Komentari Anketa

Jeste li koristili ili koristite tzv. dark web?

Vezano uz: Jeste li koristili ili koristite tzv. dark web?

danko99 sub 26.8.2017 08:26

Nisam nikad koristil dark web,ali iz znatiželje sam kao i mnogi,malo prosurfal da vidim šta ima.I ono,tipične stvari,prodaja oružja,droga..svim stranicama je vrlo lako pristupit,potrebno je samo par klikova.Naišao sam na zanimljiv hacking forum,di svi nude razno razne usluge i programe za hakiranje.Zanimljivo je to da je svemu lako pristupit,očito je da policija nema nikakav ili vrlo mali utjecaj na to što se tamo nalazi.I naravno,kao i svuda na internetu,totalna anonimnost ne postoji,ali po tome "kako kažu",potrebno je uložit puno ljudskih i novčanih resursa da se dođe do autora stranica i ljudi koji ih koriste.

hanteed sub 26.8.2017 09:24
danko99 kaže...

Nisam nikad koristil dark web,ali iz znatiželje sam kao i mnogi,malo prosurfal da vidim šta ima.I ono,tipične stvari,prodaja oružja,droga..svim stranicama je vrlo lako pristupit,potrebno je samo par klikova.Naišao sam na zanimljiv hacking forum,di svi nude razno razne usluge i programe za hakiranje.Zanimljivo je to da je svemu lako pristupit,očito je da policija nema nikakav ili vrlo mali utjecaj na to što se tamo nalazi.I naravno,kao i svuda na internetu,totalna anonimnost ne postoji,ali po tome "kako kažu",potrebno je uložit puno ljudskih i novčanih resursa da se dođe do autora stranica i ljudi koji ih koriste.

 ako surađuješ sa policijom nema veze sta prodaješ :D

PzKpfw sub 26.8.2017 11:20

Vrlo jednostavno. Ako se u  real life koristiš nezakonitim stvarima i djelovanjem, to buš preselio i na cyber prostor.

Za igre postoji Steam i slični servici, a za ovo ostalo ne pušim, ne pijem, ne drogiram se, al' ponekad poslušam Rozgu.

 

Uvijek "The Bright Side".

      

dreadmoore sub 26.8.2017 11:48

Dobra web stranica i ako je vec netko rekao nema tu neke anonimnosti sve na kraju ako si korisnik fejsa pa ti izmedju svih vijesti i objava ponudi reklama sa ponudom dali zelite kupiti neko oruzje naravno legalno.

 

 

CyberDemonVZ ned 27.8.2017 07:56
necroMaX kaže...

ja osobno nisam nikad ali imam namjeru

pa bih od vas iskusnih trebao nekakvu polaznicu za doc do takvih str.

 Tako je. Prvo su trebali napraviti tutorial za pristup dark webu i onda, nakon tjedan dana, staviti anketu.

ZovemseZoranidolazimizRijeke ned 27.8.2017 13:10
necroMaX kaže...

ja osobno nisam nikad ali imam namjeru

pa bih od vas iskusnih trebao nekakvu polaznicu za doc do takvih str.

 

Javni onion linkovibaš i ne spadaju u kategoriju "pravog dark weba" (ono što se smatra dark webom). Radi se o ponekad ilegalnim stranicama koje nude informacije ili linkove za download piratskog sadržaja ili nabavu droge i oružja. Tim stranicama lagano je saznati lokaciju, dovoljno je googlati, možda malo po warez forumima ili 4chanu pitati, a postoji i svojevrsna "dark web tražilica".

 

Pravi dark web, to su nekategorizirane stranice, milijuni nekategoriziranih stranica koji ne postoje niti na googleu, niti na "dark web indeksu", niti su javno dostupni na ikakvom forumu ili bilo gdje drugdje. Lokaciju tih stranica dobiti se može samo vrlo strogom provjerom osobe koja ju traži. Ti linkovi ne daju se "šakom i kapom" bilo kome iz bilo kojeg razloga. Moguće je linkove dobiti i na raznim ilegalnim skupovima van interneta. Najćešće se dobiju privatnom porukom na nekom opskurnom forumu nekog potpuno bezveznog portala (interne šifre i slengovi sigurno postoje koji nama ne znače ništa. Vjerojatno se radi o forumima vezanim za npr. kemijske olovke, gume za bicikle, hobističko bacanje kamenčića u jezero, takve vrste foruma). Pretpostavljam da treba znati pričati u šiframa, primjerice oznaka za "travu" glasi "4:20", pa se informacije o prodaji trave mogu dobiti ako se na Amazonu ili gdje već prodaje bezvezna slika ili umjetnost točne vrijednosti "1620 USD", ili "420 USD". Na sličan način postoje i šifre vezane za primjerce pedofiliju, prodaju oružja, naručivanje ubojstava isl.

 

Dakle na takvim linkovima nalaze se drugi forumi s daljnjim linkovima itd. Sadržaj je vezan uz snimke i slike ubojstava, silovanja, pedofiliju, incest, trgovina ljudima, naručivanje ubojstava, tekstova s načinima kako se radi kemijsko oružje, bomba isl.

 

Javnim onion linkovima prije ili kasnije ući će se u trag, ništa nije apsolutno anonimno. Privatnim onion linkovima praktički je nemoguće ući u trag jer nitko niti ne zna njihovu količinu niti gdje se uopće nalazi ta stranica. A daleko su gnjusnije i opasnije od javnih oniona.

 

Djuro von Prekoplotovich pon 28.8.2017 21:59
danko99 kaže...

Nisam nikad koristil dark web,ali iz znatiželje sam kao i mnogi,malo prosurfal da vidim šta ima.I ono,tipične stvari,prodaja oružja,droga..svim stranicama je vrlo lako pristupit,potrebno je samo par klikova.Naišao sam na zanimljiv hacking forum,di svi nude razno razne usluge i programe za hakiranje.Zanimljivo je to da je svemu lako pristupit,očito je da policija nema nikakav ili vrlo mali utjecaj na to što se tamo nalazi.I naravno,kao i svuda na internetu,totalna anonimnost ne postoji,ali po tome "kako kažu",potrebno je uložit puno ljudskih i novčanih resursa da se dođe do autora stranica i ljudi koji ih koriste.

 

Spot a drot...

keke13 uto 29.8.2017 15:09
exxe kaže...
keke13 kaže...

robots.txt

 

User_agent: *

Disallow: /

 

mama evo me na dark web-u

 

Deep web i dark web nisu iste stvari.

 

A i to što si napisao ti ne garantira "neindexiranje"...

 Ok evo napisat ću... zafrkancija na temu je to trebala bit al eto...