vjeko sri 29.10.2008 14:10

Pretpostavimo da ima neka tema i na tu temu nekih 10 komentara. Od tih 10 komentara 4 su bezvezna koja nemaju nikakve veze sa temom. I onda samo klikneš na "minus" i nakon određenog broja klika na "minus" komentar se skriva. Slično kao "digg.com". Sugestija...

cro_denis sri 29.10.2008 14:24

Vrlo dobra zamisao imas od mene  + Smijeh .Bilo bi dobro da se to napravi i nepotrebnih tema ili prepucavanja bi nestalo odnosno s tim minusima bi se maklo ali samo da nebi krenulo krivim putem da se nebi neka osoba nasla i pocela svima stiskati minuse s time nebi nista postigli.

Domagoj sri 29.10.2008 15:13

Izvrsna je ideja, i sami razmišljamo o tome već neko vrijeme, no problem je kako bi to izgledalo u praksi, nije baš tako jednostavno kao što se čini. Dva su osnovna problema - prvo, ljudima se tako nešto ne da, jedva i poruke da prijavljuju; a drugo, pitanje je bi li bilo zlouporabe, kao što je već netko napomenuo.

 

Hvala na sugestiji...

vjeko sri 29.10.2008 15:27

Meni se isto ne prijavljuju poruke, ali ovo mi se čini puno jednostavnije. Stvar je u jednom kliku.

Pratim Engadget i Digg i tamo ovo sasvim uredno funkcionira. Možda da napravite testni dio foruma za testiranje ovakvih stvari.

pajic3 sri 29.10.2008 17:24

Imam jedan prijedlog. Na forumu poslovni.hr imaju ljepo riješen problem. Može se u postocima izraziti kolko je koji odgovor pametan i ima ocjenu moderatora ako je želi dati. i isto bi bilo ljepo ako bimo na dnu mogli odmah napisat komentar i poslati ga , ako imamo nešto na brzinu reć.

 

Šta vi mislite o tome?

 

Evo stavio sam sliku kao primjer.

Veliki Brat sri 29.10.2008 18:05
Domagoj kaže...

Izvrsna je ideja, i sami razmišljamo o tome već neko vrijeme, no problem je kako bi to izgledalo u praksi, nije baš tako jednostavno kao što se čini. Dva su osnovna problema - prvo, ljudima se tako nešto ne da, jedva i poruke da prijavljuju; a drugo, pitanje je bi li bilo zlouporabe, kao što je već netko napomenuo.

 

Hvala na sugestiji...

vjeko kaže...

Meni se isto ne prijavljuju poruke, ali ovo mi se čini puno jednostavnije. Stvar je u jednom kliku.

Pratim Engadget i Digg i tamo ovo sasvim uredno funkcionira. Možda da napravite testni dio foruma za testiranje ovakvih stvari.

Tako je, puno je jednostavnije samo stisnuti minus, bez da imaš osjećaj da si s nekim komunicirao. Stvar je brza, direktna, jednostavna i elegantna, čini mi se kao dobra ideja.

A što se tiče zloupotrebe... Prije bi rekao da bi se jasno istaknulo kakav je forum, tj. profil ljudi koji ga posjećuju, obzirom da se ideja svodi na glasanje većine.

EDIT: Osim toga, broj pluseva i minuseva bi se mogao upotrijebiti i u obrnutom smjeru - mogli bi konačno dobiti kakvu-takvu ocjenu tko daje kvalitetne odgovore, a tko... Ne. =)
reservoir dog sri 29.10.2008 18:20

Koliko god autor imao pametni post i ideje, ima drugih autora koji će kliknuti minus čisto zato jer se ne slažu. Sa time možeš zaboraviti na objektivne +/- ocjenjivanje. Također, kad bi to samo moderatori mogli raditi to bi sve prešlo u kaos nakon 10 dana i to samo zbog autora koji su dobili minuse("Zašto sam dobio minus? Zašto je on dobio plus a ja ne?" itd.).

Darth Punisher sri 29.10.2008 19:39

Ja ne kuzim cemu ce vam to....

