iPhone

IPhone X - [Rasprava]

Robi1992 uto 19.9.2017 16:26

A nadam se da ce za nakon 2-4 mjeseca cjena past barem na 6500 kn na njuskalu podizani na ugovore itd kad ih se malo skupi pa ga ja piknem..sta je i realno ako obicnom iphoneu cjena uvijek padne na 4000-4200 kn

naPerk777 čet 5.10.2017 19:11
Robi1992 kaže...
A nadam se da ce za nakon 2-4 mjeseca cjena past barem na 6500 kn na njuskalu podizani na ugovore itd kad ih se malo skupi pa ga ja piknem..sta je i realno ako obicnom iphoneu cjena uvijek padne na 4000-4200 kn

 Nece sigurno, ocekuj tek na ljeto takve cijene, ponuda za ovim mobom je ogromna i apple nece moci ispuniti ocekivanja dobavljaca do proljeća

ATJLučko čet 5.10.2017 19:20

Utvaram si da će smoći resursa da povećaju proizvodnju makar do siječnja 2018 godine, da bi ustvari do tada došao u prodaju u Hrvatsku. 

Jedino je sada ozbiljno pitanje, koliko će njegovim dolaskom pojeftiniti iPhone 8/8 Plus, gdje bi ekipa generalno onda odvalila uzimati ih sve u nizu, makar preko pretplatničkog ugovora?! 

assassin.st sub 14.10.2017 18:25

Osobno mi je uvijek bio draži iPhone od Samsunga, iako mi se kao kompanija Apple niti malo ne dopada, ali ovaj X je totalan promašaj, po mojem sudu. S8 mi je ljepši 3 puta. Keynote na kojem je predstavljen je bio najgori u povijesti.

 

Ne sumnjam da će se prodavati kao lud, ali činjenica je da je Apple izgubio onu inovativnost koju je imao. Sada izbacuju fingerprint reader koji je po meni must have i mijenjaju ga s trenutno lošijim rješenjem. Vidio sam kako skener rožnice funkcionira na Samsungu, čak i da je ovaj face ID 30x bolji, opet je fingerprint bolja opcija.

 

Trenutni uređaj (6S) otključam u roku od pola sekunde, a sada bih trebao buljiti u njega da vidi da sam mu usmjerio pozornost?? Ako je na stolu, moram ga prema licu uperiti?? 

 

Prije su u Appleu uvijek dodavali stvari koje su kasnije u android taboru preuzimali, međutim negdje od iPhonea 5S toga nema više. Sada oni samo preuzimaju stvari koje drugi tabor ima godinama, dok novoga ne vidimo ništa. Samo trče za profitom i zadržavanjem visokih marži. Dobro za investitore, ali loše za one koji im pune džepove. Vidjet ćemo dokad će im ovo polaziti za rukom. Prije je Samsung kopirao iPhone, a sada je situacija obrnuta i to je po meni jako loše. 

 

Cijenu od 1000$ neću niti komentirati, za sličan novac uzmem MacBook koji je ozbiljan stroj, a ne malo govance za naslikavanje i faceboook.

 

P.S. Da ne bi ispalo da sam neki hejter, osobno posjedujem iPhone, iPad i Macbook, a u kući imam i Android uređaje. Tako da se smatram objektivnim.

 

 

siick_bubble_gumm uto 24.10.2017 17:33
ford eleanor kaže...
siick_bubble_gumm kaže...

hello people,

 

tko ide u petak prednaruciti X

 

ovdje kod nas u CH 3.11 dolazi u prodaju. ne znam kako je u drugim zemljama. can't wait! uh. 

 Izgleda da će biti problema sa isporukom.

Vjerojatno će moći isporučiti polovicu od planiranih 40 milijuna do kraja godine.

Vijest

 hm, nacuo sam bio nesto oko tog problema, no vidjet cemo, bitno da ja narucim sebi pa kad dodje dodje, ionako imam 7+ pa mi je ono svejedno kad stigne. 

Mirko935 pet 27.10.2017 10:28
NorthBlue kaže...
9569 kuna - iPhone X sa 64GB
10.999 kuna - iPhone X sa 256GB

Fino, fino. Znači utrpamo, mob, laptop i tv za cijenu jednog iPhone-a

 Tako nekako.

Ali meni je super razlika u cijeni od 200 € za 192 GB... A microSD od 200 GB 80 €. Vrlo isplativo, moram priznati

ATJLučko pet 27.10.2017 12:08
ProTeinZ kaže...

prednarucio x od 64gb u tcomu, nemogu docekat 3.11 

Očekujem makar jedan SS, onih trenutka kada ga platiš, ili urediš na otplatu, svejedno !!!!! 

