Komentari Anketa

Koja je po vašem mišljenju konzola bolji izbor?

Vezano uz: Koja je po vašem mišljenju konzola bolji izbor?

MasterOfDisaster sri 14.6.2017 17:58

Oprostite Bug, ali totalno glupa anketa, tj. pitanje za anketu je ok, ali ponuđeni odgovori su katastrofalni. Rezultat naravno predvidljiv, a pitanje u anketi nije služilo za nikakav zaključak, radi blesavih ponuđenih odgovora.

Bravo Bug, bravo.

overhaul sri 14.6.2017 18:39

Dobro, ja jesam kliknuo na "pc masterrace", ali samo zato jer već imam dovoljno sposobne pc konfiguracije ako poželim gejmat. 
No naravno, za kupca kojemu jaki pc netreba, komunikaciju obavlja tabletom i smarphoneom, a neko žvrljanje officeom i kopiranje torrentanje i što već obavlja sa laptopom... tu je pitanje konzole validno. 
one X je vjerojatno hardverski najbolji, kad je već najnoviji? Sviđa mi se da dolazi sa 4K UHD bluray driveom, freesync, hdr... a 12GB GDDR5, 8 jezgreni proc, 8GB cache, 1TB storage i vjerujem dobra grafička sve skupa za i dalje 500 eura sa osnovnom periferijom zvuči kao teško dostižno u tom budgetu na PC-u? No kolko vidim neće toga biti na policama valjda do Božića, pa i nije neko vrijeme za anketu.

Ajar čet 15.6.2017 13:58

zašto odlučno ne! konzolama:

- skupe igre

- užas od upravljanja kontrolerom (osobito za fps)

- uređaj nisam sam složio (pa mu ne vjerujem)

- konzola je još uvijek preskupa

- stalno nekakvo registriranje negdje

- zauzima televizor te izaziva zlu krf u tom smislu

- itd. (govor mržnje i sl.)

Santana čet 15.6.2017 14:29
Ajar kaže...

zašto odlučno ne! konzolama:

- skupe igre

- užas od upravljanja kontrolerom (osobito za fps)

- uređaj nisam sam složio (pa mu ne vjerujem)

- konzola je još uvijek preskupa

- stalno nekakvo registriranje negdje

- zauzima televizor te izaziva zlu krf u tom smislu

- itd. (govor mržnje i sl.)

-PSN ima bolje akcije nego steam, mozes prodat igre koje kupis na disku ili ih zamjenit s nekim
-treniraj motoricke sposobnosti :P
-nisi nit graficku slozio, dal njoj vjerujes ?
-PS4 je prije koji dan bio 190 eura novi iz mediamarket
-Imas PSN i to je to, dok na kompu imas Origin,Uplay, Steam... 
-Remote play
-

Bilal čet 15.6.2017 15:48
Horned Reaer kaže...

ne valja anketa ako je pitanje o konzoli onda PC ne može biti ponudjen kao odgovor

 Slažem se. Možeš ti biti PC gamer, ali pitanje je koja je konzola bolji izbor. I nema smisla da u ponudi bude PC, niti da se odgovara na taj ponuđeni odgovor. Ili odgovori na ponuđeno pitanje, ili nemoj. Ovo nikako ne oslikava ono što se anketom pokušalo saznati. Jedino ako je anketa tu samo onako radi reda, a ne da pokaže neku statistiku...

antimadridista čet 15.6.2017 16:31
Ghost777 kaže...

Sto se tice cistog gaminga best bang for the buck je definitivno ps4 pro no treba vidjet kakve ce performanse XBox One X ponuditi za par mjeseci.

 Može imati performanse neznam kakve kad nema ekskluziva. Meni Xbox gotovo da i nema nikakvog smisla, sve "ekskluzive" možeš igrati i na PC-u a i tih 500 eura više nije mala cijena za konzolu. PS4 dosta jefitniji a ima i prave ekskluzive.

Ajar čet 15.6.2017 17:37
Horned Reaer kaže...

ne valja anketa ako je pitanje o konzoli onda PC ne može biti ponudjen kao odgovor

 može, jer si i igranjem na pc-u možeš zaj... život tak da npr. igraš COD/halo/raymana/dishonored/... uporabom kontrolera (masu igara to nudi na odabir u postavkama, a usb kontrolera ima k'o šalate), pomiriš se s automatskim spremanjem pozicije gdje igri "paše" (brrrrrr) i, jasno, kupiš oriđiđi igru na mediju (a moguće ju je, primjerice, registrirati do tri puta iznova ili nikad više kao halo II - zato imam i original ali igram piratsku kopiju, jer windows live maca papala, kao što će i sve ostalo osim steama). ali slažem se da su to dva svijeta: na konzolama uređaj postavlja ograničenja, a na pc-u igra. zato: pc (iz izloga br. 1). 

