Hyperion sri 31.8.2016 23:03
NiramX kaže...

Sada sam zapravo primjetio da postajem nostalgičan za danima kada je TV bio jedina opcija. Kao da je jučer bilo. 

A videoteke i VHS kazete? Ko klinac sam skoro svaki dan išao po novi film. Sjećam se i učlanjivanja, morao sam nosit osobnu karticu od stare da bih se mogao učlanit. PAK videoteka ako se sjećam.

 

Kakva je samo ponuda bila, toliko kazeta oko tebe, toliko filmova koje nisi pogledao. Premotavanje kazeta, "snijeg", loša slika, snimanje filmova na kazetu sa TV-a... Čuđenje zašto je gap između epizode 1 i epizode 4 Star Warsa, gdje su epizode 2 i 3? XD

 

Nisi znao niti jednom filmu ocjenu. Vidim da je imdb postojao u 90-ima, ali očito nisam znao za njega. Hell, prvi comp sam tek dobio 2000., Windows 98, Celeron II i 3dfx voodoo 3 2000.  Imao sam 28k modem i smio sam ići ispočetka samo 1h po danu na internet. Imao sam www.monitor.hr za početnu stranicu i mislio sam da je to početna stranica svima (kako sam bio u zabludi kada sam saznao za google XD). Ta stranica još postoji i mislim da se od tada nije updateala što se dizajna tiče. No da se vratimo na filmove...

 

Filmove si uzimao na blef. Kupuješ ili po "flashy" coverima kao i igre za playstation na placu ili usmenim preporukama. Volio sam horore pogledat pa sam se bojao spavat par dana :D

 

DVD teke nisam koristio, nije to bilo to više. Mislim da sam od frenda dobivao tu i tamo spržene filmove na dvd-u za pogledat.

 

Onda je došao ADSL, torrenti itd. Prvo axxo dvd ripovi, pa blu ray ripovi veliki od 4,5GB, pa prešao na YIFY, pa sada na x0r. Ponekad se počastim i skinem full HD brrip, blu ray ili kupim orginal blu ray. Da imam optiku/VDSL, jedino bih i skidao full HD brripove od desetak gigabajta...

 

NiramX sri 31.8.2016 23:10
Hyperion kaže...
NiramX kaže...

Sada sam zapravo primjetio da postajem nostalgičan za danima kada je TV bio jedina opcija. Kao da je jučer bilo. 

A videoteke i VHS kazete? Ko klinac sam skoro svaki dan išao po novi film. Sjećam se i učlanjivanja, morao sam nosit osobnu karticu od stare da bih se mogao učlanit. PAK videoteka ako se sjećam.

 

Kakva je samo ponuda bila, toliko kazeta oko tebe, toliko filmova koje nisi pogledao. Premotavanje kazeta, "snijeg", loša slika, snimanje filmova na kazetu sa TV-a... Čuđenje zašto je gap između epizode 1 i epizode 4 Star Warsa, gdje su epizode 2 i 3? XD

 

Nisi znao niti jednom filmu ocjenu. Vidim da je imdb postojao u 90-ima, ali očito nisam znao za njega. Hell, prvi comp sam tek dobio 2000., Windows 98, Celeron II i 3dfx voodoo 3 2000.  Imao sam 28k modem i smio sam ići ispočetka samo 1h po danu na internet. Imao sam www.monitor.hr za početnu stranicu i mislio sam da je to početna stranica svima (kako sam bio u zabludi kada sam saznao za google XD). Ta stranica još postoji i mislim da se od tada nije updateala što se dizajna tiče. No da se vratimo na filmove...

 

Filmove si uzimao na blef. Kupuješ ili po "flashy" coverima kao i igre za playstation na placu ili usmenim preporukama. Volio sam horore pogledat pa sam se bojao spavat par dana :D

 

DVD teke nisam koristio, nije to bilo to više. Mislim da sam od frenda dobivao tu i tamo spržene filmove na dvd-u za pogledat.

 

Onda je došao ADSL, torrenti itd. Prvo axxo dvd ripovi, pa blu ray ripovi veliki od 4,5GB, pa prešao na YIFY, pa sada na x0r. Ponekad se počastim i skinem full HD brrip, blu ray ili kupim orginal blu ray. Da imam optiku/VDSL, jedino bih i skidao full HD brripove od desetak gigabajta...

 

 

Očito postajem senilan. Ali, da, zaista je bilo uzbudljivo ubacivati VHS kasetu (s iritantnim slovom s umjesto z) u player. No, bilo je manje uzbudljivo čekati da se vrpca vrati u početni položaj. 

deadZed čet 1.9.2016 09:28

U biti Amazon TV stick koristiš samo kao hardver na kome vrtiš KODI.

