Huawei

Huawei P30/P30 Pro

thebatman pet 21.6.2019 18:04
ivanlotz kaže...
thebatman kaže...

Meni žao kolega iz samsung tema.

Meni zao vas sektasa s poluproizvodima 

 

Phonexpert kaže...

Jedva se riješio p30 pro nakon mj dana korištenja i prešao na s10+...Baterija je bolja na pro i night mode ali sve ostalo samsung je 3 koplja iznad.Sa pixela koji je vrhunski uređaj na p30 pro i sada samsung mogu reći bez suzdržavanja da je huawei android u pokušaju i ništa drugo bez da se netko uvrijedi...Nisam pobornik niti jedne marke ali ljudi budite realni i recite stanje kakvo je a to se odnosi samo na ove koji imaju uređaj a ne klinci sto sto citaju i gledaju videa na netu.Pišem u ovoj temi jer sam bivši korisnik p30 pro(hvala bogu) i da netko koga zanima da kupi zna realno iz prve ruke da nije sve tako bajno kako se piše u ovoj temi...Sad napadajte,necu odgovarati na provokacije a tko god napada zna o cemu pricam i tješi se kao ja prije jer nije baš da su jeftini a bogami ni prodajni.

 

Nit sam sektaš, nit fanboy. Mijenjam mobitele ko carape i to mi je u redu.

Nakon s8, s8+, s9+ i note9 dosta mi je samsunga. 

Exynos je inferioran svemu ostalom na tržištu i imaju radi njega užasan battery life.

Promode na kameri im posrami xiaomi od 2000kn.

Pozicija tipki i otiska prsta iz generacije u generaciju bez logike i prakse.

Otključavanje licem smijurija.

O s10+ i rupi na ekranu kao šaka u glavu ne bi ni komentirao.

Ultrawide kamera bez autofokusa = nema macro moda.

Portret mode inferioran konkurenciji.

 

Samsungu priznajem one ui, automatiku kamere, video snimanje, kvalitetu ekrana i zvučnike. 

Da na naše tržište dolazi sa SD chipsetom, možda bi ih i razmotrio ozbiljno.

 

zabranjeniples pet 21.6.2019 18:10
thebatman kaže...

 

Nit sam sektaš, nit fanboy. Mijenjam mobitele ko carape i to mi je u redu.

Nakon s8, s8+, s9+ i note9 dosta mi je samsunga. 

Exynos je inferioran svemu ostalom na tržištu i imaju radi njega užasan battery life.

Promode na kameri im posrami xiaomi od 2000kn.

Pozicija tipki i otiska prsta iz generacije u generaciju bez logike i prakse.

Otključavanje licem smijurija.

O s10+ i rupi na ekranu kao šaka u glavu ne bi ni komentirao.

Ultrawide kamera bez autofokusa = nema macro moda.

Portret mode inferioran konkurenciji.

 

Samsungu priznajem one ui, automatiku kamere, video snimanje, kvalitetu ekrana i zvučnike. 

Da na naše tržište dolazi sa SD chipsetom, možda bi ih i razmotrio ozbiljno.

 

O kameri neću puno, jer meni osobno ne nosi neku razliku na telefonu i praktički svaki flagship je i više nego dovoljan za moje potrebe.

 

Nego da se osvrnem na priznanja:

Vezano za UI, koliko god netko EMUI ne volio (''izgled'', iako imate i teme), meni osobno je on po ugodnosti rada odmah nakon Oxygena.

Stereo zvučnici su zaista fantastični na S10 i tu se nema šta konkretno zamjerit i svakako je miljama od onih na Huawei telefonima.

Display na Samsung flagship telefonima je već opjevana priča, ali ne može mi nitko reć da su ovi na Huawei flagship uređajima miljama daleko.

Za exynos se u potpunosti slažem, najveć razlog zašto ustvari izbjegavam kupovinu njihovih telefona, jer su tu definitivno otišli unatrag u odnosu na prošlost.

 

A za gospodina koji kaže da je Samsung po svemu ostalom miljama daleko, onda je valjda red da kaže konkretne stvari, a ne lupeta u prazno.

 

R36 pet 21.6.2019 18:16
ivanlotz kaže...
Phonexpert kaže...

