Internet

Amazon - pitanja i odgovori

pbandov čet 12.8.2010 23:35
Igor kaže...
pbandov kaže...
nedIm kaže...

Izvolte!

Kindle 3 wifi 139$ + 21$ poštarina!

 

Sad samo čekam da stara otvori račun za kupovinu pa udaram pre-order :)

naravno bio bi red objasniti razliku između kindle WiFi-a i klasičnog 3G kindla.Ovaj je jeftiniji ali ti treba wlan mreža da prebaciš zadržaj, naravno, sve je to ovisno, gdje se nalaziš i dali ti je potrebno 3G ili češ sve kupovine knjiga obavljati  preko računala kao i sam prijenos podataka.Ja bih savjetovao prije sa 3G.Neznam, negdje si na moru gdje nema ni I od interneta a ono, hočeš neku novu knjigu ili novine ili šta već......

Kupiš si prije nego odeš na more tri knjige i to ti je dosta na moru. Po meni je bezveze kupovati ovaj s 3G, ali to je samo moje mišljenje. U najgorem slučaju uvijek možeš negdje uloviti nezaštićeni WiFI.

da, to je čak i vrijedilo do prije par godina, sada i stari prdek od 80 godina zna stavit zaštitu.No kako god, stvar odabira, ja više volim NEovisiti o svemu, tipa da mogu imati sve kada god da trebam.

nexus pet 27.8.2010 23:50

Imam na kompu par gigabajta / tisuce meni zanimljivih knjiga i to je glavni razlog zasto bih ga kupio. Mogu li normalno prebaciti te dokumente na Kindle i citati?

 

Pitam zato sto su svi orjentirani na kupovinu i pristup kupovini knjiga, o cemu imam drugacije misljenje. Kupovina knjiga preko Kindlea mi je potpuno besmislena, ako knjigu bas zelim posjedovati onda cu ju kupiti u fizickom obliku, ako ju zelim samo procitati, posudit cu besplatno iz knjiznice, ali da kupujem .pdf kojeg ne mogu opipati, uzeti, posuditi, okrenuti list, drzati na polici, to mi je kao da knjigu niti nemam (a platio sam), takvih imam tonu na kompu i u arhivi i nemam potrebu za nabavkom ili kupovinom novih, bar ne jos dok ne procitam sve koje sam naumio, a tad cemo vidjeti...

pbandov sub 28.8.2010 23:15
nexus kaže...

Imam na kompu par gigabajta / tisuce meni zanimljivih knjiga i to je glavni razlog zasto bih ga kupio. Mogu li normalno prebaciti te dokumente na Kindle i citati?

 

Pitam zato sto su svi orjentirani na kupovinu i pristup kupovini knjiga, o cemu imam drugacije misljenje. Kupovina knjiga preko Kindlea mi je potpuno besmislena, ako knjigu bas zelim posjedovati onda cu ju kupiti u fizickom obliku, ako ju zelim samo procitati, posudit cu besplatno iz knjiznice, ali da kupujem .pdf kojeg ne mogu opipati, uzeti, posuditi, okrenuti list, drzati na polici, to mi je kao da knjigu niti nemam (a platio sam), takvih imam tonu na kompu i u arhivi i nemam potrebu za nabavkom ili kupovinom novih, bar ne jos dok ne procitam sve koje sam naumio, a tad cemo vidjeti...

ahh gle, također i ja volim original drvene korice i lijepi papir koji pak i miriši.No ipak, kindle ima manji ekran nego recimo komp, otprilike prosjek jedne stranice, i ono najbitnije, pošto je sada takvo doba, jako je ekonomičan, dok primjer kupiš 500 pravih knjiga i za to se treba posječi duplo tona drva.Na kindlu neode ni jedno.Samo kupiš i čitaš.Svi mi volimo knjige kake su bile prije mnogo godina, ali et, sad je potrošnja malo pretjerna jer je ipak previše ljudi na zemlji.Ja mislim da je kindle super stvarčica i da ga  imat uopće nije loše.A to s knjižnicom, Bogu hvala, ali nema knjižnica uvijek sve što tražiš, pa et.

 

sad još i kao glazbenik da istaknem, pošto kindle podržava pdf, skineš s neta note, i fino na postolje staviš i sviraš.Dakle opet ušteda na papirima + očuvamo okoliš.

digy23 uto 31.8.2010 12:59
nexus kaže...

Imam na kompu par gigabajta / tisuce meni zanimljivih knjiga i to je glavni razlog zasto bih ga kupio. Mogu li normalno prebaciti te dokumente na Kindle i citati?

