Komentari Anketa

Smatrate li opravdanim cenzuriranje lažnih novosti

Vezano uz: Smatrate li opravdanim cenzuriranje lažnih novosti

Meda pet 1.9.2017 22:26

Budala uvijek previše tako da je rafiniranje poželjno, možemo mi sad pričati o gušenju slobode govora, ali realno, na što bi ličio ovaj forum kad bi svatko bio pušten sa lanca. A za ove lažne vijesti ja bih lupao uvjetne zatvore.

Tomo22 ned 3.9.2017 11:09

Tema nije o Romima, takvi problemi se rješavaju promjenom zakona.

Originalno pitanje je bilo o cenzuri lažnih vijesti i govoru mržnje - istinite vijesti nisu govor mržnje, osim ako ne sadrže takav komentar uz vijest.

 

Osnovno čime se stvar može dovesti pod kontrolu je prije svega UKIDANJE sekcija komentara na portalima. Normalni ljudi ionako su tu u minornom postotku jer nemaju vremena, bar 50% otpada na plaćene stranačke lažne profile i prave mentalne bolesnike i zatucane penzionere (sigurno 20-25%). Kad luđak vidi da ima još luđaka, onda se oslobodi i onda sekcije komentara izgledaju onako kako izgledaju. A medije nije briga jer im je broj klikova bitniji od mentalnog zdravlja nacije i suzbijanja mržnje.

loky4i4 ned 3.9.2017 11:33

ja sam stavio apsolutno ne, jer ne znam sta se smatra pod fake news, mozda se nekome prohtje pa stave wikileaks pod fake news, tko ce to kontrolirati? a u doba politicke korektnosti, govor mrznje moze biti gotovo sve

Louis Pluto ned 3.9.2017 13:27

Nadam se da reakcije administratora na mrzilačke upise nema jer je vikend i ljudi se odmaraju a ne radi možebitnog odobravanja ove goebbelsovštine u obliku prozivanja čitavog naroda "gamadi" i gomile sramotnih pluseva na upis

PzKpfw ned 3.9.2017 13:53

Apsolutno sam kontra svih promicanja mržnje. Ne smiju društvene mreže, mrežni servisi, razni kanali komuciranja biti poligon za iskaljivanje nečijih frustracija, vrbovanje novih jadnika za svoje razne ideologije i slično tome.

Onaj tko mrzi je luzer, te sa takvima ne treba imati posla.

 

Ovi kaj vole jako se educirati preko interneta, te cijelu povijesti dugo npr. 1000 godina ispričaju u 15 minuta kao onaj "pravednik" Marko Francišković, Mišak i njima slični nisu nikakvi relatvni izvori znanja, nego zavedeni propovjednici novog vala koji se za svojm komjuterom pretvaraju u nekakve vitezove koji se bore kontra tobožnje neke kontrole, te oni idu druge budale educirati....Kada im veliš da ti daju reference, eh onda mi govore kako su oni čitali nešto na interentu.

 

Hm, čini se da će uz takve novokomponirane poznavatelje povijesti, doktor povijensih znanosti ostati ubrzo bez posla, jer eto što bi oni izučavali dokumnetiranu građu iz raznoraznih arhiva i dokumentara, kada su oni tamo na nekoj stranici pročitali da je, eto netko financirao neku revoluciju, te oni odmah to povezuju u svoje luđački mentalni sklop, eto vidite to je kontrola iz jednog centra, bla, bla, bla......Truju nas iz zraka, lete neke repetili itd, itd, itd,,,,,,5 ljudi kontrolira cijeli svijet, bla, bla, bla.....

 

Za lažne vijesti cenzura mora ići strogo i neumoljivo. Što će ti vijest, ako je lažna?

Stoga se osobno jako držim do izvora informiranja. Za svijet kompjutera to je moj najdraži magazin BUG i Mreža, te Bug On line.

Za druge stvari, ne ide sigurno na one HB, dnevne, ognjištarske, kamene, crkvene, bježim od toga kao neki članovi neke stranke od poštenja.

 

Zato držim da nitko ne može imati štete od cenzura, osim ovih kaj su ionako luzeri.

 

 

 

Ajar ned 3.9.2017 13:56
Louis Pluto kaže...

Nadam se da reakcije administratora na mrzilačke upise nema jer je vikend i ljudi se odmaraju a ne radi možebitnog odobravanja ove goebbelsovštine u obliku prozivanja čitavog naroda "gamadi" i gomile sramotnih pluseva na upis

 a čuj, naziv ulice (končareva), trga (tito) ukrali su (i nadomjestili kukavičjim jajima sve osim love i nekretnina) neki patološki frustrirani tipovi niska čela i kromanjonjskog vokabulara. začudo, svi bijelci. čak na prvi pogled izgledaju kao homo sapiens. a i na misama su stalno. nije li to nesvakidašnje?

 

usput, kad bi na fb to proveli, 90% rvat'na bi ostalo bez računa (barem na osnovi komentara pseudo-likova s fb-a na ostalim portalima). 

limitedition ned 3.9.2017 15:01

Preskočio sam glasanje. Ono, za sam ali tko će biti cenzor? Zamisli nekog tipa Drage kome je svako neslaganje s njegovim mišljenjem o nuklearnoj energiji govor mržnje i napad na sve što vrijedi. (ok, ok, jasno mi je da to nebi radila jedna osoba ali shvaćate bit). Bez cenzure ili loša cenzura? Glasam za bez.