GNU+Linux sub 4.6.2016 20:44
SuperBoy kaže...

1. Ako upadnem ove godine na informatiku gdje ću onda ići na predavanja?

2. (malo off topic) Na državnoj ima dosta pseudojezika, pa me zanima je li bitno koja se slova koriste u zadacima (a ostalo sam skontao) ?

 Većina predavanja koja su zajednička svim smjerovima su na FSB-u jug. Tako da prve godine ti većina predavanja budu na FSB-u. Kasnije ćeš biti malo na Vrbiku, malo na FSB-u i malo u Konavoskoj. FSB i Vrbik su doduše 2 minute šetnje jedan od drugoga.

ces'tlavie pon 6.6.2016 22:22

Pozdrav! Zanima me koliko je važno predznanje? Obrađiva li se gradivo od samog početka ili je potrebno jako predznanje da bi se sve pohvatalo?

Dolazim iz gimnazije u kojoj ima samo jedna godina informatike, pa imam jako malo znanja. O programiranju, naprimjer, najminimalnije. Ali stvarno me zanima matematika, informatika i računarstvo. Ima li svrhe upisivati? Hvala

Ante pon 18.7.2016 19:49
4N1C kaže...

daj me nemoj,pa jel ima neki tramvaj?

 S glavnog si pjesice na vrbiku za ~20 minuta i stvarno ne znam nikog ko ide tramvajem osim za zajebanciju. Recimo kolega je isao tramvajem od FER-a do SC-a samo u inat iako je isti bio 5 minuta pjesice od te iste stanice, no on se vozio po vukovarskoj i skroz okolo eto zato jer je onda 2 minute od te stanice udaljen SC....

U pothodnik kroz importanu prema autobusnom. Na izlazu iz pothodnika prati nogostup desno do parka, zatim kroz park do vukovarske pa po njoj do FER-a. Tamo preko semafora, nogostupom pokraj puckog ucilista i samo pici do kraja kroz jos jedan semafor pokraj starog FSB-a, pokraj filozofskog sve do nekakvih birtija ispred novog FSB-a(FSB-jug). Prije birtija su ti stepenice i put za invalide koji zaobilazi iste stepenice i desno ti je prolaz/staza koja vodi prema velkoj crnoj zgradi. Ispred zgrade je teglama ogradjeno parkiraliste. Provuces se pokraj tegli i eto te na TVZ-u. TVZ je u prizemlju i na 1. katu(srednji ulaz u zgradu i jedan krug po stepenicama).

 

Dok ti dodjes s tramvajem vec zavrse upisi XD.

Alfa1234 pon 18.7.2016 20:41
el pistlero123 kaže...
4N1C kaže...

daj me nemoj,pa jel ima neki tramvaj?

I. upisni rok je od 20. srpnja do 22. srpnja 2016. od 9 do 12 sati.

http://www2.tvz.hr/wp-content/uploads/downloads/2016/06/toc.-5.6.2-Natjecaj_Strucni_Redovni_2016_17_v1.pdf tu ti pise sta trebas sve imat za sobom

 mozes s 4 do uciteljskog pa onda pjeske 5min; kaj se dođe bilo kad il je po nekom rasporedu

 Da, svako ima svoji datum i vrijeme kad da se ode upisat.  Tipicno bude objavljen taj raspored dan nakon rezultata.

kopler čet 21.7.2016 14:18

Nitko se ne javlja na na tvz-u pa cu vas zagnjavit. :P

 

Kod upisa izvanrednog studija se placa upisnina 250 kn, jel treba uplatiti i troškove razredbenog postupka? Ne sjecam se da je bio neki ispit prijemni ili slicno? Osim za građevinu naravno... I jel se to mora platit preko banke ili se može njima direkt na upisu keš dat?

"TROŠKOVI RAZREDBENOG POSTUPKA: 250 kn TROŠKOVI UPISA: 250 kn."

 

I uvalili su još ovaj link za prijavu, bez objašnjenja gdje šta zašto kako...

http://izvanredni.tvz.hr/

Pretpostavljam da je to prijava za account na njihovim stranicama? Jel se to treba prijavit prije ili nakon upisa?

I još su naveli racunarstvo_izvanredni_prijava@tvz.hr kao mail na koji se prijavljuje smjer kolko sam skužio? No to vrijedi samo za informatiku? Ili i računalci moraju odma odabrat smjer?

 

Svaka pomoc je dobro došla. :)

 

 

4N1C sub 30.7.2016 11:05

evo uspjesno sam upiso informaticki dizajn,sad me zanima posto sam putnik(vlak) gdje mogu dobit nekakvu potvrdu da sam student da mi grad moze subvencionirat dio mjesecne karte,isto tako i za zdravstveno osiguranje,rad preko studentskog i iksicu

VedranMik sub 30.7.2016 17:37
PzKpfw kaže...

@4N1C

 

U referadi, odnosno studentskoj službi. A, i možeš vjerojatno preko onog e-Građani, ako imaš AAIEdu...

Sretno sa studiranjem!