Amazon TV stick nije podržan u HR, tako da i ako želiš gledati Amazonov sadržaj preko njega, ne možeš.

Moraš imati račun na Amazonu kako bi pristupio sticku, ali to ništa ne košta.

 

Glede instalacije KODIa, pun je Internet instrukcija kako to napraviti (nije potreban ni comp).

 

Korištenje KODIa je besplatno, te sadržaj (serije, filmovi, muzika…) koji streamaš također

(ima doduše mogućnosti gledanja TV uživo, za to u principu moraš nekom platiti liste, ali ja to ne koristim).

Više o KODIu imaš na zasebnom podforumu (KODI/XBMC).

 

Naravno postoje i Android TV stickovi drugih proizvođača, npr. oni koji podržavaju 4K (skuplji),

i boljih ili lošijih kineza (jeftinije), ali sam ja super zadovoljan s ovom kombinacijom (kvaliteta/cijena/daljinski).

Tony Marconi čet 1.9.2016 12:14

Američki filmovi su postali smeće zadnjih 4-5 godina.

Godišnje izađe 4-5 filmova za ocjenu 8 a ostali su od 3 do 6.

 

No, Amerikanci su za to vrijeme jako napredovali u kvaliteti serija, tako da se kvalitetni i poznati glumci sve češće odlučuju glumiti u serijama.

Hyperion čet 1.9.2016 13:54
digitall kaže...

ne znam tko jos gleda filmove, koji su dno dna zadnje vrijeme

ali zato serije briljiraju, i to se isplati pogledat

Istina. Zato skidam i gledam starije filmove od 40-ih do 90-ih. Ima ih cijela hrpa odličnih koje nisam pogledao ili sam bio premlad da bi ih shvatio. Potpuno novi svijet.

 

Nema CGI efekata kao danas, ali zato imaju dobru glumu, scenarij i glumce.

 

Postoje i japanska, korejska, argentinska ili recimo španjolska kinematografija. Isto imaju dobrih filmova.

Abon čet 1.9.2016 15:18

Nažalost preko torrenata. Godišnje Nekoliko filmova u zadnje vrijeme, al ima dobrih serija bar 4-5 također piritskih preko torrenata pratim. A netflix loš ?, Daredevill season 2 ? Jedna od najbolji comic sf. Znam da su to samo opravdanja neligalnih radnji ali zabavna idustrija Filmova serija i Igara je isprepletena, a ja sam kupio i platio više nego dosta šrot igara i time sam jedan on onih koji podupiru samo štanjcanje bez umijetnosti i kvalitete. Evo recimo koliko od vas već može pretpostaviti sa popriličnom sigurnošću da če Assassins Creed film biti totalna banana? Trailer izgleda cool, kao i za večinu filmova koji čak imaju ocijenu 2 na imdb. 

JozoBozo121 čet 1.9.2016 15:26

Uzeo Netflix probno prije tri mjeseca i mogu reci da mi je odlično. Mislio sam na jedan mjesec probno ali sam jednostavno nastavio. Jednostavnost, kvaliteta slike i titlovi su odlični. Također vise ne brinem oko virusa sa raznih torrent siteova, a s nestankom Torretz-a i KAT-a mi je nestalo pouzdanih torrent siteova. Jos veći plus je sto ne moram skidati i čekati dok se skida već streaming radi besprijekorno. Svakako je vrijedno tih 10€ koliko košta HD pretplata.

Milka30 čet 1.9.2016 15:31

Moram priznati da je i mene Torretz poprilično prizemljio u tome pitanju,ali još uvjek postoji RARBG-doduše,treba cekati za novije naslove!

Ja u zadnbje vrijeme cesto gledam online,pri tome posebno moram pohvaliti Filmoviziju,koja je jako napredovala sto se tice ponude.

Jednom-do dva puta se pocastim filmićem u Cinestaru i to je to!

Tv program uopce ne gledam,pogotovo filmove na njemu.

dark_wizz ned 4.9.2016 11:42
Bastardo kaže...

od cca 100 filmova pogledanih godisnje mozda 4-5 budu u kinu a ostalo BR rip torrenti.

 Također, samo se hitovi koje čekam gledaju u kinu (Warcraft, Deadpool...) a ostalo sve BR rip torrenti. Nije da mi je puno dat 40ak kuna za ulaznicu nego me smeta prijevod u kinu, da ponude barem jednu projekciju na engleskom bez prijevoda to bi bila ta koju bi ja išao gledati.