Internet

Mozilla Firefox pitanja

soniman sub 19.12.2015 17:29

Kod mene je isti problem i to sve odjednom neke otvara neke ne.Dugo vremena je sve bilo  uredu,onda mi je AV program javljao neki virus,pa sam tim AV programom skenirao računalo i onda sam skenirao i sa Spyboot Search Destroy,e onda je jedno vrijeme radilo kako treba dok nisam ugasio računalo.Sat i datum su ispravni,reinstalirao i resetirao sam mozillu f. nekoliko puta i opet ništa,dok drugi pretraživači rade bez ikakvih problema samo što sam ja navikao na mozillu mada bi rekao da su ovi drugi možda čak i brži od nje,ali ipak mi ona izgleda naj funkcionalnija i naj preglednija,e onda sam pokrenuo mozillu f. sa onim otkloni probleme s kompatibilnošću i radi kako treba,samo tko će uvijek tako je pokretati.

Arendelle ned 24.1.2016 16:04

Ekipo, dokona sam i nešto razmišljam... Čitala sam svojevremeno komentare na nekoj Bugovoj vijesti u vezi Firefoxa, a u tim se komentarima netko javio i napisao kako uz instaliranje neke ekstenzije Firefox postaje nešto brži, a ekstenzija je provjerena i dobra. Sad se više ne mogu sjetiti o čemu se radi, a naći tu vijest mi je pomalo komplicirano. Zna li možda netko o kojoj se ekstenziji radi? :)

Gale92 uto 2.2.2016 12:08
Rai kaže...

Valjda sam imao neki virus ili neznam. Koji sam očistio, al i dalje kad kliknem da otvorim browser ne otvori mi se moja početna stranica (google) nego neka (http://www.%snf%.com) , šta da radim da ovo maknem, već sam očajan

 vrati na tvorničke postavke, (ali pazi da ne izbrišeš passworde te username (ako su ti potrebni, naravno)

Gale92 sri 3.2.2016 07:20
kaw_liga kaže...

Izbrisao sam sve linkove koji su mi se pojavljivali u prozoru nova kartica(njih 15 kvadratica D:) i sad je tu prazno kako da ja ubacim tu stranice koje zelim ?

 I mene to zanima, čini mi se kako to više nije moguće (ili samo lupetam  )

Haker_x sri 10.2.2016 13:16

Da ne otvaram novu temu jer sam po searchu vidio da ima milion tema vezanih za probleme sa firefoxom.

Jučer i danas me firefox nenormalno zeza, neće nikako da radi, neće da otvori niti jednu stranicu, samo okreće onaj loading i ništa, a kada ga ugasim izbaci ovo

 

Problem signature:
Problem Event Name: BEX
Application Name: firefox.exe
Application Version: 44.0.1.5879
Application Timestamp: 56b54c20
Fault Module Name: StackHash_0a9e
Fault Module Version: 0.0.0.0
Fault Module Timestamp: 00000000
Exception Offset: 60e5e5e5
Exception Code: c0000005
Exception Data: 00000008
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 5146
Additional Information 1: 0a9e
Additional Information 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Additional Information 3: 0a9e
Additional Information 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

 

Probao sam više stvari. Čekirao windows fajlove preko cmd-a i kaže da su svi uredni, reinstalirao firefox više puta i nije pomoglo(radio restart nakon brisanja i onda ponovo instalirao, ništa), jednom je pomoglo na par sati, radilo sve kako treba i onda opet podivljalo. Probao sam da pokrenem firefox u safe modu, nije pomoglo, pokretao komp u safe modu, također nije pomoglo. Pročitao negdje da može biti do rama, testirao ramove preko memtest-a i ništa, nema grešaka. Ja stvarno ne znam šta još da probam.

 

Edit: 20:07h Evo sada radi, proradilo samo od sebe, ja se nadam da neće više zezati, ili će opet raditi par sati i onda opet neće...

Edit: 21:45h Sad sjednem za komp i vidim da opet ne radi, jest dugo i radilo...

razor1234 čet 11.2.2016 23:36

Meni se to potpuno isto događa i to nakon novog updatea, ali kod mene je fora da mi neradi kad idem upalit mozzilu iz deskopta,

a kad ju upalim iz taskabara sve normalno radi. Ali sto posto je do tog updatea, jer sam i ja sam pokušavo 10 puta instalirat ali ne radi.

 

Da ne pisem dva posta, imam problem sa javom, npr. na stranici can you run it mi se smrzne mozzila kad me pita da upalim javu, ali

najveci mi je problem zbog plaćanja računa preko zabe. Jednostavo se smrzne mozzila i zasteka kad stisnem stisnem da se java ukljuci.

Deinstalirao sam i javu i mozzilu sto puta i jednostavno ne kuzim u cemu je problem.

Haker_x pet 12.2.2016 11:48

Kada sam instalirao najnoviju verziju Firefoxa na virtuelni sistem radi bez problema, a ovako u mene više ne radi nego što radi, nebitno odakle je pokretao, samo nekad u nekad proradi i radi sve najnormalnije, ali to je max 5% vremena.

 

Edit: Hvala kolega razor1234, kako se ja toga nisam ranije sjetio, skinuo sam 43.0 verziju i radi sve, boli me briga koja je verzija dok sve radi, radi youtube, radi mi d3go TV, a ostalo su sve standardne stranice, nije potreban flash ni slično :)

rappy ned 6.3.2016 08:38

Pozdrav, dali neko zna kako riješit ovo zatrzavanje u Firefox, znaci na svakoj stranici youtube u google trazilici malo malo zatrzne, kad upisujem nešta u trazilicu tad slova zatrzavaju, Koristim Windows 8.1

 

To mi se događa na Laptopu Acer Aspire E5-772G.

kaw_liga čet 7.4.2016 00:22
Gale92 kaže...
kaw_liga kaže...

