Canassob sub 16.5.2009 20:37

Želio bih pitati sve vas. Dali je problem ako se otvara puno tema. Naprimjer ja. Otvorio sam ih negdje 5 u 10 dana. Ali to su bas bila pitanja koja su mi trebala jer ih nisam mogao naći drugdje. I sada mi je glupo otvarat teme za pitanja koja imam. Što mislite o tome? Hvala.

seneka sub 16.5.2009 20:41
Canassob kaže...

Želio bih pitati sve vas. Dali je problem ako se otvara puno tema. Naprimjer ja. Otvorio sam ih negdje 5 u 10 dana. Ali to su bas bila pitanja koja su mi trebala jer ih nisam mogao naći drugdje. I sada mi je glupo otvarat teme za pitanja koja imam. Što mislite o tome? Hvala.

 mislim da je neko nepisano pravilo da ne treba pretjerivati u otvaranju tema kao početnik,a važni su i sami naslovi..Namigiva..i još nešto,prije otvaranj teme pogledaš da li nešto slično postoji, pomoću opcije pretraži teme...
Tux Slave sub 16.5.2009 21:13

Ne, nije problem. Ako su pitanja konstruktivna, dobro objašnjavaju problem, nisu već postavljana i ako nekrše niti jedno pravilo foruma sve 5.

 

@neki_lik: bolje da se forum zatrpava konstruktivnim pitanjima i odgovorima nego spamom.

Canassob sub 16.5.2009 21:15

Ma znam za search i te stvari. Ne brinite. Već kao, pogledajte teme koje pratim, ta pitanja teško cu nac tj neznam koje rijeci koristit i slicno nekad pa otvorim novu temu. Ali za neke banalne stvari i slicno sta me zanima uvijek je tu Google kojeg prvo koristim. Ali volim postat temu ovdje da mi ljudi odgovore i pomognu. Mnogo puta neki pitaju nes i ne vrate se na temu nazalost tamma kad me zanima nesto al sta se moze. Slusam dalje, primam i dobre i lose primjedbe.

Miro ned 17.5.2009 04:19

Nije problem u otvaranju i puno tema - ako su svrsishodne (kao što ti je Tux objasnio).

 

Ali ti griješiš u prvom koraku - stavljaš loše naslove temama! Imao si problem s avatarom i stavio si naslov "avatar", umjesto da je naslov bio opisnog tipa koji bi ukazao na bit problema.

 

Otvorio si temu http://www.bug.hr/forum/topic/mrezni-hardver/huawei/24495.aspx u kojoj želiš raspravljati o malim kućnim mrežama, a u naslovu je - samo ime tvog routera! Pa kako se onda možeš nadati kvalitetnijoj raspravi, odnosno većem odazivu onih koji možda imaju dobar savjet za tebe?

 

Čak i ova tema ima besmislen naslov "pitanje za sve" - takav naslov se može staviti na sve i da nikome ništa nije jasno.

 

I što je najgore - nisi jedini koji tako radi! :(

 

Moderatori mogu naknadno dotjerivati naslove, ali na to nitko od forumaša ne bi smio računati.

Miro pon 18.5.2009 12:02
Canassob kaže...

Nema problema. Ubuduće ću paziti na to uvijek. Hvala na savijetima i primjedbama cijenim to.

 

EDIT: evo upravo vidim da nije moguće naknadno mijenjati temu, kolko vidim?

 Da, ne možeš promijeniti naslov teme (zato i treba paziti kod kreiranja), ali možeš sam prijaviti svoju prvu poruku u temi i zamoliti moderatore (u objašnjenju prijave) da promjene naslov teme. To je najbrži način i tu prijavu vide svi moderatori.