Jedva se riješio p30 pro nakon mj dana korištenja i prešao na s10+...Baterija je bolja na pro i night mode ali sve ostalo samsung je 3 koplja iznad.Sa pixela koji je vrhunski uređaj na p30 pro i sada samsung mogu reći bez suzdržavanja da je huawei android u pokušaju i ništa drugo bez da se netko uvrijedi...Nisam pobornik niti jedne marke ali ljudi budite realni i recite stanje kakvo je a to se odnosi samo na ove koji imaju uređaj a ne klinci sto sto citaju i gledaju videa na netu.Pišem u ovoj temi jer sam bivši korisnik p30 pro(hvala bogu) i da netko koga zanima da kupi zna realno iz prve ruke da nije sve tako bajno kako se piše u ovoj temi...Sad napadajte,necu odgovarati na provokacije a tko god napada zna o cemu pricam i tješi se kao ja prije jer nije baš da su jeftini a bogami ni prodajni.

Gotovo je, stekao si dozivotne neprijatelje 

Kako se usudujes nesto napisati protiv huavejia u huavejievskoj temi??

 Znači napokon ste se grupirali i onda iza leđa. 

 

Malo vas pipnem ovog night moda i odam ide recenzija ovog forumasa  oko P30 Pro...

 

U svakom slučaju svaka čast na organizaciji obrane. 

thebatman pet 21.6.2019 18:18
ocean77 kaže...
Kolega Batman, njega smo vec imali na temi kamere u smartphonima...gubljenje vremena...ima dva nicka tu.

 

zabranjeniples kaže...
thebatman kaže...

 

Nit sam sektaš, nit fanboy. Mijenjam mobitele ko carape i to mi je u redu.

Nakon s8, s8+, s9+ i note9 dosta mi je samsunga. 

Exynos je inferioran svemu ostalom na tržištu i imaju radi njega užasan battery life.

Promode na kameri im posrami xiaomi od 2000kn.

Pozicija tipki i otiska prsta iz generacije u generaciju bez logike i prakse.

Otključavanje licem smijurija.

O s10+ i rupi na ekranu kao šaka u glavu ne bi ni komentirao.

Ultrawide kamera bez autofokusa = nema macro moda.

Portret mode inferioran konkurenciji.

 

Samsungu priznajem one ui, automatiku kamere, video snimanje, kvalitetu ekrana i zvučnike. 

Da na naše tržište dolazi sa SD chipsetom, možda bi ih i razmotrio ozbiljno.

 

O kameri neću puno, jer meni osobno ne nosi neku razliku na telefonu i praktički svaki flagship je i više nego dovoljan za moje potrebe.

 

Nego da se osvrnem na priznanja:

Vezano za UI, koliko god netko EMUI ne volio (''izgled'', iako imate i teme), meni osobno je on po ugodnosti rada odmah nakon Oxygena.

Stereo zvučnici su zaista fantastični na S10 i tu se nema šta konkretno zamjerit i svakako je miljama od onih na Huawei telefonima.

Display na Samsung flagship telefonima je već opjevana priča, ali ne može mi nitko reć da su ovi na Huawei flagship uređajima miljama daleko.

Za exynos se u potpunosti slažem, najveć razlog zašto ustvari izbjegavam kupovinu njihovih telefona, jer su tu definitivno otišli unatrag u odnosu na prošlost.

 

A za gospodina koji kaže da je Samsung po svemu ostalom miljama daleko, onda je valjda red da kaže konkretne stvari, a ne lupeta u prazno.

 

 

R36 kaže...
ocean77 kaže...
Decko se registrirao neki dan, kredibilitet nula bodova, ali dobro da nam je rekao kako stvari stoje. 😂

Ma to je osveta za moje komentiranje night moda na temi S10.

 

 

Ovo je lik pisa u temi sa kamerama

 

Kao bivši korisnik pixel 3xl a sadašnji vlasnik p30 pro mogu reći da je pixel daleko daleko ozbiljniji kamera mob od p30 pro u svim modovima koje nudi p30 pro.P30 pro je odlican mobitel u kompletu ali ruku na srce nema što tražiti kraj pixela 3 i 3xl,niti u istu recenicu bez da se netko uvrijedi...I sam koristim trenutno p30 pro ali kao sto st netko napisao treba huawei jos dosta toga nauciti o kamerama i tehnikama obrade.

 

A ove nebuloze o kameri pixel 3 vs p30 pro necu ni komentirat.