Uvijek ce bit spama i onih koji misle da moraju na forumu imat što vec broj postova i da forum sluzi sa nabijanje postova. Dok se neki osjecaju duznim da ostave svoj post u skoro svakoj temi.

Isto tako i ovaj sistem sa davanjem reputacije je bzvz jer uvijek ce bit oni koji ce te gnjavit preko PM ajde daj mi + ili ne znam glas itd...

Jednostavno nekima je vazno imat što vec broj postova i dobivat "plusice" iz meni nerazumljivih i neutvrđenih razloga.

 

Rađe sredite sva pravila kako treba, postrozite kriterij i nemojte se bojat pokazat autoritet. Po mogucnosti uvedite i neki IQ test prilikom registracije :D i za sve sadašnje korisnike, a koji ne prođu ban Belji se

Prije cete se tako riješti nepozeljenih korisnika nego ignoriranjem, i to na nacin da mu sakrijete poruku. Takvima nije problem napisat novi bespotreban spam Namigiva

benko sri 29.10.2008 21:14
niki kaže...

A zašto ne bi imali nešto poput "reputacije" samog korisnika?

I samo možeš dati samo jedan plus jednom u npr. 1 danu, a recimo kartoni daju minuse...

 

 e odlican ideja reputacija ali ne da bude ogranicenje na 1rep po danu vec 1rep po  postu znaci isti korisnik nemoze dat 2rep na isti odgovor.
i onda imena ne dobivamo vise po broju poruka nego po broju reputacija ;)
manje spama vise tocnih i kvalitetnijih odgovora :)
itf4n sub 8.11.2008 20:13

unknown kaže...
Možda bi to samo mogli moderatori raditI?
Misliš oba? :D

Ont, dobra ideja, mogli bi sprječit zloupotrebu tako da stavite samo +.
- ionako nema nekog smisla, osim u slučajevima kad treba prijaviti post, za što već postoji funkcija.

Paolo2612 sub 8.11.2008 20:34
vjeko kaže...

Pretpostavimo da ima neka tema i na tu temu nekih 10 komentara. Od tih 10 komentara 4 su bezvezna koja nemaju nikakve veze sa temom. I onda samo klikneš na "minus" i nakon određenog broja klika na "minus" komentar se skriva. Slično kao "digg.com". Sugestija...

 Meni je osobno ovaj prijedlog potpuno glup.
Evo par razloga:
1. Ono što je tebi bezvezno, nekome je koristan savjet. (flejmanje naravno treba brisat - ali ima odličnih postova koji su slučajno (ili namjerno) skrenuli u offtopic, ali to im ne umanjuje korisnost i vrijednost)
2. Neki jednostavno (npr. ja) želim vidjet sve postove ma kakvi oni bili
3. I već prije navedeno - neki bi se uvrijedili pa srali i spamali kako sam ja dobio to.

ivaninho sub 8.11.2008 20:52

Neće to funkcionirati iako izvrsna zamisao. Doći će neki ljudi, logirati se na deset sekundi, svima podjeliti minuse i otići i onda će uživati u nekakvom prividnom osjećaju vlastite nadmoći. Isto tako netko može vrijeđati i pisati gluposti, pa da se nađu neki ljudi koji ćemu davati pluseve jer im je to svojevrsna zabava i pokazuju neki svoj inat. Jednom rječju nemoguće

coder_ sub 8.11.2008 22:23

Ideja je dobra, ali mislim da ova opcija ocjenjivanja treba biti dostupna samo onome koji je postavio temu. Jer onaj koji ima neko pitanje treba sam odlučiti dal mu je nečiji post pomogao ili ne.

 

 

markoal sub 8.11.2008 22:39

I mogli bi uvest da samo oni koji imaju vise od XXX postova mogu glasat(X- neki broj), jer da se nebi neki bezveze registrirali i glasali i sl.,
i mozete dodat nesto kao ovo: Ovaj post je pomogao 10%, a ako je 0% nek nista nepise. to je samo primjer, napisite nesto bolje.

