antoniodombi sub 30.12.2017 03:01

Pozdrav!

 

Preko jednog sajta odlučio sam naručiti tj. kupiti iPhone 6 plus. Na sajtu stoji kako su mobiteli potpuno novi i nikada aktivirani i da su SWAP. Naravno oni su objasnili što je to SWAP a i ja sam se prvi puta susreo sa tim nazivom kod iPhonea tj uopće kod kupnje mobitela

 

Oni kažu ovo: 

 

Swap: Uređaj,slušalice,punjač su u odvojenoj ambalaži.

Uređaji su novi i neaktivirani

 

Te još dodaju:

 

Uređaj je za Hrvatsko tržište.

Uređaj nije u sustavu PDV-a i zbog toga mu je cijena niža od tržišne.

Krajnja cijena koju kupac plaća istaknuta je kod proizvoda!

 

Jamstvo 12 mjeseci

 

u svim ovlaštenim servisima u Republici Hrvatskoj.

 

Može li mi tko objasniti zašto je to tako kada svi potpuno novi iPhone uređaji dolaze zapakirani i sve dobiješ u jednoj kutiji koja je još dodatno zapakirana onom folijom.

Mislim možda je pitanje glupo ali nebi želio da me se prevari pa me zanima dali se je tko susretao sa time i dali su ti uređaji sigurno novi.?

 

Radi se o stranci http://www.mp-elektronika.hr

 

Unaprijed hvala svima na odgovorima :)

antonio17 čet 11.1.2018 15:48

Ja danas kupio direktno u dućanu u Ogulinu... mobitel potpuno nov nikad korišten, provjerio IMEI i sve ok... dođe zapakiran ali ne u orginal kutiji...

Dobio sam i garanciju godinu dana ali ne njihovu nego od firme TIA-MOBITELI iz Jastrebaskog... kod njih sam kupovao do sada dva puta...

 

Uglavnom pozitivno iskustvo...

R36 čet 11.1.2018 16:10
antonio17 kaže...

Ja danas kupio direktno u dućanu u Ogulinu... mobitel potpuno nov nikad korišten, provjerio IMEI i sve ok... dođe zapakiran ali ne u orginal kutiji...

Dobio sam i garanciju godinu dana ali ne njihovu nego od firme TIA-MOBITELI iz Jastrebaskog... kod njih sam kupovao do sada dva puta...

 

Uglavnom pozitivno iskustvo...

Znao sam da je taj Tia mob muljaža.

 

Mobiteli su refurbished ili ti mobiteli koji su imali kvar pa su popravljani i ponovno stavljeni u prodaju. Znaći sranje. 

miki1981 pet 12.1.2018 07:32
R36 kaže...
antonio17 kaže...

Ja danas kupio direktno u dućanu u Ogulinu... mobitel potpuno nov nikad korišten, provjerio IMEI i sve ok... dođe zapakiran ali ne u orginal kutiji...

Dobio sam i garanciju godinu dana ali ne njihovu nego od firme TIA-MOBITELI iz Jastrebaskog... kod njih sam kupovao do sada dva puta...

 

Uglavnom pozitivno iskustvo...

Znao sam da je taj Tia mob muljaža.

 

Mobiteli su refurbished ili ti mobiteli koji su imali kvar pa su popravljani i ponovno stavljeni u prodaju. Znaći sranje. 

 Po čemu si ti znao da su Tia mobiteli muljaža? Po čemu ti je izjava od antonio17 to potvrdila?

Zašto su refurbished mobiteli sranje?

Ozbiljno pitam, jer mi nije jasno, pa bi volio pojašnjenje.

R36 pet 12.1.2018 09:23
miki1981 kaže...
R36 kaže...
antonio17 kaže...

Ja danas kupio direktno u dućanu u Ogulinu... mobitel potpuno nov nikad korišten, provjerio IMEI i sve ok... dođe zapakiran ali ne u orginal kutiji...