Bice neki samsung promotor :D

 

 

 

R36 pet 21.6.2019 18:26
thebatman kaže...
R36 kaže...
ocean77 kaže...
Decko se registrirao neki dan, kredibilitet nula bodova, ali dobro da nam je rekao kako stvari stoje. 😂

Ma to je osveta za moje komentiranje night moda na temi S10.

 

 

Ovo je lik pisa u temi sa kamerama

 

Kao bivši korisnik pixel 3xl a sadašnji vlasnik p30 pro mogu reći da je pixel daleko daleko ozbiljniji kamera mob od p30 pro u svim modovima koje nudi p30 pro.P30 pro je odlican mobitel u kompletu ali ruku na srce nema što tražiti kraj pixela 3 i 3xl,niti u istu recenicu bez da se netko uvrijedi...I sam koristim trenutno p30 pro ali kao sto st netko napisao treba huawei jos dosta toga nauciti o kamerama i tehnikama obrade.

 

A ove nebuloze o kameri pixel 3 vs p30 pro necu ni komentirat.

Bice neki samsung promotor :D

 

 

 

Ma kolega ja u prolazu vidio komentar jednog kolege oko night moda na S10... i samo iskomentiram da to nije pravi night mode.

 

Forumas se naljutio kad da sam mu spomenuo ne znam što... 

 

Promijenio sam pun k... mobitela kao i ti i za mene je pravi night mode na Pixelu i Huawei...- sve ostalo je loše varijacije na temu.

 

I evo sad se javlja ovaj gore kolega koji je prodao P30 Pro i kupio S10... - smiješno. 

 

 

 

 

ivanlotz pet 21.6.2019 18:28
R36 kaže...
ivanlotz kaže...
Phonexpert kaže...

Jedva se riješio p30 pro nakon mj dana korištenja i prešao na s10+...Baterija je bolja na pro i night mode ali sve ostalo samsung je 3 koplja iznad.Sa pixela koji je vrhunski uređaj na p30 pro i sada samsung mogu reći bez suzdržavanja da je huawei android u pokušaju i ništa drugo bez da se netko uvrijedi...Nisam pobornik niti jedne marke ali ljudi budite realni i recite stanje kakvo je a to se odnosi samo na ove koji imaju uređaj a ne klinci sto sto citaju i gledaju videa na netu.Pišem u ovoj temi jer sam bivši korisnik p30 pro(hvala bogu) i da netko koga zanima da kupi zna realno iz prve ruke da nije sve tako bajno kako se piše u ovoj temi...Sad napadajte,necu odgovarati na provokacije a tko god napada zna o cemu pricam i tješi se kao ja prije jer nije baš da su jeftini a bogami ni prodajni.

Gotovo je, stekao si dozivotne neprijatelje 

Kako se usudujes nesto napisati protiv huavejia u huavejievskoj temi??

 Znači napokon ste se grupirali i onda iza leđa. 

 

Malo vas pipnem ovog night moda i odam ide recenzija ovog forumasa  oko P30 Pro...

 

U svakom slučaju svaka čast na organizaciji obrane. 

Laskas si duso :*

Lijepo si zacepio kad je ponestalo argumenata (koji nikad zapravo nije ni bilo lol)

R36 pet 21.6.2019 18:32
ivanlotz kaže...
R36 kaže...
ivanlotz kaže...

Laskas si duso :*

Lijepo si zacepio kad je ponestalo argumenata (koji nikad zapravo nije ni bilo lol)

Kolega samo sam postovao odluku kolege koji je rekao da ne radimo usporedbe Huawei i Samsunga na temi o S10.

Mogao sam ja nastavit...ali bi vam srušio snove o night modu...

 

Laskas si dušo - zakuni se

 

To uvijek kažem takvima poput tebe - Više sam ja mobitela promijenio nego što si ti cevapa pojeo. Hvala. Uzivaj. 

 

ocean77 pet 21.6.2019 18:39

Ja imam P30 PRO i taj night mode mi je skoro pa nepotreban...ali ok, nek je tu za one kojima treba.
P30 PRO ima puno vise drugih aduta naspram konkurencije koji su meni puno bitniji poput sirokokutne sa AF...vec to mi je dealbreaker na S10...RAW na sve tri kamere također...i to nije sve.

ivanlotz pet 21.6.2019 18:41
R36 kaže...
ivanlotz kaže...
R36 kaže...
ivanlotz kaže...

