strat95 sub 2.1.2010 20:57

Skinuo sam CodeBreaker za ps2 i spržio na DVD i sve radi normalno samo kad izaberem cheatove za gran turismo 4 (nije original) i idem je pokrenuti izbacuje gresku i ne hoce je pokrenuti ista stvar je i sa gta liberty city stories . Dali netko zna u cemu je problem ??

EVO uto 17.8.2010 04:25
Znatiželjac kaže...

Igra ti za hakanje mora biti original

Djelommično točno.

 

Uzroci su sljedeći:

 

1. Codebreaker je NTSC, a naše područje je PAL, pa vjerojatno imaš PAL  verziju.

2. Za hackanje s codebreakerom moraš imat NTSC verziju, jer se za pal teško nalaze kodovi.

 

A što se tiče da mora bit original, to nije istina.

 

Naime, ako imaš vremena za zahebavanje, onda skineš codebreaker ESR patch, pa ga zajedno s uLaunchELF-om ili nekim drugim ELF Launcherom instaliraš elf file u ps2. Sada ćeš moć hackat i ne original.

Znatiželjac uto 17.8.2010 17:14
EVO kaže...
Znatiželjac kaže...

Igra ti za hakanje mora biti original

Djelommično točno.

 

Uzroci su sljedeći:

 

1. Codebreaker je NTSC, a naše područje je PAL, pa vjerojatno imaš PAL  verziju.

2. Za hackanje s codebreakerom moraš imat NTSC verziju, jer se za pal teško nalaze kodovi.

 

A što se tiče da mora bit original, to nije istina.

 

Naime, ako imaš vremena za zahebavanje, onda skineš codebreaker ESR patch, pa ga zajedno s uLaunchELF-om ili nekim drugim ELF Launcherom instaliraš elf file u ps2. Sada ćeš moć hackat i ne original.

Ja sam imao PAL verziju nekoje igre koja je bila original,a kodovi su bili za NTSC,igru je htjelo očitati,ali kodove nije htjelo,ja sam za tu istu igru skinio u NTSC verziji i spržio,tu igru koju sam spržio  i kodove je htjelo očitati.Sada ne znam koji je glavni razlog zašto ti neće očitati igru,možda radi toga što igra ima nekavu zaštitu ili slično

EVO uto 17.8.2010 17:24
Znatiželjac kaže...
EVO kaže...
Znatiželjac kaže...

Igra ti za hakanje mora biti original

Djelommično točno.

 

Uzroci su sljedeći:

 

1. Codebreaker je NTSC, a naše područje je PAL, pa vjerojatno imaš PAL  verziju.

2. Za hackanje s codebreakerom moraš imat NTSC verziju, jer se za pal teško nalaze kodovi.

 

A što se tiče da mora bit original, to nije istina.

 

Naime, ako imaš vremena za zahebavanje, onda skineš codebreaker ESR patch, pa ga zajedno s uLaunchELF-om ili nekim drugim ELF Launcherom instaliraš elf file u ps2. Sada ćeš moć hackat i ne original.

Ja sam imao PAL verziju nekoje igre koja je bila original,a kodovi su bili za NTSC,igru je htjelo očitati,ali kodove nije htjelo,ja sam za tu istu igru skinio u NTSC verziji i spržio,tu igru koju sam spržio  i kodove je htjelo očitati.Sada ne znam koji je glavni razlog zašto ti neće očitati igru,možda radi toga što igra ima nekavu zaštitu ili slično

Da igre imaju DNAS zaštitu, koja je dijelom u konzoli dijelom na oriđiđi dvd-u.

 

Ai problem nije u tome nego u Sony-u.

 

Naime Action Replay 2 V2 je mogo pokretat pržene igre, tj. nije tražio DNAS, na što je Sony poludio i pod prijetnjpom tužbama, svi proizvođači cheat device su morali obavezno stavit provjeru za DNAS-om.

 

Pošto čip može samo spriječiti Bios PS-a 2 da traži DNAS, ne može cheat device. Ovaj problem je riješen pomoću ELF fileova, tj.ps2 se sastoji od biosa, te elf fileova, a elf fileovi služe za pohranau kako reći pravila tj. nešto ko firewall rules. Pa tako codebreaker ima pravilo da mora pokrenuti DNAS, inače se laser zaustavlja. Kod Code Breaker-a je to riješeno, ali kod Action Replay-a nije, jer je on izgrađen na bazi media player-a, što znači da bi mu se moralo promijeniti kompletno sučelje da se onemogući DNAS.

 

Postoje ti diskovi poput swap magic-a, koji dođu 100 kn u americi, pa pomoću njih igraš back-upove s šiframa.

 

Postoje isto i free software koji ima u svojem kodu DNAS, pa i on radi.