Internet

Za skidanje sa torenta kazna...

DarioGTI pet 17.1.2014 21:23
cardadule kaže...

Radi se o nemackoj Hamburg,inace cela kazna je 1500e ako platim odmah 900e objavicu ceo dokumenat cim se opravim soknut sam NEVERUJM{#} Dal je moguce?

 

Jel to sve što si skidao sa torrenta ili je bilo još toga, ali iz nekog razloga nije navedeno ?

rashomon pet 17.1.2014 21:23
Marko :D kaže...

Ja ne mogu vjerovati da je dobio kaznu za skidanje torrenta.

 

Dosta ljudi ne zna, neće, mrsko im se peglati sa prikrivanjem IP adrese jer su TOR i slični alati onako spori i zahtjevni. Vrlo jednostavno.

 

Promatrač pet 17.1.2014 21:25
cardadule kaže...

Radi se o nemackoj Hamburg,inace cela kazna je 1500e ako platim odmah 900e objavicu ceo dokumenat cim se opravim soknut sam NEVERUJM{#} Dal je moguce?

A odakle si skido.

S privatnih trackera ili javnih.

Zanima me jer i ja znam često skidat koje kakve serije kad sam gore u švabiji

cardadule pet 17.1.2014 21:31

Celu sezonu Walking-a sam skinuo hvali mi jedna epizoda skidao sam sa torentom na Pirate bay

Pre toga sam skinuo 1000 igara xxx.ma svasta nista.

Inace sa ovim provajderom inetrneta sam raskinio ugovor pre2 meseca i sad jos mesed dsna imam sa njima i lepo su me obradovali za rastanak

 

Edit: inace ovo je doslo preko privatnih advokata tj advoktske kancalarije,budi pametan

DarioGTI pet 17.1.2014 21:35

I to sve si skidao dok si bio/jesi u Njemačkoj? Onda je i čudno što ti je došlo "samo" toliko {#}

 

Na kojem si provideru bio, a na kojem si sada? Pitam sve ovo sa razlogom, ajmo reći "pripreme za budućnost" {#}

vrinho pet 17.1.2014 21:38
cardadule kaže...

Celu sezonu Walking-a sam skinuo hvali mi jedna epizoda skidao sam sa torentom na Pirate bay

Pre toga sam skinuo 1000 igara xxx.ma svasta nista.

Inace sa ovim provajderom inetrneta sam raskinio ugovor pre2 meseca i sad jos mesed dsna imam sa njima i lepo su me obradovali za rastanak

 

Edit: inace ovo je doslo preko privatnih advokata tj advoktske kancalarije,budi pametan

Ako si dobio samo za jednu epizodu 900 € a prije si sve ovo gore poskkidao smatraj se velikim sretnikom i nadaj se da ti ništa više neće doći. Radio sam u Nj. i znam kakve su neki kazne pušili samo radi jedne jedine pjesme. O filmovima neću ni pričati.

lllnuclearlll pet 17.1.2014 21:49

Kazne su prestrašne. Točnije ne radi se o kazni, već o privatnoj tužbi... Na žalost u Njemačkoj privatnost korisnika na Internetu više ne postoji jer privatne firme dolaze do IP adresa krajnjih korisnika, ne znam zašto su im ovo dozvolili zakonom.

 

Ajd da su te kaznili i naplatili ti 50-100 eura jer nisi nikom direktnu štetu napravio, al 1000 eura je pretjerano. Mislim da ovo neće tako skoro kod nas... Iako sve bi bilo u redu da imamo dostupan sadržaj (netflix, hulu)...

 

A kao da nema dovoljno zarade na tim stvarima, pa sad idu derat male ljude za ovakve sitnice... Pohlepa je stvarno gadna stvar. Na žalost ljudi ih odbijaju bojkotirati kao da nema druge zabave na svijetu osim one koju oni proizvode...

Milka30 pet 17.1.2014 21:50

Pošto sam limitiran količinom skidanja sa neta,torrente više niti ne skidam,ali me uvjek zanimalo par stvari:

 

-Postoji li torrent program koji zabranjuje upload(ili se moze ukinuti)?Pošto je koliko znam djeljenje kažnjivo!

-Skidanjem preko privatnih trackera se ne moze utvrditi tko skida ili?

-Netko je spomenuo skrivanje IP-a...pa zar to ne šljaka preko torrenta?

-Online gledanje filmova(kao što ja radim),je kažnjivo,da ili ne?