angel of fire ned 5.7.2009 20:41

Pozdrav svima...

dakle, ovakvu ideju sam dobio...

posto me zanima autoCAD i pocetnik sam , zelim se sam uciti dok ne dodjemo do toga u skoli, zamislio sam ovu temu kao predtemu ..dakle, tu bi se javili oni koji su voljni razmotriti ideju da osnujemo jedan "klub" u kojem bi se raspravljalo o autoCAD-u, i odgovarali bi na pitanjima jedni drugima...itd...

dakle, tu se nek jave koji su kao prvo zainteresirani...pa cemo napraviti novu temu koaj ce bit cista za pitanja i odgovore...

znam da ima par arhitekata(tj. budućih) kao npr, mislav_01, pa ak imaju volje da nama pomognu ako su u mogućnosti, kad imaju vremena i uzmognu...a mozda ce i sve stat tu di je, kao i ona tema za pomoć korisnicima, al vrijedi pokusat..Smijeh

tommy2103 ned 5.7.2009 22:03

ok,ja sam učio AutoCAD 2 godine u srednjoj i znao sam dosta u njemu radit,sad je pitanje čega se tocno sjecam i sto znam.

Moje znanje nije sad bas neko strucno buduci da sam tek zavrsio srednju al probat cu pomoci.

Manzi ned 5.7.2009 22:19

Evo ja radim u školi i kod kuće u AutoCadu, u školi na 2006, a kući na 2009, trenutno mi ne radi kompjuter, pa kad kupin novi opet ću se aktivno počet igrat u njemu. Ako triba prvi ću pomoć :D

 

Edit:

Evo, ako šta triba za radit zidove i kuće, tu san :D

angel of fire ned 7.3.2010 15:48
Malo Crno kaže...

Ovako,imam pitanje,tek sam instalirao Autocad 2010 pa me zanima dali su već u njemu i svi ostali Autocad programi kao Autocad civil 2010 ili i njega moram posebno instalirati?

koliko ja znam, dakle, ne mora bit istina, u autoCAD-u imas samo "modove", znaci architectural, industrial(strojarstvo), kitchen, i jso neke, nemrem se sad sjetit...

ak taj civil spada pod te neke "modove" trebao bi biti, mada ne vjerujem ak je taj civil neki veci programk, najvjerojatnije ga prodaju posebno...:P

1.Lovac ned 7.3.2010 16:04

Ja znam dosta na autocad jer mi je to dio budućeg posla samo trenutno radimo to u školi a nemam kući program a ne mogu ga nikako skinit jer mi skida neke loše verzije ovog 2009 i 2010 i ne valjaju pa ako zna netko bilo koji za skinit da valja nek mi se javi na pp sa linkom za skidanje ;)

1.Lovac ned 7.3.2010 16:43

Ovako AutoCAD je jako dobar program za crtanje. Služi u raznorazne svrhe pogotovo za geodeziju, arhitekturu i slićne poslove. Jako je dobar i stvarno ima milijarde naredb i teško je sve znat koristit. Ja znam više-manje sve bitne stvari i s njima se koristim.

Ja ga ne mogu skinit s neta jer ne mogu nać dobru verziju pa ako netko zna gdje naći to šta valja nek mi se javi na privatnu poruku.

angel of fire uto 9.3.2010 08:32

no, da probijem led...Belji se

imam pitanje, za pocetak vrlo jednstavno..

kad nacrtam crtu, kak da nacrtam paralelu s njom na tocnoj udaljenosti, znaci, da ne moram crtat jos jednu malu da bi dobio tocnu udaljenost( kad radim s relativnim koordinatama)

 

trackmanijak sri 17.3.2010 14:45

ajde, da malo oživimo temu:
upiši offset, izaberi crtu, odredi udaljenost i klikni na koju stranu oćeš da ide

 

malo naprednije pitanje: prilikom renderiranja, automatski mi poveća izloženost (exposure) neosvjetljenih objekata. Imam uključeno sunce. Kako da maknem to automatsko izlaganje?

angel of fire sri 17.3.2010 23:22
trackmanijak kaže...

ajde, da malo oživimo temu:
upiši offset, izaberi crtu, odredi udaljenost i klikni na koju stranu oćeš da ide

 

malo naprednije pitanje: prilikom renderiranja, automatski mi poveća izloženost (exposure) neosvjetljenih objekata. Imam uključeno sunce. Kako da maknem to automatsko izlaganje?

hvala..:P

Renac_ck sri 22.9.2010 15:13

Allo bugovci!

Problem je sljedeci: U AutoCad-u 2010, otvaranjem bilo kojeg nacrta, kursor steka prilikom pomicanja lijevo desno ili gore dolje. Kao da mu je defaultni pomak 1cm (ne ide onak glatko prilikom pomicanja). AutoCAD je sa licencom.