Dobio sam i garanciju godinu dana ali ne njihovu nego od firme TIA-MOBITELI iz Jastrebaskog... kod njih sam kupovao do sada dva puta...

 

Uglavnom pozitivno iskustvo...

Znao sam da je taj Tia mob muljaža.

 

Mobiteli su refurbished ili ti mobiteli koji su imali kvar pa su popravljani i ponovno stavljeni u prodaju. Znaći sranje. 

 Po čemu si ti znao da su Tia mobiteli muljaža? Po čemu ti je izjava od antonio17 to potvrdila?

Zašto su refurbished mobiteli sranje?

Ozbiljno pitam, jer mi nije jasno, pa bi volio pojašnjenje.

Novi Apple mobitel je vakumirani mobitel koji u kutiji sadrži slušalice, punjač, i sve ostalo što ide.

 

Sve ostalo kombinacije koji Tia mob i slični prodavači prodaju pod SWAP ili ti second hand je sranje. 

Refurbished mobitel ne bi kupio da nemam mobitel. Daj je cijena takvog moba 1000-2000kn ok., ali dat 5000kn za takav polovan mob a novi dođe 6700 u Santa Domenici. Prodaju ljudima jaja pod bubrege s tim poluproizvodima.

miki1981 pet 12.1.2018 10:28
R36 kaže...
miki1981 kaže...

 Po čemu si ti znao da su Tia mobiteli muljaža? Po čemu ti je izjava od antonio17 to potvrdila?

Zašto su refurbished mobiteli sranje?

Ozbiljno pitam, jer mi nije jasno, pa bi volio pojašnjenje.

Novi Apple mobitel je vakumirani mobitel koji u kutiji sadrži slušalice, punjač, i sve ostalo što ide.

 

Sve ostalo kombinacije koji Tia mob i slični prodavači prodaju pod SWAP ili ti second hand je sranje. 

Refurbished mobitel ne bi kupio da nemam mobitel. Daj je cijena takvog moba 1000-2000kn ok., ali dat 5000kn za takav polovan mob a novi dođe 6700 u Santa Domenici. Prodaju ljudima jaja pod bubrege s tim poluproizvodima.

 Ja ne ulazim kakvo je stvaro stanje mobitela, ali ako je onako kako piše, znači nekorišteni mob u original ambalaži, a na webu piše da je točno tako, i ako je cijena ok (bacio sam oko na njihov web, ali nisam provjeravao cijene jer ne pratim to tržište, pa ne znam), znači s obzirom da nema PDVa u toj cijeni ako je za tih 20% niža i onda još recimo dodatnih 10ak do 15 posto niža nego drugdje i ima punu garanciju kao i svaki drugi Apple mob onda je to ok ponuda. Ne govorim za ove SWAP, nego za svu ostalu ponudu koju imaju.

To što je mob tvornički refurbished meni osobno kod kupnje, ako je cijena bolja, ne znači ništa. A u slučaju da mob koji negdje košta 6700 MPC kod njih dođe 5000 bez uračunatog PDV-a - tada je to dobra razlika u cijeni ako si fizička osoba, ali ako si pravna onda ti je razlika samo 360 kn pa treba razmislit.

antoniodombi ned 14.1.2018 03:22
antonio17 kaže...

Ja danas kupio direktno u dućanu u Ogulinu... mobitel potpuno nov nikad korišten, provjerio IMEI i sve ok... dođe zapakiran ali ne u orginal kutiji...

Dobio sam i garanciju godinu dana ali ne njihovu nego od firme TIA-MOBITELI iz Jastrebaskog... kod njih sam kupovao do sada dva puta...

 

Uglavnom pozitivno iskustvo...

