Internet

YouTube - tips & tricks

CyberDemonVZ uto 28.5.2019 15:11

Zna netko kako bi pronašao sve videe određene vrste. Npr 360, VR.

Sad trebam pretražiti neki pojam, staviti filter i odabrati 360 i VR.

A bilo bi fora vidjeti sve VR videe, pa pregledati prema broju pregleda, ili ocjeni...

zombie pon 15.7.2019 08:18

Imao bih nekoliko pitanja u vezi YouTube-a.

 

1. Da li je ograničen broj YouTube kanala kojih mogu pratiti, kao što na Facebook-u mogu imati najviše 4 000 prijatelja?

2. Ako kliknem na zvono pored opcije "subscribe" da dobijam obaviještenja za svaki novi video, da li ću ih redovno dobijati? Neće se desiti da YouTube jednostavno preskoči da me obavijesti o novom videozapisu?

3. Da li je ograničen broj YouTube kanala od kojih mogu dobijati informacije o novim videozapisima?

4. Da li ću imati posebnu listu kanal gdje ću imati uvid u one kanale koje sam odabrao da dobijam notifikacije za nove videozapise? 

CyberDemonVZ pon 15.7.2019 10:00
zombie kaže...

Imao bih nekoliko pitanja u vezi YouTube-a.

 

1. Da li je ograničen broj YouTube kanala kojih mogu pratiti, kao što na Facebook-u mogu imati najviše 4 000 prijatelja?

2. Ako kliknem na zvono pored opcije "subscribe" da dobijam obaviještenja za svaki novi video, da li ću ih redovno dobijati? Neće se desiti da YouTube jednostavno preskoči da me obavijesti o novom videozapisu?

3. Da li je ograničen broj YouTube kanala od kojih mogu dobijati informacije o novim videozapisima?

4. Da li ću imati posebnu listu kanal gdje ću imati uvid u one kanale koje sam odabrao da dobijam notifikacije za nove videozapise? 

 1. 2000. Ali s malim slovima piše da raste s brojem ljudi koji se pretplate na tvoj kanal, i ovo nije dalje objašnjeno.

2. Da. Ako se ne dogodi neki bug kod njih.

3. Ne. Tj. možeš dobijati obavijesti od svih onih iz pitanja 1

4. Ne znam

CyberDemonVZ sri 17.7.2019 09:36
zombie kaže...

Spasio sam link videa sa YouTube-a, međutim, korisnik je uklonio videozapis. Da li mogu pomoću sačuvanog linka da ponovo nađem o kojem profilu je riječ?

 Izravno na YouTube ne, ali možda preko Googlea pretražiti pa pogledati povijest stranice. Ili preko servisa koji prikazuju prošli izgled nekih stranica. Ne sjećam se više koja je adresa... Ali Google sigurno zna :)

turbo112 pet 19.7.2019 01:14

imam jedan problem, neznam kako to ispraviti

znaci nekako su mi se povecali tumbnail-i na početnoj stranici youtuba

ne mogu vratiti nikako na pocetno stanje, osim ako se odjavim s acca ili se prijavim sa drugim onda je ponovno ok

je li to do youtuba ili sam ja to nekako povecao ?

g29log pet 19.7.2019 01:53
turbo112 kaže...

imam jedan problem, neznam kako to ispraviti

znaci nekako su mi se povecali tumbnail-i na početnoj stranici youtuba

ne mogu vratiti nikako na pocetno stanje, osim ako se odjavim s acca ili se prijavim sa drugim onda je ponovno ok

je li to do youtuba ili sam ja to nekako povecao ?

 Zoom... drzi ctrl onda klikni + ili -

turbo112 pet 19.7.2019 01:58

nije zoom, probao sam vec, pogledaj slike, sve je ostalo isto cim se odjavim, 

probao sam i na drugom browseru i na mobu, pocetna strana je normalna na početku ali čim se prijavim s accom odamah se tumbnaili povećaju

kao da je to za acc vezano

09jer90 čet 23.4.2020 09:06
turbo112 kaže...

imam jedan problem, neznam kako to ispraviti

znaci nekako su mi se povecali tumbnail-i na početnoj stranici youtuba

ne mogu vratiti nikako na pocetno stanje, osim ako se odjavim s acca ili se prijavim sa drugim onda je ponovno ok

je li to do youtuba ili sam ja to nekako povecao ?

 isti problem,vratio sam stari izgled ali nije to to sto je prije bilo,unistise platformu...

jos stoji notice da se stari izgled uskoro gasi,nema ovo veze sa vezom sto izvode

 

zombie pet 8.5.2020 16:09

Je li se vama danas pojavljuje error 404 kada želite otvoriti neki kanal u novom prozoru? Kada želim otvoriti video, onda je sve normalno pa tek nakon videa mogu otvoriti kanal. Ali to je za nekih 30% videa, ostalo je normalna situacija.

09jer90 pet 8.5.2020 16:16
zombie kaže...

Je li se vama danas pojavljuje error 404 kada želite otvoriti neki kanal u novom prozoru? Kada želim otvoriti video, onda je sve normalno pa tek nakon videa mogu otvoriti kanal. Ali to je za nekih 30% videa, ostalo je normalna situacija.

mda,mixaju nesto ponovno 99%

zombie pon 11.5.2020 17:04

Htio sam još nešto da pitam. Kada uđem na kanal nekog jutjubera, ispod nekih videa piše "CC", što znači da video ima titlove. Kada uđem u video ispod kojeg nema ta oznaka, onda pored postavki imam opciju "CC", ali titlovi su slabiji. Interesuje me koja je razlika između ta dva titla i videa? Da li oba titla dodaje vlasnik kanala? Da misterija bude veća, kada se izlogujem sa svog kanala, ne mogu imati titlove za video kod kojeg su titlovi pored oznake postavke. 

