thomson ruter (stari sx763 je grom strefio) i nikako na granu s njime + igre zaista očajno rade.

Sa ovim 4g ruterom nisam zasad imao apsolutno nikakve probleme što se tiče gaminga, a npr. RS2: Vietnam mi na tcomovom ruteru zblesira 9 od 10 partija (igra se freeza) a na 4g niti jednu....pa se vi mislite onda šta je bolje.

 

 

dabar_solta_V2 čet 29.6.2017 22:40
Granzon kaže...
.. onaj thomson ruter...

 

moj stari thomson je jucer nakon par sati neuspješnog konfiguriranja wifi wds-a za net u radioni iznenada odletia preko susidove kuće.
sta se tice ovog pokucnog, brzina mi je pala ispod 30megabita ovaj tjedan ,valjda radi turista i gužve ,ali ne bunim se odlicno je to za mobitel na stolu u kući. ceka se novi bug i test ovih rutera.

grgaRi pet 30.6.2017 07:52

 pozz svima,

 

možda je već i odgovoreno na poitanje koje ću postavit, al  sada zbilja nemam vremena za surfanje po forumu, dakle zanima me  da li postoji opcija nekog probnog korištenja Tele 2 pokućnog interneta. Sve ove brzine koje se spominju čine mi se i više nego ok za mojih sadašnjih 1,2 Mb downl. Članak u časopisu sam odmah pročitao, odlično odrađeno, kao i većina stvari u Bugu 

deckard pet 30.6.2017 12:27
grgaRi kaže...

 pozz svima,

 

možda je već i odgovoreno na poitanje koje ću postavit, al  sada zbilja nemam vremena za surfanje po forumu, dakle zanima me  da li postoji opcija nekog probnog korištenja Tele 2 pokućnog interneta. Sve ove brzine koje se spominju čine mi se i više nego ok za mojih sadašnjih 1,2 Mb downl. Članak u časopisu sam odmah pročitao, odlično odrađeno, kao i većina stvari u Bugu 

Mislim da su imali probni period, čovjek u trgovini mi je rekao da to sad više ne vrijedi. Nabrzaka si možeš istestirati situaciju s bilo kakvim smartphoneom koji podržava 4G/LTE mrežu (ako ga imaš pri ruci ili imaš nekoga u blizini koji ima). Kupiš tele2 sim karticu za 3kn, imaš gore 100MB inicijalno za potrošiti, probaš speedtest na par lokacija gdje bi postavio router i to ti je otprilike to. Teorijski bi router trebao vući nešto brže jer, pretpostavljam, ima veću i osjetljiviju antenu. 100MB istina slupaš brzo na speedtestu pa eventualno aktiviraš po potrebi neku najjeftiniju tarifu s netom (mislim da im je 49kn, to riskiraš) pa se još malo igraš s tim.

Granzon pet 30.6.2017 15:38
deckard kaže...

Mislim da su imali probni period, čovjek u trgovini mi je rekao da to sad više ne vrijedi. ..............

 Kod mene to još uvijek to vrijedi, mi smo uzeli prije par dana i čovjek samo moli da se u slučaju vraćanja sve vrati zapakirano kako je i dobiveno.

 

Vjerojatno je i kod njih situacija drukčija od shopa do shopa (zavisno o šefu, količini potencijalnih kupaca i količini vraćanja....)

Ali uglavnom, uvijek se može otići do prodavaonice i pitati.

 

big_bang pon 3.7.2017 14:16

Evo jedno iskustvo od mene. Uzeo sam pokućni internet na testni period od 5 dana. Inače koristim zabranjeno voće, tj BiH internet 5Mbit/s preko wifija i plaćam 20 KM. Planirao sam se prebaciti na pokućni jer i ovaj wifi iako radi na 5GHz, ponekad zna puknit ili čak i nestat na par minuta. Da se vratim na pokućni. Četvratk i petak izvrsno radi. Online gaming prihvatljivih 40-50 ms. Download od 40 do skoro 100 Mbit/s, upload konstantan na 40-50 Mbit/s. Router sam stavio na tavan jer mi u kuci bio los signal. Torrent i ne rade bas najbolje, tj. zaguši ga puno konekcija. Ipak na večer sam downloadao, par programa i seriju cca 100Gb. Moram reći da sam bio oduševljen. Onda je došla ta subota. Download mi je cijeli dan bio u rasponu od 15-30 Mbit-a/s, a u nedjelju je čak u posljepodnevnim satima pao ispod 10 Mbit/s. Bez obzira na to, ipak bi uzeo Tele2 pokućni internet. Međutim drugi problem se javio. Pucanje veze u subotu je postalo učestalo, pa sam u nedljelju upogonio jednu primitivnu skriptu koja radi ping svako 5 sekundi na nekih pet sati. Rezultat me šokirao, skoro 1% je bilo timeouta. I to, skorlanjem sam vidio da je veza znala pucat po par minuta. Da napomenem, cijelo vrijeme korištenja usluge sam bio spojen samo s jednim uređajem i to preko mrežnog kabela(imao sam gigabitnu vezu), tek sam se u par navrata spajao s laptopm samo da provjerim signal na routeru, te sam pokušao ostvariti wifi vezu sa routerom od 150Mbit/s, međutim najviše što sam uspio bilo je 72.2Mbit/s na punom signalu, pokušao sam i mjenjati postavke na routeru i stavljati kanale gdje nema gotovo nikakvih interferencija jer ipak živim na selu pa to i nije neki problem. U ponedjeljak sam vratio router i rekao da sam odustao jer mi veza nije stabilna, na što me djelatnica izvrjeđala i rekla kako lažem i kako sam prva osoba koja se žali. Bilo kako bilo, ovo nije nagovor ni za ni protiv, već samo jedno iskustvo koje je vjerovatno ograničeno s mojom baznom stanicom ili možda neispravnim routerom...