mario.L_hr ned 1.7.2018 16:04

Vjerojatno bi se osjetila razlika kod jako velikih crteža s puno šrafura, puno teksta s ttf fontovima, s uključenim debljinama linija.

Mogao si mu instalirati i punu verziju jer LT ima dosta ograničenja koja su prava gnjavaži (lispovi su jedna od tih gnjavaži jer nisu podržani od Autodeska, postoje alati koji omogućavaju lispove ali ih treba dodatno kupiti). Ako mu je LT dovoljan onda je bolji izbor DraftSight ili NanoCAD. 

Femilano pon 19.11.2018 18:06

Pozdrav!

Trebao bih kotirati crtež u izometriji, a ACAD mi to ne dozvoljava, odnosno lupa kote kao da je 2d. Acad je nabavljen od Autodeska a ver 18. Da li postoji način za takvo kotiranje uopće?

Sorry na pitanju; skužio sam!

Zin8 sub 15.12.2018 18:39

Ekipa, trebam autocad za neka sitna crtanja/kotiranja, ništa zahtjevno.

Problem je da to moram odradit na laptopu sa i3 (1.8), 4gb rama, nvidia gtx 840m, pa me zanima jel ima neko iskustva s nekom od starijih verzija tipa 2013 ili možda nešto novije da bi moglo raditi?

SinCr0 sub 15.12.2018 19:04

Ako radiš u 2D možeš slobodno i najnoviju verziju instalirati, sve će normalno raditi i s normalnom brzinom. Obično samo treba malo duže sačekati dok se pali AutoCAD, ali mislim da to i nije toliko bitno...

Zin8 sub 15.12.2018 20:25
SinCr0 kaže...

Ako radiš u 2D možeš slobodno i najnoviju verziju instalirati, sve će normalno raditi i s normalnom brzinom. Obično samo treba malo duže sačekati dok se pali AutoCAD, ali mislim da to i nije toliko bitno...

Zahvaljujem!

Kažem, samo 2D i to neke jednostavnije geometrije, za potrebe faksa, a i HDD sam zamjenio SSD-om pa bi trebalo pomoć.

Jel znaš možda kak bi situacija trebala biti sa solidworksom? Nikakve simulacije i sl., opet neko 3D crtanje, par osnovnih funkcija?

mario.L_hr pon 17.12.2018 16:01
Zin8 kaže...

Zahvaljujem!

Kažem, samo 2D i to neke jednostavnije geometrije, za potrebe faksa, a i HDD sam zamjenio SSD-om pa bi trebalo pomoć.

Jel znaš možda kak bi situacija trebala biti sa solidworksom? Nikakve simulacije i sl., opet neko 3D crtanje, par osnovnih funkcija?

Za 2D ti je uređaj dovoljan. Čak novije verzije rade brže od starih.

Što se tiče 3D-a, tu je situacija puno lošija. Teško je generalno dati ocjenu ali pravilo ti je čima jači uređaj (po svim karakteristikama) to zadovoljniji korisnik. Što bi bio minimum ovisi od slučaja do slučaja (ja ne bi išao ispod i5, 8 GB RAM-a gornjim domo srednje klase grafičkih kartica te SSD kao obaveznu opremu).