IT trgovine

Acquisitum Magnum - ADM

boxer čet 28.3.2019 16:02
Bloodraven kaže...

Pozdrav,

 

gledao sam po netu, imalo je par ljudi takvih iskustava. Kažu da jednostavno realtek chip rikne. Uopće mi ne registrira

bilo kakve zvučne 3,5 utore.  Nisu driveri, nije bios.

 

Imam garanciju i sve što ide uz to. Ploča je MSI GAMING PLUS B450.

 

Znači koliko sam skužio, mogu ih tražiti novu ploču ? Povrat novaca mi ne treba. Treba mi samo

proizvod što prije. Ne mogu čekati mjesec dana.

 

Lp 

 Kontaktiraj trgovinu koja ti je prodala matičnu ploču, garanciju i sve ostalo vezano za to ostvaruješ preko njih, a oni će dalje sa servisom ili sa kime je potrebno. 

Pitaj ih koliko im treba dana da ti rješe novu matičnu ploču, požuruj malo ili ako ti odobre zamjenu doplati nešto malo za neku bolju ako imaju na stanju (mislim da će to ići još brže).

sandokan111 čet 28.3.2019 16:18
Bloodraven kaže...
Znači koliko sam skužio, mogu ih tražiti novu ploču ?

 Da.

Vec su ostali sve rekli, s tim da, ako pises u ovoj temi pretpostavljam da je adm u pitanju, postoji sansa da to adm rjesi u svom stilu "40 dana", stoga, odnesi to, nakon tjedan dana zovi i vidi sto je stim, gnjavi ih i ispituj. Onog trena kad se ustanovi da je ploca neispravna trazi novu i ne daj se zavlacit cekanjem dok ta ploca "stigne". Ako je imaju u prodaju, trebaju ti zamjenit, a da oni cekaju dok ona ne stigne. Ako se to tako ne obavi salji prijavu na mingo da ti se ne dogodi ovo cekanje od xxx dana.

Mindim ned 31.3.2019 15:24

Uzeo sam nedavno laptop u ADM-u pa me zanima jel postoji mogućnost ugradnje SSD-a sa zadržavanjem garancije i koja je cijena? Ako ne kod njih, jel ima negdje drugdje da se može ugradit SSD i da ostane garancija? Laptop je Lenovo. 

ihush ned 31.3.2019 15:41

-jamstvo je stvar porizvođača kao i pristup (poklopac) za dodatne komponente, koji ako postoji korisnik može sam ugraditi, bez ikakvih problema, dozvoljeno. Ako je takav model da ne možeš sam, da trebaš poseban alat, tad to možeš u ovlaštenom servisu. Zgodno je kad trgovac/servis ugradi kupljeno, može đabe, može naplatiti nešto servisa..

+ ponekad (kao nekad davno ili još neki kao mikronis..) lijepe svoje naljepnice, prije su lijepili preko tih otvora, to je zabranjeno, ništa osim proizvođačevih oznaka ne smije biti. Trgovac nije proizvođač. Ako to uvjetuje, ne kupovati ili kao za sve ostalo, kupac odlučuje što želi, pristaje ili ne..

stunjanino čet 11.4.2019 16:21

Pozz, evo jos jedne prituzbe na ADM. 

Kupio sam komp od dečka koji je imao problema sa pregrijavanjem CPU-a (radi se o Ryzen 5 2600). Jucer odlučim sve raskopat da vidim jel termalna pasta opće gore, jer mi je u full loadu temperatura isla preko 90 stupnjeva, kad ono šok.

Naime, dečku su u 3.mj. prebacivali komponente u novo kučište te je stavljan Arctic Freezer eSports 33 umjesto stock coolera na proc i ekipa iz servisa u ADM-u postavila freezera gore, a nisu makli onu zaštitnu naljepnicu sa hladnjaka.

I to sve mu naplatili 380kn (2h servisa). Sad mene zanima da li je moguće išta postići sa nekim prigovorom na njihov mail (da li je netko nešto slično radio) i možda dobit te novce natrag? 

ihush čet 11.4.2019 16:40

-treba se žaliti, prijaviti... jedino je problem dokazati da su oni pogriješili (ali tu je inspektorat na tvojoj-kupčevoj strani, jer nemaš poseban razlog izmišljati-lagati.. tj to je premisa).

 

+ već sam doživio istu stvar, nekad davno hgspot.. krivac, velika 'proizvodnja' i klinčadija koja za šaku kuna radi na traci.. neshvatljiva greška bilo kome tko se bavi računalima, ali ljudski je griješiti i početnici su u tome samo statistika-greška koja se mora desiti. Daleko gori primjer je kad početnik ne zna što bi s kojim kablom.. i tad dobiješ pospajan pc tako da je sata kabel spojen s dvda na hdd.. ne na mbo, jer je utor bio prekriven vga i nije znao što bi pa je ugurao tek da negdje žica stoji.. drugi sata kabel je bio spojen s mbo-na-mbo, isti razlog-objašnjenje, morao ga je negdje ubosti, da ne visi..

 

-priaviti, žaliti se.. ali realno nema koristi, no tek kad se kupci naviknu žaliti, tad će se nešto (nadamo se..) i promijeniti, uozbiljiti..