 Naručio sam ga, također došao potpuno nov nikada korišten niti aktiviran. Zaštitne naljepnice gore Itd...ma sve 5. Također pozitivno iskustvo. A to što nije u original ambalaži to mi je najmanji problem važno da je nov i ne korišten.

dax-lax ned 14.1.2018 08:48

Ti swapovi su mobovi koji su s nekim kvarom došli na garanciju pa se vraćaju nazad u tvornicu na temeljito preslagivanje i u pravilu je svaka vidljiva površina izmjenjena i uređaj se stavlja nazad na tržište ali malo drugačijim kanalima prodaje. Ne znam kako je trenitno, ali za vrijeme 4, 4s-a, kad si mob odnio na garu, dobio si u nekim slučajevima taj tvornički refurbished a ne novi vakumirani uređaj. Po meni je to isto ok telefon i ne vidim razlog gađenja na takav uređaj, pogotovo ako je razlika u cijeni tako velika.

siljo90 ned 14.1.2018 09:05

Pa i dan danas dok pošalješ npr. iPhone na servis i ako ti daju novi uređaj, daju ti refurbished.

 

Ali opet, ne vidim razloga odbijati takve uređaje kad su izvana isti kao novi a i unutra. Opet dobiješ garanciju i ako se šta dogodi, šalješ opet.

antoniodombi ned 14.1.2018 17:08
siljo90 kaže...

Pa i dan danas dok pošalješ npr. iPhone na servis i ako ti daju novi uređaj, daju ti refurbished.

 

Ali opet, ne vidim razloga odbijati takve uređaje kad su izvana isti kao novi a i unutra. Opet dobiješ garanciju i ako se šta dogodi, šalješ opet.

 Baš to...Ti uređaji su potpuno novi i ne korišteni i po dosta jeftinijoj cijeni. A onome kome smeta i toliko mu treba original pakiranje neka slobodno plati više pa će to i dobiti. Ja sam ovako dobio mobitel, punjač i slušalice sve novo i garanciju samo posebno pakiranje uz jeftiniju cijenu. Jesam bio skeptičan na to SWAP jer i sam znam kako Apple svoje uređaje pakira i kako dokazi novi iPhone ali kad sam uvidio da je to sve potpuno novo kupio sam....

Zelja98 sub 20.1.2018 12:58

Poštovani.

 

Pošto ste vrlo jasno naveli da su Tia mobiteli muljaža i javno ste to napisali, ja ću vam samo reći da na to nemate pravo jer nekome nanosite štetu iako nemate pojma o čemu pišete. SWAP inače znači zamjenski, a iste uređaje daju operateri ukoliko dolazi do kvara na vašem uređaju. Samim time, uređaji nisu nikad korišteni niti su Refurbished, niti su CPO (ZNAČI TVORNIČKI "PRESVUČENI) i samim time su 100% originalni i na Appleovoj stranici se može provjeriti po Imei broju. Ovlaštenim RESELLERIMA tvornice daju 3% uređaja za slučajeve kvarova kako bi mogli korisnicima dati zamjenski uređaj ukoliko se njihov pokvari. Ukoliko nema toliko kvarova, operateri imaju pravo prodati višak takvih uređaja.  Prema tome, pametnije je provjeriti informacije nego svoje neistinite insinuacije iznositi javno i nekome nanositi štetu. Ukoliko nisi siguran, radije mišljenje zadrži za sebe.

Zelja98 ned 21.1.2018 14:20

Službeni dokument ne postoji te je u poslovnoj praksi dovoljno pismeno očitovanje ponuditelja takvih telefona. 

Sve ponude su javne, ništa nije skriveno, nitko nije prevaren, tko sumnja u ono što je javno obznanjeno, nitko nikog ne sili da to kupi, ako i kupi, sa računom ima sva prava. Pljuvati nekoga javno (sve koji prodaju Swap telefone) nije primjereno bez da se prije toga provjere informacije.  Da se netko javio i pisao da je prevaren, imalo bi smisla, ovako je to javna, neosnovana kritika. 

zvonac ned 21.1.2018 14:31

OT

Kupovao u Tia i nemam zamjerke, ducan kao i svaki drugi, tak da ne vidim zakaj se daje mjesta sumnjama ovdje za navedeni ducan..