Sused sub 8.11.2008 22:58

Ma pustite se vi politike. To +/- je dobra ideja ali ne bu to zaživilo.  Zar je bitno što piše na forumu? Reputaciju si sam gradiš u očima pravih forumaša. A spammere pustite. Zar vam je bitno kakvu reputaciju imate kod njih?

coder_ sub 8.11.2008 22:59
markoal kaže...

I mogli bi uvest da samo oni koji imaju vise od XXX postova mogu glasat(X- neki broj), jer da se nebi neki bezveze registrirali i glasali i sl.,
i mozete dodat nesto kao ovo: Ovaj post je pomogao 10%, a ako je 0% nek nista nepise. to je samo primjer, napisite nesto bolje.

 A nebi pomoglo ni to da je potreban određeni broj postova za glasanje pošto ima brdo spamera kojiimaju 200, 300 postova. Tak da to baš i nema smisla.
ProG pon 10.11.2008 16:24
vjeko kaže...

Pretpostavimo da ima neka tema i na tu temu nekih 10 komentara. Od tih 10 komentara 4 su bezvezna koja nemaju nikakve veze sa temom. I onda samo klikneš na "minus" i nakon određenog broja klika na "minus" komentar se skriva. Slično kao "digg.com". Sugestija...

 Ideja na prvi pogled nije loša ali pogledaj neki bi ljudi namjerno klikali na minus a dobar post i tako bi nestajali dobri postovi prema tome nebi licilo ni nasto da se to uvede...
Pozdrav
itf4n pon 10.11.2008 16:29
ProG kaže...
vjeko kaže...

Pretpostavimo da ima neka tema i na tu temu nekih 10 komentara. Od tih 10 komentara 4 su bezvezna koja nemaju nikakve veze sa temom. I onda samo klikneš na "minus" i nakon određenog broja klika na "minus" komentar se skriva. Slično kao "digg.com". Sugestija...

 Ideja na prvi pogled nije loša ali pogledaj neki bi ljudi namjerno klikali na minus a dobar post i tako bi nestajali dobri postovi prema tome nebi licilo ni nasto da se to uvede...
Pozdrav
 Da, ovo bi bilo posebno dobro u temama tipa Xbox vs PS :)
Danny_HR uto 17.2.2009 08:51
Domagoj kaže...

Izvrsna je ideja, i sami razmišljamo o tome već neko vrijeme, no problem je kako bi to izgledalo u praksi, nije baš tako jednostavno kao što se čini. Dva su osnovna problema - prvo, ljudima se tako nešto ne da, jedva i poruke da prijavljuju; a drugo, pitanje je bi li bilo zlouporabe, kao što je već netko napomenuo.

 

Hvala na sugestiji...

Sudjelovao sam za vrijeme jednog beta testiranja na forumu koji je imao tu opciju, isto tako je došlo do zlouporabe. Međutim, admini su uveli sankcije za takve korisnike, tako da je svatko tko je bespotrebno označavao postove plusom ili minusom dobio zabranu korištenja te funkcije a u krajnjem slučaju i ban.

Mislim da je to izvedivo, doduše ne znam koliko vremena ili posla iziskuje. Uz ispravnu kontrolu i objašnjenje da će se zloupotreba sankcionirati mislim da bi funkcioniralo odlično.

A što se tiče toga jel se ljudima da, znam da se meni da. Rađe stisnem minusić nego svaki puta kada čitam temu vidim komentare tipa 'potpisujem' i sl.
fromcelltohell uto 17.2.2009 09:08

Ideja je čist OK. Kod frenda na forumu je bila ta opcija,+/- za karmu. Postojalo je ograničenje,1 klick na svakog korisnika dnevno.

 

Znači,nije postojala mogućnost mahnitog pumpanja nečije karme od ostalih usera,osim ako nisu baš svi  tom useru stiskali +/-.

 

U praksi,stvar je izgledala ponešto drugačije....kako nas je bilo malo na forumu,iz za*ebancije smo frend i ja svaki dan jedan drugome

stiskali +(kad smo jedino on i ja dolazili tamo svakodnevno LoL)....no,taj forum je i tak propao pa to nije niti bitnoSmijeh