SamoPitam3 čet 11.4.2019 16:54
stunjanino kaže...

Pozz, evo jos jedne prituzbe na ADM. 

Kupio sam komp od dečka koji je imao problema sa pregrijavanjem CPU-a (radi se o Ryzen 5 2600). Jucer odlučim sve raskopat da vidim jel termalna pasta opće gore, jer mi je u full loadu temperatura isla preko 90 stupnjeva, kad ono šok.

Naime, dečku su u 3.mj. prebacivali komponente u novo kučište te je stavljan Arctic Freezer eSports 33 umjesto stock coolera na proc i ekipa iz servisa u ADM-u postavila freezera gore, a nisu makli onu zaštitnu naljepnicu sa hladnjaka.

I to sve mu naplatili 380kn (2h servisa). Sad mene zanima da li je moguće išta postići sa nekim prigovorom na njihov mail (da li je netko nešto slično radio) i možda dobit te novce natrag? 

 A sto je konkretno naplaceno za ta 2 sata servisa ? Koliko vidim prebacivali su sve u novo kuciste. Ugradnja kupljene komponente kod nekih se uopce ne naplacaju. Ne znam kako je ADM-u.

A da je ovo sa naljepnicom tragikomicno, je. Ne mogu se prestati smijati, a znam da nije smijesno.

bill_jobs čet 11.4.2019 17:01
stunjanino kaže...

I to sve mu naplatili 380kn (2h servisa). Sad mene zanima da li je moguće išta postići sa nekim prigovorom na njihov mail (da li je netko nešto slično radio) i možda dobit te novce natrag? 

 Ne znam samo koji si ti faktor u toj priči da tražiš novce nazad?

Kupio si polovni PC od nekog tipa, jedino je on kao prvobitni vlasnik mogao tražiti neko obeštećenje i to da je primjetio odmah nakon servisa.

Sad je to sve prošlo kroz previše ruku i nemaš ni ti ni on pravo na bilo što.

Čitatelj čet 11.4.2019 18:03

Bez obzira na sve, kad ja kazem "kupite brand name racunalo", svi popljuju, ali zato mogu jaja stavit na panj

da se tako nesto DELL-u, Lenovou, Aceru, HP-u, Asusu, MSI, *unesi_ime_brand_racunala_a_da_nije_mujo_racunari_ili_haso_komerc* ili nekom trecem OEM-u ne moze desiti.

 

+ Dugorocna podrska, optimiziran sustav hladnjenja, napajanja itd, uz doplatu je i 0-day podrska i on-spot podrska.

 

PS - To vrijedi i za druge trgovine koje slazu "mashine", ne samo ADM. S moje strane nisam kupovao od njih nista posebno.

Zelio sam necaku kupiti malo bolji laptop za 1400€, dok su uvozili MSI, jer ok, mislim si imat ce HR tipke i lokalnu garanciju,

da ga moze poslat u MSI servis iz HR i da mu se vrati u HR nazad, a ne meni u AT,

a od njih sam dobio odgovor "na laptop bi se trebalo cekati 4 tjedna + cijena narucivanja je 750kn, dolazi iz DE i nema HR tipkovnicu",

na sto sam im samo odgovorio "hvala, sa Amazona ga mogu naruciti sam i ne platiti 750kn poreza na budalu",

i tu je moja trgovina s njima bila zavrsena. Kasnije vise ni nisu imali MSI laptope, toliko o tome kad te i MSI odjebe.

ihush čet 11.4.2019 18:27
Čitatelj kaže...

Bez obzira na sve, kad ja kazem "kupite brand name racunalo", svi popljuju, ali zato mogu jaja stavit na panj

..

 -a to u ovom slučaju nema veze ni sa čime.. jer je u trgovini-servisu mijenjan hladnjak, aftermath.. i jednako bi tad bilo brand ili zdelanac, tj mogao je sam korisnik i postoji šansa 90% da ne bi napravio istu grešku.. (a inače ok..) :))

boxer čet 11.4.2019 22:49
stunjanino kaže...

Pozz, evo jos jedne prituzbe na ADM. 

Kupio sam komp od dečka koji je imao problema sa pregrijavanjem CPU-a (radi se o Ryzen 5 2600). Jucer odlučim sve raskopat da vidim jel termalna pasta opće gore, jer mi je u full loadu temperatura isla preko 90 stupnjeva, kad ono šok.

Naime, dečku su u 3.mj. prebacivali komponente u novo kučište te je stavljan Arctic Freezer eSports 33 umjesto stock coolera na proc i ekipa iz servisa u ADM-u postavila freezera gore, a nisu makli onu zaštitnu naljepnicu sa hladnjaka.

I to sve mu naplatili 380kn (2h servisa). Sad mene zanima da li je moguće išta postići sa nekim prigovorom na njihov mail (da li je netko nešto slično radio) i možda dobit te novce natrag? 

Malo mi je nevjerovatno da servis može napraviti takvu strahovitu grešku. 

Teško da se može tražiti lova nazad s obzirom na protek vremena, a ti pogotovo nećeš dobiti, jer nisu tebi naplatili.

