iPhone

Iphone BUG(5s,6s,8,X)

karlo125 ned 18.2.2018 21:43

Vec su mozda neki upoznati s Iphone bug-om koji se pojavljuje na svim modelima Iphone i MAC uredaja.

Uglavnom radi se o indijskom znaku od kojeg ocito IOS ''poludi'' kojeg mozes dobiti u poruci preko maila,wappa,viber-a,obicnih MMS-a itd. znaci sve aplikacije gdje se ugl. moze pisati.

Frend iz zajebancije poslao u razrednu grupu na wappu i sjebao 2-3 mobitela ukljucujuci i moj.

Prvih par sati ne mozes pristupit toj grupi,onda ti se mobitel zblokira i pocne ti se pojavljivat ''circle of the death''(crni ekran s bijelim kruzicem koji se vrti).Mobitel se resetira sam od sebe te trazi passcode no cim pokusas dodirnuti touchscreen pojavljuje se beskrajni crni ekran s kruzicem u sredini.

Probao sam kontaktirati apple customer support preko online chat-a i poziva no nisu pomogli.Govore kako se taj bug pojavljuje zadnjih par mjeseci te da ga pokusavaju rijesiti.

Pogledao sam par yt videa cisto iz znatizelje da vidim kako cu potrosit svoje vrijeme a nekom donjest zaradu jer je svaki video cisti clickbait

Procitao razne strane forume i ugl. ima po par strana na toj temi ali nista korisnog.

 

Molio bi moderatora da PIN-a ovu temu ako je to naravno moguce jer vidim da je ovo globalni problem.

Tko je jos vidio da nakon obicnog ''znakica'' mobitel bude ajmo rec boot loop-an.

Zelim sto prije rijesit ovaj problem,stavit mob na oglas te kupit si najjisplativijeg Xiaomi-a koji se po meni cini najbolji u omjeru cijene i performansi

 

Nadam se da ce ljudima nakon ovoga doci iz dupeta u glavu da je Iphone sranje svjetskih govana i iskreno mi je zao bacenih pet soma kuna za mob koji ne vrijedi niti 500

Toliko od mene,ko zna FIX,pisite dolje.

pozz

karlo125 ned 18.2.2018 22:01
MARKOZD15 kaže...

Ne razumijem se u iOS, ali moze li se ikako flashati iOS na novo? Kao recimo na androidu? 

 

 

Ako ne? Steta, poslat cu nekome to ko ima iPhone X 

 Tak se zajebavo i frend pa sam ga htel nalemat no sjetil sam se da sam ja budala kaj sam iso kupovat to sranje.

Mogli bi svi sad lijepo na svojeg FB profile postavit par takvih znakica pa da vidimo ko ce onda kupovat taj precijenjeni Iphone

ATJLučko ned 18.2.2018 22:04
karlo125 kaže...

Vec su mozda neki upoznati s Iphone bug-om koji se pojavljuje na svim modelima Iphone i MAC uredaja.

Uglavnom radi se o indijskom znaku od kojeg ocito IOS ''poludi'' kojeg mozes dobiti u poruci preko maila,wappa,viber-a,obicnih MMS-a itd. znaci sve aplikacije gdje se ugl. moze pisati.

Frend iz zajebancije poslao u razrednu grupu na wappu i sjebao 2-3 mobitela ukljucujuci i moj.

Prvih par sati ne mozes pristupit toj grupi,onda ti se mobitel zblokira i pocne ti se pojavljivat ''circle of the death''(crni ekran s bijelim kruzicem koji se vrti).Mobitel se resetira sam od sebe te trazi passcode no cim pokusas dodirnuti touchscreen pojavljuje se beskrajni crni ekran s kruzicem u sredini.

Probao sam kontaktirati apple customer support preko online chat-a i poziva no nisu pomogli.Govore kako se taj bug pojavljuje zadnjih par mjeseci te da ga pokusavaju rijesiti.

Pogledao sam par yt videa cisto iz znatizelje da vidim kako cu potrosit svoje vrijeme a nekom donjest zaradu jer je svaki video cisti clickbait

Procitao razne strane forume i ugl. ima po par strana na toj temi ali nista korisnog.

 

Molio bi moderatora da PIN-a ovu temu ako je to naravno moguce jer vidim da je ovo globalni problem.

Tko je jos vidio da nakon obicnog ''znakica'' mobitel bude ajmo rec boot loop-an.

Zelim sto prije rijesit ovaj problem,stavit mob na oglas te kupit si najjisplativijeg Xiaomi-a koji se po meni cini najbolji u omjeru cijene i performansi

 

Nadam se da ce ljudima nakon ovoga doci iz dupeta u glavu da je Iphone sranje svjetskih govana i iskreno mi je zao bacenih pet soma kuna za mob koji ne vrijedi niti 500

Toliko od mene,ko zna FIX,pisite dolje.

pozz

U ovakvom slučaju, Apple customer care u principu ne pomaže, jer to nije dio njihovog segmenta pomoći, provjerio na dva primjera, jedan za prijatelja oko Apple ID računa, a drugi oko mojeg "šlampavog" skidanja nove verzije iOS-a! 

 

Moj ti je savjet da se pokušaš obratiti na iKlinika-u, na ove brojeve 

+38515587240 

ili 

+385924223336/337 

ili 

+385916274320 

 

a možeš se obratit pismeno ako nisi iz Zagreba na mail 

info@klinika.hr 

 

Ako netko može nešto kvalitetno ti pomoći, to su dečki iz te firme! 

Iskreno se nadam da znaju oni nešto o "tom specifičnom" problemu kolega! 

mate123ist ned 18.2.2018 22:10

Mobitel se ne resetira vec mu se crasha springboard(sucelje)
Hard reset bi trebao popraviti situaciju da mozes pristupiti mobitelu al ne otvaraj taj simbol ponovno (cekaj sljedeci update gdje ce to vjerojarno popraviti)

https://www.lifewire.com/how-to-reset-iphone-2000288

A ukoliko si jailbreakan ovo ti je solucija problema:

 

"This blocks it system wide

Open filza or ssh find this file

/System/Library/Fonts/Core/KohinoorTelugu.ttc

RENAME it KohinoorTelugu.ttc.no ( DO NOT delete it)

That’s it

It changes the symbols to blocks with question marks"

 

Ukoliko ne, zanemari.

 

S tim da ovo nije problem samo sa telugu jezikom i tim jednim simbolom, tako da je ovaj workaround isto privremen, te je moguce crashat iphone sa mnogim drugim simbolima i jezicima, vise o tome tu:https://manishearth.github.io/

 

 

Nije iphone toliko loš, naravno ak si jailbreakan i igras se s njime a znas sto radis. Inace je zatvoren i ogranicen dosta te se znaju dogoditi ovakva sranja.

Ak nis ne funkcionira forsiraj si update na ios 11.3 beta 2(on nije ugrozen ovim problemom) prek itunesa, to mislim da ce raditi, samo moras ici skiniti ipsw file od ios 11.3 bete 2, ovaj je postupak http://osxdaily.com/2017/09/24/install-ios-11-with-ipsw-firmware/ samo drugi fajl koristis