 

Nego ne znam jel ima tolko veze, imao nekad ajfon mislim da je bio 5s, dobio (taman do istjeka garancije mjesec dana bilo) drugi, refurbished, dal sam ostao zakinut, to je pitanje za raspravu..

Zelja98 ned 21.1.2018 14:52

To je nažalost pravo proizvođača, oni su dužni otkloniti kvar na proizvodu, na taj način ga otklone, kolika je kvaliteta učinjenog ili zamijenjenog od strane servisa, teško je to odgonetnuti.  Oni se osiguraju da će raditi 12 mjeseci, nakon toga, samo Bog zna.

 

Zamjenom uređaja, jamstvo se ne produžuje za novih 12 mjeseci, već do isteka originalnog jamstva ili 90 dana, ovisi što je povoljnije za potrošača.  Evo informativno, da svi znaju kako stvarno funkcionira. 

Zelja98 ned 21.1.2018 15:17

E to je ono na što imaju utjecaj oni koji kroje zakone. Ja govirm kakva je praksa jer se svaki dan susrečem s tim. A tko ima volje neka se suprotstavi onima kojima takvu praksu podržavaju. Po zakonu, svi proizvodi bi trebali imati jamstvo 24 mjeseca, a Apple ima 12... Toliko o zakonima.  U Švicarskoj Apple ima 24 mjeseca jamstvo, dali se netko pita zašto....

 

U Hrvatskoj je zakonski rok za servis proizvoda " U razumnom roku"...  Tko je donio takav zakon? 

miki1981 ned 21.1.2018 15:21
Zelja98 kaže...

To je nažalost pravo proizvođača, oni su dužni otkloniti kvar na proizvodu, na taj način ga otklone, kolika je kvaliteta učinjenog ili zamijenjenog od strane servisa, teško je to odgonetnuti.  Oni se osiguraju da će raditi 12 mjeseci, nakon toga, samo Bog zna.

 

Zamjenom uređaja, jamstvo se ne produžuje za novih 12 mjeseci, već do isteka originalnog jamstva ili 90 dana, ovisi što je povoljnije za potrošača.  Evo informativno, da svi znaju kako stvarno funkcionira. 

 Moja dosadašnja iskustva sa artiklima koje sam poslao na servis pa ih je servis zamijenio za drugi uređaj su bila takva da sam dobio novo puno jamstvo. A tako je i u zakonu, ako se ne varam.

Druga je stvar kad je uređaj popravljen na neki način, onda jamstvo nastavlja dalje još koliko je ostalo. Osim u nekim slučajevima kada je uređaj bio dulje od uobičajenog na servisu pa je servis odobrio dodatnih recimo 2 mjeseca jamstva.

XXX-Man kaže...
Zelja98 kaže...

 

Zamjenom uređaja, jamstvo se ne produžuje za novih 12 mjeseci, već do isteka originalnog jamstva ili 90 dana, ovisi što je povoljnije za potrošača.  Evo informativno, da svi znaju kako stvarno funkcionira. 

 To je direktno protivno zakonu!

 

https://www.zakon.hr/z/75/Zakon-o-obveznim-odnosima

Članak 425.

Nisam čitao...ali pretpostavljam da su onda moja isksutva kod rijetkih slučajeva kad je servis odobrio novi uređaj u skladu s tim zakonom...znači novi uređaj uz potpuno novo jamstvo u punom trajanju.

Zelja98 ned 21.1.2018 17:38

Nije isto kod svih proizvođača, konkretno za Apple, CAT npr. daje skroz novo jamstvo 24 mjeseca, Sony ne.  Samsung vrlo rijetko mijenja uređaj, oni uvijek imaju dijelova pa mijenjaju matičnu ploču, i kad je zamijene, ne produžuju jamstvo osim za trajanje boravka uređaja na servisu.  Puno stvari je nedorečeno kao i u cijeloj državi.  Imam jako puno iskustava sa svim tim servisima pa znam kako rade, i dobra i loša iskustva.