Pretpostavljam da naplaćeni iznos podrazumijeva i rad oko prebacivanja komponenata, a ne samo instalaciju CPU hladnjaka.

 

Kako god, nije na čast bilo kome tko je stavljao taj hladnjak bez skidanja naljepnice...jbt piše na par mjesta, na uputstvu, na naljepnici itd.

 

 

keki čet 6.6.2019 22:11

Ljudeki evo i od mene malo info sta mi se danas desilo sa ADM trgovinom.

 

Naime 27.5.2019 putem maila dogovorio se sve sa prodajom i servis okom sastavljanja. Zovem u Utorak i pitam ih ljepo dali imate sve te komponente na stanju i zena mi kaze da imamo i pitam dali je problem ako dođem u četvrtak ma nema problema mi smo tu do 20h.

 

Dolazim danas iz Dubrave dole skroz u ADM cca 16 km u jednom smijeru.

 

Dajem broj ponude i žena kaže nemamo i7 8700 i nudi mi i5 7600 i još mi kaže pa to vam je isto. Nakon kratke rasprave zena gleda u računalo i kaže da može naručiti i7 8700 i da stiže drugi dan do 17h reko može.

 

Krenimo na ploću ASUS PRIME Z390M-Plus, s1151 gleda u komp i kaže da ima još jednu na stanju odlazi iza u skladište i vraća se kroz par minuta i kaže mi nemamo ni tu ploću prodala sam je prije pola sata. I nudi neku glupost od ploće pregrmim to i odaberem neki slicnu plocu.

 

Idemo na radnu memoriju DDR4 16GB (1x16) Corsair 3000MHz LPX C16, CMK16GX4M1D3000C16 kaže nemamo ni memoriju imamo malo jacu msm da je rekla 3200 ajde bila na akcija pa je nesto jeftinija.

 

Idemo na kučište Thermaltake Versa J25 TG RGB black, glass window, CA-1L8-00M1WN-01 kaže da nema ni kučišta tj opet klasika msm da imam samo jedno još na stanju i opet odlazi iza i nakon par minuta dolazi odgovor nema. Ajde odaberem nešto slično.

 

I sad kreče cirkus.... 

 

Kaže žena odjenom nezz kolka će vam bit cijena proceosra jel su sad naglo skočile cijene još ja pitam kaj je to burza pa trgujete dionicama. Molimo Vas provjerite mi kolko će me ispati procesor ako je razlika par kuna kupit ću onda oni tvrde da ne mogu to znati da im kolega danas ne radi. Još kažem ljubazno Vas molim provjerite mi koliko će koštati ipak dolazim iz Dubrave kaže mi žena trebali ste zvati pa nebi bezveze dolazili. Onda sam puko skroz reko koji k.... glumite i jedna i druga šta god tražim nemate na stanju. Lažete i muljate gledam sad na webu i piše da je dostupno ispada ko da sam došao u frizerski salon a ne dučan informatičke opreme. Kaže mi druga žena niste upravu mi imamo najveće skladište i najviše dobavljivih proizvoda da a nemate ništa u dučanu ma niste upravu. Reko gospođo nemojte od mene praviti idota i evo ovdje imate reklamu za bluetoth zvučnik kao special ponudu i vi ste sad covijeku prodali taj izložbeni jer nemate drugog. Ko je idiot tu? Ostavio sam preko ogromnu lovu kod vas kupio četiri konfiguracije zadnjih 2 godine poslo vam mušterije i sveukupno napravio promenta preko 100k kn. Sramite se da bar kažete žao mi je nego se idete još raspravljat samnom i pravit se pametni. Sramite se nikad više od mene ni od mojih koelga nećete dobiti niti kunu.

 

Otišao u Links dečko ljubazan i sve mi ljepo objasnio i ono najbitnije sve šta sam pitao ima na stanju još mi dali dodatni popust jel sam prije par mjeseci kod njih kupio dva monitora i sve prekrasno obavio.

 

 

A adm-u ću raditi prigovor na takvo ponašanje dijelatnika i tražit ću 100 kn da mi refundiraju za gorivo. Stvarno su bili najbolji i uvijek sam kupovao kod njih ali sad je došo svemu kraj.

 

Jel ima još ko sličnog iskustva?

bill_jobs čet 6.6.2019 22:25

Zapravo, ti nisi ništa bio službeno naručio i platio, ti si se par dana ranije raspitivao jel oni nešto imaju, i onda si potegao tamo bez da si nazvao i čudiš se što oni nešto nemaju?

Kad ćete shvatiti da trgovac tebi neće ništa rezervirati i čuvati, ako oni nešto imaju danas, to ne znači da će isto imati sutra, ili čak za 2 sata.

Postoji webshop, kupi ko i svi normalni ljudi, stavi artikle u košaricu i plati, trgovac nema lager sa svim mogućim artiklima, trgovac dobavlja od uvoznika kako tko naručuje.

 

A te fore koliko je tko novaca ostavio u trgovini su mi najjače... :facepalm:

Kao da si im donirao pare jbt.

keki čet 6.6.2019 22:57
bill_jobs kaže...

