Komentari Anketa

Slažete li se da bi UN trebao zabraniti korištenje

Vezano uz: Slažete li se da bi UN trebao zabraniti korištenje

Apachy pon 21.8.2017 22:32

nisu to roboti kao terminatori nego sama oružja, tj, sistemi koji "sami" mogu eliminirati protivnika bez utjecaja čovjeka. npr. čovjek izda naredbu za napad, a sam čin ubijanja vrši stroj na način kako sam odluči. ta inicijativa postoji već par godina jer se sumnja da velike sile razvijaju takve autonomne sisteme...

CyberDemonVZ pon 21.8.2017 22:35
Hornet_93 kaže...

vjerojatno bespilotne letjelice. ne vjerujem da već postoje terminatori na daljinsko 

Apachy kaže...

nisu to roboti kao terminatori nego sama oružja, tj, sistemi koji "sami" mogu eliminirati protivnika bez utjecaja čovjeka. npr. čovjek izda naredbu za napad, a sam čin ubijanja vrši stroj na način kako sam odluči. ta inicijativa postoji već par godina jer se sumnja da velike sile razvijaju takve autonomne sisteme...

 Pa i pretpostavljam da je nešto takvo, al sam mislio da je anketa vezana uz neki noviji događaj ili vijest.

Ajar uto 22.8.2017 05:06

ne bu to išlo sam tak. valja prvo osnovati komisiju za osnivanje povjerenstva koje će oformiti potkomisije za svaku pasminu oružja i unutar njih odbore za analizu implikacija. važno je da institucije ... bla. 

jocommb pet 25.8.2017 11:20

Mogu to zabranit jedino nekoj drzavi ko sto je nasa...ako ima para za takva oruzja uopce... a mos mislit sto ce velikih i najnaoruzanijih drzava to postivati...

Hrvatska je jedna od potpisnica ugovora o zabrani pjesackih mina...i nije jedina puno zemalja je to potpisalo....ali ne i USA, Rusija, Kina,.... tako da je tu sve jasno... nekuzim uopce kom vise mazu oci s tim UN sranjima....svakako te rezolucije nisu obvezujuce jedino su obvezujuce one koje donesu tih 10-ak najjacih....ali opet imaju pravo veta i samo guze jedni druge kad im sto nevalja... i naravno rade po svom....