 

 

 

Možeš ih normalno prebaciti. Postoji negdje popis formata koje Kindle podržava, a ako ih nemaš u tim formatima onda vrlo jednostavno možeš napraviti konverziju u nekom programu kao što je Calibre.

nexus uto 31.8.2010 18:43

pbanov, slazem se, ali jos sam daleko od toga, kad procitam sve ono sto imam u planu onda cu doci i do te faze, sad mi uopce nije potrebno i kupovina me ne zanima, ako ne budem imao sta citat onda cu razmisljat o tome

 

digy23, jos jednom hvala, odluka je pala, a uzet cu ga vjerojatno oko bozica, taman ce proci par mjeseci od novog proizvoda i u vrijeme kupovine se nadam nekom blagdanskom popustu kako to vec biva

pbandov uto 31.8.2010 22:14
nexus kaže...

pbanov, slazem se, ali jos sam daleko od toga, kad procitam sve ono sto imam u planu onda cu doci i do te faze, sad mi uopce nije potrebno i kupovina me ne zanima, ako ne budem imao sta citat onda cu razmisljat o tome

 

digy23, jos jednom hvala, odluka je pala, a uzet cu ga vjerojatno oko bozica, taman ce proci par mjeseci od novog proizvoda i u vrijeme kupovine se nadam nekom blagdanskom popustu kako to vec biva

hehe, popust za božić ja vjerujem da će biti za nekih 20-30$ , a koji kindle si hočeš uzet, wifi ili 3G ?

Igor čet 2.9.2010 18:50
nexus kaže...

pbanov, slazem se, ali jos sam daleko od toga, kad procitam sve ono sto imam u planu onda cu doci i do te faze, sad mi uopce nije potrebno i kupovina me ne zanima, ako ne budem imao sta citat onda cu razmisljat o tome

 

digy23, jos jednom hvala, odluka je pala, a uzet cu ga vjerojatno oko bozica, taman ce proci par mjeseci od novog proizvoda i u vrijeme kupovine se nadam nekom blagdanskom popustu kako to vec biva

Kad kupiš daj javi kolko te je sve skupa koštalo. PDV, carina, dostava i sve to.

Igor sub 4.9.2010 10:04
pbandov kaže...
digy23 kaže...

cca 1330kn za wifi only

omg, da nisi malo previše ošo gore ? Prije bih rekao cca 1000 kn. PDV ti je oko 170 kn, a carina ti neće preko 50 za tu stvarčicu jer je ipak IT.

Mislim da si se ti malo zaletio. Kindle košta 822 kn na američkom. Plus dostava, plus carina, plus PDV. Neznam baš da će bit 1000 kn, to je malo prejeftino.

pbandov sub 4.9.2010 13:52
Igor kaže...
pbandov kaže...
digy23 kaže...

cca 1330kn za wifi only

omg, da nisi malo previše ošo gore ? Prije bih rekao cca 1000 kn. PDV ti je oko 170 kn, a carina ti neće preko 50 za tu stvarčicu jer je ipak IT.

Mislim da si se ti malo zaletio. Kindle košta 822 kn na američkom. Plus dostava, plus carina, plus PDV. Neznam baš da će bit 1000 kn, to je malo prejeftino.

na koliku valutu računaš ? a lik je pitao da napišemo cijenu kad na božić naruči, što znači sigurno popusti.

Igor sub 4.9.2010 19:15
pbandov kaže...
Igor kaže...
pbandov kaže...
digy23 kaže...

cca 1330kn za wifi only

omg, da nisi malo previše ošo gore ? Prije bih rekao cca 1000 kn. PDV ti je oko 170 kn, a carina ti neće preko 50 za tu stvarčicu jer je ipak IT.

Mislim da si se ti malo zaletio. Kindle košta 822 kn na američkom. Plus dostava, plus carina, plus PDV. Neznam baš da će bit 1000 kn, to je malo prejeftino.

na koliku valutu računaš ? a lik je pitao da napišemo cijenu kad na božić naruči, što znači sigurno popusti.

Aha OK sa popustom da. Ja nisam računao na popust.

digy23 čet 9.9.2010 15:00
pbandov kaže...
digy23 kaže...

cca 1330kn za wifi only

omg, da nisi malo previše ošo gore ? Prije bih rekao cca 1000 kn. PDV ti je oko 170 kn, a carina ti neće preko 50 za tu stvarčicu jer je ipak IT.

 

 

Ja ti kazem koliko kosta sad. Za Bozic cemo vidjet.

ranGO pet 10.9.2010 21:13

Evo vam iz prve ruke odgovor koliko kindle kosta sa svim troskovima.

 

kindle 139$ + postarina 21$ =  907kn

pdv na kindle i poštarinu =  208,61kn

carinsko posredovanje =  150kn

manipulativan trošak  =   15kn

bankovna garancija  =   9kn

pdv na usluge  =   40,04kn

---------------------------------------------------------

ukupno = 1329,65kn

pbandov pon 25.10.2010 23:40
Igor kaže...

