Ideje, sugestije, prijava problema i pomoć u vezi Foruma

Forum se vuce ko krepana macka

tnakir sri 9.6.2010 08:47

Dakle... 

 

malo vise podataka:

 

Neovisno o browseru (pokusao sa FF, Opera, Chrome, IE8)

 

ISP: Optima opticki link.

 

Ping: 8ms

 

EDIT: Izgleda da je sada malo bolje. Iako mi je i prije znao uletit period kada bi sve radilo. Izgleda da na refule radi ok, a inace nesto zapinje.

 

EDIT 2: Ne... opet je sporo... dok mi otvori nesh treba mi do 10 sekundi waitinga, onda odjednom pljune cijeli sadrzaj...

Domagoj sri 9.6.2010 08:53

Zvučat će neobično, no malo je sporiji jer upravo radim na tome da bude brži :-)
Kod updateanja foruma se stvari malo uspore iz raznoraznih razloga, no i to je bolje nego nego da shutdownamo site u maintance mod, kao što to rade mnogi drugi siteovi (btw nikad mi to nije bilo jasno).

Još minutu-dvije pa će sve biti po starom, odnosno još brže nego prije...

Domagoj sri 9.6.2010 09:03
tnakir kaže...

Mislim da bi ubuduce mogli stavljati sluzbene obavijesti kada krenete ma maintenance da vas ne pilamo sa ovakvim topicima... Npr da bude u obliku sticky-a na zadnjim temama ili nesto?

Mislim da to ipak nema smisla, jer se maintance radi svako malo i u 99,9% slučajeva nitko niti ne skuži da je napravljen, a kamoli da otvara temu. Tek rijetko se poklopi da bude baš znatno sporije, a to je teško predvidjeti jer ovisi o vanjskim faktorima.

tnakir sri 9.6.2010 09:06

Ok, ako se ovakve situacije ne mogu predvidjeti onda ok.

 

Ali ako maintenence zahtjeva recyclanje app poola non stop ili iis-a, ako to rezultira ovakim radom foruma onda svakako mislim da bi bilo dobro obavijestiti ljude da znaju u cemu je problem.

Mirko935 sri 9.6.2010 09:46
Šef kaže...
Meni sve ide normalno, ali što se desilo zvijezdicama? Npr. Mitch je jučer imao 5 punih, a sad nije niti na prve 2 strane najautora...

Stvarno. Gledam i svi imaju manje zvjezdica nego jučer. To treba tako biti ili je greška?

Domagoj sri 9.6.2010 09:52

Opet vi o zvjezdicama, i to još offtopično... :-(

 

Zvjezdice se rekalkuliraju svako malo, ovise o brojnim faktorima koji se mijenjaju iz sata u sat, te ovise i o aktivnostima drugih korisnika (jer su relativne, a ne apsolutne vrijednosti).

 

Neki su pak korisnici (čitaj Mitch) izgubili zvjezdice jer su uočene nedozvoljene radnje od strane nekih trećih korisnika koji su im štancali "hvala" pa su te stvari poništene.

goodye sri 9.6.2010 09:53
Mirko935 kaže...
Šef kaže...
Meni sve ide normalno, ali što se desilo zvijezdicama? Npr. Mitch je jučer imao 5 punih, a sad nije niti na prve 2 strane najautora...

Stvarno. Gledam i svi imaju manje zvjezdica nego jučer. To treba tako biti ili je greška?

Tako treba biti. Forum automatski racuna zvjezdice, a do smanjenja, po mom misljenju, je doslo zbog sve veceg broja clanova.

Mirko935 sri 9.6.2010 09:54
Domagoj kaže...

Opet vi o zvjezdicama, i to još offtopično... :-(

 

Zvjezdice se rekalkuliraju svako malo, ovise o brojnim faktorima koji se mijenjaju iz sata u sat, te ovise i o aktivnostima drugih korisnika (jer su relativne, a ne apsolutne vrijednosti).

 

Neki su pak korisnici (čitaj Mitch) izgubili zvjezdice jer su uočene nedozvoljene radnje od strane nekih trećih korisnika koji su im štancali "hvala" pa su te stvari poništene.

Ok, sorry za offtopic, samo pitam jer vidim da se mnogima smanjio broj zvjezdica, a neću valjda zbog takve stvari otvarati temu.

Batista sri 9.6.2010 10:13
Domagoj kaže...

Zvučat će neobično, no malo je sporiji jer upravo radim na tome da bude brži :-)
Kod updateanja foruma se stvari malo uspore iz raznoraznih razloga, no i to je bolje nego nego da shutdownamo site u maintance mod, kao što to rade mnogi drugi siteovi (btw nikad mi to nije bilo jasno).

Još minutu-dvije pa će sve biti po starom, odnosno još brže nego prije...

Jel se bude ubrzalo ucitavanje PP-a ?

 

Bome, cijelu zvjezdicu izgubil... xDD Onak kaj cu sad...? Smijeh

Bugofil sri 9.6.2010 10:13
Domagoj kaže...

Opet vi o zvjezdicama, i to još offtopično... :-(

 

Zvjezdice se rekalkuliraju svako malo, ovise o brojnim faktorima koji se mijenjaju iz sata u sat, te ovise i o aktivnostima drugih korisnika (jer su relativne, a ne apsolutne vrijednosti).

 

Neki su pak korisnici (čitaj Mitch) izgubili zvjezdice jer su uočene nedozvoljene radnje od strane nekih trećih korisnika koji su im štancali "hvala" pa su te stvari poništene.

i tvoja je dobra !!!!!

 

zvjezdice su masovno nestale kod 90% forumaša i to VI ne radite na taj način nego ste nešto zbrljali kod nadogradnje matrice, pa sad ni ne znate kome su oduzete a kome nisu.

Domagoj sri 9.6.2010 10:36

Sa zvjezdicama je sve u najboljem redu. Jutros je bila rekalkulacija (kao uostalom i svaku noć), no kao što sam već rekao, s obzirom da smo detektirali neke nepravilnosti u nabijanju hvala, one su poništene, pa je rekalkulacija bila "jača" nego inače.

 

Molim lijepo da zaključimo raspravu o zvjezdicama jer je bespotrebna i prežvakana sto puta. Formula je ista za sve.