iPhone

IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

ibosilj pon 4.3.2019 11:19

Dal se jako zagrijava mob kad ga punis s njim? Taj ima neki ventilator u sebi ako se ne varam, kolku buku stvara ako je tako, po noci na ormaricu do kreveta dal jako ometa? I da li prestane puniti nakon sto mobitel dode do 100%? Vidim da neki pisu da mobitel prekine punjenje ali punjac i dalje radi/ledica svijetli (to mi nije jasno bas, zar ne funkcionira svaki punjac tak? kad je mobitel prikopcan/prislonjen na punjac on puni, a mobitel prekine sam kad je pun)

drazen991 pon 4.3.2019 11:58

 Nisam uopce primjetio da se nesto posebno zagrijava, da ima ventilator koji je gotovo pa necujan...ja ga drzim skoro pa pored glave ali meni osobno uopce ne smeta

e sad dali prestane puniti  nakon 100% pojma nemam...ledica svijetli ali neznam dali i dalje puni

ATJLučko uto 5.3.2019 09:53
pacijent007 kaže...

Ljudi jedno pitanje.. Jel moguće otključati iPhone koji je zakljucan na eng mrežu? I koliko bi to kod nas koštalo ako se moze? 

Ako nije “zamračen”, spojiti ga na iTunse i prebrikati ga kao “Ganc Glanc” novi iPhone! 

Ja sam imao sličan problem zbog  ID account-a, i zamalo sam ostao sa skupim držačem za papir, jer sam imao potraživanje za dvostrukom 6 znamenkastom identifikacijom/potvrdom! 

Ako ne postoji takvo potraživanje, spašen si i ti i gadget, ali ako ima, a ti nemaš PIN, you are cooked dude   

FiCoO uto 5.3.2019 19:14

Pazi da nije zaključan na iCloud. Moguće da je zbog toga niska cijena. E tu već ima posla, nije bas jednostavno i ne isplati se zajebavat s tim. Praksa zaključavanja uređaja na neku mrežu je odavno zastarjela i zakonom je čak mislim zabranjena

pacijent007 uto 5.3.2019 20:48

Radi se o iphone 7, kaze vlasnik da nije icloud zakljucan nego na englesku mrezu three. Prodaje ga za 1100kn. Meni je to sumnjivo jer sam čitao da za tu mrežu je samo potrebno resetirati iphone ali vjerojatno bi to vlasnik vec napravio 

FiCoO sri 6.3.2019 12:59
pacijent007 kaže...

Radi se o iphone 7, kaze vlasnik da nije icloud zakljucan nego na englesku mrezu three. Prodaje ga za 1100kn. Meni je to sumnjivo jer sam čitao da za tu mrežu je samo potrebno resetirati iphone ali vjerojatno bi to vlasnik vec napravio 

 A to je lutrija koju prihvaćaš ako želiš probati. Probaj mobitel i vidi jel radi, ako sve štima, probaj malo spustit cijenu i to je to, na kraju krajeva ako ga ne uspiješ spasiti uvijek može u dijelove.

nani sub 23.3.2019 15:48

Ima li tko da koristi dual sim na svom XS. Radi li to OK. Nikad nisam koristio dual sim ni na jednom mob-u do sada. U novoj firmi mi nisu mogli/htjeli prebaciti moj broj u svoj VPN pa ću morat nekakav dual sim mob. Trenutno sam na iP X 256 GB kojeg bi mjenjao za XS

ATJLučko sub 23.3.2019 18:32
nani kaže...
Ima li tko da koristi dual sim na svom XS. Radi li to OK. Nikad nisam koristio dual sim ni na jednom mob-u do sada. U novoj firmi mi nisu mogli/htjeli prebaciti moj broj u svoj VPN pa ću morat nekakav dual sim mob. Trenutno sam na iP X 256 GB kojeg bi mjenjao za XS

Ako ti bude moglo pomoći moje iskustvo, nitko sretniji od mene !!!! 

 

Znači, uzeo sam iPhone Xs Max sa najvećom internom memorijom, obzirom sam vrlo dobro svjestan što nam donosi sutra, a istom sam u veljači ove godine pokrenuo i e-sim, iz razloga što me u nadoilazećim godinama čeka puno putovanja po Europi primarno! 

