nbdy32 čet 1.2.2024 10:41

Ima li netko da se kuži u modanje iliti čipiranje PSone-a

 

konzola je SPCH-102 v2 (ona PAL verzija) ....

 

Bio bih zahvalan da mi se javi ili da još bolje tu raspravimo pa da ostane i za druge (ako bude nekome trebalo) ....

 

Hvala

amd freak čet 1.2.2024 11:13
nbdy32 kaže...

Ima li netko da se kuži u modanje iliti čipiranje PSone-a

 

konzola je SPCH-102 v2 (ona PAL verzija) ....

 

Bio bih zahvalan da mi se javi ili da još bolje tu raspravimo pa da ostane i za druge (ako bude nekome trebalo) ....

 

Hvala

 A što te točno zanima?

 

Ako ideš na modchip, odabereš tj kupiš po želji i zalemiš po uputama.

 

Osim nostalgije, nisam siguran koliko se danas zapravo isplati zezati s time pošto je večina cd lasera u lošem stanju. Originalnih novih nema, samo zamjenskih koji su hit or miss. Ako i radi dobro pitanje je vremena kad ces trebati mijenjati.

 

Emulacija ps1 igara je danas vrh...osim kaj ne trebaš fizičke cd-e imaš brdo enhanced grafičkih postavki i na realtivnom slabom hardveru.

 

Eventualno, modati konzolu da možeš igrati preko usb sticka, ali takvi dodaci su još uvijek po 100-200e.

nbdy32 čet 1.2.2024 11:39

Ma retro freak sam ...

 

Kupio sam PIC 12F508/509, vele da radi i jedan i drugi ....

 

Isprogramirao sa programatorom Onechip ...

 

Zalemio prema uputama, no svaki puta mi veli da ubacim originalan PS disk ...

 

Sad da li sam nešto krivo napravio ili shema nije dobra, pa ako imaš bio bih zahvalan na shemi i čak na preporuci koji "firmware" da stavim na PIC ...

nbdy32 pet 2.2.2024 19:46

Thx na info ...

 

Konzola je ona PAL verzija i preporučaju za njega ONEchip ....

 

Ali i sve se sredilo, u mom traženju slučajno na letio na post o shemi ugrađivanja i tamo na forumu razglabali o tome ...

 

Ali je jedan napisao da mu radi tek kad je ladica od diska zatvorena i upali konzolu, kad je otvorena ko da ce čip ugasi ...

 

Pa sam probao, i moram priznati da tak radi ...

 

Je da je glupost, ali znači sve je bilo dobro sprogramirano i zalemljeno ....

 

Hvala ti još jednom na trudu i linku, koji sigurno spremam za dalje :-)