Zapravo, ti nisi ništa bio službeno naručio i platio, ti si se par dana ranije raspitivao jel oni nešto imaju, i onda si potegao tamo bez da si nazvao i čudiš se što oni nešto nemaju?

Kad ćete shvatiti da trgovac tebi neće ništa rezervirati i čuvati, ako oni nešto imaju danas, to ne znači da će isto imati sutra, ili čak za 2 sata.

Postoji webshop, kupi ko i svi normalni ljudi, stavi artikle u košaricu i plati, trgovac nema lager sa svim mogućim artiklima, trgovac dobavlja od uvoznika kako tko naručuje.

 

A te fore koliko je tko novaca ostavio u trgovini su mi najjače... :facepalm:

Kao da si im donirao pare jbt.

 Ne znam dali se do kraja pročitao moj post ili si preskako rečenice. Ja sam se sa njima čuo i telefonski i prepiskom putem maila. Niti jednom mi nisu napomenuli da nesto treba rezervirati. Mogli su ljepo reći imamo još jedan procesor ploću rezervirao bih i to je to.

 

Najbolje se praviti glup pa jbt zar je tolko teško kupcu mušteriji reći želite li rezervirati proizvod i to je to. A ne ovako i baš da nemaju niti jedan proizvod o kojem smo razgovarali to stvarno ne može biti slučajno..

Čitatelj pet 7.6.2019 08:35

Koliko vidim, oni su vise bazirani da budu webshop, trgovina im je onako "usput"

i nemaju veliko skladiste, nego raspolozivost vuku od uvoznika.

 

Ako zelis robu odmah, moras kliknuti "kupi" i "plati", tad ti mora biti rezervirano po

cijeni koja je bila u kosarici, i ako je bilo stanje "raspolozivo", mora te cekati

ili biti isporuceno, makar cijena otisla gore ili dolje.

 

A samo dopisivanje sa trgovinama nema smisla. To je kao da se ja dopisujem

sa mesnicom sta misle i cvarcima i jesu li njihovi cvarci dobri,

naravno da ce reci da su super i da su njihovi najbolji - i kad odem tamo, nema,

jer eto samo smo pricali o cvarcima, nisam ih "kupio" online.

Grozni_Zabac pet 7.6.2019 08:42
keki kaže...
..

 Ne znam dali se do kraja pročitao moj post ili si preskako rečenice. Ja sam se sa njima čuo i telefonski i prepiskom putem maila. Niti jednom mi nisu napomenuli da nesto treba rezervirati. Mogli su ljepo reći imamo još jedan procesor ploću rezervirao bih i to je to.

 

Najbolje se praviti glup pa jbt zar je tolko teško kupcu mušteriji reći želite li rezervirati proizvod i to je to. A ne ovako i baš da nemaju niti jedan proizvod o kojem smo razgovarali to stvarno ne može biti slučajno..

Mozda ispadnem "devils' advocate", ali vjerujem da oni dnevno imaju xy takvih poziva i prepisci pa na kraju nista ne bude od toga. I sam sam se par puta tako informirao, pitao oko detalja i na kraju nisam otisao po to jer sam nasao na drugom mjestu.

 

Ako vec zelis ici po nesto i znas da to hoces pokupiti tad i tad, onda je sasvim logicno da hoces rezervirati te stavke i to im napomenes.

bill_jobs pet 7.6.2019 08:43
keki kaže...

 Ne znam dali se do kraja pročitao moj post ili si preskako rečenice. Ja sam se sa njima čuo i telefonski i prepiskom putem maila. Niti jednom mi nisu napomenuli da nesto treba rezervirati. Mogli su ljepo reći imamo još jedan procesor ploću rezervirao bih i to je to.

 

Najbolje se praviti glup pa jbt zar je tolko teško kupcu mušteriji reći želite li rezervirati proizvod i to je to. A ne ovako i baš da nemaju niti jedan proizvod o kojem smo razgovarali to stvarno ne može biti slučajno..

 Šta znači to da si se "čuo s njima"??

Pa nisi ništa naručio i platio, samo si se raspitivao da li oni nešto imaju.

I ako ti netko treba reći da postoji mogućnost da će se artikl prodati dok ti ne dođeš onda no comment.

Nabavit će oni tebi i 10 takvih matičnih ploča ali moraš obaviti kupnju online i platiti, a ne zivkati 5 dana prije i pitati jel imaju.

keki ned 9.6.2019 16:15
bill_jobs kaže...
keki kaže...

 Ne znam dali se do kraja pročitao moj post ili si preskako rečenice. Ja sam se sa njima čuo i telefonski i prepiskom putem maila. Niti jednom mi nisu napomenuli da nesto treba rezervirati. Mogli su ljepo reći imamo još jedan procesor ploću rezervirao bih i to je to.

 

Najbolje se praviti glup pa jbt zar je tolko teško kupcu mušteriji reći želite li rezervirati proizvod i to je to. A ne ovako i baš da nemaju niti jedan proizvod o kojem smo razgovarali to stvarno ne može biti slučajno..

 Šta znači to da si se "čuo s njima"??

Pa nisi ništa naručio i platio, samo si se raspitivao da li oni nešto imaju.

I ako ti netko treba reći da postoji mogućnost da će se artikl prodati dok ti ne dođeš onda no comment.