 

 Može se samo što još nisam aktivno upisan u tekućoj akademskoj godini, hm
Nego da, vidim da se može dobiti valjda na email ili šalju na adresu u fizičkom obliku, moram to rješiti prvenstveno radi zdravstvenog, hvala na savjetu! 

VedranMik uto 20.9.2016 21:47

Pitanje, na upisima mi je rečeno da će tokom 9mj biti podjela elektroničkog indexa ili kako god se to zove, te da će datum i vrijeme biti objavljeni na stranici TVZa, možda sam ja krivo shvatio nešto, al' šta je s tim jer ja ništa nisam vidio na stranici TVZa? 

baso533 uto 20.9.2016 22:11
VedranMik kaže...

Pitanje, na upisima mi je rečeno da će tokom 9mj biti podjela elektroničkog indexa ili kako god se to zove, te da će datum i vrijeme biti objavljeni na stranici TVZa, možda sam ja krivo shvatio nešto, al' šta je s tim jer ja ništa nisam vidio na stranici TVZa? 

 Ja sam danas pitao za X-icu (ona ti zapravo sluzi kao e indeks) da li si je mozemo podic pa su mi rekli da dobivamo studentska prava od 1.10. tako da mi nista ne znaci ako si ju i podignem prije. Tako da si valjda mozes sad podic ako ti treba nekakva potvrda da si student ali u menzu i takve stvari jos ne mozes.

VedranMik uto 20.9.2016 22:13
baso533 kaže...
VedranMik kaže...

Pitanje, na upisima mi je rečeno da će tokom 9mj biti podjela elektroničkog indexa ili kako god se to zove, te da će datum i vrijeme biti objavljeni na stranici TVZa, možda sam ja krivo shvatio nešto, al' šta je s tim jer ja ništa nisam vidio na stranici TVZa? 

 Ja sam danas pitao za X-icu (ona ti zapravo sluzi kao e indeks) da li si je mozemo podic pa su mi rekli da dobivamo studentska prava od 1.10. tako da mi nista ne znaci ako si ju i podignem prije. Tako da si valjda mozes sad podic ako ti treba nekakva potvrda da si student ali u menzu i takve stvari jos ne mozes.

 A selim se u ZG 25.9. tako da to tek tad ne mogu ništa, a taj tjedan sam si zacrtao da rješim sve što mogu, zdravstveno, promjena mjesta boravka, itd. Hvala na odgovoru!

detekreten uto 27.9.2016 16:26

Pitanje u vezi prebacivanja sa informatike na računarstvo nakon 1. godine - znam da je potrebno 60 ECTS bodova (defacto riješena cijela 1. godina) + zahtjev, ali zanima me ako se netko prebacivao, koji ste smjer bili na informatici, koliko vam je ECTS-a priznato na računarstvu i koliko ste razlike (i što) morali polagati?

sackboy čet 29.9.2016 15:32

Upiso sam prvi put TVZ informatiku (brucoš), i sad je došla neka obavjest da se moli studente da se upišu preko studomata što prije? Jel zna netko dal se to odnosi i na mene il se to tiče nekog drugog? Općenito baš ne kužim ove obavjesti i to, bar ne kak da znam koje se mene tiču, a nije baš i da sam studomat pohvato skroz

maxy440 čet 29.9.2016 16:17

sackboy

Ako si se upisao onda si dobio upisni list sa predmetima koje si upisao (30 ects-a), a to mozes provjeriti na studomatu kada se ulogiras ides na > podaci o studentu > status predmeta

Obavijesti koje vjerovatno citas na mojtvz se odnose za starije studente, tj. studente koji upisuju viši semestar, tako ćeš i ti morati na zimu upisivati predmete drugog semestra.

 

vaše ime pon 9.1.2017 05:47

Tradicija na TVZ dugotrajna je, starija od dana osnutka TVZ, nasljeđe je visokih koje su ujedinjenjem formirale TVZ. Prošlost je i razdoblje međusobnih usklađivanja iz kojih je nastala zajednička politika i praksa kvalitete TVZ. Novost je, što se ovom prigodom, politika TVZ po prvi puta formalno predstavlja javnosti, internoj i općoj, istoimenim dokumentom „Politika kvalitete TVZ.

randomacc sub 21.1.2017 17:59

Bok!

Evo, vrijeme je za odabir faksa i nisam sigurna što bi bilo bolje. TVZ me privukao zbog praktičnosti (nisam baš nešto zaljubljena u teoriju). Development mi je zanimljiv (imam iskustva s frontend devom ali ne i sa backend), također je zanimljiva multimedija i par "ljudskih" predmeta ne šteti. Gledala sam predmete po studijima i još uvijek nisam sigurna što bi bilo bolje. Razliku između računarstva i informatike razumijem, ali mi je podjela informatike malo konfuzna, pa sam htjela vidjeti može li netko u kratkim crticama objasniti za što osobu pripreme ta tri smjera*.

 

*čitala sam prethodne teme ali još uvijek nemam opću sliku podjele