geek_boy1 pon 12.10.2009 23:26

prijavi se mana partis.si i mozes skidat sve sta oces 4 mb/s šajnba sve maximalnom brzinom a inace na utorrentu stavis da ti download bude neogranicen i seed oko 3 do 5 kb/s ja sam sebi tak stavio i uzivam u bespucima downloada :DSmijeh

neno20 pon 12.10.2009 23:32

kada kliknem na ono provjerite da li je port pravilno podešen izbaci mi neku grešku da nije uključen ili tako nešto.

probao sam ovo što ste rekli da smanjim upload i povećam download i pomoglo je nešto,brzina se povećala. samo jedno pitanje da stavim vrstu veze na 10 mbit/s ili na 2 jel na 4 nema

neno20 pon 12.10.2009 23:47
geek_boy1 kaže...

prijavi se mana partis.si i mozes skidat sve sta oces 4 mb/s šajnba sve maximalnom brzinom a inace na utorrentu stavis da ti download bude neogranicen i seed oko 3 do 5 kb/s ja sam sebi tak stavio i uzivam u bespucima downloada :DSmijeh

  prijavio sam se i skida sve na 4mb/s. hvala svima koji su mi pomogli!

nCh! uto 20.10.2009 10:05
BORG kaže...

Otvori port, progooglaj ima vec sto tema na tu foru.

 

Smanji upload, a download stavi na unlimited tak ces imat maximalnu brzinu

koju ti isp dopušta.

Pri ovome treba paziti da su svi trackeri podešeni tako da upload mora biti barem 10% downloada. Ako imaš 4 Mb recimo i staviš upload na 0.2, download neće prijeći 2 Megabitnu iskoristivost :P

Armor uto 20.10.2009 17:59
maxi kaže...

Imam jedno pitanje

 

seeds: 0 (489)

peers: 0 (57)

 

što ovi brojevi u zagradama znaće? Ja imam 100% file.

SEED - korisnici koji imaju u cjelosti i aktivno dijele taj fajl

PEER - korisnici koji trenutno skidaju taj fajl (nemaju ga cijelog na kompu)

 

Prvo, kao što veliš, fajl je u potpunosti downloadan, znači seed ti je 0, ostaju tri opcije:

 

1) Ti si skinul i stopiral taj torrent (snečal)

2) Ti seedaš taj torrent al nitko ga trenutno ne skida (peers izvan zagrade 0)

3) Nespojiv si, tj. nije ti otvoren port

CANABIS uto 3.11.2009 15:04

Može pomoć ako tko zna  što da napravim,koristim utorrent 1.8.4 i jasno mi je što više sidera to brže skida,u zadnje vrjeme mi si pojavi nekakav krug crveni sa   uskličnikom i piše"Nespojivo vatro  zid usmjerivač ograničava vaš mrežni promet trebate otvoriti port da bi se klijenti mogli spojiti sa vama"kad to otvorim  piše "testirajte  dali je port  pravilno preusmjeren"kad to napravim izbaci mi nekakav error šta se tu da napraviti imam t -com  modem THOMSONSPEEDTOUCH 780WL ako tko zna bio bi mu zahvalan  već  dva tjedna ne mogu ništa skinuti

.Svaka pomoć je dobro došla

cuspajz uto 3.11.2009 15:46

torenti su mi nova stvar pa možda je ovo pitanje glupo al cu pitat. Registriro sam se na partis .si i imam utorrent. npr. ocu skinit "how i met your mother" jer ja sad odem u utorent i tam to upisem ili odem na partis.si i i tamo trazim?

BORG uto 3.11.2009 15:48
cuspajz kaže...

torenti su mi nova stvar pa možda je ovo pitanje glupo al cu pitat. Registriro sam se na partis .si i imam utorrent. npr. ocu skinit "how i met your mother" jer ja sad odem u utorent i tam to upisem ili odem na partis.si i i tamo trazim?

Odeš na Partis, tamo nađeš pa stisnes download i otvorit ce ti se onda torrent u utorrentu!

Ne1907nad ned 3.1.2010 15:30

LJudi ovako stoje stvari....

skidam mjesecima i skinuo podosta dosada ali nikad,ama baš nikda,brzina downloada nije bila veće od 50kB/s.

Pokušao sam primjenjivati preporuke drugih korisnika i sljedio njihova uputsva i ništa!

Pokušao sa P forwardom i ništa.(iako je green brzina ne raste)

Trackeri su updatani a korisnici/klijenti su uvjek prisutni ovisno o tome šta skidam!

Trenutno već nekih 15 dana skidam lotr i imam još nekih 20%.

Da rezimiram........

šta god radio ne uspijevam dobiti nikakav download(možete si mislit prosjek od 5-10kB/s)

koristim flat/2MB/s downloada

ako neko može ponoć sa savjetom molio bih da napravi to vrlo rado!

arpeggios_from_hell pon 4.1.2010 02:31

prije svega ugasiš torrent i bilo koji drugi izvor uploada i downloada

odeš na speedtest.net, odabereš zagreb, testiraš i upamtiš upload.

zatim odeš na "azureus upload settings calculator" i upišeš brzinu uplouda, pripazi na jedinice jer nisu iste (Mb,Kb)

i on če ti ispisat najbolje preformance za tvoju konekciju koje kasnije uneseš na odgovarajuča mjesta u torrentu. konekcija nek ti je peteroznamenkasti broj  veči od 60000 a manji od 65000

Odeš u firewall - add new port - ime staviš "Azureus" bez navodnika i propustiš ga kroz firewall.

Upališ torrent i uživaš u max brzini skidanja.

 

a ako upload smanjiš ko što mnogi ovdije savjetuju, download ti baš iz tog razloga neče biti maximalan.

jedino još možeš desni klik na torrent u programu - bandwidth allocation -  staviš na high

arpeggios_from_hell pon 4.1.2010 02:39

i normalno treba otvoriti portove prema modemu sa strane windowsa

control panel - device manager - ports - desni klik na common port - properties - port settings i umjesto 9600 staviti 128000

i ako imaš vistu ili sedmicu

desni klik na cmd - run as administrator

pa upišeš:

cd/ 

stisneš enter

upišeš:

netsh int tcp set global chimney=enabled

stisneš enter

upišeš:

netsh int tcp set global congestionprovider=ctcp

stisneš enter i izađeš

 

ovo iz ove poruke če ti ubrzat i internet ne samo torrent...

Južni vjetar sub 17.4.2010 11:20

- Molim pomoć. dok sam skidao preko utorrenta sve je bilo u redu, nakon nekog vremena mi je kad otvorim neki film za skidanje otvara u u Limewire. kako to opet promjeniti....Ne bi želio brisati Limewire kako program..

Znaći kad skidam downloads filma želim da mi opet prepoznaje utorrente a ne Limewire........Hvala

Evil Philanthropist sub 17.4.2010 14:05
Južni vjetar kaže...

- Molim pomoć. dok sam skidao preko utorrenta sve je bilo u redu, nakon nekog vremena mi je kad otvorim neki film za skidanje otvara u u Limewire. kako to opet promjeniti....Ne bi želio brisati Limewire kako program..

Znaći kad skidam downloads filma želim da mi opet prepoznaje utorrente a ne Limewire........Hvala

Pretpostavljam da su ti se pomjesale file association kod torrent otvaranja, rjesenje problema je da otvoris qtorrent i pod stavkom options/preferences/general, kod stavke windows integration kliknes na sve tri opcije i zatim apply, te restartas qtorrent.