Laskas si duso :*

Lijepo si zacepio kad je ponestalo argumenata (koji nikad zapravo nije ni bilo lol)

Kolega samo sam postovao odluku kolege koji je rekao da ne radimo usporedbe Huawei i Samsunga na temi o S10.

Mogao sam ja nastavit...ali bi vam srušio snove o night modu...

 

Laskas si dušo - zakuni se

 

To uvijek kažem takvima poput tebe - Više sam ja mobitela promijenio nego što si ti cevapa pojeo. Hvala. Uzivaj. 

 

Jao kako si me unistio  nemas ti argumenata ne brini. Odi jedi tamo te cevape i pusti velike decke da razgovaraju. Lijep pozdrav!

R36 pet 21.6.2019 18:42
ivanlotz kaže...
R36 kaže...
ivanlotz kaže...
R36 kaže...
ivanlotz kaže...

Laskas si duso :*

Lijepo si zacepio kad je ponestalo argumenata (koji nikad zapravo nije ni bilo lol)

Kolega samo sam postovao odluku kolege koji je rekao da ne radimo usporedbe Huawei i Samsunga na temi o S10.

Mogao sam ja nastavit...ali bi vam srušio snove o night modu...

 

Laskas si dušo - zakuni se

 

To uvijek kažem takvima poput tebe - Više sam ja mobitela promijenio nego što si ti cevapa pojeo. Hvala. Uzivaj. 

 

Jao kako si me unistio  nemas ti argumenata ne brini. Odi jedi tamo te cevape i pusti velike decke da razgovaraju. Lijep pozdrav!

 Sam si sebe uništio s Laskas si duso 

 

R36 pet 21.6.2019 18:43
ocean77 kaže...
Ja imam P30 PRO i taj night mode mi je skoro pa nepotreban...ali ok, nek je tu za one kojima treba.
P30 PRO ima puno vise drugih aduta naspram konkurencije koji su meni puno bitniji poput sirokokutne sa AF...vec to mi je dealbreaker na S10...RAW na sve tri kamere također...i to nije sve.

 Slažem se...

digitall pet 21.6.2019 19:04
Phonexpert kaže...

Jedva se riješio p30 pro nakon mj dana korištenja i prešao na s10+...Baterija je bolja na pro i night mode ali sve ostalo samsung je 3 koplja iznad.Sa pixela koji je vrhunski uređaj na p30 pro i sada samsung mogu reći bez suzdržavanja da je huawei android u pokušaju i ništa drugo bez da se netko uvrijedi...Nisam pobornik niti jedne marke ali ljudi budite realni i recite stanje kakvo je a to se odnosi samo na ove koji imaju uređaj a ne klinci sto sto citaju i gledaju videa na netu.Pišem u ovoj temi jer sam bivši korisnik p30 pro(hvala bogu) i da netko koga zanima da kupi zna realno iz prve ruke da nije sve tako bajno kako se piše u ovoj temi...Sad napadajte,necu odgovarati na provokacije a tko god napada zna o cemu pricam i tješi se kao ja prije jer nije baš da su jeftini a bogami ni prodajni.

 

bude nekad i na ovom forumu zabavno kao na nekom vicevi forumu..

bloodborne pet 21.6.2019 19:21

Aham znaci koristio si p30p nepunih 30 dana, i bez nekih navedenih razloga je losiji od s10+ koji koristis nepunih 3 dana. Hmm, zanimljivo ja imam p30p gotovo 2 mj i stvari na koje se mogu pozaliti su samo sastavni dio huaweievog emuia, ili ti ga da imam uredaj drugog proizvodaca vjerojatno bi mi u njihovom skinu nesto drugo smetalo.

 

Tj minus mi je izostanak 3.5mm izlaza za slusalice.

digitall pet 21.6.2019 19:31

ma profil je od jednog od ove dvojice seratora koji samo seru bez argumenata i valjda ih sramota sto su za vise novaca dobili manje..

