Killa Cam uto 19.1.2010 01:43

ljudi pomagajte!

molim admine da smjeste temu u adekvatno mjesto, posto nije prigodno da trazim okolo mjesto zbog ovakve situacije

provalili su mi u gmail account gdje imam sve: od rapidsharea preko paypala do logina za sve stranice koje redovito posjecujem.

sto mi je ciniti?, najvise me brine rapid s kojim netko vec downloada, a ja tu ne mogu nista!

 

molim vas neku korisnu informaciju i molim vas da me ne ismijavate zbog toga, trenutno mi nimalo nije do smijeha.

i bez pitanja kako su mi provalili, da znam vec bi to rijesio.

darkstar03 sri 20.1.2010 00:37

OVAKO NEZNAM DI BI SVRSTAO OVU TEMU...UGLAVNOM IMAO SAM PRIVREMENI MAIL NA NET.HR I PREKO TOG MAILA SAM ULAZIO NA FACEBOOK I MYSPACE MEĐUTIM PRIJE NEKOLIKO DANA VISE SE NISAM MOGAO LOGIRATI NA FACEBOOK SA TIM MAILOM JER JE KAO NEVAZECI DOK SA TIM ISTIM MAILOM I DALJE SE KORISTIM NA MYSPACE TAKO DA MI NIJE JASNO ZASTO TO I STA SADA PLEASE HELP SOMEBODY....HVALA.......

goodye sri 20.1.2010 13:16
darkstar03 kaže...

OVAKO NEZNAM DI BI SVRSTAO OVU TEMU...UGLAVNOM IMAO SAM PRIVREMENI MAIL NA NET.HR I PREKO TOG MAILA SAM ULAZIO NA FACEBOOK I MYSPACE MEĐUTIM PRIJE NEKOLIKO DANA VISE SE NISAM MOGAO LOGIRATI NA FACEBOOK SA TIM MAILOM JER JE KAO NEVAZECI DOK SA TIM ISTIM MAILOM I DALJE SE KORISTIM NA MYSPACE TAKO DA MI NIJE JASNO ZASTO TO I STA SADA PLEASE HELP SOMEBODY....HVALA.......

Kao prvo nemoj se DERATI!!!

 

A kad si se registrirao na net.hr? I jesi li koristio taj mail? Jer net.hr brise otvorene mail adrese nakon nekog vremena ako se ne koriste.

F1-IVO sri 20.1.2010 13:54

Moj savjet gospodo je da ne koristite godine rodjenja ili pak vlastito ime kao lozinku. Unesit neki cudan niz npr. 1#E$V%D. Sanse da to netko provali su jako male osim ako vam browser ne pamti i ˝dobar frend˝ vam pokupi pass dok toboze gleda cijene nekretnina u Svicarskoj:)

Tom69 pet 22.1.2010 01:39

Ma danas više nisu problem šifre, nego što svi pilaju s onim tajnim pitanjem i odgovorom, koje će najčešće znati odgovoriti i oni koji tu osobu poznaju.

Tko je to smislio treba mu dati Nobela iz područja sigurnosti...

Mrgud Veliki pet 22.1.2010 02:14

Vala, u zadnje vrijeme postoje pitanja koja si sam zadas i tesko da tu itko ista moze...

Meni su jednom provalili na yahoo account (to je bila ona veca kradja accova, pa mi se sada javljaju oni s liste prijatelja tamo, a da je to jedino spam), no vratio sam ga nazad sa sigurnosnim pitanjem.

eXpl0it pet 22.1.2010 08:58

start>run>cmd > netstat -na

 

Provjeri koje su ti izlazne konekcije sa kompa prema internetu kada se spajas.

Najvjerojatnije ti nisu provalili u gmail account (jedino ako nisi koristio neku lozinku kao napr. ime ili nadimak) nego si pobrao nekog trojanca.

Zahebano je skinuti ga jer kada je tek packan/cryptan treba vremena da ga antivirusi nađu,ponekada budu i po 2 tjedna nepoznati cak vecini ili niti jednom antivirusu.

Ako je neki zaheban trojan koji starta u procese hiddeniran ili pak pod imenom drugog postojeceg procesa onda tesko da ces ga skinuti.

Pokusaj pak skinuti aviru najnoviju i updejtati je pa onda skeniraj.ako znas tocno sa kojim si se fajlom zarazio skeniraj ga sa virustotalom ili anubisom.

Cim ti je gmail hackan budi siguran da i ostale lozinke koje si držao zapamčeene u internet browseru su sigurno u opasnosti.

Večina trojana dan danas su IRC botovi koji jednom kada se inficiras se spajaju na nečiji IRC server te tamo se djele u kanale.

Imaju najcesce kanale kao keylog,pstore,ddos itd itd,što znači da sigurno imas keylogger koji prati sve sto pises,pstore koji im izlista sve lozinke i usernamove i ddos kojim se koriste da bi tvoju internet konekciju i bandwidth koristili u svrhu denial of service napada.

ako ne nades nista na kopu moja preporuka je da formatiras kompletan c: