Huawei

Huawei Mate 20 Lite (problemi, tips & tricks...)

djigibao pon 18.3.2019 22:02

Vidim da nema teme za ovaj mob, a dosta forumasa ga je kupilo povoljno (1080kn) pa evo jedna tema za sve nas "sretnike" da malo razglabamo o ovom mob-u, njegovim mogucnostima, plusevima i minusima i iskustvu iz prve ruke.

Mob koji sam koristio do sada je bio Xiaomi A1.

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Trenutno ga koristim par sati tako da nemam bas puno info-a za podijelit pa cu naknadno u ovaj post stavljat kako mi koje zapazanje dodje.

Jedino sto sam do sada napravio je da sam uklonio/onemogucio brdo aplikacija koje dolaze s mobitelom (neki bi rekli bloatware) i stavio svojih par sto koristim i napravio sigurnosni update koji je bio ponudjen.

 

Nastavak i nadopuna slijede....

  • prvo punjenje od 10% do 100% = 1:45h
  • ukljucio Face unlock da testiram, radi dobro i brzo
  • fora je opcija za brzo slikanje (dvoklik na tipku volumen dole) - mob se automatski otkljuca i slika sliku (cca 1sec)

 

A sada vi pucajte  

ibme74 pon 18.3.2019 23:21

Danas je stigao pa evo ja prćkam po njemu cijelu večer.

Mogu reći da mi je zasada bolji od očekivanog, dizajn, ekran, boje, baterija sve za pohvalu, još ne mogu vjerovati da sam ovaj uređaj paltio 1.000 i kusur kuna 

Zasada nikakvih zamjeri, također većinu vremena proveo u podešavanju i instaliranju onoga što koristim i kako koristim.

jurica_m uto 19.3.2019 16:51

Malo stao u T-centru i tipkao po ovom mobu. Moram priznati da je dojam jako dobar, jedino sto mi se ne svidja je ta zubina gore, da su bar manjeg napravili. Ostalo mi se cini dosta dobro za mobitel srednjeg ranga, a vjerojatno je najjaci adut moba autonomija, ak se ne varam?

djigibao uto 19.3.2019 18:02

Zub se moze sakriti ako ti bas jako smeta ili se s vremenom naviknuti na njega pa ga vise ni neprimjecivat.
Sto se tice batarije, mislim da je vecini jos uvijek ovaj mob dosta friski da bi mogli dati neku konkretnu ocijenu vezanu za bateriju ali ovako na prvu cini se dosta dobra i da bi mogla izgurat 2 (mozda i 3) dana bez problema (oni koji se igraju na mobu vjerojatno mogu 1 dan izgurat).

null uto 19.3.2019 21:57

Ako želite dodatno izbrisati bloatware (bilo od google-a, huawei-a) koji se ne može obrisati u mobitelu, možete jednostavno prateći ovaj guide

Ukratko: - enable devoloper settings i uključiti usb debugger

- skinuti abd, raspakirati ga, shift i desni klik unutar foldera i pokrenuti cmd ili powershell

-spojiti mob na komp, upisati .\adb devices , pojavi se poruka na mobu-prihvatiti, nakon toga .\adb shell

-13. korak je komanda za ispis svih paketa koji se mogu brisati, a 15. korak je komanda za brisanje svakog od paketa

 

Ovdjeje lista mnogih od paketa od huawei mobitela (mislim da ih 10-15% nema na mate-u) te su bojama označeni koji su sigurni za brisati i ukratko objašnjeni.

 

Time sam sada očistio mobitel od svih fejsbuk stvari i podosta stvari od google-a i huawei-a.

 

spilice05 pon 25.3.2019 12:08

Prvi dojmovi stvarno ok, pogotovo kamera i baterija.

 

Jedino još malo moram sredit postavke, npr. kod whatsapp video poziva ekran se ugasi usred poziva. I kada se uspotavlja whatsapp audio poziv telefon zvoni, ali ekran ugašen dokle god ga ne otključam.