Widowmaker pon 1.6.2020 17:12
razor1988 kaže...

Imate li vi reklame na youtube??

Primjetio sam da svi prije videa i cesto u pola videa imaju reklamu. Ja na pc nemam, samo na mobu. Na oba sam prijavljen sa istim racunom. 

Pretpostavljam da na PC koristiš browser koji ima ad blocker, dok YT app na telefonu ima reklame.

Ja na android telefonu za YT koristim YouTube Vanced aplikaciju u kojoj nema reklama. Još jedna odlična dodatna mogućnost je što ne pauzira video kada radi u pozadini tako da možeš slušati YT i kada radiš nešto drugo na telefonu ili kada je telefon zaključan sa ugašenim displejom.

CyberDemonVZ pon 1.6.2020 18:22
zombie kaže...

Htio sam još nešto da pitam. Kada uđem na kanal nekog jutjubera, ispod nekih videa piše "CC", što znači da video ima titlove. Kada uđem u video ispod kojeg nema ta oznaka, onda pored postavki imam opciju "CC", ali titlovi su slabiji. Interesuje me koja je razlika između ta dva titla i videa? Da li oba titla dodaje vlasnik kanala? Da misterija bude veća, kada se izlogujem sa svog kanala, ne mogu imati titlove za video kod kojeg su titlovi pored oznake postavke. 

 Pravi CC su službeni titlovi napisani od strane vlasnika videa (nisam siguran, možda ih i netko drugi može dodati)

A ovi sakriveni su auti generirani od Googleovog prepoznavanja govora.

zombie čet 4.6.2020 11:16
CyberDemonVZ kaže...
zombie kaže...

Htio sam još nešto da pitam. Kada uđem na kanal nekog jutjubera, ispod nekih videa piše "CC", što znači da video ima titlove. Kada uđem u video ispod kojeg nema ta oznaka, onda pored postavki imam opciju "CC", ali titlovi su slabiji. Interesuje me koja je razlika između ta dva titla i videa? Da li oba titla dodaje vlasnik kanala? Da misterija bude veća, kada se izlogujem sa svog kanala, ne mogu imati titlove za video kod kojeg su titlovi pored oznake postavke. 

 Pravi CC su službeni titlovi napisani od strane vlasnika videa (nisam siguran, možda ih i netko drugi može dodati)

A ovi sakriveni su auti generirani od Googleovog prepoznavanja govora.

 Hvala.

Cansee ned 28.6.2020 19:50

ekipa ako može pomoć, koristim chrome browser i zadnjih par dana mi jednostavno neće pokrenuti youtube video, niti jedan. Samo crna slika i vrti se onaj bijeli krug. Išao sam preko microsoft edga probati i tamo mi sve radi. Zbog čega bi to sad moglo biti?

CyberDemonVZ ned 28.6.2020 20:46
Cansee kaže...

ekipa ako može pomoć, koristim chrome browser i zadnjih par dana mi jednostavno neće pokrenuti youtube video, niti jedan. Samo crna slika i vrti se onaj bijeli krug. Išao sam preko microsoft edga probati i tamo mi sve radi. Zbog čega bi to sad moglo biti?

 U Chromeu obriši cookiese i cache, vjerojatno će proraditi.

Na žalost, morati ćeš ponovno upisivati sve šifre na svim stranicama...

Bernard Huky Hux kaže...

Ekipa, kaj znači u statistici ovaj broj pregleda?

 

To sam ja pregledao toliko video klipova ili su to pregledi mojih prenesenih video klipova?

 Iskreno, nemam pojma.

Pogledaj brojku, pogledaj jedan video, pa se vrati nakon desetak minuta. Dalje znaš

djigibao pon 29.6.2020 08:56
Bernard Huky Hux kaže...

Ekipa, kaj znači u statistici ovaj broj pregleda?

 

To sam ja pregledao toliko video klipova ili su to pregledi mojih prenesenih video klipova?

 Mislim da je to broj pregleda tvojih videa.

Čitatelj sub 15.8.2020 15:29

Na PC-u ne koristim ni YT aplikaciju ni Chrome. A zelim da imam nesto pa da mogu nakon 10ak dana pogledati,

da mi ne promakne, bez da trazim sto zelim.

 

To mi je bila najkorisnija opcija, ne znam kako cu sad moci pratiti bez da svaki put moram sve prelistati i gubiti vrijeme.

 

Sranje u boji

T700 pet 28.8.2020 11:07

Obično uz video nudi mogučnost prikaz titlova, ili je titel stavio osoba koja je uploadala video ili to youtube prepoznaje glas pa napiše tekst. no ja ne poznajem dobro engleski pa često idem na još onaj kotač za podešavanje pa odaberem automatski prijevod na Hrvatski. 

 

 

Prvo sto me nervira, kada nastavim gledati drugi video pa se to ugasi.

 

drugo - i kad odaberem  prikaz titlova onda moram sa dugom popisu nači Hrvatski. Dakle nije na početku ili spremljen kao najčesto korišten jezik, već moram scroljati preko 20 jezika, dakle Hrvatski je negdje na sredini. Pitanje zasto je to problem ili kako da to uradim da bude spremljeno za stalno :D