PaleRider čet 5.4.2018 14:21

Evo ja sam završio tehničku, prosjek ocjena 3, upisao FER i diplomirao rač.

VOLJA.

 

Doduše, možda nisam tipičan trojkaš, osnovnu sam završio sa 5.0, u srednjoj sam jednostavno odlučio ne učiti ono što me ne zanima, ne da nisam mogao.

Definitivno sam na FER došao nepripremljen pa je trebalo dosta učiti - kao što kolege rekoše, matematike.

 

No možda da kreneš već sada učiti i nešto drugo - elektroniku! :-)

 

Zezam se, ali u vrijeme prije bologne (da li i i sada? ne znam) kad položiš Elektroniku 1 i 2 mogao bi reći da si završio FER i nitko se ne bi ljutio :-)

ForumBetmen uto 4.9.2018 23:12

Pozdrav

Trenutno sam 3 raz opce gimnazije i mislim upisati FER, no kao sto cujem od prijatelja koji su vec na feru i evo i od ovog razgovora na forumu jako je bitna matematika sto meni ne ide bas bajno(neka dvojkica labava),fizika je oke no puno sam se posvetio programiranju u phythonu sto vidim da uopce mi nije potrebno jer se sve ionak ponovno uci(ali dobro dode) pa bih pitao da li bih se trebao ostaviti programiranja u trecem razredu i stisnuti sada matematiku i popraviti prosjek(jer su mi prosjeci oko 3.7 prve dvije godine i bojim se jel se s takvim prosjecima moze uopce upisati FER)?

 

 

 

ks95hr ned 9.9.2018 17:09

NE UPISUJ FER ako imaš 2 iz matematike u srednjoj. Ja sam svake godine u opcoj gimnaziji imao 5.0, napisao maturu oko 98% pa sam na FERu jedva prosao Matematiku 1 na zimskom roku. Istina da nisam skoro nista ucio, ali da je taj predmet moguce proci nekome tko u srednjoj ima 2 iz matematike, ja bih ga prosao iz prve uz 0 sekundi rada. Tako da ako nisi sposoban imati barem 4 iz matematike u srednjoj NE UPISUJ FER. Postoje i drugi faksevi za one koje zanima programiranje, a kakav ces programer postati vise ovisi o tebi nego o faksu.

 

Da se ostali buduci ferovci ne bi uplasili, faks je inace dosta lagan ako znate uciti, tj. razluciti korisno od beskorisnog, i ako se ne bojite ucenja.

2307marija čet 14.3.2019 17:00

Ovako, imam pitanje za ljude sa FERa ili za one koji znaju nesto vise o fakultetu.

Uglavnom, idem u matematicku gimnaziju 3.razred i imam zelju upisati FER.

Sto se tice predmeta stvarno volim matematiku i ide mi, iako sam u prvom razredu prosla sa 3 to je zato sto sam sve radila zadnji dan i tako, ali i u osnovnoj i sada imam 5 i zanima me. Uz to volim programiranje i informatiku, ide mi, ali je problem nastavnik koji ne zna predavati i boli ga.. kako ce tko proci.

A sto se tice fizike, nije mi najdrazi predmet ali u redu je, samo sto je opet stvar sa nastavnikom koji nema nimalo dobar nacin predavanja. Ne zna objasniti zadatke i testovi su katastrofa. 

Nije mi problem uciti ni vjezbat zadatke, sto vise, uzivam rjesavajuci zadatke i takve stvari i vise sam za to nego strebanje. Samo me sad strah u vezi mature iz fizike, iako znam za ljude iz moje skole koji su se isto tak patili i prosli su.

I molim vas da i netko kaze i da neke savjeteu vezi toga sto mislite  imam li ja mogucnosti upisati i zavrsiti to, jer stvarno me to zanima, a nemam bas nekoga za pitati sa iskustvom u vezi toga.

 

Jonja čet 14.3.2019 20:04

Naravno da imas mogucnost pa faks je napravljen za ljude, a ne za avengerse... Samo uci i radi na sebi i nemas se cega bojat. Kad upises FER rec ces si "Uh ovo je bilo lako" iako ces se usrat dok ne vidis svoje ime na listi. Kad ga jednom upises nakon sta padnes sve prve kolokvije ces se opametit i pocet ucit, u najgoru ruku ces past godinu i onda se opametit, al u svakom slucaju bit ces puno pametnija osoba na kraju i zavrsit to. Naravno do ovog scenarija vjerojatno neces ni doci ako budes ucila na vrijeme :).