Izbrisao sam sve linkove koji su mi se pojavljivali u prozoru nova kartica(njih 15 kvadratica D:) i sad je tu prazno kako da ja ubacim tu stranice koje zelim ?

 I mene to zanima, čini mi se kako to više nije moguće (ili samo lupetam  )

 Otkrio sam nacin :D

zabiljezis neku stranicu (bookmark) i onda od tamo samo povuces misem u karticu i to je to...

9090 pon 11.4.2016 12:30

SSD mi je postao nečitljiv (šugavi updejt OS-a i ne reagiranje YT = FF not responding i moro ga resetirat i dobio što sam dobio) no spasio sam podatke, ono što me zanima i više brine od spašenih podataka je ono meni puno važnije, a to su FF bookmarksi. Nisam sinkronizirao ih i sad neznam kako do njih, no sa diska sam kopirao Mozilla Firefox i Profiles foldere ukupno 15,2 MB. Našao sam ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=KVXgfNVVakE ali FF nema to i drukčije je. Isto tako pred jedno 1.5 god. sam izvezo do tada zabilješke na desktop u HTML- u (naziv fajla je 11xoklhe.default i ima 856 MB) ali nemogu konvertirati ili neznam. Od tada do danas nakupilo se još toga ali kad bi bar ovo mogao spasit bilo bi super.

 

Molim pomoć/savjet!

vito79 uto 12.4.2016 19:02

a što se to događa sa pefromansama dotičnog browsera,nemogu procitat forum,vijesti ili pogledat nesto na youtubu bez stopanja, nerespondiranja,gušenja veze i sve popratno što dolazi uz to safe mode i refresh i novi profil napravljeni ali se dešava isto,stavio vivaldi danas i ugodan je kao i firefox prije jedno 3 godine ..

soundstream uto 12.4.2016 21:06
vito79 kaže...
a što se to događa sa pefromansama dotičnog browsera,nemogu procitat forum,vijesti ili pogledat nesto na youtubu bez stopanja, nerespondiranja,gušenja veze i sve popratno što dolazi uz to safe mode i refresh i novi profil napravljeni ali se dešava isto,stavio vivaldi danas i ugodan je kao i firefox prije jedno 3 godine ..

 Zato sto je Firefox iz verzije u verziju sve vece smeće

koristi neku stariju verziju

 

Eld uto 12.4.2016 21:30
soundstream kaže...
vito79 kaže...
a što se to događa sa pefromansama dotičnog browsera,nemogu procitat forum,vijesti ili pogledat nesto na youtubu bez stopanja, nerespondiranja,gušenja veze i sve popratno što dolazi uz to safe mode i refresh i novi profil napravljeni ali se dešava isto,stavio vivaldi danas i ugodan je kao i firefox prije jedno 3 godine ..

 Zato sto je Firefox iz verzije u verziju sve vece smeće

koristi neku stariju verziju

 

 A moze se malo i protresti extenzije. Meni se slicno ponasao dok nisam uklonio Bitdefender TrafficLight i Zenmate VPN (Trial premium). Ne znam koja od te dvije extenzije je "kocila" jer sam ih istovremeno uklonio i vise mi se ne da testirati ali nakon uklanjanja FF radi savrseno. A Vivaldi mi se pokazao u najmanju ruku isti kao FF ako ne i sporiji sto se tice performansi. 

Gale92 sri 13.4.2016 07:54
vito79 kaže...
a što se to događa sa pefromansama dotičnog browsera,nemogu procitat forum,vijesti ili pogledat nesto na youtubu bez stopanja, nerespondiranja,gušenja veze i sve popratno što dolazi uz to safe mode i refresh i novi profil napravljeni ali se dešava isto,stavio vivaldi danas i ugodan je kao i firefox prije jedno 3 godine ..

 Vivaldi će zaista biti "ono nešto". Eto nedavno je izažao iz BETE, što je svakako vrijedno spomena. 

Inače i Vivaldi imaju svoju temu za raspravu na LINKU

skyrider sri 4.5.2016 20:40

Pozdrav

Kako isključiti cycle-slideshow u firefoxu? Smeta mi i odvlači pažnju, dok čitam neki članak a po cijelom ekranu skaču sličice nekih drugih članaka. Proguglao sam ali nisam ništa našao.

Hvala

Spiridon čet 1.9.2016 22:39
Eld kaže...
soundstream kaže...
vito79 kaže...
a što se to događa sa pefromansama dotičnog browsera,nemogu procitat forum,vijesti ili pogledat nesto na youtubu bez stopanja, nerespondiranja,gušenja veze i sve popratno što dolazi uz to safe mode i refresh i novi profil napravljeni ali se dešava isto,stavio vivaldi danas i ugodan je kao i firefox prije jedno 3 godine ..

 Zato sto je Firefox iz verzije u verziju sve vece smeće

koristi neku stariju verziju

 

 A moze se malo i protresti extenzije. Meni se slicno ponasao dok nisam uklonio Bitdefender TrafficLight i Zenmate VPN (Trial premium). Ne znam koja od te dvije extenzije je "kocila" jer sam ih istovremeno uklonio i vise mi se ne da testirati ali nakon uklanjanja FF radi savrseno. A Vivaldi mi se pokazao u najmanju ruku isti kao FF ako ne i sporiji sto se tice performansi. 

 Pozz.

imam FF 48 i često šteka. Kako ukloniti ovo što je kolega Eld naveo?

Hvala.