Gale92 pet 8.11.2019 21:54

Danas je izašao novi NFS pa evo da otvorim novu temu za raspravu ovako na prvo igranje (PS4) čini se sasvim uredu i ono što me se izuzetno dojmi jest odmah ulazak u samu priču.....

ajmo dojmovi, kritike i pohvale.......

 

Što vam je dobro ili loše u odnosu na prijašnje NFS nastavke....

 

video

Gale92 sub 9.11.2019 09:47
x18x05x kaže...

Meni je onaj prvi auto što sam odabrao očajan jako. Nissan 180sx. Upravljanje u trkama nikakvo.

 Ja sam uzeo onaj BMW i izgubio u prvoj utrci, danas nastavljam s prvim "nadograđivanjem" pa ćemo vidjeti što će ponuditi onda...

x18x05x sub 9.11.2019 12:03
tormento kaže...

Slobodno se pridruzite klubu, pa da vozimo :)

Neznam jeli ima cross-play mogucnost, ili jeli ga uopce druge konzole vide, ali na PC-u sam napravio ovaj klub, pa tko hoce, slobodno.

 

 Nema. 

RuskeGTT ned 24.11.2019 19:21

nitko nis ne pise, igra li itko?

imam zesci problem a to su komande na gamepadu (xbox) - nema mogucnosti stelanja tipki, pa sam primoran igrati s automatikom, radi debilozne ideje saltanja na L1 R1...

postoji li naznaka kakva da ce ubaciti tu mogucnost s updejtovima?

error_666 ned 24.11.2019 19:27

a ja imam problem s pokretanjem igre na HDR TVu. Na SDR monitoru radi odlično ,ali to nije opcija jer zelim igrati na velikom ekranu iz kauča sa bežičnim gamepadom  .Igra forsira DolbyVision i nakon sto ga upali paff black screen i bez restarta nema  pomoći . Eno EA forum se zažario , za sta ja  plati origin premier svaka mi čast ... f*** you EA 

 

sto se tice kontrola sve je u redu na xB1 gamepadu i predefinirano kako treba .

StevoDuja ned 24.11.2019 19:31
error_666 kaže...

a ja imam problem s pokretanjem igre na HDR TVu. Na SDR monitoru radi odlično ,ali to nije opcija jer zelim igrati na velikom ekranu iz kauča sa bežičnim gamepadom  .Igra forsira DolbyVision i nakon sto ga upali paff black screen i bez restarta nema  pomoći . Eno EA forum se zažario , za sta ja  plati origin premier svaka mi čast ... f*** you EA 

 

sto se tice kontrola sve je u redu na xB1 gamepadu i predefinirano kako treba .

 igras na 4k ili? s kojim kablom si spojen, HDR i DV gutaju bandwith pa ako nemas potrebiti "kabal" nije ni cudo.

 

error_666 ned 24.11.2019 19:35

ne , na  2560x1440 ,ali to nema veze ... igra  ima bug na TV uređajima sa DolbyVision podrskom , i jedini nacin zasada je kao onemogucivanje HDMI deepColoura za hdmi na koji se spaja PC 

 

 

EDIT imam HDMI 18Gbps premium 2.0B kabel , nije do toga .Isto je koju god rezoluciju postavio , cak i gadni 1024x768 .Do njih je , ceka se patch . 

 

EDIT2: uspio sam pokrenut igru , morao sam ugasit HDR u opcijama igre i HDMI Deep colour na TVu da bi je mogao pokrenut  bez  crnog ekrana  . steta , jer igra prekrasno izgleda u DV-u, al sto je tu je . ceka se patch s  ispravkom  ovog glupog bug-a. 

matija656 sri 4.12.2019 08:43
error_666 kaže...

ne , na  2560x1440 ,ali to nema veze ... igra  ima bug na TV uređajima sa DolbyVision podrskom , i jedini nacin zasada je kao onemogucivanje HDMI deepColoura za hdmi na koji se spaja PC 

 

EDIT2: uspio sam pokrenut igru , morao sam ugasit HDR u opcijama igre i HDMI Deep colour na TVu da bi je mogao pokrenut  bez  crnog ekrana  . steta , jer igra prekrasno izgleda u DV-u, al sto je tu je . ceka se patch s  ispravkom  ovog glupog bug-a. 

 ista situacija i kod mene, jučer pokušavao spojiti pc na tv (LG) i pokrenuti igru

os digne bez problema, ali igra pali DV i ide crn ekran

 

jedino sam uspio riješiti gašenjem HDMI deep color opcije, ali i morao sam postaviti i full hd rezoluciju (kako mi je na monitoru), da mi ne prebacuje u 4k

jer iako imaš ugašen HDMI deep color, i 4k rezu na tvu, dok pokreneš igru on ju pokušava u toj rezi i pokreće sa hdr opcijom u postavkama upaljenom (jer se mijenjaju grafičke opcije zbog nove rezolucije), što naravno daje crni ekran

tako da se treba pokrenuti u rezi koju imaš na monitoru, da ne mijenja grafičke postavke, i onda sve štima


sa kauča, na kojih 3-4m udaljenosti, 1080p na 55" 4k ekranu izgleda dobro, bolje nego na monitoru, ne bunim se

a i da ne spominjem da dok ugasim te neke opcije dobijem 120hz refresh rate, pa mi je i to veliki plus, makar imam igru lockanu na 30fps-a zbog grafe

error_666 čet 5.12.2019 13:22

Da, ali pored toga sto sam sve podesio isto tako tv i dalje povremeno zacrni ekran jer nađe DV i trazi ponovno pokretanje TV-a da prihvati deep colour postavku , dok na monitoru ide uredno. Rjesenje je samo ugasit i upalit TV, i TV ostane u SDR modeu :)
kako si dobio 120 Hz, moj ima 120 Hz panel al mi ne da vise od 60Hz na fHD, do kabela I ostalog nije ?