 

Moram proučit gdje to promijenit, nije valjda bug u pitanju.

ibme74 pon 22.4.2019 18:20

Jel zna neko gdje se moze kupiti normalno kaljeno dtaklo za ovaj mob koji pokriva cijeli screen?

Znaci uzeo sam psr komada preko ebay-a niti jedan ne pokriva cijeli screen, kako god namjestim jedan rub malo ostaje van protektora. Ruzno je i iritira kad glefam nes na mobu i gledam rub stakla. Kupio sam i neka skuplja u linksu i ista stvar.

Takoder nije dobro napravljen ni oblik za "zub" gore, kao da nisu radjeni za mate 20 lite. To mi je bila prva pomisao za ove iz kine ali vidim da je ista stvar i sa ovima.

zero cool sub 27.4.2019 21:05

Radim za jednog našeg teleoperatera, pa u nekim našim dućanima imamo i dodatne opreme za mobitele. U većini slučajeva za mate 20 lite ne postoji oroginalna zaštita za staklo, a te zamjenske uglavnom imaju upravo taj problem da ne pokrivaju čitavo staklo, al to nije samo za njega, već za dosta mobitela, napravljene su često da odgovaraju za više verzija mobitela. Imali smo doduše jedno vrijeme za njega 6d nano foliju, jača od kaljenog stakla (na svoje oči vidio), a postoji i jedna verzija koja kao pokriva i edge to edge, ali ima crne rubove. Pogledat ću pa ti javim jel ima šta.

ibme74 sub 27.4.2019 21:24
zero cool kaže...

Radim za jednog našeg teleoperatera, pa u nekim našim dućanima imamo i dodatne opreme za mobitele. U većini slučajeva za mate 20 lite ne postoji oroginalna zaštita za staklo, a te zamjenske uglavnom imaju upravo taj problem da ne pokrivaju čitavo staklo, al to nije samo za njega, već za dosta mobitela, napravljene su često da odgovaraju za više verzija mobitela. Imali smo doduše jedno vrijeme za njega 6d nano foliju, jača od kaljenog stakla (na svoje oči vidio), a postoji i jedna verzija koja kao pokriva i edge to edge, ali ima crne rubove. Pogledat ću pa ti javim jel ima šta.

 

aj molim te vidi, već sam pogubio živce sa tim kaljenim staklima, imam mob vec skoro mjesec ipo dana a još nisam stavio nikakvu zaštitu na ekran.

zero cool sub 27.4.2019 21:27
ibme74 kaže...

 

aj molim te vidi, već sam pogubio živce sa tim kaljenim staklima, imam mob vec skoro mjesec ipo dana a još nisam stavio nikakvu zaštitu na ekran.

 Može, vidit ću šta imamo na stanju ili ako ima za naručit šta kvalitetnije pa ti javim.

Damir22 sub 27.4.2019 21:28

Doduse ni ona folija sto dodje u paketu s mobitelom nije bas "po mjeri". A i kvaliteta izrade je "vrhunska", em sto je pita za zaljepiti, prve crte na njoj se pojave prakticki odmah, nakon tjedan dana (ne)koristenja uredjaja vec je sva izgrebana,a mobitel 95% vremena stoji na stolu, jos nije izasao iz sobe a kamoli da je stavljan u djep ili nesto tako....

Pa sam gledao i ja alternative, i kod nas nisam nasao nista....

zero cool sub 27.4.2019 21:40

Ah..mogao bi do sutra sa tom situacijom oko dodatne opreme za mobitele, tko šta od velikih igrača stavi u koju kutiju sa kojim mobitelom, koji najčešće odlaze kod nas na servis i slično. Pogotovo kad vidim na forumima kao s ovim mobitelom je inovacija ovo, ono... Većina korisnika ne koristi ni 10% kapaciteta uređaja i sve te puste razlike neće osjetit kupili uređaj od 2000kn ili flagship od 7000kn. Dakako govorim o klasičnim korisnicima. Mate 20 lite je svakako najbolji uređaj u tom cjenovnom rangu, pogotovo ako ga se može još jeftinije nabaviti. A dodatna oprema u većini slučajeva bude zamjenska, samim time i upitne kvalitete.