Nabavit će oni tebi i 10 takvih matičnih ploča ali moraš obaviti kupnju online i platiti, a ne zivkati 5 dana prije i pitati jel imaju.

 Opet ne čitaš.. Pročitaj pozorno moj post pa odnda odgovori.

 

Od kuda da ja znam dali je potrebno to rezervirati ili ne? Ako smo se čuli telefonski onda su mi mogli napomenuti da je potrebno to rezervirati. Ja kad zovem onda zovem sa razlogom jel nešto želim i kupiti ostale informacije mogu naći na webu.

 

Poslali su mi i ponudu na mail i sve smo se dogovorili u dvije minute. Dolazim u dučan kroz dva dana i onda šok ništa od onog šta smo se dogovrili nemaju na stanju.  Sad baš gledam na webu i piše da im je navedeni procesor dostupan. A meni u dučanu prodaju drugu priću. Ono šta mi je najviše privuklo pažnju je to da se žena hvali kako oni imaju najveći lager u HR. Reklama za bluetoth  zvučnik stoji im kraj blagajne i kupac ga želi kupiti i onda kažu da trenutno nemaju na stanju niti jedan tj imaju samo ovaj izložbeni.

 

bill_jobs ned 9.6.2019 16:33
keki kaže...

 Opet ne čitaš.. Pročitaj pozorno moj post pa odnda odgovori.

 

Od kuda da ja znam dali je potrebno to rezervirati ili ne? Ako smo se čuli telefonski onda su mi mogli napomenuti da je potrebno to rezervirati. Ja kad zovem onda zovem sa razlogom jel nešto želim i kupiti ostale informacije mogu naći na webu.

 Ti si taj koji ne čitaš.

Nemaš šta rezervirati niti je trgovina dužna da ti nešto čuva, njihova dobra volja ako pristanu staviti sa strane nešto dok ti ne dođeš, normalno da ti to ni neće napomenuti.

Mogao si se isto tako predmosliti i nikada ne doći u trgovinu i šta onda? Nek ti artikli stoje da ih nitko ne može kupiti, a ti ne dolaziš.

 

keki kaže...
Poslali su mi i ponudu na mail i sve smo se dogovorili u dvije minute. Dolazim u dučan kroz dva dana i onda šok ništa od onog šta smo se dogovrili nemaju na stanju.  Sad baš gledam na webu i piše da im je navedeni procesor dostupan. A meni u dučanu prodaju drugu priću. Ono šta mi je najviše privuklo pažnju je to da se žena hvali kako oni imaju najveći lager u HR. Reklama za bluetoth  zvučnik stoji im kraj blagajne i kupac ga želi kupiti i onda kažu da trenutno nemaju na stanju niti jedan tj imaju samo ovaj izložbeni.

 

 Ponuda koja se šalje je informativna, ti si došao nakon dva dana, koliko bi oni tebe trebali čekati?

I opet lupaš kako je dostupno na webu, to ne znači da je dostupno u fizičkoj trgovini, nauči se kako funkcionira webshop.

Naruči preko webshopa i plati nakon narudžbe pa nećeš imati nikakvih problem, a ne dolazit nakon par dana u trgovinu i čudit se kako nečeg nema.

keki ned 9.6.2019 19:56
bill_jobs kaže...
keki kaže...

 Opet ne čitaš.. Pročitaj pozorno moj post pa odnda odgovori.

 

Od kuda da ja znam dali je potrebno to rezervirati ili ne? Ako smo se čuli telefonski onda su mi mogli napomenuti da je potrebno to rezervirati. Ja kad zovem onda zovem sa razlogom jel nešto želim i kupiti ostale informacije mogu naći na webu.

 Ti si taj koji ne čitaš.

Nemaš šta rezervirati niti je trgovina dužna da ti nešto čuva, njihova dobra volja ako pristanu staviti sa strane nešto dok ti ne dođeš, normalno da ti to ni neće napomenuti.

Mogao si se isto tako predmosliti i nikada ne doći u trgovinu i šta onda? Nek ti artikli stoje da ih nitko ne može kupiti, a ti ne dolaziš.

 

keki kaže...
Poslali su mi i ponudu na mail i sve smo se dogovorili u dvije minute. Dolazim u dučan kroz dva dana i onda šok ništa od onog šta smo se dogovrili nemaju na stanju.  Sad baš gledam na webu i piše da im je navedeni procesor dostupan. A meni u dučanu prodaju drugu priću. Ono šta mi je najviše privuklo pažnju je to da se žena hvali kako oni imaju najveći lager u HR. Reklama za bluetoth  zvučnik stoji im kraj blagajne i kupac ga želi kupiti i onda kažu da trenutno nemaju na stanju niti jedan tj imaju samo ovaj izložbeni.

 

 Ponuda koja se šalje je informativna, ti si došao nakon dva dana, koliko bi oni tebe trebali čekati?

I opet lupaš kako je dostupno na webu, to ne znači da je dostupno u fizičkoj trgovini, nauči se kako funkcionira webshop.

Naruči preko webshopa i plati nakon narudžbe pa nećeš imati nikakvih problem, a ne dolazit nakon par dana u trgovinu i čudit se kako nečeg nema.