R36 ned 21.1.2018 19:02
Zelja98 kaže...

Poštovani.

 

Pošto ste vrlo jasno naveli da su Tia mobiteli muljaža i javno ste to napisali, ja ću vam samo reći da na to nemate pravo jer nekome nanosite štetu iako nemate pojma o čemu pišete. SWAP inače znači zamjenski, a iste uređaje daju operateri ukoliko dolazi do kvara na vašem uređaju. Samim time, uređaji nisu nikad korišteni niti su Refurbished, niti su CPO (ZNAČI TVORNIČKI "PRESVUČENI) i samim time su 100% originalni i na Appleovoj stranici se može provjeriti po Imei broju. Ovlaštenim RESELLERIMA tvornice daju 3% uređaja za slučajeve kvarova kako bi mogli korisnicima dati zamjenski uređaj ukoliko se njihov pokvari. Ukoliko nema toliko kvarova, operateri imaju pravo prodati višak takvih uređaja.  Prema tome, pametnije je provjeriti informacije nego svoje neistinite insinuacije iznositi javno i nekome nanositi štetu. Ukoliko nisi siguran, radije mišljenje zadrži za sebe.

Poštovani, Tia mobiteli, znam Vas s njuškala kao i Zelja 98. 

 

Živimo u demokratskom društvu gdje svatko ima pravo na svoje mišljenje dokle god se ne radi diskriminacija na rasnim, etničkim, vjerskim, spolnim i drugim osobinama.

Ako pogledamo iz prvog posta Vi navodite kupcu da su SWAP mobiteli : 

Swap: Uređaj,slušalice,punjač su u odvojenoj ambalaži.

Uređaji su novi i neaktivirani

 

Te još dodaju:

 

Uređaj je za Hrvatsko tržište.

Uređaj nije u sustavu PDV-a i zbog toga mu je cijena niža od tržišne.

Krajnja cijena koju kupac plaća istaknuta je kod proizvoda.

 

Po meni korisnika dovodite u zabludu jer treba jasno i glasno reći da su to : ZAMJENSKI UREĐAJI., a to ste tek sad rekli.

Ajmo dalje - nisu u sustavu PDV jer su zamjenski uređaji ili je već PDV negdje plačen (Kina i sl)., tj neka firma ili osoba ga je prodala Vama pa se ne može dva puta pdv obračunat.

Vaša cijena tog zamjenskog uređaja je : Apple Iphone 8 64GB - gotovina 5390kn a kartica 5858kn.

 

Ako pogledamo cijene na tržištu gdje se na njuškalu daju naći novi zapakirani za oko 5000kn a na kartice u jednom od konkurentski dućana za 6600kn...zaključujemo da ste Vi najskuplji.

 

Prodajete zamjenske uređaje (SWAP naziv valjda vaš interni da se zamagli ta priča) po cijeni koja nema nikakve ekonomske opravdanosti. Vaši zamjesnki uređaji na koje niste platili kune pdv-a tj korisnik neče platit kune PDV će ga ispast na kraju skuplje nego da kupi novi zapakiran mob za 6600kn s PDV-om

 

Novi zapakirani za 6600kn bez PDV-a je 5280kn a vaš 5858kn.Razlika između orginala i zamjenskog bez PDV-a je 578kn.Neću više koristit onu riječ za koju ste se uhvatili nego ću reći da pordajete "Jaja po bubrege"

 

Drago mi je da korisnic znaju što je SWAP - hvala na objašnjenju čisto da ih se ne dovodi u zabludu. Tko želi kupit zamjenski mobitel za 578kn skuplje od orginala - samo naprijed.

 

Ja sam jučer kupio Iphone 8 64Gb rozi za keš preko njuškala za 4800kn. Znaći zašto dat gotovinu vama kad dobijem za 400-500kn manje mobitele karikiram od Pere koji ga je kupio na produženje pretplate.

