Sum_of_all_fears sri 1.12.2010 21:44

I ove godine svi imaju priliku sudjelovati u prigodnom uređivanju BUG Foruma. Opet radimo header!

 

Pravila su ista kao i lani - svi mogu sudjelovati i nema spama "ova valja, ova ne" (za to služe prstići).

 

Header mora sadržavati logo Bug foruma (jednostavno kopirajte postojeći) a ostatak uredite po želji. Pogledajte staru temu za reference.

 

Tehnički detalji - header je visine 119pix pa se držite toga. Širina je repeat po x osi pa vodite računa o tome. Moj prijedlog je da desni dio napravite statični (nek taj dio sadržava logo) a ostatak napravite tako da se može ponavljati ovisi kolko je širina prozora. Ponavljam, pogledajte staru temu i rješenje Smooth Operatora koji je to elegantno izveo. Također, ne zaboravite na prostor za reklamu u sredini headera. Header može biti i animirani (gif).

 

EDIT:

 

Par bitnih stvari koje možda nekome promaknu!

 

Nekoliko tehničkih naputaka oko izrade Božićnog zaglavlja za forum:


- pozicija logotipa mora ostati ista


- ukupna veličina headera mora ostati ista


- pozadina headera se dinamički razvlači po cijeloj širini stranice; to znači da morate napraviti ili pozadinu koja se horizontalno ponavlja, ili neku koja stane u širinu 950px, a izvan nje se "utapa" u standardni background


- desno od logotipa dolazi banner veličine 728x90 (nema ga uvijek, no treba ga imati na umu)

 

Ovo se nalazi u starom topicu ali nije loše ponoviti. Na ovom linku vam stoje pozadina i logo na download. 

 

Rok za dovršetak rada je 20.12.2010.

 

Header će izabrati Miro i Domagoj ali neka vas to ne sprječava da odlične radove nagradite thumbs upovima i tako predložite najbolji po izboru forumaša.

 

Header će biti postavljen na Badnjak (tad se kiti bor, jel tako {#}?)

 

Želim svima puno sreće (i inspiracije)!

lzgr sri 1.12.2010 23:01
Sum_of_all_fears kaže...

GIFovi ne rade a i ništa od flasha. Tako je barem lani bilo. Ako su uvjeti ove godine drugačiji, molio bih Domagoja da javi pa da napišem u prvi post.

 

Zasad, ništ od animacije. Držite se statike.

Kako nije?

Jedan je bio animiran!

Smooth Operator čet 2.12.2010 07:49

Ja sam ove godine malo u stisci s vremenom, posla preko glave, ali se nadam inspriaciji za vikend.

 

Također bi podsjetio zainteresirane, da središnji dio je dio za reklame i da u tom dijelu ne postavljaju ništa što utječe na cjelokupnu sliku, i da ljudi koriste različite rezolucije.

 

Dakle, fokusirajte se na lijevi dio (logo), središnji, tek toliko da ima nešto(pahuljice...), i krajni desni. Npr. Jozina 2. slika je jako lijepa, ali nažalost i neupotrebljiva.

lzgr čet 2.12.2010 19:18
APazinjan kaže...
lzgr kaže...

Evo jedan moj uradak:

  Naravno imam ja još projekata u photoshopu koji nisu završeni... Postam sve kad završim! {#}

Dobro je, samo se ONLINE baš ne vidi...

Znam,pokušavam riješiti problem