Igre - općenito

Jako stare igre (abandonware) itd.

Life's Good pon 31.5.2010 17:19

Evo ovako otvaram novu temu što se tiče abandonware igara za bilo koju platformu ili konzolu, kome treba kaj pomoć da se sjeti ili nađe tu sam da pomognem sa screenshootom, pa čak i slanjem preko speedyshare-a.

 

Počinjem s nama najpoznatijom igricom i kao mali uzasno sam se dobro zabavio, tako da se sjetimo vremena kad su igre bile puno maštovitije nego danas.

 

Ako vam se sviđa potvrdite sa slažem se ili hvala...

Nadam se da će biti zanimljivo.

 

Igra je za NES (Nintendo Entertaiment System)

Dobro nam poznat Super Mario Bros.

Na slikama su super mario bros. 1, 2 i 3

Dragon23288 pon 31.5.2010 19:26

Ima li netko Zeldu sa SNES-a mozda?

 

Zatim, Actraiser (SNES)

 

I naposljetku, bila je jedan igra, cini mi se da je lik bio super mario, ali je jahao na nekom...hm hibridu konja i kornjace. Sjecam se da je igra  imala puno ljepsu grafiku u odnosu na ostale na SNES-u. Ako netko zna koja je, neka napise..

 

edit: emulatore ili vec nesta sto radi na PC-u, ne disketice

Life's Good pon 31.5.2010 20:04
Dragon23288 kaže...

Ima li netko Zeldu sa SNES-a mozda?

 

Zatim, Actraiser (SNES)

 

I naposljetku, bila je jedan igra, cini mi se da je lik bio super mario, ali je jahao na nekom...hm hibridu konja i kornjace. Sjecam se da je igra  imala puno ljepsu grafiku u odnosu na ostale na SNES-u. Ako netko zna koja je, neka napise..

 

edit: emulatore ili vec nesta sto radi na PC-u, ne disketice

Imam ti ja zeldu i mnogo jos igara za SNES, N64, NES, PSX i mnoge druge posaljem ti na mail ako hoces.

Evo slikica, Actraiser imam prvi i drugi dio. Sve je na emulatorima, ako kome treba pomoc neka mi se obrate.

Ova s kornjacom pogledaj slikicu.

LeeMoon sri 2.6.2010 17:26
Dragon23288 kaže...

Ima li netko Zeldu sa SNES-a mozda?

 

Zatim, Actraiser (SNES)

 

I naposljetku, bila je jedan igra, cini mi se da je lik bio super mario, ali je jahao na nekom...hm hibridu konja i kornjace. Sjecam se da je igra  imala puno ljepsu grafiku u odnosu na ostale na SNES-u. Ako netko zna koja je, neka napise..

 

edit: emulatore ili vec nesta sto radi na PC-u, ne disketice

 Mislim da je to bio Yoshi's Island. I mislim da je bila za Super Nintendo ako se nevaram. Eto i slikica u prilogu. Jesi na to mislio?

Septah kaže...

Treba spomenuti FF IX OBAVEZNO ako se prelazi na PSX.

 Sjajna igra, meni najbolja koju sam odigrao na PSX-u.

Life's Good sri 2.6.2010 18:32

Mogu reci da mi nedostaju takva vremena, igre su se radile tada s puno mašte i entuzijazma a ne da se samo zaradi kao danas.

 

edit: u vezi psx neka netko kaže ako koristi emulator neka kaže koji i koje su postavke najbolje

mind_challenge sri 2.6.2010 18:41

ja koristim psx emulator, i to emurayden v2.1 jer v2.2 nema na engleskom vec samo na španjolskom, on radi bez ikakvog dodatnog podesavanja i bez ikakvih biosa i sta ja znam sta sve ne, samo si tipke podesite i igrate p.s. on podrzava i vecinu igara za koje i niste bas culi, a bas njih ne podrzavaju ostali emulatori

Tomislav95 sri 2.6.2010 19:44
vlad0 kaže...

Bacite oko na priloženu sliku... Izlanuo se

 

+ 2 Trustmaster kontrolera i zabava je zajamčena. Smijeh

 

Ja ih imam samo 598Smijeh

Mogao bi zaigrat nešto,najdraže su mi bile PaperBoy,Donkey Kong i stari Street fighter