 

Danas mi stiže Pixel XL 2 kupljen preko e-bay novi, tvornički zapakiran za 620 eura ili ti 4600kn. Sve me strah pomislit za koliko bi Vi takav mob ovdje prodavali.

 

Kolegama predlažem da si daju truda i da ne kupuju mob na prvu - neka si daju truda jer se daju naći mobiteli po smješnim cjenama kao primjer je ovaj Pixel.

 

U svakom slučaju Tia mobiteli želim Vam svako dobro.

Zelja98 ned 21.1.2018 23:40

Ja bi malo bolje pročitao što sam napisao nego pisao neistine.

 

SWAP uređaji su svi sa obračunatim Pdv-om od 25% koji se najurednije plača. Optužit nekog koji plača redovito svoje obaveze u jako velikim iznosima je krajnje bezobzirno. 

 

Kao drugo, naučite što znači ukoliko piše da je Pdv plaćen, a ne da pišete kako ljudi na istaknutu cijenu plaćaju dodatnih 25%.

 

Kao dokaz da pišete gluposti je činjenica da Apple Iphone 8 ne postoji u Rose gold boji u originalu.

 

Vama, a ni nikome drugome, nitko ne brani da kupujete putem E-buya, Amazona, Njuškala ili bilo koje druge platforme, no ne iznosite nevjerodostojne i lažne postove.  Vi ste jedini na svim forumima koji iznosi takve stvari o tome kako Xy firma radi lažno, ne plaća poreze i slično...

 

Bilo što je suvislo komentirati. Naša firma radi vrlo pošteno prema svima, dugi niz godina, a vama, ukoliko nešto nije jasno, možete se osobno doći uvjeriti da sve što piše je istina.

R36 pon 22.1.2018 09:25
Zelja98 kaže...

Ja bi malo bolje pročitao što sam napisao nego pisao neistine.

 

SWAP uređaji su svi sa obračunatim Pdv-om od 25% koji se najurednije plača. Optužit nekog koji plača redovito svoje obaveze u jako velikim iznosima je krajnje bezobzirno. 

 

Kao drugo, naučite što znači ukoliko piše da je Pdv plaćen, a ne da pišete kako ljudi na istaknutu cijenu plaćaju dodatnih 25%.

 

Kao dokaz da pišete gluposti je činjenica da Apple Iphone 8 ne postoji u Rose gold boji u originalu.

 

Vama, a ni nikome drugome, nitko ne brani da kupujete putem E-buya, Amazona, Njuškala ili bilo koje druge platforme, no ne iznosite nevjerodostojne i lažne postove.  Vi ste jedini na svim forumima koji iznosi takve stvari o tome kako Xy firma radi lažno, ne plaća poreze i slično...

 

Bilo što je suvislo komentirati. Naša firma radi vrlo pošteno prema svima, dugi niz godina, a vama, ukoliko nešto nije jasno, možete se osobno doći uvjeriti da sve što piše je istina.

Na vašoj stranici piše : https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=iphone%208%20256GB%20ZL - na navedeni uređaj PDV je plaćen te na računu nije iskazan. Ako je PDV plačen, zašto na računu nije iskazan???

 

Vi imate second hand (zamjenske) uređaje kao i mp-elektronika zato nemate na računu obračunat PDV.Vama je većina mobitela second hand(baš gledam S8 na vašoj stranici).

 

Ja nisam ni napisao da je rose gold., ja sam rekao da je Iphone 8 rozi. Meni izgleda kao rozi, a supruga kaže puderasti (što to već značilo). Tako da ne lažem i drage volje ću vam večeras stavit sliku tog Iphone 8 puderastog. 5s joj je bio zlatni tako da zna šta je zlatna boja.

 

Ne iznosi nikakve neistine...svatko može otići na vašu web stranicu https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=iphone%208%20256GB%20ZL gdje će u opisu pročitat : na navedeni uređaj PDV je plaćen te na računu nije iskazan. 

