jurluk pet 20.2.2009 21:06

dođem ja sad na forum i vidim da mi se aktivnost procesora poveća na 60%. pa gledam šta je!? rade samo msn, on line brojač, bitmeter, firefox, rocketdock, foobar i još par programčića a aktivnost proca na 60 % (to vidim preko informer widgeta). otvorim process explorer i vidim da firefox prži na 50-60%. pa mi nije jasno zašto? mislim možda je neka gamad... skeniram sa avirom sve procese i sve u redu. mislim možda je nešto sa firefoxom je je verzija 3.05, pa instaliram 3.06 i opet isto. dođem na forum kad ono aktivnoct cpu-a skoči na 60%. ja minimiziram firefox i aktivnost pane na 2-3%, ja maksimiziram firefox, ono opet skoči na 60%. pa gledam i ništa mi nije jasno... odem ja na neku drugu temu, aktivnost proca pane, odem na drugu aktivnost se poveća. pa gledam što je zajedničko tim stranicama. gledam ja, gledam i skužim da te teme imaju isti banner. konkretno radi se o banneru o mreži na kojem piše open source virtualizacija. aktivnost proca skoči samo kad se vidi taj banner, a kad je firefox minimiziran ili je stranica skrolana da se taj baner ne vidi, onda je sve ok.

 

isti problem je i u chromu i u internet exploreru. samo što u chromu cijelo vrijeme muči proc, bez obzira jeli prozor minimiziran ili je stranica skrolana. a kod internet explorera je isto kao i kod firefoxa.

 

sad mene zanima u čemu je tajna tog bannera. svi ostali su ok, jedino mi taj banner muči procesor više neg neka igra.

 

jurluk pet 20.2.2009 21:42

jel se može kako isključit prikazivanje bannera jer me to ubija. uspori mi komp totalno

 

edit: rješio sam to tako da sam disejblo plugin za flash

 

ma meni je prije bilo bolje dok nije bilo tih bannera

nixass ned 22.2.2009 17:45
jurluk kaže...

jel se može kako isključit prikazivanje bannera jer me to ubija. uspori mi komp totalno

 

edit: rješio sam to tako da sam disejblo plugin za flash

 

ma meni je prije bilo bolje dok nije bilo tih bannera

 adblock plus.
s njim mičem reklame, bilo flash bilo obične slike.
ako nemreš na "standardan" način maknut reklamu, lako je nađeš u source-u stranice..
i stvarno je lijepo vidjet stranice bez te napasti
jurluk pon 23.2.2009 19:50
Domagoj kaže...

Bilo je problema s jednim bannerom, sad je to riješeno pa će opet biti sve u redu.

 evo sad sam došao online i vidim da više nema problema. znači rječeno je. a hvala bogu, to me je ubijalo...