Jel postoji za Amazon kakva kartica? Ono za skupljanje bodova i popuste? Ako da jel se može naručiti u Hrvatsku i na kojem linku?

postoji ali ne za nas.....praktički dok nenaprave amazon.hr ništa od toga....

pbandov sri 10.11.2010 12:06
Spaceman39 kaže...

Ima li kakvih naznaka da cemo moci kupovati sve sa Amazona, a ne samo cd / dvd / knjige? I zna li netko zasto smo uopce zakinuti?

imaju u uvidu to riješiti, ali za sada ništa, a zašto smo zakinuti ? Jedan razlog je što smo malena država, iako nema smisla blokirati kad bi ionako više zaradili, tako da se samo možemo nadati.

pbandov sri 10.11.2010 12:06
Spaceman39 kaže...

Ima li kakvih naznaka da cemo moci kupovati sve sa Amazona, a ne samo cd / dvd / knjige? I zna li netko zasto smo uopce zakinuti?

imaju u uvidu to riješiti, ali za sada ništa, a zašto smo zakinuti ? Jedan razlog je što smo malena država, iako nema smisla blokirati kad bi ionako više zaradili, tako da se samo možemo nadati.

pbandov sri 10.11.2010 12:07
Spaceman39 kaže...

Ima li kakvih naznaka da cemo moci kupovati sve sa Amazona, a ne samo cd / dvd / knjige? I zna li netko zasto smo uopce zakinuti?

imaju u uvidu to riješiti, ali za sada ništa, a zašto smo zakinuti ? Jedan razlog je što smo malena država, iako nema smisla blokirati kad bi ionako više zaradili, tako da se samo možemo nadati.

pbandov sri 10.11.2010 12:07
Spaceman39 kaže...

Ima li kakvih naznaka da cemo moci kupovati sve sa Amazona, a ne samo cd / dvd / knjige? I zna li netko zasto smo uopce zakinuti?

imaju u uvidu to riješiti, ali za sada ništa, a zašto smo zakinuti ? Jedan razlog je što smo malena država, iako nema smisla blokirati kad bi ionako više zaradili, tako da se samo možemo nadati.

xDinichx uto 23.11.2010 20:52

Pozdrav svima... vjerujem da je ovo pitanje bilo sto puta, ali ako mi možete pomoći... Htio bi si kupiti Kindle... najjeftiniju verziju sa 6" ekranom i WiFi-em koji dođe oko 140$. Da li šalju u hrvatsku? Koliko bi mi naplatiti shipping (i koliko bi me sve to ukupno izašlo) jer se nemogu snaći na njihovim stranicama :) te koliko bi mi naplatiti carinu (znam to nije po pravilima, ali otprilike)

 

 

Hvala svima :)

pbandov uto 23.11.2010 21:45
xDinichx kaže...

Pozdrav svima... vjerujem da je ovo pitanje bilo sto puta, ali ako mi možete pomoći... Htio bi si kupiti Kindle... najjeftiniju verziju sa 6" ekranom i WiFi-em koji dođe oko 140$. Da li šalju u hrvatsku? Koliko bi mi naplatiti shipping (i koliko bi me sve to ukupno izašlo) jer se nemogu snaći na njihovim stranicama :) te koliko bi mi naplatiti carinu (znam to nije po pravilima, ali otprilike)

 

 

Hvala svima :)

evo, ako nebudu stavljali neke božićne pričice, trebalo bi biti cca. 1300 kn.Naravno to je ako se računa i PDV i carina i troškovi i sve moguće malarije naše pošte.Iako ti je PDV neizbježan, pošto je cifra iznad 160 kn.Znači et, cca. 1300 kn {#}

 

inače, imali smo isti topic, malo da si skrolo prema gore ^^

pbandov sri 24.11.2010 00:16
xDinichx kaže...

ah sad sam skužio :P tnx :)

to mi previše malo pa ću sačekati :) inače mi izgleda izvrsno kindle...

je, nije loš, koristi electroink tehnologiju gdje umjesto lcd-a koriste eto, vrstu tinte koja reagira na el. naboj, pa time se dobiva odličan crno-bjeli kontrast i manju potrošnju.

Iako sam ja uza svu tehnologiju, i dalje tip klasičnih drvnih knjiga :)

xDinichx sri 24.11.2010 00:18

i ja sam, ali mi na žalost nešto nije dostupno kod nas... i onda mi je bolje kupiti/skinuti s neta (npr. harry potter na engleskom) ili ako je dostupno zašto bi kupovao kada imam sve na hrvatskom :D hvala još jendom :D

pbandov sri 24.11.2010 00:46
xDinichx kaže...

i ja sam, ali mi na žalost nešto nije dostupno kod nas... i onda mi je bolje kupiti/skinuti s neta (npr. harry potter na engleskom) ili ako je dostupno zašto bi kupovao kada imam sve na hrvatskom :D hvala još jendom :D

istina, propali smo u mnogim stvarima ^^,

i nema problema {#}