ramzocro-HCR ned 8.9.2013 07:18
Gunner_V kaže...

 

nhf, ako ti je problem egzistencija, onda nisi trebao kupovati novi mobitel jer imaš veće prioritete, nego bi ti sasvim ok bio i neki stari alcatel/jeftinjak da se javiš curi, mami, šefu, a ne čudo s 4 jezgre, gigama rama itd... :)

 

problem je kad se živi van svojih mogućnosti pa će se živjeti na paštetama i hrenovkama da se kupi novi iphone (ne govorim za tebe...)

Dobro si me nasmijao. {#}

Jednostavno ne želim dat tih 250kn jer mi je to pol rezervara goriva... {#}

1987veki ned 8.9.2013 08:28
ramzocro-HCR kaže...
Gunner_V kaže...

 

nhf, ako ti je problem egzistencija, onda nisi trebao kupovati novi mobitel jer imaš veće prioritete, nego bi ti sasvim ok bio i neki stari alcatel/jeftinjak da se javiš curi, mami, šefu, a ne čudo s 4 jezgre, gigama rama itd... :)

 

problem je kad se živi van svojih mogućnosti pa će se živjeti na paštetama i hrenovkama da se kupi novi iphone (ne govorim za tebe...)

Dobro si me nasmijao. {#}

Jednostavno ne želim dat tih 250kn jer mi je to pol rezervara goriva... {#}

 

Onda nisi ni trebao kupovati Cubot pa bi imao rezervar i pol goriva.

 

Ideš nešto kupiti, a da za to nemaš para?Gdje je tu logika?

mbaksa ned 8.9.2013 09:31
1987veki kaže...
Onda nisi ni trebao kupovati Cubot pa bi imao rezervar i pol goriva.

 

Ideš nešto kupiti, a da za to nemaš para?Gdje je tu logika?

Ne da nema, nego ne da ili ne bi dao ni da ima (tj. to sad tvrdi, ali dat će {#})! Sad se sigurno osjeća i prevarenim jer eto njemu nije uspjelo varanje države i Linića, a drugima je.

 

ramzocro-HCR - imaš samo dvije opcije. Opcija da ne platiš PDV i dobiš mobitel više nije u igri. Na poklone se isto plaća PDV, samo što je granica za neplaćanje oko 300 kuna (a ne 160) i još moraš carinu uvjeriti da ti je paket poslala teta iz Singapura, a ne da si ga kupio/platio.

 

Ubuduće se prije kupovanja izvana informiraj da ne bi poslije morao glumiti da te netko uvjerio da nećeš morati platiti porez, pa da si upravo zbog toga i naručio. Glumljenje naivnosti pred carinom ti neće ništa pomoći.

 

Počni odavde: http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

Gunner_V ned 8.9.2013 10:48
ramzocro-HCR kaže...

Dobro si me nasmijao. {#}

Jednostavno ne želim dat tih 250kn jer mi je to pol rezervara goriva... {#}

 

Jbg stari, popušio si. Platit ćeš i tako i ionako. {#}

 

Kinez ti neće vratiti 150$ jer nemaš valjani razlog, a carina se njega ne tiče. {#}

 

{#}{#}:debilnismajlikojinamiguje:{#}

 

Gunner_V ned 8.9.2013 13:50
turista kaže...
Zašto naručujete mobitele iz kine ako vam količina novca koju potrošite za mob ne igra ulogu? 250 kn je dosta novca i neki krvavo rade za to, osim ako nisu u državnoj službi.

Ne ne, nisi razumio. Slažem se da je 250kn puno i da treba raditi za njih.

 

Radi se o tome da se živi u skladu sa svojim mogućnostima-on očito nema trenutno para za taj mob, a kupuje ga.

 

Mogao je ili ostaviti ovaj mjesec malo ušteđevine sa strane, pa ga kupiti idući mjesec od plaće, ili da posudi 250kn od staraca, kuma, frenda itd...

 

Pa sad već nekoliko dana ispituje kako zeznuti sustav i prevariti carinu... Što će ga na kraju još skuplje izać.

