Internet

Vaši rezultati-Speedtest.net

nikonja sri 11.4.2018 13:06

ako ne vučeš velike torrente onda da, inače se vrlo brzo navikneš da film od 10GB potegneš u 5 minuta i gledeš ga odmah...

 

Ja osobno bi uveo optiku kao jedini moguči daljnji razvoj telekomunikacijih mreža, bakar je govno za sve osim za domače mreže.

PeleVGD pet 18.5.2018 19:19

Pozdrav, iz Bosne sam. Koristim Open Trio S paket, placam ga 58km(29e)

Znaci tu dobijam tv, internet, fiksni. Za te pare dobijam po ugovoru brzinu interneta 20/10, a evo mojih rezultata...

Ima li neko iskustava? Sta raditi? Da li promjeniti provajdera, neke preporuke?

Antoniio22 pet 18.5.2018 20:09

Postavi parametre linije iz rutera, može biti da je propusnost pala. Ako je tamo sve u redu, negdje je drugdje problem. Ruter, veza, nešto stvara promet. Mjeri brzinu dok je kabelom povezan ruter sa računalom. Sve ostale uređaje odspoji s mreže i ugasi sve što bi moglo stvarati promet na računalu pa onda provjeri brzinu. Ako je tada sve u redu, onda je negdje drugdje problem (zagušenost kanala, tada promjeni kanal mreže u sučelju rutera, neki od uređaja stvara promet).

dj_renny sub 26.5.2018 00:53
nikonja kaže...

 dj_renny 

 

Čudan paket pretpostavljam 200/20 ali ping ti je užasan, ja takav ping i brzinu imam na mobitelu na LTE mreži.

 

Moja brzina na optiki paket 500/100 + tv + mobitel + fiksni 45 eur

 

http://www.speedtest.net/result/7340729826.png

 mjerio sam i ranije putem smartphoneovog Wifija koji je na 5ghz spektru i tamo imam puno bolji rezultat.  Brzina je 200/10 uz flat fiksni, inače je cijena 9.99 za paket ali sam doplatio 3 € za dupli upload.

Seki001 sri 15.8.2018 11:53

Evo moje brzine nakon šta sam bio na Bnet-ovih 150/15Mbps preporodio sam se nakon šta sam prešao na VDSL2 preko FTTC kabineta udaljenog od mene samo 50m tako otprilike imam i bakrenu žicu do njeg.

Znači da skratim ko bi reko da ču ja bolje osjetit kvalitetu interneta sa manjim brzinama na parici nego preko većih coax kabelskih brzina sad brže surfam otvaram YT i stranice a u gamingu sam se preporodio jer sam se na coax gušio i imao velike skokove ping-a(posebno uvečer) i stalno neka sranja sa njim a sad preko ovog fttc kabineta da se neureknem sve radi presavršeno i stabilno u prilogu stavljam i parametre parice koji idu do max. propusnosti 130/62Mbps sad sam na 17a profilu i nije još uključen vectoring.

A kad bi bilo moguće da ponude ovi naši Super vector brzine na 35b profilu letio bi ja na 250/50Mbps bez problema zbog fttc kabineta pod prozorom a čujem i da je T-com nabavio speedport plus routere koji podržavaju i 17a i 35b SuperVectoring brzine preko bakra.Ipak brijem da će prvo ponudit samo vectoring prek 17a profila i 100/20 ili 100/30Mbps brzine u ponudu a tek kasnije kroz par godina taj super vector uključe ili G.fast.