Niti sam nisam znao što će me čekati kada dođem u neku drugu Europsku zemlju, čitaj recimo Švicarsku jer u telefoniji nije unutar EU, pa sam malo sa strahom krenuo u avanturu! 

Najbitnije je odrediti KOJI JE PRIMARNI SIM!!!! 

Ako su obadvije mreže Hrvatske, mogu i prva i druga imati funkciju pozivanja i interneta, ali ako je e-sim primarni a Hrvatski njega ograničiti samo na “data”, čisto zbog nepostojanja roaminga! 

 

Znači tehnički moj iPhone NIJE DS, ali sam u mogućnosti koristiti “dvije mreže”, jer fizički DS model se samo ako sam dobro upamtio i ako se nešto nije izmijenilo, prodaje SAMO u Kini! 

 

Ako još treba nešto pojasniti, samo javite kolega! 

ibosilj pon 25.3.2019 21:06

Ja sam bio stavio 12.2 beta 3 prije par tjedana i od tada svaka sljedeca beta je sve bolja i bolja, na beti 6 zadnjih tjedan dana apsolutno nikakvih problema, na 3. je bilo nekakvih ui bugova ali na zadnjoj nista. Nadam se da bude takva i finalna verzija, betu sam probao cisto iz dosade ali se vracam na ne-betu neda mi se svaki tjedan azurirati mobitel, a nema nekih bas velikih promjena u odnosu na prijasnju verziju 12.1.4

FiCoO pon 1.4.2019 19:57
ATJLučko kaže...

U očekivanju dolaska na naše prostore, da se imamo otkuda poučiti/prisjetiti kako to ćudi ide !! 

 

LINK; https://techcrunch.com/2019/03/28/how-apple-card-works/?guccounter=1

 Doći će "kod nas" kad se preseliš u neku zapadniju državu...Apple Pay je super feature, skoro svaka trgovina ima beskontaktno plaćanje, i onda nemamo službenu podršku za Apple Pay. Tužno i šteta, jer imamo gdje i iskoristiti to. Kartica je druga stvar, ali mislim da će to tek biti nemoguća misija

Bash pet 12.4.2019 14:15
ATJLučko kaže...
nani kaže...
Ima li tko da koristi dual sim na svom XS. Radi li to OK. Nikad nisam koristio dual sim ni na jednom mob-u do sada. U novoj firmi mi nisu mogli/htjeli prebaciti moj broj u svoj VPN pa ću morat nekakav dual sim mob. Trenutno sam na iP X 256 GB kojeg bi mjenjao za XS

Ako ti bude moglo pomoći moje iskustvo, nitko sretniji od mene !!!! 

 

Znači, uzeo sam iPhone Xs Max sa najvećom internom memorijom, obzirom sam vrlo dobro svjestan što nam donosi sutra, a istom sam u veljači ove godine pokrenuo i e-sim, iz razloga što me u nadoilazećim godinama čeka puno putovanja po Europi primarno! 

Niti sam nisam znao što će me čekati kada dođem u neku drugu Europsku zemlju, čitaj recimo Švicarsku jer u telefoniji nije unutar EU, pa sam malo sa strahom krenuo u avanturu! 

Najbitnije je odrediti KOJI JE PRIMARNI SIM!!!! 

Ako su obadvije mreže Hrvatske, mogu i prva i druga imati funkciju pozivanja i interneta, ali ako je e-sim primarni a Hrvatski njega ograničiti samo na “data”, čisto zbog nepostojanja roaminga! 

 

Znači tehnički moj iPhone NIJE DS, ali sam u mogućnosti koristiti “dvije mreže”, jer fizički DS model se samo ako sam dobro upamtio i ako se nešto nije izmijenilo, prodaje SAMO u Kini! 

 

Ako još treba nešto pojasniti, samo javite kolega! 

 Kolega objasni mi molim te tu situaciju s esimom. Ja imam 2 broja na tmobileu i uzimam XS Max, a da mogu u njemu imat 2 broja bilo bi fenomenalno pa molim za pomoc i savjet :D

 

Ok skuzio sam to, citao na HT stranici,ali dok sam ovo pisao nije radila.. Znaci kad esim od HTa aktiviram onda jos dodam drugi SIM u uredjaj i koristim 2 broja? Ispravi me ako grijesim. Tnq

Bash ned 14.4.2019 22:12

Narucujem ovaj tjedan XS, ali neznam da li ce biti XS ili XS Max... Imao sam Note 9 i on mi je bio mrvicu pretežak uredjaj.. Iphone X mi je bila savrsena velicina uredjaja, ali opet preferiram i taj veci ekran.. Za boje se isto dvoumim izmedju Silvera i Golda..  

bukowski pon 15.4.2019 15:44
Bash kaže...