 

Help?

Dr.Ninja sri 22.9.2010 16:16
Renac_ck kaže...

Allo bugovci!

Problem je sljedeci: U AutoCad-u 2010, otvaranjem bilo kojeg nacrta, kursor steka prilikom pomicanja lijevo desno ili gore dolje. Kao da mu je defaultni pomak 1cm (ne ide onak glatko prilikom pomicanja). AutoCAD je sa licencom.

 

Vidi u dnu prozora ako imas ukljucen GRID ili tako nesto. Probaj i desni klik na GRID pa eventualne postavke. Nemam AutoCAD pri ruci pa pricam napamet.

mario.L_hr sri 22.9.2010 17:34
angel of fire kaže...

Pozdrav svima...

dakle, ovakvu ideju sam dobio...

posto me zanima autoCAD i pocetnik sam , zelim se sam uciti dok ne dodjemo do toga u skoli, zamislio sam ovu temu kao predtemu ..dakle, tu bi se javili oni koji su voljni razmotriti ideju da osnujemo jedan "klub" u kojem bi se raspravljalo o autoCAD-u, i odgovarali bi na pitanjima jedni drugima...itd...

dakle, tu se nek jave koji su kao prvo zainteresirani...pa cemo napraviti novu temu koaj ce bit cista za pitanja i odgovore...

znam da ima par arhitekata(tj. budućih) kao npr, mislav_01, pa ak imaju volje da nama pomognu ako su u mogućnosti, kad imaju vremena i uzmognu...a mozda ce i sve stat tu di je, kao i ona tema za pomoć korisnicima, al vrijedi pokusat..Smijeh

Čuj za početak ti je dobro pogledad malo što ima na tu temu na Net-u. meni osobno najviše koristi AutoCAD Help, to ti je nabolje napisan Help u povijesti računalne tehnike (bez uvrede MHO), i AUGI. Dosta dugo se profesionalno koristim AutoCAD-om i ako sam na Forumu, rado ću pomoći. AutoCAD prvenstveno koristim kao alat za 2D crtanje. Glavna stvar kod AutoCAD-a ti nisu komande već filozofija crtanja i rada. Osnovna stvar za dobro korištenje je poznavanje izrade tehničkih crteža (to ti je abeceda) i čisto crtanje (tu mislim da imaš standardizirani pristup od početka do kraja).

Malo Crno kaže...

Ovako,imam pitanje,tek sam instalirao Autocad 2010 pa me zanima dali su već u njemu i svi ostali Autocad programi kao Autocad civil 2010 ili i njega moram posebno instalirati?

Što se tiče game proizvoda Autodeska AutoCAD i AutoCAD Civil su dvije različite distribucije. Civil je rađen na temelju AutoCAD-a uz dodavanje dodatnih modula. Shvati to kao alat specijalizirana za pojedinu struku. Praksa je ta da ukoliko želiš biti kompatibilan sa svima onda koristiš AutoCAD za sve ostale podvarijante može se desiti da druga strana ukoliko čita crtež i ima nižu verziju neće moći pročitati predmetni crtež. Cijelu gamu pogledaj ovdje.

 

Za sve kojima tereba AutoCAD isti se legalno može download-ati, kao trial verzija s punom opretivnošću od 30 dana.

 

Mislim također da se preko škola i fakulteta može nabaviti legalna student verzija po izuzetno povoljnim uvjetima.

xDinichx sub 13.11.2010 15:24

Malo refresham, ali šta ću :) Neznam da li ima tema kakva mada vjerujem da ćete mi i ovdje pomoći.

 

Naime pratim jedan web tutorial

i trenutno sam tu

 

http://www.infiniteskills.com/demos/movie-player.php?h=685&w=890&movie=http://iskills-media.s3.amazonaws.com/autocad2011beg-demo/0106.mp4

 

e sada čovjek fino učita ovaj quick run through file, ali ja neznam gdje se on nalazi na mojem PC-u. Neznam ni da li je to njihov file pa se odnekud može skinuti... ako netko zna puno bih bio zahvalan...

mario.L_hr sub 13.11.2010 21:34

Moram priznati da nisam vidio do sada ovaj file. Vjerojatno je to file od autora tutoriala.

 

AutoCAD instalira slijedeće directory-e:

Samples: "C:\Program Files\AutoCAD 2010\Sample"

Tutorial: "C:\Program Files\AutoCAD 2010\Tutorial"

dok je dio primjera kod Autodeska.

xxxxx ned 14.11.2010 16:43

Evo ljudi malo sam zahrđao pa da ovdje postavim pitanje.

Znači nakon instalacije sve sam namjestio kako mi odgovara, sada me zanima kako da maknem ovo zaokruženo dok pravim crte (ove kote i brojeve).