 

btw danas sam prvi put isao na izlet van hrv. na koji nisam nosio nekakvu eksternu bateriju ni auto punjac.. a mob mi je glavna i jedina kamera, glavni i jedini gps uredaj u autu, glavni i jedini izvor informacija gdje parkirati/jesti, nfc placanje.. itd..

par sati gps navigacije s najvecim osvjetljenjem, hrpa slika i videa, surfanje..

vratio sam se sa 50% baterije

 

znaci nikad do sada se nisam usudio krenuti tako negdje dalje gdje idem prvi put i ne znam gdje je sta, bez 5 punjaca, baterija, backupa za sve, itd

ovaj mob ce me tako razmaziti.. vec sam se poceo malo previse oslanjati na njega.. 

 

edit: profil je vjerojatno od ovog ispod mene :)

 

nije mi jasno kako uvijek naidem na forume gdje se djeca od 15 godina prepiru ciji je tata jaci.. da ne bi slucajno koju cinjenicu ubacili, fuj to

ivanlotz pet 21.6.2019 19:38
digitall kaže...

ma profil je od jednog od ove dvojice seratora koji samo seru bez argumenata i valjda ih sramota sto su za vise novaca dobili manje..

Aha znaci i ti si skuzio da ovaj r36 nema argumenata. Ajde drago mi je da nisam jedini 

R36 pet 21.6.2019 20:21
ivanlotz kaže...
digitall kaže...

ma profil je od jednog od ove dvojice seratora koji samo seru bez argumenata i valjda ih sramota sto su za vise novaca dobili manje..

Aha znaci i ti si skuzio da ovaj r36 nema argumenata. Ajde drago mi je da nisam jedini 

 Laskas si duso . Otišlo sve u k... 

ivanlotz pet 21.6.2019 20:33
R36 kaže...

 Laskas si duso . Otišlo sve u k... 

ispricavam se za sva sr*nja koja sam do sad objavio ovdje, necu vise. ne bi da se vodi neka ozbiljna rasprava, tipa o nuklearnom oruzju ili buducnosti zemaljske kugle, a ne o faking mobilnim uredajima 

daj samo objasni zasto ti je tako posebno to laskas si? 

ocean77 pet 21.6.2019 21:17
VooDooZg kaže...

 

 

Radi ti po istom sistemu kak radi na bilo kojem fotiću, pogotovo npr FF sa ne znam 1.8 objektivom - znaci ovisi ti o udaljenosti predmeta kojeg želiš oštrog ( istaknutog ) i udaljenosti pozadine od tog predmeta = ako ti je pozadina dalje od tog predmeta biti će ti zamučenije, isto tako ako ti je taj predmet dalje ( u ovom slučaju ako sa npr 5x snimaš ) onda će ti efekt biti bolji..

 

Sad tu još ima par pojedinosti jer ova glavna kamera ti je široka mislim da je 28mm i ima najpliću blendu mislim da je 1.6 a tele je valjda oko 100/120mm i on ima f4 ja mislim ( uz to tele kamera ima manji senzor pa i tu gubi ) tak da je teško odrediti ali probaj imati ak slikaš nekaj blizu sa main kamerom da ti je to kaj slikaš udaljeno od pozadine koju želiš zbluranu jer sve ostalo je kemija koju kamera mora izmišljat jer ne postoji i to kaj izmišlja će napraviti zaqurac.

 

Zato ispada kao joj varaju ja to tak ne mogu dobiti na svom mobu - nije istina nego su mob dali ljudima koji inaće slikaju sa ne znam FF aparatima pa znaju već prirodno kak to iskoristiti za što bolji rezultat jer kod normalnog DSLR-a / mirrorlessa nema izmišljanja bookeha ( zamućene pozadnie ) nego je to normalna fizika veličine sunzora na fokalnu dužinu / blendu i udaljenost predmeta koju slikaš  

 

 

Periskopska kamera je 125mm f/3.4 i je istina je da je senzor mali, ali ja sam iznenadjen kako unatoc tim nekim ogranicenjima (optika-fizika-dimenzije) moze lijepo zamutiti pozadinu prema zakonima optike i fizike...znaci ne fake bokeh vec pravi...koristio sam DSLR-e, M4/3..., prime objektive velikih otvora blende (45mm f/1.8, 50mm f/1.4, 20mm f/1.7...su neki od) i znam dobro sto je pravi fotic, a sto kamera na mobitelu sa svojim ogranicenjima.

Tko zeli rezultat najblizi pravom foticu, trenutno moze to imati samo, jedino i iskljucivo sa P30 PRO...i donekle sa Mate 20 PRO i P20 PRO.