Ne vrijedi ulazit u daljnju raspravu sa tobom jel tupis po svome. Ocito ili radis ili imas neki interes za trgovinu. Mislim da bi bilo najbolje da zatvore trgovinu neka samo radi servis i web shop..
Ja sam od onih koji žele provjeriti robu prilikom preuzimanja bez obzira radilo se o informatičkoj opremi ili pbući. Došao sam za manje od 48h u trgovinu.

 

Lupam da je dostupno jel mi je žena na pultu rekla da im navedeni proizvod više nije dostupan po toj cijeni i da ne mogu točno reći cijenu jer je se naglo povečala cijena. Mislim da bi bilo uredu ažurirati podatke na webu.

 

Dali ja kao kupac imam pravo kupovati u trgovini ili bas moram kupovati na webu? Ono šta mene najviše smeta je ponašanje dijelatnika ADM-a. I moje pitanje glasi dali bi bilo uredu da je dijelatnik mene savijetovao da je potrebno rezervirati navedenu robu?

 

Drugi trgovac kojeg sam zvao 30 sec nakon što sam izažao van iz adm-a objasnio mi je sve i dao tražene informacije "Gospodine navedeni proizvod trenutno nemamo na raspolaganju ali nam je dobavljiv i bio bi u trgovini sutra do 12h ali rezervaciju možete napraviti jedino uz uplatu u nasoj poslovnici ili putem internet bankarstva. Ponudu vam možemo proslijediti na mail. I to je to nema puno rasprave.

 

Ali gledam opčenito ADM nema na stanju ni proizvode cije su akcije istaknute na samoj blagajni primjer onaj mini zvučnik.  Evo još jedan slučaj sa kolegom sam išao prije 2 mjeseca u adm po "blue ray" čitač na webu piše dostupno u trgovini telefonski zovemo i kažu dostupno. Mi dolazimo kroz 30,40 min i kažu trenutno nemamo kolegica je krivo vidjela.

 

Damir22 ned 9.6.2019 21:20

Ok, nije profesionalno od njih, ali brate ti su zatupio previse.....

Ako imaju sada, u trenutku dok ti netko odgovara na mail, ili prica s tobom na telefon, to apsolutno ne znaci da vec sljedeci kupac koji ceka na blagajni nema bas to sto tebe interesira u rukama, i ceka da plati.

Dali u momentu kad pricaju s tobom imaju stvar na lageru? Imaju. Dali slijedece minute kad kupac prodje blagajnu, vise nemaju? Nemaju.

A kamoli 2 dana kasnije, ignoriras iednostavnu cinjenicu da trgovine vecinu stvari imaju jedan-dva komada u trgovini, ostalo je u skladistu, ili kod dobavljaca..... I gdje je problem, nisi platio,nisi rezervirao, nisu te zayebali na nijedan nacin, dali su ti informaciju koja je u TOM momentu bila 100% tocna.... Bez ikakve garancije da ce tako biti iduce minute.....

Sorry, ali mislim da ova prica vise govori o tebi kao kupcu, nego o njima kao trgovini...

keki ned 9.6.2019 21:44
Damir22 kaže...
Ok, nije profesionalno od njih, ali brate ti su zatupio previse.....

Ako imaju sada, u trenutku dok ti netko odgovara na mail, ili prica s tobom na telefon, to apsolutno ne znaci da vec sljedeci kupac koji ceka na blagajni nema bas to sto tebe interesira u rukama, i ceka da plati.

Dali u momentu kad pricaju s tobom imaju stvar na lageru? Imaju. Dali slijedece minute kad kupac prodje blagajnu, vise nemaju? Nemaju.

A kamoli 2 dana kasnije, ignoriras iednostavnu cinjenicu da trgovine vecinu stvari imaju jedan-dva komada u trgovini, ostalo je u skladistu, ili kod dobavljaca..... I gdje je problem, nisi platio,nisi rezervirao, nisu te zayebali na nijedan nacin, dali su ti informaciju koja je u TOM momentu bila 100% tocna.... Bez ikakve garancije da ce tako biti iduce minute.....

Sorry, ali mislim da ova prica vise govori o tebi kao kupcu, nego o njima kao trgovini...

 Problem je u tome da mi nisu napomenuli da je potrebno rezervirati to je glavni i jedini problem. Šta fali meni ko kupcu koji je došao u dučan sa namjerom da kupi navedene proizvode? Sorry al mislim da se radi o dučanu sa informatičkom robom a ne o mesnici pa da imaju na lageru jedno kučište jedan procesor....

 

Još jednom hvala svima na odgovorima. Da nejdemo dalje u raspravu... Shvačam ja ovdje svoje greške i naučio sam neke stvari očito usmeni dogovor ništa ne vrijedi. Sve treba biti pismeno da budem osiguran i da me proizvod čeka.

 

 

Damir22 ned 9.6.2019 22:14

Nije moj odgovor bio nista zlonamjerni,nadam se da ga tako nisi ni shvatio....

Zelio sam ti reci upravo to, nekih stvari ima 10-20 na lageru u svakom trenutku, nekih ima 1 ili 2.