matija656 čet 5.12.2019 14:57
error_666 kaže...
Da, ali pored toga sto sam sve podesio isto tako tv i dalje povremeno zacrni ekran jer nađe DV i trazi ponovno pokretanje TV-a da prihvati deep colour postavku , dok na monitoru ide uredno. Rjesenje je samo ugasit i upalit TV, i TV ostane u SDR modeu :)
kako si dobio 120 Hz, moj ima 120 Hz panel al mi ne da vise od 60Hz na fHD, do kabela I ostalog nije ?

 imam u tv uštekan najobičniji hdmi kabel za kojih 20ak kn, od sboxa

a na tv-u da imam opciju 120hz, u nvidia controla panelu stavim hd rezu, i u opcijama ispod treba staviti ycbcr422 i onda promijeniš herze (iskreno nisam gledao dal tu opciju imaš na ycbcr444)

ali ako ugasiš hdmi deep color i smanjiš rezu, ti parametri bi trebali bit odmah posloženi, pa samo promjeniš dal je 60 ili 120hz ili kako već želiš

kameni_zg pet 20.12.2019 16:15
softwaremaniac kaže...

Imaš na Ebayu key za 40-ak kn. Osobno uzeo i odigrao igru.

 
Za te novce sam nasao samo Need For Speed Hot Pursuit. Jel imas link od prodavaca?

 

Za CDKeys preporuka i od mene, kad kupujem nesto, tamo kupim i nikad problemi.

 

 

error_666 pet 20.12.2019 20:02
softwaremaniac kaže...

Imaš na Ebayu key za 40-ak kn. Osobno uzeo i odigrao igru.

 Da , ali to nije key nego neciji  origin account sa igrom, a i odmah mi je upala cijena u oko jer je nemoguce da je tako jeftino  .

meni to ne odgovara , ali naravno  ako kolegi odgovara  neka uzme . 

x18x05x pet 20.12.2019 22:49
error_666 kaže...
softwaremaniac kaže...

Imaš na Ebayu key za 40-ak kn. Osobno uzeo i odigrao igru.

 Da , ali to nije key nego neciji  origin account sa igrom, a i odmah mi je upala cijena u oko jer je nemoguce da je tako jeftino  .

meni to ne odgovara , ali naravno  ako kolegi odgovara  neka uzme . 

 Nipošto, meni isto treba da je imam a ne tuđi acc.

Najbrži čet 2.1.2020 15:17

Vratio se doma s mora na staru godinu i sinoć instalirao NFS Heat, imam 10h trial da isprobam i u dva sata gejmanja mi je 4-5 puta bio crash.  Bez poruke, bez ičega, samo ode na desktop kao da nije bilo ni pokrenuta. Igram pomoću F710 kontrolera. Normalno Windows 1909, svi driveri zadnje verzije.

 

 

Na EA forumima se i drugi žale na istu stvar, iako ja teram igru na ULTRA detaljima i 2560x1440p rezi.

 

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/NFS-Heat-crashes-during-the-game-in-15-20-minutes/td-p/8387577/page/2

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Need-For-Speed-Heat-Crash-Freeze-PC/td-p/8407137

alleinichev pet 10.1.2020 09:02

Imate li problema sa pokretanjem igre? Pokrenem je kao administrator, medjutim nista se ne desava. Primijetio sam da mi temperatura CPU-a Ryzen 5 3600 skoci nenormalno, sa 30 na 70 i nakon 5,6 sekundi se vrati ponovo na 30 stepeni

Najbrži pet 10.1.2020 10:25
alleinichev kaže...

Imate li problema sa pokretanjem igre? Pokrenem je kao administrator, medjutim nista se ne desava. Primijetio sam da mi temperatura CPU-a Ryzen 5 3600 skoci nenormalno, sa 30 na 70 i nakon 5,6 sekundi se vrati ponovo na 30 stepeni

 Nemam, a zašto si pokretao kao admin? Igraš preko Origina ili ? Meni 1700x ne prelazi, ako dobro mislim, niti 60˘C. Budem kasnije pokrenuo i pošaljem SS

alleinichev pet 10.1.2020 10:45
Najbrži kaže...
alleinichev kaže...

Imate li problema sa pokretanjem igre? Pokrenem je kao administrator, medjutim nista se ne desava. Primijetio sam da mi temperatura CPU-a Ryzen 5 3600 skoci nenormalno, sa 30 na 70 i nakon 5,6 sekundi se vrati ponovo na 30 stepeni

 Nemam, a zašto si pokretao kao admin? Igraš preko Origina ili ? Meni 1700x ne prelazi, ako dobro mislim, niti 60˘C. Budem kasnije pokrenuo i pošaljem SS

 pa ono run as administrator, a pokretao sam i bez toga, kako god okrenes, nece :)

 

Desi mi se da mi se pojavi black screen, taman udje u igru i odmah me vrati na desktop