Znaci nikakav Pixel...kada vidim da neki recenzenti i dalje njega uzimaju kao referencu dodje mi slabo.

To je mobitel za ekipu koja se zadovoljava time da ima solidan point and shot, izvadi mob iz djepa, okine i bez puno razmisljanja dobije oku ugodnu fotku...tu sve pocinje i zavrsava...

 

P30 PRO nudi doslovno raspon od super macro gdje na udaljenosti od 2 cm mozes fotkati bube u vrtu do 125mm sa kojim lovis avione na 11 000 m ili brodove na pucini koje jedva vidis golim okom...ili jednostavno kao portretnu kameru za sto mi se pokazala super.

Glavna kamera ima 1/1.7 senzor i sve sto se slika iz blizega takodjer bolje istakne subjekt, a sve iza je u bokehu...to mi se posebno svidja u videu.

To je prvi mob na kojem sam to primjetio i tu se tocno vidi da je senzor glavne kamere osjetno veci od konkurencije.

 

Odajem priznanje Huaweiu jer je od moba koji kada je izasao sa prosjecnim SW kamere dosao do toga da ja koji sam inace vrlo kritican nemam vise sto prigovoriti na racun kamere...ovo je definitivno trenutno najbolji kamera mob i ne mislim ga mijenjati dok netko ne dosegne ovaj nivo.

 

Ispod je jedna slika kao primjer kako je i periskopska kamera u stanju napraviti prirodan bokeh...nazalost bug forum radi kompresiju svih slika koje se upload-aju pa kvaliteta nije kao kod izvorne slike.

digitall pet 21.6.2019 21:49
bloodborne kaže...

Ja ne znam zasto ljudi oduvijek taj samsung dizu toliko u nebesa.

I sta je to tocno toliko superiorno na tim samsungovim ekranoma da im

nijedan amoled ekran nije do koljena.

ma samsung je toliko superioran da mu nitko nije ni koljena po nicemu. u svemu je najbolji i gotovo. eto.

sad mozemo dalje o ovom toliko losem uredaju da kad uzmes s10 nakon ovog, imas osjecaj kao da svrsavas.. to je ipak nesto.. neusporedivo, brutalno.. neopisivo..

 

je da ti malo fale neke bolje stvari tipa kamera, baterija, punjenje, brzina, i tako te nebitne stvari.. ali barem pise samsung na njemu pa je super kul i klinke padaju na koljena kad ga izvadis (mobitel) na stol u lokalnom bircu.. 

o onoj odvratnoj rupcagi u ekrani necemo :)

R36 sub 22.6.2019 11:30

Malo o bateriji...

Dan i pol je izdrzao...negdje oko 1dan i 10h...

Sot je bilo 6:08h..

 

Tesko ga je ispraznit cijelog u 1 dana...

Tko ga uspijeo ispraznut u 1 dana taj ima više od 8h sot-a... 

 

Baterija je po meni odlična. 

 

zuper sub 22.6.2019 16:57

A to si zaključio preko videa neovisno o tome kako svatko može podesit ekran po volji...
Nitko, ali nitko nije rekao da P30 Pro ima bolji ekran od S10.
Ima vrlo dobar AMOLED, ali nivo Samsunga nije sigurno

digitall sub 22.6.2019 17:34
zuper kaže...
A to si zaključio preko videa neovisno o tome kako svatko može podesit ekran po volji...
Nitko, ali nitko nije rekao da P30 Pro ima bolji ekran od S10.
Ima vrlo dobar AMOLED, ali nivo Samsunga nije sigurno

to je samo jedan od videa u kojem se slučajno vidi iz aviona, a ja govorim o onom sto sam vidio uzivo. 

i imao sam hrpu samsunga i svi su od s7 na ovamo imali crvenkasti ekran.

ako netko ne vjeruje neka slobodno stavi jedan pored drugog pa nek se javi nakon toga. i nakon postavljanja postavki ekrana. 

 

da, s10 generalno ima bolji ekran, nikad nisam rekao da nema, ali ove dječje provale da mu p30p i ostali nisu ni do koljena su komicne..

kad ih stavis jedan pored drugog onda se zapitaš koji je koji..

 

a sve to skupa zajedno govorim jer je taj slavni ekran glavni argument zašto je s10+ za 3 koplja bolji od nekog drugog.. pored zvučnika sto je realno..