Solo761 pet 16.6.2017 10:23

To ponovite kada Xbox One X dođe u prodaju, to što je predstavljen ne znači apsolutno ništa osim izvlačenja zaključaka iz stražnjeg outputa. Npr. ako će se jako zagrijavati, biti glasan onda slikaš takav uređaj. To mi je i razlog što se nisam zamarao sa PS4 Pro, previše varira, neki dobiju tihu konzolu, neki usisavač (ili su neki nagluhi). Ako će tako biti onda mi je bolja prijašnja polugeneracija i PC master race.

Brajki sub 17.6.2017 23:50

Mišljenja sam da PC pruža puno više mogućnosti i opcija nego konzole, no međutim kako sam radni čovjek i dolazim umoran doma sa posla kao pas i onda još oko klinaca popodne provedem vrijeme, navečer prije spavanja mi baš fino legne PS4 kontroler i ogromni ekran te udobni mekani trosjed, dok mi se sjedati za stol kraj PC-a jednostavno ne da.

stoga moj glas ide za PS4. :)

drag pon 19.6.2017 12:11

Zanemario poriv da kliknem zadnju opciju i izabrao PS. Iako ga nemam trenutno, ako bi konzolu isao kupit, kupio bih PS.

Druga je stvar sto kad bi je kupio ne bi je koristio, jer ne bih stigao ali eto...

S obzirom na izbor zanrova koji me zanimaju  (RTS, RPG, RPG na poteze i sl. PC se nameće kao jedino optimalno rjesenje - CIV, X-com, Blizzardovi RPGovi)

 

Mozda sa novim GTA i/ili GT napokon kupim pa iskoristim prigodu opet igrat i kakav nogomet :)

Gh0sT uto 20.6.2017 21:34

Izdavanjem i reizdavanjem verzija i podverzija konzola (Xbox One, One S, One X..., PS4, PS4 Pro...) mislim da su konzole izgubile jednu ogromnu prednost koju su imale nad računalom, a to je "kupis jednom i igras godinama".
Za racunalo su stalne nadogradnje bile "macak u vreci", a sada i konzole to imaju. U medjuvremenu se taj rok nadogradnje za racunalo cak i produljio, po slobodnoj procjeni cak i za duplo, dok se sa konzolama dogadja obrnuto.

Ako se ovakav trend nastavi, misljenja sam da se i ne pise bas najbolje za konzole u buducnosti.

Santana uto 20.6.2017 21:45
Gh0sT kaže...

Izdavanjem i reizdavanjem verzija i podverzija konzola (Xbox One, One S, One X..., PS4, PS4 Pro...) mislim da su konzole izgubile jednu ogromnu prednost koju su imale nad računalom, a to je "kupis jednom i igras godinama".
Za racunalo su stalne nadogradnje bile "macak u vreci", a sada i konzole to imaju. U medjuvremenu se taj rok nadogradnje za racunalo cak i produljio, po slobodnoj procjeni cak i za duplo, dok se sa konzolama dogadja obrnuto.

Ako se ovakav trend nastavi, misljenja sam da se i ne pise bas najbolje za konzole u buducnosti.

 Pa kupis jednom i igras godinama. Sve PS4 igre ce radit na obje verzije do kraja, nece bit nit jedne igre koja ce radit samo na jednoj konzoli. 
Ne kuzim u cem je problem ?

Friday uto 20.6.2017 22:43
Brajki kaže...

Mišljenja sam da PC pruža puno više mogućnosti i opcija nego konzole, no međutim kako sam radni čovjek i dolazim umoran doma sa posla kao pas i onda još oko klinaca popodne provedem vrijeme, navečer prije spavanja mi baš fino legne PS4 kontroler i ogromni ekran te udobni mekani trosjed, dok mi se sjedati za stol kraj PC-a jednostavno ne da.

stoga moj glas ide za PS4. :)

 

Znaci tvoja odluka je utemeljena na udobnosti onoga na cemu sjedis? Steam link?

Gh0sT uto 20.6.2017 23:42
Santana kaže...
Gh0sT kaže...

Izdavanjem i reizdavanjem ....

 Pa kupis jednom i igras godinama. Sve PS4 igre ce radit na obje verzije do kraja, nece bit nit jedne igre koja ce radit samo na jednoj konzoli. 
Ne kuzim u cem je problem ?

Problem je u tome sto ce sve te nove igre "raditi", vjerojatno na 720p i jos se vuci ko prebijene macke u svakoj malo kompleksnijoj sceni.