Narucujem ovaj tjedan XS, ali neznam da li ce biti XS ili XS Max... Imao sam Note 9 i on mi je bio mrvicu pretežak uredjaj.. Iphone X mi je bila savrsena velicina uredjaja, ali opet preferiram i taj veci ekran.. Za boje se isto dvoumim izmedju Silvera i Golda..  

 XS Max je još teži od Notea 9...

nani pet 10.5.2019 20:47

Evo pokušavam aktivirati eSIM karticu kako bi mogao imati i službeni i privatni broj na iPhoneu. Pošto mi je službeni broj kod HT-a nisam mogao na moj portal sam aktivirat nego je admin firme morao zatražiti eSIM za mene. Stigla danas kuverta sa eSIM-om tj QR kodom kojeg treba skenirati i to bi trebalo biti to. Naravno da nije jer kad se skenira dobijem poruku "Data Plan Cannot Be Added This code is no longer valid." 

Zovem službu i dobijem odgovor da probam više puta jer kamera ne uhvati cijeli kod (?). Misim aj dobro jer se cijeli proces strahovito brzo odradi i stvarno QR kod oupće ne stane u onaj 'fokus' kvadrat unutar aplikacije u koji bi trebao smjestit QR kod koji želiš skenirati. No niti nakon par pokušaja kad sam uspio namjestiti mob da je cijeli QR u kvadratu nakon pljenja kamere i dalje ista stvar.

Sljedeći savjet dobijem da prekinem razgovor (pošto zovem s drugog moba u kojem je HT-ova sim kartica) i izvadim karticu i ubacim je u iPhone i pokušam opet aktivirat eSIM dok je kartica u njemu. No niti to nije upalilo

Igleda da ću opet morat zvat i natezat se sa službom. 

ATJLučko pet 10.5.2019 21:33
nani kaže...

Evo pokušavam aktivirati eSIM karticu kako bi mogao imati i službeni i privatni broj na iPhoneu. Pošto mi je službeni broj kod HT-a nisam mogao na moj portal sam aktivirat nego je admin firme morao zatražiti eSIM za mene. Stigla danas kuverta sa eSIM-om tj QR kodom kojeg treba skenirati i to bi trebalo biti to. Naravno da nije jer kad se skenira dobijem poruku "Data Plan Cannot Be Added This code is no longer valid." 

Zovem službu i dobijem odgovor da probam više puta jer kamera ne uhvati cijeli kod (?). Misim aj dobro jer se cijeli proces strahovito brzo odradi i stvarno QR kod oupće ne stane u onaj 'fokus' kvadrat unutar aplikacije u koji bi trebao smjestit QR kod koji želiš skenirati. No niti nakon par pokušaja kad sam uspio namjestiti mob da je cijeli QR u kvadratu nakon pljenja kamere i dalje ista stvar.

Sljedeći savjet dobijem da prekinem razgovor (pošto zovem s drugog moba u kojem je HT-ova sim kartica) i izvadim karticu i ubacim je u iPhone i pokušam opet aktivirat eSIM dok je kartica u njemu. No niti to nije upalilo

Igleda da ću opet morat zvat i natezat se sa službom. 

Kolega, i ja sam imao problema prvi puta aktivirajući eSIM, no pronašao sam način kako ga aktivirati! 

Koliko sam uspio shvatiti, i vi ste probali nekom aplikacijom očitati QR kod, no to je pogrešan pristup, a to sam napomenuo I U CENTRU KARLOVAC, I U ZAGREBU, pa ću vam pojasniti kako postupiti. 

 

Prvo otvorite aplikaciju "Settings/Postavke"! 

Drugo; otvorite "Mobile Data/Mobilni Podatci"! 

Treće; kliknite na "Add Data Plan"! 

 

Nakon toga bi vam se AUTOMATSKI trebao otvoriti prozor za skeniranje QR kod-a, koji će vam aktivirati eSIM! 

Napomena, dok ste u Hrvatskoj, eSIM neka bude "Primary/Primaran" broj!  

 

Uživajte u blagodatima eSIM kartice!