Zamisli si financijsko opterecenje za trgovinu da imaju npr 5 threadrippera ili i9 procesora, 10 2080ti kartica, ili nekih maticnih od 2500kn.... To nece ni jedan voditelj ili niti jedna poslovna politika dozvoliti, samo zato sto postoji 0.02% sanse da de sve prodaju u istom danu. Danas kad je sve dobavljivo unutar par sati, tegovine to jedbostavno ne zele, opteretiti si lager stvarima koje ne prodaju na dnevnoj bazi.

Da, mozda su ti trebali napomenuti, imamo 1 komad, ako ga zelite, cuvamo ga do kraja smjene/dana.... To je samo extra bonus iz ljubaznosti i odnosa prema kupcu, nikako obaveza niti trgovine niti djelatnika.

Uostalom, svatko tko je radio u trgovini zna da 99% takvih rezervacija nikad ne bude realizirano, ljudi se jednostavno ne pojave.... Pa se ravnaju logikom - tko dodje s parama njegovo je, a ne tko obeca da ce doci....

Osim u slucaju uzimanja akontacije, ali to je onda nesto drugo....

keki ned 9.6.2019 23:50
Damir22 kaže...
Nije moj odgovor bio nista zlonamjerni,nadam se da ga tako nisi ni shvatio....

Zelio sam ti reci upravo to, nekih stvari ima 10-20 na lageru u svakom trenutku, nekih ima 1 ili 2.

Zamisli si financijsko opterecenje za trgovinu da imaju npr 5 threadrippera ili i9 procesora, 10 2080ti kartica, ili nekih maticnih od 2500kn.... To nece ni jedan voditelj ili niti jedna poslovna politika dozvoliti, samo zato sto postoji 0.02% sanse da de sve prodaju u istom danu. Danas kad je sve dobavljivo unutar par sati, tegovine to jedbostavno ne zele, opteretiti si lager stvarima koje ne prodaju na dnevnoj bazi.

Da, mozda su ti trebali napomenuti, imamo 1 komad, ako ga zelite, cuvamo ga do kraja smjene/dana.... To je samo extra bonus iz ljubaznosti i odnosa prema kupcu, nikako obaveza niti trgovine niti djelatnika.

Uostalom, svatko tko je radio u trgovini zna da 99% takvih rezervacija nikad ne bude realizirano, ljudi se jednostavno ne pojave.... Pa se ravnaju logikom - tko dodje s parama njegovo je, a ne tko obeca da ce doci....

Osim u slucaju uzimanja akontacije, ali to je onda nesto drugo....

 Ma nista se ne ljutim. Ovo je obična rasprava.

 

Slažem se sa tobom u potpunosti. Ja konkretno nisam fizički mogao prije stići do trgovine nisam bio u Zagrebu opće zato sam ih i zvao telefonski. Da su mi rekli imamo ali morate rezervirati ja bih odma uplatio novce preko IB-a i prvom prilikom otišao do trgovine i pokupio proizvod.

Radim u IT sektoru ali nikad nisam u ducanu radio pa nezz kako ide to sa rezervacijama, ali smatram ako nešto želim kupit i pitam dali je problem ako to pokupim za dva da ću dobit konkretan odgovor sta moram napraviti a ne tipa samo vi dođite nema problema to je stvar ljudskosti.

Čitatelj uto 11.6.2019 09:58

Obicno ozbiljne trgovine (najcesce male privatne, obrti) ti kazu "cuj imam jos 2 komada tu,

koliko ti ih treba?", i eventualno ti kazu "hoces da ti stavis ´sa strane´ako se odlucis?".

 

Al to kod webshopova gdje rade osobe koje to ne zanima, ili su potplacene,

ili jednostavno takva politika firme, ne vrijedi. Kaze "imam", a u stvari

nije ni provjerila skladiste, nego gleda dobavljivost na centralnom skladistu,

pa ako se i pojavis, uglavnom "nemam" je jedino sto dobijes.

 

Zato i je webshop - najpovoljnija cijena, jer je uvijek aktualna sa centralnog skladista,

isla gore ili dolje, nemaju nekih zaliha osim najcesce tinte i toneri,

to ne moze propast, a i u najgorem slucaju se vrati dobavljacu.

 

Sve u svemu, ako nesto zelis odmah kupiti, ili kupis u velikim centrima (ako su ti blizu, makar placas malo vise nego na webu),

ili kod malih obrta koji su usko orijentirani i specijalizirani za odredjenu tehniku.

 

Ovako telefoniranje s babama koje nista ne zanima, nego samo cekaju da dan prodje, ne vrijedi nista.