Stvarno mislis da su toliko "uvidjajni" da ce se truditi iz petnih zila optimizirati igre za "stare rage" pored novih 4k "zvijeri". Naravno da hoce, jer im je i cilj da nitko ne kupi nove verzije uber mocnih konzola!

 

Vrlo jednostavno, srezali su ritam sa 6 godina na 2-3 godine, samo da ne bi bilo bas toliko prozirno, ne zove se PS5 nego PS4 Pro. Pa bi trebalo svako 3 godine 400€ za konzolu.

Osobni stav (ne znaci da je ispravan) hvala ali ne hvala.

 

Santana sri 21.6.2017 06:41
Gh0sT kaže...
Santana kaže...
Gh0sT kaže...

Izdavanjem i reizdavanjem ....

 Pa kupis jednom i igras godinama. Sve PS4 igre ce radit na obje verzije do kraja, nece bit nit jedne igre koja ce radit samo na jednoj konzoli. 
Ne kuzim u cem je problem ?

Problem je u tome sto ce sve te nove igre "raditi", vjerojatno na 720p i jos se vuci ko prebijene macke u svakoj malo kompleksnijoj sceni.

Stvarno mislis da su toliko "uvidjajni" da ce se truditi iz petnih zila optimizirati igre za "stare rage" pored novih 4k "zvijeri". Naravno da hoce, jer im je i cilj da nitko ne kupi nove verzije uber mocnih konzola!

 

Vrlo jednostavno, srezali su ritam sa 6 godina na 2-3 godine, samo da ne bi bilo bas toliko prozirno, ne zove se PS5 nego PS4 Pro. Pa bi trebalo svako 3 godine 400€ za konzolu.

Osobni stav (ne znaci da je ispravan) hvala ali ne hvala.

 

 Ne nebi trebalo. Vidim da uopce nisi upucen pa vadis zakljucke iz guzice.

Svi rade prvo igru za osnovnu konzolu onda dodaju poboljsanja za pro verziju. Posto imaju isti procesor nemre pro konzola napravit neku generacijsku razliku nego poboljsanja se svode na vecu rezoluciju, bolji AA i slicno, kao da si dignuo na kompu preset sa medium na high. Neki devovi gotovo pa da nista ne naprave za PRO veziju tipa igra Prey. 

 

Imam obican PS4 i imat cu ga dok ne crkne. Pro me uopce ne interesira.Kao da ne postoji.

antimadridista sri 21.6.2017 20:06
Gh0sT kaže...
Santana kaže...
Gh0sT kaže...

Izdavanjem i reizdavanjem ....

 Pa kupis jednom i igras godinama. Sve PS4 igre ce radit na obje verzije do kraja, nece bit nit jedne igre koja ce radit samo na jednoj konzoli. 
Ne kuzim u cem je problem ?

Problem je u tome sto ce sve te nove igre "raditi", vjerojatno na 720p i jos se vuci ko prebijene macke u svakoj malo kompleksnijoj sceni.

Stvarno mislis da su toliko "uvidjajni" da ce se truditi iz petnih zila optimizirati igre za "stare rage" pored novih 4k "zvijeri". Naravno da hoce, jer im je i cilj da nitko ne kupi nove verzije uber mocnih konzola!

 

Vrlo jednostavno, srezali su ritam sa 6 godina na 2-3 godine, samo da ne bi bilo bas toliko prozirno, ne zove se PS5 nego PS4 Pro. Pa bi trebalo svako 3 godine 400€ za konzolu.

Osobni stav (ne znaci da je ispravan) hvala ali ne hvala.

 

 Lol niti jedna igra ne radi u 720p na "običnom" PS4. Osim toga, puno je veći broj prodanih prvih verzija konzola nego Pro, ogromna većina korisnika i dalje koristi standardnu verziju i Sony neće samo tako odj*bati ogroman broj igrača.

Brajki pet 23.6.2017 08:39
Friday kaže...
Brajki kaže...

Mišljenja sam da PC pruža puno više mogućnosti i opcija nego konzole, no međutim kako sam radni čovjek i dolazim umoran doma sa posla kao pas i onda još oko klinaca popodne provedem vrijeme, navečer prije spavanja mi baš fino legne PS4 kontroler i ogromni ekran te udobni mekani trosjed, dok mi se sjedati za stol kraj PC-a jednostavno ne da.

stoga moj glas ide za PS4. :)

 

Znaci tvoja odluka je utemeljena na udobnosti onoga na cemu sjedis? Steam link?

 Ha ha ha tako nekako.

Htjedoh samo istaknuti da sam spao na to da imam jako malo vremena za igranje i da jednostavno želim na što brži i lakši način nešto zaigrati kad se stigne, na PC-u kad sjednem odu sati i sati...