 

PDV je plaćen ali ga je platio netko drugi a ne Vi?? Pošto ste vi "druga ruka" tih mobitela vi ga ni ne možete platit. Na svakom prodajnom mjestu elektroničke opreme koji ima nove, zapakirane uređaje dobije se račun s PDV-om. 

 

 

Zelja98 pon 22.1.2018 10:53

Poštovani.

 

Na stranici Tia mobiteli je samo 0,1 % proizvoda koji imaju tu klauzulu i posebno su odvojeni u rubrici " TOP PONUDA PO CIJENMA IZ OGLASNIKA".

 

Sve je javno i transparentno. Kao i svaka druga firma koja ima registriranu kupnju i prodaju robre (a imaju pravo sve koje se time bave), imamo pravo otkupiti potpuno nove uređaje od firmi ili fizičkih osoba koje su pdv platile, i tu ništa nije protuzakonito, isto tako niti ta klauzula koja zakonski mora biti.  Ako to vama smeta, što vi ne kupujete telefone u dučanu sa PDV-om i plačate punu cijenu.

 

Vjerojatno zato što želite uštedjeti kao i drugi ljudi, a kod nas to naprave potpuno legalno, sa računom i jamstvom za kupljeni uređaj, te če također uredno biti plaćen porez, dok se preko oglasa radi bez ikakvih davanja prema državi.  Probajte vi otvoriti firmu pa čete vidjeti što i kako se radi po zakonu, lako je ovdje omalovažavati nekoga bez da je ikad u životu probao nešto slično.

 

Toliko od mene i komentiranju.

 

Samo želim napomenuti da su vaše tvrdnje neistinite i ne provjerene, ovi komentari će ostati javni, neću se truditi da se uklone iako za to postoji i zakonska osnova jer se javno iznosi neistina o nekim detaljima (ne kažem za sve), a vama savjetujem da se bolje informirate o poreznim zakonima prije nego što nekoga javno napadnete i diskriminirate.  Da se radi o nekom "bezobraznom" i bahatom trgovcu, siguran sam, da isto pročita, tražio bi sankcije.

 

Ja sam se registrirao na ovaj portal samo da ljudima, koji se informiraju, objasnim ono što piše i da shvate da se ne radi o prijevari već su to stvarnim i orginalni proizvodima koji se stvarno zovu SWAP i to nije izmišljen naziv več je stvaran. Uređaji se prodaju sa uključenim PDV-om, pa tko želi, neka kupi, tko ne, neka kupi po svojoj savjesti i gdje on to želi. 

 

(Još samo jedna neistina, Iphoni SWAP su samo stari modeli 3GS, 4, 4S, 5, 5C, 5S, 6 i 6s, a korisnik je rekao da mi ističemo Iphone 8 SWAP, na žalost ni takav još nije dostupan).

 

Lp.

R36 pon 22.1.2018 12:01

Nigdje nisam napisao da je Iphone 8 64GB Swap...uredno pišem da je Iphone 8 64GB.

 

Opet ponavljam da živimo u demokratskom društvu...ne vidim gdje je problem. Sve što sam napisao u prethodnom postu piše na vašim internet stranicama. Čak sam dao i link. Ne vidim gdje je problem.

 

Mislim da nema smisla više ulazit u polemiku. 

 

lp

 

guls pon 22.1.2018 12:21

Uključujem se u raspravu i potvrđujem da nikada nisam imao problema s firmom Tia mobiteli, a ne jednom smo kao firma naručivali mobitele od njih.

Svi uređaji koje smo dobili su bili 100% ispravni i dan danas rade, godinama nakon kupnje.

Meni osobno svejedno odakle su, jesu li swap original ili refurbished, bitno mi je da stvar radi i da je cijena ok.

Čak dapače, čovjek nam je po posebnim zahtjevima tražio uređaje po vani i uredno nabavljao u najkraćim rokovima.