Han čet 13.6.2019 11:36

@Keki

U vrijeme web shopova, raznih recenzija, informacija na svakom koraku, izbora trgovina i svega i svačega još uvijek postoje ljudi koji se ne znaju time koristiti. Ako nešto želiš kupiti to i reci prilikom razgovora i poziva. Nitko ti nije dužan govoriti kako da kupiš nešto. Jel kad ideš zvati hotel ili na neko putovanje pitaš da li trebaš napraviti rezervaciju? Vjerojatno ne, e pa onda sad znaš da ako nešto želiš kupiti i znaš da ćeš po to moći u slijedećih par dana, onda tako i reci trgovcu s kojime razgovaraš. U trenutku razgovora može imati 10 komada na lageru, i za dan dva niti jedan jer su prodani. Nema čuvanja robe za nikoga više, ukoliko nije uplaćeno avansno ili tako dogovoreno. Lageri su mali i optimizirani. Većina trgovina nema skladišta pa robu imaju na centralnom skladištu i lako je povuku ili nadopune. Prodaja se prati kao i stanja zaliha i zato je sve manje robe na lagerima a većina kroz dan-dva. Puno veći problem su kupci kao ti. Kad kupuju inf. opremu onda se za 20 kn cigane i smatraju da su bogom dani jer eto nešto kupuju, ( a većinom imaju loš stav prema trgovini u kojoj kupuju i unaprijed dođu previše nabrijani da ih neko "dere" i da imaju prava ko kupci, a kad kupuju mobitel ili uzimaju pretplatu onda je cijena ok, nema ciganjenja i takvih stvari. Savjet: ubuduće daj što više informacija ako nešto želiš organizirati po svome. Nemoj svaljivati krivnju na trgovca s kojim si komunicirao jer nitko nije vidovit. Ljubaznost prema kupcu je jedna stvar, ovo što si ti očekivao od njih, da te vode kako da neki bog kupiš je razmaženost. S takvima kao ti je bolje ne imati posla, jer ko zna kakva "prava i očekivanja od trgovca" imaš u slučaju reklamacije... Živio. 

Wewe pet 20.9.2019 01:16

Vrlo loše i neugodno iskustvo. Usluga i politika tvrtke najgora s kojom sam se susrela. Oduzimanje 15% od pune cijene ukoliko se proizvod vrati u razumnom roku u originalnom pakiranju?!? 

 

Edit:

Nakon mnogo muke i pregovaranja, odlucili su vratiti novac u cijelosti jer nisu imali u mogucnosti ponuditi drugi proizvod u zamjenu. Tako da se nadam da ce sve biti razrjeseno... Zao mi je da se sve to dogodilo jer sam po preporuci odabrala njihovu trgovinu, ne kazem da imaju lose proizvode i znam da se moze desiti da od distributera stigne roba s greskom, ali sam mislila da ce cijeli taj postupak vracanja biti laksi. Otegnulo se, ali ce sve na kraju valjda ispasti dobro. Sad sam naucila da se uvijek prije kupovine trebam raspitati o uvjetima poslovanja i jamstvima i sl. Uci se dok si ziv. 

g29log pet 20.9.2019 01:30
Wewe kaže...

Vrlo loše i neugodno iskustvo. Usluga i politika tvrtke najgora s kojom sam se susrela. Oduzimanje 15% od pune cijene ukoliko se proizvod vrati u razumnom roku u originalnom pakiranju?!? Kad mi je jedan monitor u prošlosti imao tzv. bleeding, u Mikronisu su to odmah proglasili greškom i vratili novce bez problema, ovdje kažu da je to normalno i da je ekran ispravan. Drugi monitor je imao veoma žuti ton, oni su rekli da je to normalno i da moram kupiti kalibrator. Onda su odlučili zamijeniti samo jedan monitor koji odaberem sa jednim kojeg su imali na stanju jer su odbili naručiti od distributera druge monitore ili dati povrat novca u cijelosti. Na kraju i taj monitor ima grešku (mrtve piksele). Svaki proizvod bi se morao moći vratiti bez pitanja u razumnom roku neovisno je li fizička ili pravna osoba te da li je proizvod isproban ili ne. Toplo preporučam svima da zaobiđu ovu tvrtku u širokom luku ako planiraju vraćati bilo kakav proizvod kojim nisu zadovoljni. Prilikom prodaje su zatajene informacije o proizvodu, a prilikom vraćanja tog proizvoda ograđuju se od tih "nedostataka". Pa tako ako pokušate uopće vratiti proizvod s originalnom kutijom i papirima, morat ćete platiti penale. Horor, strah, užas, kraj.

 Meni je isto bilo sa monitorom od laptopa, imao sam 2-3 mrtva pixela i ništa kažu do 7 mrtvih pixela je normalno. Zamisli to! A gdje sam to mogao procitati? Sigurno nece staviti kada kliknes KUPI^^

SamoPitam3 pet 20.9.2019 01:42
Wewe kaže...

Vrlo loše i neugodno iskustvo. Usluga i politika tvrtke najgora s kojom sam se susrela. Oduzimanje 15% od pune cijene ukoliko se proizvod vrati u razumnom roku u originalnom pakiranju?!?

 Pa ti si jos super prosla sa 15% - U slučaju povrata robe koja je korištena, nema svu pripadajuću ambalažu ili nije dovedena u prvobitno stanje kao na dan kupovine teretimo Vas za iznos od 20% do 50% vrijednosti vraćene robe za manipulativne troškove povrata. Eto to im pise na stranici. Na stranu to sto ne volim 0 dana stare profile sa jednom jedinom porukom na forumu u kojoj pljuju po nekoj firmi. A i ne volim ADM, ali stvarno bi ljudi mogli poceti citati malo dalje od cjenika. To su ona sitna slova u "ugovoru"