BTW, koju boju si uzeo, makar si utvaram da si uzeo crni?!?! 

ProTeinZ pet 27.10.2017 18:59

koristim iph 7+ trenutno, uzeo sam iph x 64gb space gray. Morao sam zvati webshop da ga narucim jer sam se morao prebaciti iz jedne tarife u drugu jer nisam to mogao izvrsiti na njihovoj stranici, operater je rekao da uredjaji dolaze 3.11 i max. 5 dana isporuke na adresu.

ProTeinZ pet 27.10.2017 18:59

koristim iph 7+ trenutno, uzeo sam iph x 64gb space gray. Morao sam zvati webshop da ga narucim jer sam se morao prebaciti iz jedne tarife u drugu jer nisam to mogao izvrsiti na njihovoj stranici, operater je rekao da uredjaji dolaze 3.11 i max. 5 dana isporuke na adresu.

Envy pet 27.10.2017 19:34

Meni cijena nije problem.

Prošle godine gledao sam taj kaynote ili kako se već zove, prestavljanje iPhone 7 i nakon što je isti bio dostupan u razvijenim zemljama europe išao sam sa prijateljima koji su u džepu nosili po 1500 € da kupe plus model od max (mislim) 256 GB Memorije. U Švicarskoj je nestao isti dan, a u južnom djelu Germanije bio je samo izložbeni model a kupiti se nigdje nije mogao. Situacija se promjenila za jednu ili dvije sedmice ako se ne varam.

 

Međutim za razliku od prošle godine nigdje nije bio toliko veliki antyhype tipa ("ne kupujte novi iPhone 8/8+/x. ovo je najbolji iPhone (aludirajući na iPhone 7/7+ i na SE model). Youtube mi je pun preporuka o tome po čemu iPhone 8/8+ nije bolji od predhodnika, što o tome nije bilo niti riječi prošle godine prilikom prestavljanja 7-ce.

 

Ovo par stvari što meni lično smeta:

- Nedostaka LED notifikacije. (Pa da je Hitler živ pozavidjeo bi im toliku količinu tvrdoglavosti. zar svaki put moram uzeti telefon u ruke da vidim je li tko pisao na ppularne VoLTE aplikacije.

- Dizajn. Staklo naprije/nazad sam priželjkivao, i kontam da će ga nekako napraviti kao pravi naslejdnik najkvalitetnijeg iPhone ikada napravljenog (iPhone 4s) ali u suštini ispade ruglo kakvo nisam još vidio.

 

Bilo kako bilo nakon što krene prodaja X modela nadam se da će 7+ model još pasti sa cijenom.

 

Također nisam niakkav fanboy preferiram obje platforme jedan telefon iz iOS-a (a jedan i ima a to je iPhone) i jedan iz Android tabora (ali nikad neće biti Samsung), te planiram treći telefon čisto da vidim kako rade ovi 2:1 ekrani tipa Xiaomi Mix 2, Gionee, Elephone i sl.

TTTT pet 27.10.2017 19:42

Kolko su debeli bezeli? Ovak na fotkama mi izgleda jedno 2-3 mm, nije bas kak su ga reklamirali. 

 

Edit: sad sam pogledao par videa, jel moguce da su bezeli debeli ko na osmici/sedmici/sestici samo bez donjeg mesa? 

ocean77 sub 28.10.2017 09:31

Kako god, gubitak vrijednosti je i dalje veliki...znaci ako ga platim 10 000 Kn i za godinu dana vrijedi 6000 Kn to je veliki pad vrijednosti.
Najbolje sam do sada prolazio sa Oneplus mobitelima, OP3 sam platio 2999 Kn i nakon 3 mjeseca ga prodao za 3500 Kn...da sam ga ostavio godinu dana izgubio bih mozda nekih 400-500 Kn.
Sada imam S8+ i na njemu cu izgubiti vjerojatno nesto malo vise ako ga predugo zadrzim...uglavnom gledam da okrecem stalno istu lovu, neda mi se svaki puta ispočetka davati toliki novac.

ProTeinZ sub 28.10.2017 12:57

imate neku preporuku za maskicu? mislio sam na spigen ali previse mi dode shipping, razmisljo sam takoder o official apple silicone case jer ga trenutno koristim na 7+, ali posto ga gledam svaki dan vec mi dosadio.

naPerk777 sub 28.10.2017 14:28
ProTeinZ kaže...

prednarucio x od 64gb u tcomu, nemogu docekat 3.11 

 Ja sam ga isto preko webshopa u tcomu uzeo. Sad mi nije jasno da li mi to dobivamo 3.11 ili ga tek salju? Nadao sam se da cu za sljedeci vikend imati mob.

Samo se nadam da nece biti nekih odgoda i slicno...