Dva dućana u koja imam povjerenja su Tia i Futura.

 

Želja, puno pozdrava od Purićevaca iz Samobora, veselimo se slijedećim kupnjama.

zvonac pon 22.1.2018 13:13
guls kaže...

Uključujem se u raspravu i potvrđujem da nikada nisam imao problema s firmom Tia mobiteli, a ne jednom smo kao firma naručivali mobitele od njih.

Svi uređaji koje smo dobili su bili 100% ispravni i dan danas rade, godinama nakon kupnje.

Meni osobno svejedno odakle su, jesu li swap original ili refurbished, bitno mi je da stvar radi i da je cijena ok.

Čak dapače, čovjek nam je po posebnim zahtjevima tražio uređaje po vani i uredno nabavljao u najkraćim rokovima.

Dva dućana u koja imam povjerenja su Tia i Futura.

 

Želja, puno pozdrava od Purićevaca iz Samobora, veselimo se slijedećim kupnjama.

 Slažem se.. Dućan je bez greške..

Dok je mob pod garancijom onda nema straha..

 

 

Tia se polako probija, mada i dalje vlada bojazan od tih manjih web shopova, al dobro, ljudi će bit sve manje sumnjičavi, a ionak, loš glas se daleko čuje, a i da postoji muljaža, vrištali bi forumi i sve društvene mreže o tome.

zalman1 pon 22.1.2018 15:43
R36 kaže...
Vaša cijena tog zamjenskog uređaja je : Apple Iphone 8 64GB - gotovina 5390kn a kartica 5858kn.

 

Ako pogledamo cijene na tržištu gdje se na njuškalu daju naći novi zapakirani za oko 5000kn a na kartice u jednom od konkurentski dućana za 6600kn...zaključujemo da ste Vi najskuplji.

 

Prodajete zamjenske uređaje (SWAP naziv valjda vaš interni da se zamagli ta priča) po cijeni koja nema nikakve ekonomske opravdanosti. Vaši zamjesnki uređaji na koje niste platili kune pdv-a tj korisnik neče platit kune PDV će ga ispast na kraju skuplje nego da kupi novi zapakiran mob za 6600kn s PDV-om

 

Novi zapakirani za 6600kn bez PDV-a je 5280kn a vaš 5858kn.Razlika između orginala i zamjenskog bez PDV-a je 578kn.Neću više koristit onu riječ za koju ste se uhvatili nego ću reći da pordajete "Jaja po bubrege"

 

 Fascinantno je koliko gluposti možeš napisati u jednom postu.

Uspoređuješ cijene jedne trgovine s onima na oglasima, gdje je tu logika??

 

Tia mobiteli je firma, pravna osoba, plaća poreze državi, plaća najam prostora, režije, radnike, mora poštovati zakone RH, omogućuje plaćanje na kartice/rate, omogućuje povrat unutar 14 dana itd.

I kako se sad u tu cijelu priču uklapa neki preprodavač koji je kupio iPhone ne pretplatu pa ga se riješava na njuškalu?

Šta tebe briga za koju cijenu Tia mobiteli prodaju mobitele? A ako ćeš već komentirati njihove cijene, onda ih se valjda uspoređuje s drugim TRGOVINAMA, a ne njuškalom.

 

Ako ti cijena ne paše onda produži, nikoga ne zanima što si ti kupio na njuškalu ili ebayu, ovo je trgovina i svatko tko se ne želi zamarati sa raznim prevarantima po oglasima će kupiti telefon kod njih jer tamo ima jamstvo i sigurnost kupovine.

Ako imaš neko loše iskustvo s njima onda ga napiši, ako nemaš onda ne znam šta si se našao pametovati ovdje o njihovim cijenama.

Čovjek je jasno objasnio što je SWAP i zašto ljudi ne bi uštedjeli par stotina kn ako se može na taj način?

Kome paše super, kome ne neka traži dalje.