Sljedeća faza je vjerojatno otvaranje teme na forumu "Tko radi na carini, trebam pomoć da mi se prošverca paket" 

 

Zašto ti ne odeš u restoran na pizzu s 30 kn, a pizza je 35? (karikiram)

 

 

peterstern9 pon 9.9.2013 17:41

Kad naručujem Cubot mobitel preko Banggooda, vidim da mi nudi opciju Drop Shipping Order, Removes Banggood Logo from package.

Može li mi to netko pojasniti, znači li to kad bih označio tu opciju da bi možda bila veća šansa da izbjegnem plaćanje PDV-a na carini?

Fero pon 9.9.2013 18:51
robimarko kaže...

Moj je bolje napredovao,neki rekord carine sigurno

 To sigurno ide PDV samo čekaj obavijest.

 

Edit : I meni će ako te to tješi. Samo ja sam u Zagrebu , a ti Osijek. Hmmm.

xDISORDERx pon 9.9.2013 20:07

to je predpostavljam za pračenje od švedske do hrvatske?

ne prikazuje mi nikakvu informaciju, za nijedan od dva broja koja imam.

al dobro, na ovom 17track.net mi prikazuje.. čisto me zanimalo, pošto svi stavljate šatove sa te stranice

nani_cropes sri 11.9.2013 14:23

Danas ujutro me poštar ugodno iznenadio... Izgleda da sam imao puno sreće i da moj uopće nije išao na carinu.. Možda zato jer na paketu pod sadržaj piše 2x screen protector i da im je vrijednost 0.5 USD.. Nije ih previše zanimao Cubot GT99 koji je bio u istom paketu :P

sirka666 sri 11.9.2013 14:31
nani_cropes kaže...

Danas ujutro me poštar ugodno iznenadio... Izgleda da sam imao puno sreće i da moj uopće nije išao na carinu.. Možda zato jer na paketu pod sadržaj piše 2x screen protector i da im je vrijednost 0.5 USD.. Nije ih previše zanimao Cubot GT99 koji je bio u istom paketu :P

You lucky bastard.

peterstern9 čet 12.9.2013 11:26
turista kaže...
carina prizna inovice printan s banggood-a?

Mislim da da, ali po mom mišljenju ako si iskoristio 10$ popust, onda će ti pisat cijena 155.99$ umjesto 145.99$. Zato radije screenshotaj PayPal payment history na kojem piše samo 145.99 i Order Tracking na Banggood-u jer će ti onda računat PDV po toj cijeni, a ne po višoj. Tak sam ja mislio napravit, ali to je samo moje mišljenje.

xDISORDERx čet 12.9.2013 12:31
peterstern9 kaže...
turista kaže...
carina prizna inovice printan s banggood-a?

Mislim da da, ali po mom mišljenju ako si iskoristio 10$ popust, onda će ti pisat cijena 155.99$ umjesto 145.99$. Zato radije screenshotaj PayPal payment history na kojem piše samo 145.99 i Order Tracking na Banggood-u jer će ti onda računat PDV po toj cijeni, a ne po višoj. Tak sam ja mislio napravit, ali to je samo moje mišljenje.

i ja se dvojim da li samo poslat paypal račun, problem je što ni ne piše na računu naziv predmeta(mobitela), mada bi to sve mogao sam nadodati..

Fero čet 12.9.2013 15:56

Ja sam poslao i bangood i paypal račun i boli me sad k... koliko ću platiti jer nije prošlo bez toga, a 10$ popust mogu obračunati ili ne, tako mi je svejedno sada. A svima je došlo da fali dokaz o kupnji tj. račun.

xDISORDERx čet 12.9.2013 17:00
turista kaže...
na tom računu piše puna cijena, popust i iznos za plačanje te tr. number. i za taj tr. number me traži pošta da dostavim račun, to je jedina poveznica između uređaja i računa.

da, imaš pravo, tako da paypal račun uopće neigra nikakvu ulogu pošto na njemu nema track. no.

Fero čet 12.9.2013 17:31

Ma šaljite račun koji mislite da je najbolje, ako carina bude nešto drugo tražila bude vas opet kontaktirala ali mislim da neće. Samo nemojte prepravljati jer već je prošlo brdo paketa s mobitelima i dostavljeni računi od strane naručilaca tako da znate da se ne isplati pokušavati bilo kada i ubuduće.