topikan čet 4.4.2019 14:41

Ako Vam se javi osoba iz druge države sa mailom service@intl.paypal.com ili slicnim to je fake mail paypala. Nemojte joj davati osobne podatke niti odgovarati više na mail. Spominju i agenta kojeg bi poslali po prodajni predmet naravno i to je lazno. Traze Vas novce koje morate uplatit i kada pocnete govorit da necete odma Vam dode mail sa prijetnjom koja je naravno lazna i zbog tog se ne trebate brinut. Prijavite lazan mail paypalu na mail spoof@paypal.com.

curious pon 27.5.2019 20:28
gocc01 kaže...

Nećeš! 

 

Btw nakon prošlotjednog odjeba od strane letgo-a kad sam htio predat oglas, danas sam uspio. 

 

Kaj su odustali od odlaska iz prčije ili?

 

Omg... dakle, zatvorila sam let go profil krajem 3.mj. kad je bilo govora o tome da će let go biti nedostupan za hr od idućeg mjeseca

I kako je ostao, tako sam neki dan ponovno otvorila profil i stavila 2 stvari na prodaju

Za obje stvari sam u razmaku 2 dana dobila poruke (s različitih profila) da odgovorim na xyz@gmail email i tamo za 1. artikl razmijenila par poruka i dala podatke dečka jer je on preko mene prodavao neku stvar, a sinoć sam dobila poruku za 2. artikl, napisala sam cijenu u eurima i dobila odgovor na engleskom da pošaljem podatke o imenu/prezimenu, broju računa... naravno nisam jer mi je nešto ipak bilo čudno pa sam otišla guglati i naletila na ovu temu :/ dobro da jesam...

 

Što sad?! Dala sam dečkove podatke (adresu, iban :O), a očito da je cijela stvar fejk. Išla sam provjeriti na let go za profil te 1. ženske koja se zainteresirala za igru i nje više nema, ova druga je još među aktivnim korisnicima...

 

Kaj da sad napravim?! I prije sam koristila let go i hrpu stvari tako prodala.. i nikada nisam dobila takvu poruku pa kako ga nisam koristila zadnjih mjeseci i u 3.mj samo ušla da zatvorim profil, pomislila sam da se radi o nekom novom načinu poslovanja radi dodatne zaštite, no ovo nisam očekivala...

ihush čet 30.5.2019 11:35

-ništa.. za utjehu, vrti se vijest o krađi identiteta ministra-političara (javni podaci + oib) za prodaju starog željeza.. -zato se podaci ne daju olako.

-Može li se nešto desiti? može, zato to i rade..